Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kimi To Boku | You and Me

J.C. Staff comedy romance slice of life drama school life shounen Fall 2011 Spring 2012

  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#31 Loveanime

Loveanime

    Christina-sai.fan

  • Members
  • 177 posts

Posted 10 October 2011 - 23:33

Με ενθουσιασε το 1ο επεισοδιο. Τωρα θα δουμε πως θα παει..
Posted Image"When the Dogs wake up, you can once again start to hear the warbling of a demon.."

#32 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 11 October 2011 - 00:25

Καλά το κορίτσι στο δεύτερο επεισόδιο ήταν σπάσιμο νεύρων... Να το σπάσω στο ξύλο ήθελα ~_~
Λίγες και μετρημένες είναι οι σκηνές που σε κάνουν να γελάς.. καλά φτάσαμε να μετράμε πόσες φορές γελάσαμε xD

Οι άκυρες γάτες που κολλάνε?..
Spoiler:

Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#33 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 October 2011 - 00:29

Εγώ τις 3 φορές για καλό τις είπα. Δεν είναι καθόλου λίγες.

#34 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 October 2011 - 01:11

Γιατί έχετε ανοίξει όλοι πόλεμο με τα γατιά? :P Μπορείτε να το λάβετε είτε ότι είναι ενδεικτικό της διάθεσης που επικρατεί εκείνη τη στιγμή στο anime είτε τελείως random ( και σε αυτήν την περίπτωση έχουμε δει άλλους σκηνοθέτες που χώνουν ακόμη πιο άσχετα πράγματα *coughs*Shinbou*coughs* και δεν έχω δει να παραπονιέται κανείς). They are cute, funny και ο χρόνος τους συνολικά δεν ξεπερνάει τα πέντε δευτερόλεπτα.

Spoiler: 2


#35 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 11 October 2011 - 01:39

Το δεύτερο δεν ήταν άσχημο, αλλά δύσκολα θα το έλεγα και καλό σα σύνολο.

Spoiler:

HnH5aB0.jpg


#36 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 11 October 2011 - 14:47

Derpness detected. Σε αντίθεση με το 1ο επεισόδιο, το 2ο μου άφησε κυρίως αρνητικές εντυπώσεις.
Spoiler:

Ελπίζω στα επόμενα επεισόδια να βρει ένα πιο ισορροπημένο ρυθμό.

Posted Image


#37 Loveanime

Loveanime

    Christina-sai.fan

  • Members
  • 177 posts

Posted 11 October 2011 - 15:03

2
Spoiler:

Posted Image"When the Dogs wake up, you can once again start to hear the warbling of a demon.."

#38 mizuki

mizuki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts

Posted 11 October 2011 - 23:10

Κι εμένα το 2ο σε σχέση με το 1ο δεν μου πολυάρεσε. Σε κάποια στιγμή το έκλεισα για να το συνεχίσω αργότερα γιατί μου φάνηκε αργό και λίγο βαρετό. Θεωρώ πως ακόμα είμαστε στα εισαγωγικά επεισόδια, οπότε και θα πάρει καλύτερο ρυθμό μετά το 3ο. Αν και δεν περιμένω να δω κανένα αριστούργημα, φαίνεται αρκετά χαριτωμένο, και αν και το σκίτσο δεν μου άρεσε στην αρχή, το μάτι μου το συνήθισε και μου αρέσει που είναι απλό και λιτό. Ταιριάζει με το concept της σειράς.

#39 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 14 October 2011 - 17:12

H πιο αλλοκοτα γαματη σειρα της σεζον.
Το περιμενα οτι θα μαρεζε δηλαδη αλλα το τελειο feel που προσφερει ενα ανιμε με την εξης πλοκη: "βαρεμενα αγορια αραζουν σε ενα σχολειο" ειναι αξιο αναφορας.

Spoiler:

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#40 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 14 October 2011 - 18:22

Okay, ο Hanzo έγραψε (και) αυτή τη φορά!!! :hihi2:
Spoiler:
Γενικά οι χαρακτήρες, το σενάριο και το σχέδιο μου αρέσουν και δε βρίσκω κανένα πρόβλημα. Ίσα-ίσα που το 2ο επεισόδιο μου άρεσε πιο πολύ από το 1ο. Βέβαια ακόμα είμαστε στην αρχή, ο χρόνος θα δείξει αν αυτή η σειρά θα αξίζει στο σύνολό της ή θα μας απογοητεύσει. :thatsit:

#41 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 17 October 2011 - 22:31

Αχ, μόλις είδα και το 3ο επεισόδιο και ήταν ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ!!! :wooi2:
Spoiler:
Μου φαίνεται ότι το anime αυτό από την black list μου μπαίνει στα σιγουράκια της σεζόν...! :)

#42 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 18 October 2011 - 20:13

Μετά το τρίτο επεισόδιο έγινε η σειρά που θα περιμένω περισσότερο κάθε βδομάδα από την χειμερινή σεζόν. Γέλασα δύο φορές πριν ακόμα ξεκινήσει το opening.

#43 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 18 October 2011 - 20:20

Το τριτο επεισοδιο ηταν τοσο ωραιο!!
Spoiler:


#44 mizuki

mizuki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts

Posted 18 October 2011 - 23:57

Όντως το 3ο ήταν πολύ ωραίο επεισόδιο. Η σειρά εξελίσεται πολύ όμορφα. Όι χαρακτήρες έχουν αρχίσει σιγά σιγά να παίρνουν την σωστή τους θέση μέσα στη σειρά.
Spoiler:


#45 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 19 October 2011 - 11:28

Όι χαρακτήρες έχουν αρχίσει σιγά σιγά να παίρνουν την σωστή τους θέση μέσα στη σειρά.


Αυτο ειναι το πιο σημαντικο!



Also tagged with one or more of these keywords: J.C. Staff, comedy, romance, slice of life, drama, school life, shounen, Fall 2011, Spring 2012