Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Yuri (manga)


  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#61 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 11 July 2011 - 02:16

Υποθέτω ότι νομίζει ότι είναι όπως τα yaoi με seme και uke γι'αυτό ζητάει strong female lead.


ναι, αυτό κατάλαβα κ εγώ κ δυσκολευτηκα λίγο. στα yuri δεν υπάρχει καθαρή αυτή η διάκριση. μπορεί να υπάρχει κάποιος πιο δυνατός χαρακτήρας απο κάποιον άλλο, αλλά μόνο σε oneshots μπορείς να βρεις κάπως αυτή τη διάκριση. ακόμα κ οι εμφανισιακά butch χαρακτήρες στο yuri, μπορεί να μην οι πιο δυνατοί χαρακτήρες.
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#62 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 11 July 2011 - 15:02

Κι εγώ που διάβασα το ποστ χτες έκατσα να δω τα αρχεία μου αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο, πονοκεφάλιασα και έπεσα για ύπνο!

Από την εμπειρία μου, strong female lead θα βρεις περισσότερο σε άνιμε με subtext (π.χ. Canaan, Bakuretsu Tenshi) αλλά για μάνγκα λίγο χλωμό. Υπάρχουν μεν τέτοιοι διαχωρισμοί seme-uke (κυρίως σε Oneshot) αλλά δεν έχω βρει κάτι με τον δυνατό χαρακτήρα να είναι πρωταγωνιστής. Το Gokuju Drops που αναφέρθηκε έχει ζευγάρι seme-uke αλλά παρακολουθούμε την "αδύναμη" ως πρωταγωνίστρια.
Also, Eyl, μου έχεις βάλει κοριό στο pc? Ξεκίνησα χτες να κατεβάζω το Shitsurakuen και είχα σκοπό σήμερα να το διαβάσω!

#63 animestarling

animestarling

    Anime Amateur

  • Members
  • 108 posts

Posted 11 July 2011 - 15:31

Κι εγώ που διάβασα το ποστ χτες έκατσα να δω τα αρχεία μου αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο, πονοκεφάλιασα και έπεσα για ύπνο!

Από την εμπειρία μου, strong female lead θα βρεις περισσότερο σε άνιμε με subtext (π.χ. Canaan, Bakuretsu Tenshi) αλλά για μάνγκα λίγο χλωμό. Υπάρχουν μεν τέτοιοι διαχωρισμοί seme-uke (κυρίως σε Oneshot) αλλά δεν έχω βρει κάτι με τον δυνατό χαρακτήρα να είναι πρωταγωνιστής. Το Gokuju Drops που αναφέρθηκε έχει ζευγάρι seme-uke αλλά παρακολουθούμε την "αδύναμη" ως πρωταγωνίστρια.
Also, Eyl, μου έχεις βάλει κοριό στο pc? Ξεκίνησα χτες να κατεβάζω το Shitsurakuen και είχα σκοπό σήμερα να το διαβάσω!

Σε εβαλα σε τοσο κοπο...;;! sorry..:sigh2:
Εγω απλα εννουσα οτι ψαχνω μια πρωταγωνιστρια που να εχει εκτοπισμα, δηλαδη να δω περισσοτερα σε αυτη οσον αφορα στο χαρακτηρα της, το δυναμισμο της, το τσαγανο, την αποφασιστικοτητα της (αυτο εννοουσα με το strong female lead) κατα τη διαρκεια του manga παρα απλες yuri moments(για να το πω κομψα).
Δεν ψαχνω αποκλειστικα για ανδρογυνη γυναικα για να παιξει απλα το ρολο του seme και μια αλλη για το uke... Γενικα ζηταω ενα καλο σεναριο και καλους χαρακτηρες που να υποστηριζουν το ειδος του yuri manga....
Ευχαριστω πολυ γα τις προτασεις..:joyful:
Θα τις δω μια μια...

