Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kimi To Boku | You and Me

J.C. Staff comedy romance slice of life drama school life shounen Fall 2011 Spring 2012

  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#76 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 24 November 2011 - 21:07

Θεικόοο:kakaka::kakaka:

Spoiler:

8w32.jpg


#77 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 29 November 2011 - 15:34

Spoiler:


#78 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 26 December 2011 - 22:03

Τελεια σειρα!
Δεν εχω απολυτως κανενα παραπονο και τα επεισοδια της πρωτης σεζον ηταν ενα κι ενα ολα χωρις κανενα πιο αδυναμο.Σκεφτομαι να τα ξαναδω την ανοιξη λιγο πριν το sequel δηλαδη.

Βασικα οκ ,το εχω ξαναπει ισως αλλα σε μια θαλασσα απο ανιμε που διαδραματιζονται σε λυκειο αυτο ειναι απ τα ελαχιστα που χειριζονται τοσο καλα το θεμα.Η βασικη πενταδα ειναι γαματοι ολοι και μπορω να ταυτιστω-κατι αρκετα σπανιο- μαζι τους,να νοιωσω το πως σκεφτονται και να πειστω οτι ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ που ζουνε κανονικες ζωες ρε !Damn,ποσο σπανιο παιζει να ειναι αυτο σε anime.

Σκηνικα και διαλογοι που θα μπορουσαν να ειχαν γινει/ειπωθει και στην πραγματικη ζωη,σχεδιακι απαλο με κατι "ακινητες εικονες" εντυπωσιακες και μουσικη που γινεται αυτοματως γαματη επειδη ανοικει σε αυτη τη σειρα.

Δεν ειναι τοσο διασκεδαστικα τα ποστ οταν δεν κραζεις κατι αλλα εδω και να προσπαθησω δεν γινεται.Τετοια αγαπη του εχω.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#79 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 26 December 2011 - 22:14

Σχεδόν ένας ολόκληρος μήνας χωρίς δημοσίευση. Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε, αλλά όπως και σε άλλες παρόμοιες σειρές χωρίς σενάριο, δεν μπορείς να πεις και πάρα πολλά εκτός του "μ'άρεσε αυτό και δεν μ'άρεσε εκείνο".
Επιπλέον, δυσκολεύομαι να εκφραστώ επειδή για μένα αυτή η σειρά βρίσκεται πολύ κοντά στο τέλειο. Αν για κάτι δεν είμαι σίγουρος, αυτό είναι οι εμβόλιμες γάτες. Όχι τόσο ότι με ενοχλούν, αλλά δεν νομίζω ότι προσθέτουν κάτι ουσιαστικό στην ατμόσφαιρα. Πέραν αυτού και το κάπως ασυνεπούς animation, δεν μπορώ να βρω ούτε μια φάλτσα νότα.

Εκτός από πολύ αστείο, κατάφερνει να είναι και συγκινητικό, παραμένοντας παράλληλα πιστό στην απόδοση της πιο απλής πραγματικότητας και όχι αυνανιστικών φαντασιώσεων. Γενικά το KtB δεν δίνει σημασία στις συμβάσεις. Είναι όπως είναι, και δεν θα ήταν διαφορετικό ποτέ και πουθενά.

Όλα σε μια τέτοια σειρά ξεκινούν από τους χαρακτήρες, και είναι από τους καλύτερους που έχω συναντήσει. Από το πως είναι σχεδιασμένοι, μέχρι το πόσο αληθινοί μοιάζουν και την δυναμική τους σαν σύνολο. Πρόκειται για μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που δεν τους συμπαθώ απλά, αλλά τους αγαπώ όλους.

Μετά από κάθε επεισόδιο είχα μια περίεργη αίσθηση ολοκλήρωσης που δεν έχω ξανανιώσει με anime.

Τα λέμε τον Απρίλιο!

#80 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 27 December 2011 - 18:22

Ok μόλις το τελείωσα κι εγώ.

Τα προηγούμενα ποστς στα οποία είτε το έθαβα είτε εξέφραζα την αδιαφορία μου ήταν 100% ειλικρινή.
Παρόλα αυτά, ξαναδιαβάζοντάς τα, νομίζω γίνεται εμφανές πως με τον καιρό το εκτιμούσα όλο και περισσότερο, μέχρι που τελικά το αγάπησα. Σίγουρα όχι τόσο όσο οι από πάνω, but still.

