Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Yuri (manga)


  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#46 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 29 May 2011 - 11:40

~~~~runs to download!!!!
will return with comments...


Επιτέλους, η Yukino ωρίμασε και σταμάτησε να είναι πολύ εκνευριστική. thankfully. Νομίζω το Octave είναι από τα πιο καλογραμμένα -από πλευράς χαρακτήρων- μάνγκα του είδους. my compliments to the chef!

P.S. night of the succubus? hmm... μου διαφεύγει το συγκεκριμένο. θα το τιμήσω εν καιρώ, thanks night wiz!

Edited by ma_foteini, 29 May 2011 - 14:40.


#47 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 29 May 2011 - 13:45

Εγώ έχω διαβάσει ένα μικρό yuri manga που μου είχε κάνει εντύπωση, γιατί εκτός του fanservice είχε και ιδιαίτερη πλοκή. Night Of The Succubus. Πολύ καλό.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#48 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 30 May 2011 - 10:26

~~~~runs to download!!!!
will return with comments...


Επιτέλους, η Yukino ωρίμασε και σταμάτησε να είναι πολύ εκνευριστική. thankfully. Νομίζω το Octave είναι από τα πιο καλογραμμένα -από πλευράς χαρακτήρων- μάνγκα του είδους. my compliments to the chef!

P.S. night of the succubus? hmm... μου διαφεύγει το συγκεκριμένο. θα το τιμήσω εν καιρώ, thanks night wiz!


το λυπήθηκα που τελειωσε τώρα που η yukino δεν είναι ο χαρακτήρας που προκαλεί RAAAAGE σε κάθε σελίδα. θα ήθελε να το συνεχίσει ακόμη λίγο. ελάχιστο να δούμε που πάει με την setsuko πίσω στο σπίτι της κ φαίνεται αποφασισμένη να πεί την αλήθεια. αυτό σημαίνει οτι είναι πλεον εντάξει που είναι με τη setsuko. οκ ρε, μπορώ να την δικαιολογήσω στις αντιδράσεις κ τις πράξεις της. μικρή, προσπαθεί να βρει ενα προσανατολισμό στη ζωη, τι θέλει στο μελλον της. την ωρίμασε σιγά-σιγά ο "chef" (αυτός δεν ήταν καθόλου άτιμος!!!).

Night wizard seal,το night of the succubus εννοείς το oneshot? ναι αυτό εννοείς, χαζή που είμαι! άτιμο τέλος!
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#49 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 31 May 2011 - 00:19

εντάξει Shoujo Sect το καλύτερο hentai που είδα
και το καλύτερο Yuri που είδα...
πραγματικά τι να το κάνω το σενάριο όταν μπορώ να έχω τσόντα;
έλεος και αυτές οι λεσβίες ακόμη και στα manga Μίζερες είναι
καταλαβαίνω τον πόνο τους αλλά γιατί να μη διαβάζουν κάτι πιο ευχάριστο οεο?

#50 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 31 May 2011 - 00:34

ναι αλλά η σκηνή με τον πυροσβεστήρα ήταν απλά priceless!

#51 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 31 May 2011 - 06:24

εντάξει Shoujo Sect το καλύτερο hentai που είδα
και το καλύτερο Yuri που είδα...
πραγματικά τι να το κάνω το σενάριο όταν μπορώ να έχω τσόντα;
έλεος και αυτές οι λεσβίες ακόμη και στα manga Μίζερες είναι
καταλαβαίνω τον πόνο τους αλλά γιατί να μη διαβάζουν κάτι πιο ευχάριστο οεο?



είναι κ το θέμα τέτοιο που δεν μπορούν να είναι ακριβως 3 λαλουν κ 2 χορευουν. το "oh my god, για κορίτσι νιώθω έτσι? αυτό δεν είναι φυσιολογικό. θα βγω με αγόρια, θα ****σω αγόρια να φύγει κλπ κλπ. τι μέλλον μπορούμε να έχουμε μαζί" είναι κάτι που θα το βρεις ως συνήθως σε "σοβαρά" manga. όλο το girlfrined ηταν μέχρι να τα βρουν μεταξύ τους. κ είναι ένα απο τα καλύτερα yuri manga που υπάρχουν. το ίδιο κ το octave, μέχρι να νιώσουν εντάξει πια μέσα στη σχέση τους. -αλλά το μιζέρια που λες, μάλλον δεν καταλαβαίνω ακριβώς τί εννοείς, για αυτο κ μπορεί απλα να λέω βλακείες. θες να δώσεις ένα παράδειγμα manga?-