#64 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 11 July 2011 - 20:20

Also, Eyl, μου έχεις βάλει κοριό στο pc? Ξεκίνησα χτες να κατεβάζω το Shitsurakuen και είχα σκοπό σήμερα να το διαβάσω!


well, πώς το βρήκες?

doujins διαβάζεις?

animestarling, βασικά θέλεις ένα καλό yuri manga. έχω αφήσει κ κάποιες στο πρώτο post (το aoi hana είναι όμορφο), αν θες κοίταξε κ αυτό. οι yuri σειρές είναι συνήθως μικρές σε μέγεθος, κ θα βρείς μια εξέλιξη σε χαρακτηρες, αλλά μπορεί να μην τη βρεις ικανοποιητική. ελπίζω να σου αρέσουν για να κερδίσουμε κ ενα αλλο fan κ να βρίζουμε τους άτιμους yuri mangakas.

Edited by eyl, 11 July 2011 - 20:26.

Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#65 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 13 July 2011 - 01:05

μέχρι το 22 είναι omg! the artwork is candy!:lovulovu:someone license this in english asap!i want it on my bookshelf! τελειώνει στο 24 αν κατάλαβα καλά;
Ωραία ιστορία, ωραίοι χαρακτήρες (κάποιοι στερεότυποι αλλά δεν πειράζει) και ωραίο σχέδιο - επιτέλους γυναικείοι χαρακτήρες που ξεχωρίζουν η μια από την άλλη και ποικιλία στις μάχες/ εκφράσεις προσώπου κ.λ.π., ειδικά όταν δείχνει τα αγόρια να φωνάζουν είναι πολύ καλά σχεδιασμένο. Και επιτέλους, ένα private school που ΔΕΝ είναι all girls. Δε λέω, ωραίο και το θηλέων, αλλά έχει περισσότερο ζουμί αν είναι μικτό!
Η αλήθεια είναι ότι στα 20-22 βιάστηκε να μας παρουσιάσει την "κρυφή" ιστορία, σαν να την "ξεπέταξε" για να τελειώνει.
Spoiler:


διαβάζω κάτι ψιλά doujinshi, αραιά και πού. Σε γενικές γραμμές όμως δεν παρακολουθώ αυτά με συγκεκριμένο θέμα (π.χ. shiznat, touhou), μπορεί να διαβάσω κανένα αλλά δεν κόπτομαι και πολύ.

@animestarling
no worries mate! ο πονοκέφαλος υπόβοσκε από νωρίτερα, διάβαζα μανγκα στο pc για κανά δίωρο...ελπίζω να βρεις κάποιο που να σου αρέσει!

Edited by ma_foteini, 18 July 2011 - 18:55.
typo


#66 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 13 July 2011 - 03:12

μέχρι το 22 είναι omg! the artwork is candy!:lovulovu:someone license this in english asap!i want it on my booksheelf! τελειώνει στο 24 αν κατάλαβα καλά;

Η αλήθεια είναι ότι στα 20-22 βιάστηκε να μας παρουσιάσει την "κρυφή" ιστορία, σαν να την "ξεπέταξε" για να τελειώνει.

Spoiler:


διαβάζω κάτι ψιλά doujinshi, αραιά και πού. Σε γενικές γραμμές όμως δεν παρακολουθώ αυτά με συγκεκριμένο θέμα (π.χ. shiznat, touhou), μπορεί να διαβάσω κανένα αλλά δεν κόπτομαι και πολύ.


έχει λίγη ιστορία το θέμα. κανονικά τελείωνε στο 23. αν το δεις θα καταλάβεις κ εσύ οτι μαλλον εκεί τελειωνει. αλλά ο mangaka μετά απο rage ξεσηκωμό κλπ έκανε κ ένα extra κεφ. βασικά είχε το yuri μέχρι τον ουράνιο παράδεισο, κ σε 1 κεφ (το 23) ξαφνικά μας γειωσε όλους. βασικά έθαψε τελείως το yuri στοιχείο. ελέχθησαν πολλά, έπεσαν πολλές βρισίες σε sites, κ ξαφνικά μαθαίνουμε ότι υπάρχει άλλο ενα κεφ με πιθανον awesome yuri ending. κυκλοφόρησαν 2-3 σελίδες απο το 24 κ νομιζαν ολοι οτι ηταν photoshop κλπ διότι το manga είχε τελειώσει. μέχρι που πήραμε στα χέρια μας τα raws κ μάθαμε οτι ηταν αλήθεια. κ o mangaka έμεινε στην ιστορία ως το μεγαλύτερο ever troll!