Ξεκίνησε όντως αδύναμα και κατάφερε μέσα σε μερικά επεισόδια να γίνει τόσο καλό μονάχα με καναδυό παραστρατήματα; Είμαι εγώ περίεργος και απλά χρειάστηκα χρόνο για να το εκτιμήσω; Δεν ξέρω, πάντως με κάθε νέο επεισόδιο ένιωθα και πιο όμορφα, καθώς και δενόμουν με τους χαρακτήρες.
Οκ, το Shun ακόμη δεν το θεωρώ ιδιαίτερα συμπαθή, αλλά τουλάχιστον δε με εκνευρίζει πλέον όπως στην αρχή.
Ίσως νά΄ναι το κούρεμα!

Ξενέρωσα που θα έχει μια σαιζόν διάλειμα, μόδα έγινε;
Ίσως καλύτερα έτσι βέβαια, θα φαίνεται σα να κρατάει περισσότερο.

Όσοι είχατε τις ίδιες αμφιβολίες με΄μένα στην αρχή δώστε του ακόμη μια ευκαιρία, ποτέ δεν ξέρετε.

HnH5aB0.jpg


#81 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 03 April 2012 - 16:30

Επέστρεψε όπως το ξέραμε, εξαίσια καρδιοζεστατικά 20λεπτα για 12 ακόμη βδομάδες!

Δυστυχώς όμως δεν καλύπτει το κενό των Nichibros. Προφανώς ποτέ οι δύο σειρές δεν είχαν κοινούς στόχους, αλλά δε μπορώ παρά να τους θυμηθώ και να γκρινιάξω μιας και μιλάμε για sausagefest άνιμε.

Well, τουλάχιστον έχουμε ήδη μια καλή σειρά τη σαιζόν αυτή.

HnH5aB0.jpg


#82 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 03 April 2012 - 16:51

μιλαμε σημερα καταλαβα ποσο ειχα πεθυμησει αυτο το ξενοιαστο ανιμε... αυτη η παρεα με εκανε να γελασω πολλες φορες και χαιρομαι πολυ που ξαναρχισε ....
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#83 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 06 April 2012 - 13:58

Όχι πείτε μου την αλήθεια.

Είναι δυνατόν αγόρια σε αυτή την ηλικία να κάνουν sleepover σε σπίτι φίλου και αντί να κάτσουν να λιώσουν μέχρι το πρωί στα videogames,ταινίες ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων,να κάνουν όλοι μπάνιο και μετά να ξαπλώνουν για ύπνο; :terror2:

Posted Image


#84 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 06 April 2012 - 14:13

Άσε Jiraiya, είναι λες και... έχουν πράγματα να πουν μεταξύ τους!

Δεν υπάρχει anime με μεγαλύτερη καρδιά από το Kimi to Boku. Το επόμενο επεισόδιο προμηνύεται ακόμα πιο υπέροχο.

10/10.

#85 sicada

sicada

    Organized Chaos

  • Members
  • 121 posts
  • LocationBeyond the Wall

Posted 10 April 2012 - 13:11

2:

Spoiler:

Sleep with the devil and then you must pay
Sleep with the devil, the devil will take you away


#86 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 10 April 2012 - 17:04

2
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#87 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 10 April 2012 - 19:22

Σε όλη τη διάρκεια του επεισοδίου ήμουν με ένα χαμόγελο στο πρόσωπό μου.
Μου έλειψε πραγματικά αυτός ο συνδυασμός κωμωδίας και συγκίνησης.
Δεν θέλω να πω τίποτα άλλο γιατί φοβάμαι ότι θα ακουστώ φλύαρος.
Απλά το λατρεύω.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#88 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 10 April 2012 - 21:02

Πανέμορφο επεισόδιο, το καλύτερο του κόσμου.

Spoiler:

HnH5aB0.jpg


#89 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 April 2012 - 16:22

Spoiler:


#90 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 14 April 2012 - 09:16

Spoiler: 2

15fkk04.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: J.C. Staff, comedy, romance, slice of life, drama, school life, shounen, Fall 2011, Spring 2012