αλλά δεν είναι κ όλα έτσι. υπάρχουν κ πιο carefree manga. αλλά η πλοκή που τους δίνουν συνήθως (διότι αν δεν έχει πλοκή -εστω καλή η κακή- δεν υπάρχει λόγος να γραφτεί κάτι) έχει να κάνει τις περισσότερες φορες με το να τους αφήσουν ή αν πρέπει να είναι μαζί. δεν ξέρω τί μπορώ να σου προτείνω που να σου αρέσει. κοίταξες το Gokujou drops? το creo δεν έχει ακριβώς τελειώσει, αλλά δεν ξέρω αν θες να του ρίξεις μια ματια. έχει manga που με το σχέδιο κ μόνο :blurah5: απο το cuteness.

για τον πυροσβέστήρα η credit page των dynasty με πέθανε απο το γέλιο:
Spoiler:

Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#52 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 31 May 2011 - 08:23

Εγώ έχω διαβάσει ένα μικρό yuri manga που μου είχε κάνει εντύπωση, γιατί εκτός του fanservice είχε και ιδιαίτερη πλοκή. Night Of The Succubus. Πολύ καλό.


Ψυθικα ξαφνικα και το διαβασα κι εγω.
Δεν περιμενα να ειναι Darkstalkers related, αλλα το σχεδιο και η ολη αισθητικη του Hiroaki Samura εδινε μια τελειως ξεχωριστη ατμοσφαιραστο manga.
Καλουτσικο ηταν, αλλα εγω δεν ειδα καποια ιδιαιτερη πλοκη.
Eπισης, η Morrigan πολυ emotianalfag.
Συνηθως εχει πιο χαρωπο και ανεμελο χαρακτηρα.

Μηπως μπορει να μου προτεινει κανεις κατι σε Yuri, αλλα που να βασιζεται πολυ περισστοερο σε ενα πραγματικα καλογραμμενο σεναριο?

Εχοντας μια πρωτη επαφη με το Yuri δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα, αλλα σιγουρα δεν μπορω να κρινω με βαση αποκλειστικα ενα on shot.

O6rrvsU.jpg


#53 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 31 May 2011 - 09:39

Kamui να ξεκινήσεις με το Kisses, Sighs, and Cherry-Blossom Pink. είναι συλλογή one-shots με κάποια συνέχεια της κυρίας ιστορίας αλλά είναι ένα καλό πρώτο ξεκίνημα. θα βρείς τα πάντα στον reader των dynasty scans.
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#54 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 05 June 2011 - 08:18

για τους ακόλουθους των yuri mangas έχω νέα! (αν δεν φάω ban με τα double posts)

το παρακάτω απο yurikai:
"There was talk about a continuation of Blue Friend and not only can I confirm that, it’s finally here! I didn’t actually intend to find it in the store, but I noticed a copy of Ribon poking up from the assortment of shoujo magazines and discovered Blue Friend on the cover! After almost dying, I took the 550-some page book to the counter and purchased it ... The cover of Ribon features the Blue Friend announcement in the lower right hand corner. Besides the basic text, the little yellow heart says it has a full color opening page. It’s 45 pages long~ Also, the picture is cute~~


The index of this issue of Ribon has a small teaser for the series. The Japanese at the top says “At last the new series starts,” with the text below stating the same as the yellow heart.


Looking forward to this! We are going to rush out the Blue Friend ~after days~ special ASAP. Since I plan to be able to purchase the Ribon volumes each month, I will make it a priority to release new chapters within a week of being published."


κ λέω εγώ: awesome news or what??? θα δούμε εξέλιξη στους χαρακτήρες!!!


ps: το ανέφερα κ στο thread των yuri animes, αλλα θα το πω εδώ μιας κ εδώ έπρεπε να μπει εξ αρχής. η shimura takako (aoi hana) θα ξεκινήσει καινούριο manga όπου θα είναι πρωταγωνιστής ένας χαρακτήρας απο το aoi hana. δεν ξέρω κατα πόσο θα είναι yuri or not. θα μάθουμε.
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#55 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 10 July 2011 - 22:11