θα συμφωνήσω με τα λεγομενά σου οτι εκεί που αφιερώνει 1 volume σε κάθε χαρακτήρα κ αναλώνεται στο να δημιουργήσει μια φοβερή υπόθεση, ξαφνικά το τρέχει. όσο για τη tsuki
Spoiler:


αναμένω με τρομερή ανυπομονησία το 23 κ 24!

κρίμα για τα doujins, υπάρχουν κάποια πολύ καλά σε saki κ nanoha.
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#67 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 13 July 2011 - 08:29

κρίμα για τα doujins, υπάρχουν κάποια πολύ καλά σε saki κ nanoha.

oh, please, do recommend!
(βασικά με "τρομάζει" ο όγκος τους-σκέφτομαι ότι αν τα αρχίσω μόνη μου δε θα τελειώσω ποτέ /drowned in yuri!)


#68 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 13 July 2011 - 19:48

ok then! λοιπόν, σε nanoha πρεπει οποσδήποτε να κοιτάξεις ότι υπάρχει μεταφρασμένο απο tokoharu. υπάρχουν όλα στον reader του dynasty.

απο saki να κοιτάξεις ότι έχει απο hakka-ya. υπάρχουν κάποια στο dynasty reader αλλά τα περισσότερα είναι στο yurikai.

κ οι 2 έχουν πολύ ωραίο σχέδιο, κ φυσικά μικρές, γλυκίες ιστορίες που θα παρακαλούσες να είσαι κ εσύ εκεί!

... ελπίζω να μην ακούγεται πολυ ανώμαλο το τελευταίο ... θα καώ στην κόλαση κ δεν μ'αρέσει η ζέστη...

τώρα για touhou είναι ατελείωτα τα doujins που υπάρχουν! υπάρχουν κάποια πολύ καλά, που λάτρεψα, αλλα εκεί για να μπορέσεις να βγεις απο το χάος πρέπει να ξεκινήσεις με τα ζευγάρια που σ'αρέσεουν. αδυναμία μου είναι alice/marisa κ kaguya/mokou.
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#69 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 14 July 2011 - 19:16

OMG! animestarling ξέχασα ενα σίγουρο με strong female lead, το kannazuki no miko!

μην τολμήσει να μου πει κανείς οτι η chikane-himeko δεν είναι καθαρό yuri ζευγαρι. τώρα η αλήθεια είναι οτι προτιμώ το anime απο το manga. όχι δεν διαφέρουν. λίγο το τέλος.
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#70 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 14 July 2011 - 20:04

πες μου ότι έχεις διαβάσει το μάνγκα. ένα-δυο κεφάλαια διάβασα και το παράτησα-τι άκυρο artwork... σαν στόρι λέει καθόλου;
μήπως φταίει που έχω δει το άνιμε ν-φορές;:blurah5:
chikane-sama!:blush2: /fangirl
(εργολαβία το πήραμε το τόπικ, τι γίνεται; )

#71 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 14 July 2011 - 20:36

σαν στορυ είναι όπως το anime στο πιο χαζό κ χαώδες. αν δεν υπήρχε το yuri θα του έβαζα 0/10, αλλά λόγω yuri παίρνει 3/10 (το flute raep είναι πιο extended κ καθαρό όμως κ μίσησα το mangaka duet για αυτο).

αν είδες το anime, stick to it! κ γω έχασα λογαριασμό πόσες φορές είδα το anime. φυσικά έκανα skip τις σκηνές του souma, κ το "himekooooooooooooooooooooooooooooo" (με εξαίρεση τη σκηνή happy birthday himeko" :nbleed:)
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#72 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 23 July 2011 - 08:17

