Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kimi To Boku | You and Me

J.C. Staff comedy romance slice of life drama school life shounen Fall 2011 Spring 2012

  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#46 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 19 October 2011 - 12:15

ΟΚ, αν και τα πρώτα 2 επεισόδια με είχαν αφήσει με αμφιβολίες, το 3 με έπεισε ότι θα δω τη σειρά, και μάλλον θα την απολαύσω. Οι χαρακτήρες είναι κάπως περίεργοι αλλά κατά κάποιο τρόπο είναι πολύ πιο κοντινοί στους πραγματικούς μαθητές από ότι συνηθίζεται στα anime (με εξαίρεση ίσως τον Shun και τη μικρή του tsundere). Επίσης βγάζει και αυτό το ήρεμο συναίσθημα που πρέπει να έχει κάθε σωστό slice-of-life. Ελπίζω να συνεχίσουν με αυτούς τους ρυθμούς. :Blissfull:

15fkk04.jpg


#47 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 19 October 2011 - 19:56

Δεν παίρνω πίσω όσα είπα για τα προηγούμενα επεισόδια, αλλά ναι, το τρίτο μ' άρεσε, και αν συνεχίσει έτσι θα ξεχάσω τα δύο πρώτα.

Οι δίδυμοι και ο μέγκανε έγιναν 100% υποφερτοί, και ήδη αρχίζουν να γίνονται συμπαθείς.
Ο καινούριος δε μ' άρεσε καθόλου βέβαια.
Ερμαφρόδιτο και σκατό ευτυχώς δεν είχε πολύ.

Μακάρι να παραμείνει στα ίδια επίπεδα ή και να ανέβει.
Αυτό μπορεί να γίνει αν φύγουν από το σχολείο οι δύο τελευταίοι και δεν τους ξαναδούμε ποτέ.

HnH5aB0.jpg


#48 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 19 October 2011 - 20:12

Μαλλον ο shun θα κοψει τα μαλλια του οποτε θα γινει πιο "αντρας"!
:hihi2::x3:

#49 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 19 October 2011 - 20:19

Γενικώς σήμερα πολλά άνιμε έχουν πρόβλημα με τον οπτικό διαχωρισμό αρσενικού/θηλυκού, αλλά στην προκειμένη δεν είναι ότι μοιάζει σα γυναίκα, αλλά ότι ΕΙΝΑΙ γυναίκα.
Και το παρουσιάζουν χάλια.

Εκτός αυτού κιεγώ έχω μακρυά μαλλιά και είμαι σέχυ άντρακλας δεν κατάλαβα

HnH5aB0.jpg


#50 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 19 October 2011 - 20:23

:x3: Εμενα μου αρεσει η γυναικεια του πλευρα!

#51 sicada

sicada

    Organized Chaos

  • Members
  • 121 posts
  • LocationBeyond the Wall

Posted 21 October 2011 - 17:38

Πολί μ' άρεσαν τα τρία πρώτα! Θα ήθελα λίγες παραπάνω σχεδιαστικές λεπτομέρειες στο background, αλλά μου αρέσουν και οι χαρακτήρες και ο χαλαρός τρόπος που παρουσιάζεται η ιστορία.
Και τα γατιά βεβαίως :D
Sleep with the devil and then you must pay
Sleep with the devil, the devil will take you away


#52 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 22 October 2011 - 14:07

:x3: Εμενα μου αρεσει η γυναικεια του πλευρα!

Για να πούμε ότι έχει γυναικεία πλευρά προϋποθέτει ότι έχει και μια αντρική. Not the case. Εδώ μιλάμε για 100% θηλυκό. :hihi2:

Ωραία η προσθήκη του καινούργιου, ξυπνάει λίγο την κοιμισμένη παρέα και θέτει νέες δυναμικές. Μ' αρέσει.

Posted Image


#53 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 25 October 2011 - 22:25

Όλο και πιο πολύ μου αρέσει αυτή η σειρά αν και δεν πολυβλέπω slice of life..
Ο ξανθούλης που μπήκε στην παρέα με κάνει και γελάω αρκετά! Πιστεύω πως πάει προς το καλύτερο κ' καινούργια πρόσωπα εμφανίζονται :P

preschooler kids η δυναμία μου!!! kawaiii κ΄συνάμα evil:twisted:
Θέλω να δω κι άλλο...:blingeye2:
Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#54 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 26 October 2011 - 15:51

Τελικά όντως μου αρέσει αυτή η σειρά!!! Το 3ο και το 4ο επεισόδιο μ'έπεισαν!!! :x3:

#55 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 31 October 2011 - 20:31

Και στο 5ο επεισόδιο love is in the air~ :himitsu:
Spoiler:


#56 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 31 October 2011 - 20:33

:blingeye2: Τι υπεροχο επεισοδιο!!:blush2: Το λατρεψα!:awww:
Spoiler:
:kawaii:

#57 Yano

Yano

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 02 November 2011 - 00:30

Δε ξερω ρε παιδια δεν σας βγαζει ετσι μια στασιμοτητα το σχεδιο και η πλοκη?Πιστευω θα μπορουσε να ηταν πολλες φορες καλυτερο αν το ειχε αναλαβει καποιο αλλο group.

#58 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 02 November 2011 - 23:18

Καλά η κοντοστούπα μου την σπάει πάρα πολύ θέλω να την κλοτσήσω :hehehe: !!
Γελάω απίστευτα με τον ξανθούλη και με τις ατάκες των διδύμων!!
Πιστεύω πως είναι νωρίς να αναφερθούμε για στασιμότητα αλλά το σχέδιο από την αρχή είπαμε πως είναι άστα να πάνε :P
Όσο για πλοκή τι περιμένεις δηλαδή? δεν νομίζω πως θα δούμε τίποτα συνταρακτικό ή να εξελιχθεί σε κάτι καλύτερο κατά την γνώμη μου!:P
Ισως άμα το είχε αναλάβει κάποιο άλλο γκρούπ να βλέπαμε αρκετές διαφορές αλλά μόνο επιφανειακές.
Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#59 Loveanime

Loveanime

    Christina-sai.fan

  • Members
  • 177 posts

Posted 03 November 2011 - 15:57

O Yuki και ο Υuta ειναι απιθανοι!Λατρευω τον Kaname και τα γατια!O Shun ειναι καλουλης αλλα κατι με εννοχλει το ιδιο και για τον Chizuru. Τη μικρη την σιχενομαι! Τωρα εμενα μου αρεσει το ποσο χαλαρη ειναι η ροη των γεγονοτων!
Posted Image"When the Dogs wake up, you can once again start to hear the warbling of a demon.."

#60 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 04 November 2011 - 13:26

Δε ξερω ρε παιδια δεν σας βγαζει ετσι μια στασιμοτητα το σχεδιο και η πλοκη?

Ακριβώς αυτό, αν και ευελπιστώ ότι θα έχουμε και κάτι διαφορετικό αργότερα να σπάει λίγο η μονοτονία. Παραμένει παντως πολύ καλό για να γελάσεις λίγο:thatsit:

8w32.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: J.C. Staff, comedy, romance, slice of life, drama, school life, shounen, Fall 2011, Spring 2012