δεν νομίζω να χάρηκα τα πρώτα δευτερόλεπτα όταν διαβασα απο yurikai τη σημερινή ανακοίνωση σχετικά με blue friends: "Hello everyone, just a quick note tonight. We are nearing the homestretch on the first chapter of Blue Friend: 2nd Season. Since this series follows a different plot and characters than the original series, we’ll be releasing the chapters before ~after days~ is finished." αλλά, σκέφτηκα αργότερα ότι μαλλον είναι καλύτερα, μιας κ όλοι γνωρίζουμε τί σημαίνει ξαναζεσταμένο φαγητό. στο εξώφυλλο του 2nd season, βλέπουμε ότι οι νέοι χαρακτήρες μοιάζουν ακριβώς με τους νέους, γι'αυτο μαλλον κ το group στην αρχή νόμισε ότι είναι συνέχεια, έχει ακόμη κ τον ίδιο τίτλο. μια μικρή περίληψη για τη σειρά υπάρχει στο site του yurikai.

ας σταυρώσουμε τα δακτυλά μας ελπίζοντας να είναι μια άλλη καλή yuri σειρά απο την mangaka που μας έδωσε το αρκετά καλό blue friends (να θυμάστε περιμένουμε το 100p after story για ayumu κ misuzu)!

cheers!
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#73 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 04 September 2011 - 02:48

thread revival!

για να κάνουμε ένα μικρό update εντυπώσεων:
Blue Friend: ωραία υπόθεση, περίεργοι χαρακτήρες, ελαφρώς ενοχλητικό σχέδιο. Τελική εντύπωση μέχρι v2_c7: wtf Misuzu???
Blue Friend 2nd season: ή αλλιώς "στέρεψα-από-ιδέες-για-τίτλο-και-είπα-να-εκμεταλλευτώ-την-προηγούμενη-κυκλοφορία-μου". Κλασσικό all-girls private school, έχει μικρό ενδιαφέρον γιατί βλέπουμε μια κάποια εξέλιξη στους χαρακτήρες και το εξελίσσεται η υπό μη ειδυλιακές συνθήκες σχέση τους. Σχόλιο για το ch01-> stop falling down already!

στο εξώφυλλο του 2nd season, βλέπουμε ότι οι νέοι χαρακτήρες μοιάζουν ακριβώς με τους νέους

αφού ο/η μάνγκακα βαριέται να σχεδιάσει κάτι άλλο. Εδώ μοιάζουν μεταξύ τους οι χαρακτήρες, στο διαφορετικό storyline θα κολλήσει;
Kissing Mars: δεν ξέρω αν το έχω ξαναπεί-αν επαναλαμβάνομαι συγχωρήστε με. Αγαπώ Kishi Torajirou! Τελικά μέγα λάθος να μετροφυλλίσω το raw. edit2: το διάβασα και μεταφρασμένο. Οι διάλογοι του συγκεκριμένου μάνγκακα /πάντα/ κάνουν τη διαφορά. Πάντως, τρελή γείωση έφαγε η Yukari. oh, well, τι να κάνεις. Τουλάχιστον συνειδητοποίησε τι της συνέβαινε.
Hime no Tame nara Shineru: νέα ανακάλυψη! 4koma με μια εντελώς hopeless τύπισσα με υψηλή λογοτεχνική εκπαίδευση και κληρονόμος ποιητικού έργου, προσπαθεί να φανεί αντάξια των περιστάσεων όταν προσλαμβάνεται στο παλάτι ως διδάσκαλος της πριγκήπισσας. Άρα έχουμε Ενήλικη_les_δασκάλα+almost_legal_πριγκήπισσα+a whole lotta pervy thoughts= laughs!
Μετά από μια βουτιά στα Madoka dj (thanks eyl!), βρήκα ξεκαρδιστικό το "Mahou Shoujo Ni Nari Tai Na". Ιδιαιτέρως cute το ζεύγος KyokoxSayaka. :wooi2::lovulovu: Αν και μου φαίνεται πως κλίνω προς Mami για fav character. Bonus: Mami thinking like a tru perv.

Με το Shitsurakuen τι γίνεται; Έχω φάει τα internets και δεν έχω βρει μεταφρασμένο το 23. Και οι Mako-scans στο σάιτ τους λένε "τέλος" με το 22.

Edit: μου προκαλεί εντύπωση που δε βρήκα fanart Madoka με την κλασσική πόζα του Kannazuki... such a waste...
και κάτι απολύτως άσχετο απλά για τα λολ

Edited by ma_foteini, 05 September 2011 - 21:25.
fixed Mami's url


#74 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 04 September 2011 - 05:40

thread revival!

για να κάνουμε ένα μικρό update εντυπώσεων:
Blue Friend: ωραία υπόθεση, περίεργοι χαρακτήρες, ελαφρώς ενοχλητικό σχέδιο. Τελική εντύπωση μέχρι v2_c7: wtf Misuzu???
Blue Friend 2nd season: ή αλλιώς "στέρεψα-από-ιδέες-για-τίτλο-και-είπα-να-εκμεταλλευτώ-την-προηγούμενη-κυκλοφορία-μου". Κλασσικό all-girls private school, έχει μικρό ενδιαφέρον γιατί βλέπουμε μια κάποια εξέλιξη στους χαρακτήρες και το εξελίσσεται η υπό μη ειδυλιακές συνθήκες σχέση τους. Σχόλιο για το ch01-> stop falling down already!
αφού ο/η μάνγκακα βαριέται να σχεδιάσει κάτι άλλο. Εδώ μοιάζουν μεταξύ τους οι χαρακτήρες, στο διαφορετικό storyline θα κολλήσει;
Kissing Mars: δεν ξέρω αν το έχω ξαναπεί-αν επαναλαμβάνομαι συγχωρήστε με. Αγαπώ Kishi Torajirou! Τελικά μέγα λάθος να μετροφυλλίσω το raw. Οι διάλογοι του συγκεκριμένου μάνγκακα /πάντα/ κάνουν τη διαφορά. Πάντως, τρελή γείωση έφαγε η Yukari. oh, well, τι να κάνεις. Τουλάχιστον συνειδητοποίησε τι της συνέβαινε.
Hime no Tame nara Shineru: νέα ανακάλυψη! 4koma με μια εντελώς hopeless τύπισσα με υψηλή λογοτεχνική εκπαίδευση και κληρονόμος ποιητικού έργου, προσπαθεί να φανεί αντάξια των περιστάσεων όταν προσλαμβάνεται στο παλάτι ως διδάσκαλος της πριγκήπισσας. Άρα έχουμε Ενήλικη_les_δασκάλα+almost_legal_πριγκήπισσα+a whole lotta pervy thoughts= laughs!
Μετά από μια βουτιά στα Madoka dj (thanks eyl!), βρήκα ξεκαρδιστικό το "Mahou Shoujo Ni Nari Tai Na". Ιδιαιτέρως cute το ζεύγος KyokoxSayaka. :wooi2::lovulovu: Αν και μου φαίνεται πως κλίνω προς Mami για fav character. Bonus: Mami thinking like a tru perv.

Με το Shitsurakuen τι γίνεται; Έχω φάει τα internets και δεν έχω βρει μεταφρασμένο το 23. Και οι Mako-scans στο σάιτ τους λένε "τέλος" με το 22.

Edit: μου προκαλεί εντύπωση που δε βρήκα fanart Madoka με την κλασσική πόζα του Kannazuki... such a waste...
και κάτι απολύτως άσχετο απλά για τα λολ


το blue friend S2 καλά παέι μέχρι τώρα. πίανει αρκετά κλισέ. φυσικά προτιμώ το πρώτο που είχε κάπως πιο εντονο storyline κ το yurikai μας βασανίζει με αυτό το τέλος! προσωπικά λάτρεψα το σχέδιο, το σχέδιο δίνει πολλά + για εμένα στη σειρά. είχε κάποια τρομερά panel που αφού δίαβαζες το κεφ επέστρεφες πίσω να το ξαναδείς κ να χαζέψεις.

στο hime no tame nara shineru, μην ξεχάσεις να βάλει στην περιγραφή πως στα επόμενα κεφ προβλέπεται δημιουργία χαρεμιου. το γέλιο είναι εγγυημένη υπόθεση! ελπίζω μόνο πως οι zefiberyl δεν θα αργήσουν να μας δώσουν τις συνέχειες.

όσο για το shitsurakuen, Φωτεινή νομίζω δεν προσέχεις τις ανακοινώσεις του mako-scans. έχουν αυτό "Sorry for the wait. We’ll do our best to get the next one out by early Sept!" ως τελευταία ανακοίνωση, άρα αναμένουμε μπας κ φύγει το RAAAAAAAAGE που προκάλεσε η σειρά.

sayaka/kyoko ότι καλύτερο συνέβει στο yuri φετος! άνετα στα top ζευγάρια!

πώς δεν υπάρχει kannazuki ποζα με madoka-homura? κ φυσικά υπάρχει! τέλος ιούλη αν θυμάμαι καλά, ο /u/ είχε thread με yuri ζευγάρια στη πόζα kanna ending (κ ήταν κ πολλά) κ είμαι σχεδόν 100% σίγουρη ότι είδα. αλλά δεν κατέβασα τις εικόνες (να μετανίωσω? ΝΑΙ!). άσε θα ψάξω να δω αν το βρώ κ θα σου πώ.

επίσης να ενημερώσω ότι ακόμη μια legendary yuri series φτάνει στο τέλος της: το sasameki koto τελειώνει κ με πίανει απελπισία γιατί η yuri σειρές τελειώνουν αλλά δεν φαίνεται να ξεκινούν καινούριες (αυτού το εκτοπίσματος)! βγήκε το ch52 πριν λίγες μέρες κ λένε ότι τελειώνει στο επόμενο. κ με τις απογοητευτηκές πωλήσεις του anime δεν θα έχουμε κ 2η season ... τουλάχιστον μέχρι να μεταφραστεί μέχρι το τέλος θα περάσει κανάς χρόνος με το ρυθμό του dynasty. ΑΤΙΜΟΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ!

α και για το τρελό manga έχω νέα (για το manga no tsukurikata μιλώ), ανανεώνεται το περιοδικό στο οποίο τρέχει κ με το νέο χρόνο θα έχουμε νέα κεφάλαια. ένα διάλειμμα το χρειαζόμαστε, κ τώρα σταυρώνουμε τα χέρια κ ελπίζουμε να ανανεωθεί κ η σειρά, θέλω intimate καταστάσεις επιτέλους! ακούς κύριε mangaka!?!?!

ps: μόνο εμείς βλέπουμε το thread ή μόνο 2 yuri fans υπάρχουν εδώ μέσα?
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#75 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 04 September 2011 - 12:40

όσο για το shitsurakuen, Φωτεινή νομίζω δεν προσέχεις τις ανακοινώσεις του mako-scans. έχουν αυτό "Sorry for the wait. We’ll do our best to get the next one out by early Sept!" ως τελευταία ανακοίνωση, άρα αναμένουμε μπας κ φύγει το RAAAAAAAAGE που προκάλεσε η σειρά.

ωωω αμάν με τα χαζο-μπλογκ που ποτέ δε βρίσκω αυτό που θέλω! πού την έγραψαν την ανακοίνωση και δεν την έβρισκα;;;

(να μετανίωσω? ΝΑΙ!).

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. τέτοιες ευκαιρίες δεν τις αφήνουν..

Manga No Tsu returns...Ναι, καλό Δεκέμβρη για την επιστροφή του Comic Ryu. ουφ! Ελπίζω μόνο να μας αποζημιώσουν με λίγη πλοκή επιτέλους. Ή και λίγο fanservice - δεν είμαι ακατάδεκτη... Το ότι τελειώνει το Angst koto μπορεί να είναι και θετικό. Ίσως να αποφάσισε να το προχωρήσει το θέμα και να δώσει ένα τέλος γιατί, εδώ που τα λέμε, έτσι όπως το έκανε μέχρι το 35-40 ήταν για τα πανηγύρια. Είπαμε, είχε σκοπό να πραγματοποιήσει το banner των dynasty "will whispered words ten more volumes cross the distance between us?"

ps: μόνο εμείς βλέπουμε το thread ή μόνο 2 yuri fans υπάρχουν εδώ μέσα?

hi-mi-tsu :himitsu:

και κάτι άσχετο για το τέλος: ανακάλυψα τα fanart του Hetalia με female characters.:lovulovu:
thank you zerochan! (που με έκαψες βραδιάτικα και έβλεπα walls μέχρι το πρωί)