wow ξεραΐλα!
ζήτω για το Blue Friend!:gotit:
α)Διάβασα το προαναφερθέν Night of the Succubus. Πολύ ωραίο σχέδιο και ιστορία με τις κλασικές δόσεις μιζέριας... δεν ξέρω αν συνάδει με το ύφος του αυθεντικού μάνγκα οπότε δεν το κρίνω αρνητικά ή θετικά.
β)Manga Νo Tsu: ειλικρινά, αναρωτιέμαι γιατί το διαβάζω. Αν εξαιρέσουμε την διεθυντριο-πέφτουλα, περισσότερο σασπένς έχει το πότισμα της ζαρντινιέρας μου (θα μεγαλώσει η πετούνια, πού θα πάει...).
γ)Angst koto: αρνούμαι πεισματικά να ξεφυλλίσω άλλα raw (σταμάτησα στο 47, έχουν βγει μέχρι το 50) γιατί ή θα σπάσω την οθόνη μου, ή θα σπάσω την οθόνη μου! Μεταφράστε το ντε!
Also, Kissing Mars (Mars No Kiss) was not quite what it was supposed to be. "Διάβασα" το raw και δεν συμβαίνει τίποτα το συνταρακτικό. Τώρα, μπορεί μεταφρασμένο να έχει πιο πολύ νόημα αλλά και πάλι... Αντιθέτως, το Yukemuri Sanctuary είναι άκρως διασκεδαστικό. Αχ αυτά τα ονσεν... να'χαμε ένα να αράζαμε...ζζζζζζζζζζζζζζζζ
Πρόσφατα διάβασα και το Tenbin wa Hana to Asobu (όσα μεταφράστηκαν δλδ) και φαίνεται να είναι καλό. All Girls School+Bllodsucking, how bad can this be?!

#56 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 10 July 2011 - 23:36

hey Φωτεινή! επιτέλους κάποιος έκανε update, διότι δεν θα άντεχα κ θα πήγαινα για triple post.

μα το mars no kiss είναι μεταφρασμένο κ τελειωμένο απο tranquil. it's not bad. πιο ρεαλιστικό απο το ΜnT!

ω, το λατρευω αυτό το high (γιατί ολοι μοιάζουν να καπνίζουν κάτι εκει μέσα) manga! το ch38 ήταν απλα awesome! κ το 37 με κάνει να θέλω περισσότερο την taketa με τη morishita. they already leave together!

το 50 στο sasameki δεν απογοητευει καθόλου, ΑΛΛΑ οχι περίμενε να μεταφραστούν! έχουν βγει άκυρες μεταφράσεις μέχρι το 45, αλλά επειδή είμαι παθών, κ θέλω το καλό όλων των yuri fan, μην τις κοιτάξεις! εγώ προειδοποίησα.

το quilty love bites απο kawai scans, είναι ακόμη καλύτερο απο το yukemuri. επίσης το kawaii, έχει την πιο kawaii yuri σειρά που κυκλοφορεί, τo konohanatei kitan. κέθε φορά που βλέπω τα σχέδια μπορώ να ορκιστώ ότι θα πάθω διαβήτη!

Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#57 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 10 July 2011 - 23:53

εντάξει, triple post is one to many!
χοχο μόλις διάβασα το guilty love bites & it was good! /ok, μόλις είδα ότι είναι του ιδίου μανγκακα με τα yukemuri και structural formula, γι' αυτό μου άρεσε!

Πότε το τέλειωσαν το mars και δεν το πήρα είδηση; μούμπλε, μούμπλε, μούμπλε...
Θα κατεβάσω και το konohanatei Kitan και θα επιστρέψω με σχολιασμό.

#58 animestarling

animestarling

    Anime Amateur

  • Members
  • 108 posts

Posted 11 July 2011 - 00:02

Αν και yaoi εχω διαβασει αρκετα, yuri δεν εχω διαβασει... Αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα του οποιου η πρωταγωνιστρια να ειναι αυτο που λεμε σε απταιστα ελληνικα strong female lead..
Ευχαριστω...:nod2:

#59 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 11 July 2011 - 01:48

animestarling δεν ξέρεις πόσο με έχεις δυσκολεψει με το "stong female lead". δεν μπορώ να βρώ μια σειρά που να έχει το ακριβές αυτό στοιχείο. υπάρχουν αρκετές με κάπως yuri subtext (όπως το Bakuretsu Tenshi, Yokohama Kaidashi Kikou), αλλά δεν είναι καθαρό yuri.

θα σου προτείνω 4 κ μπορείς να διαλέξεις με βάση του πόσο γυμνό-αθώο το θες.

The Miko's Words and the Witch's Incantations, είναι απλό, μικρό κ είναι το "αθώο" που επέλεξα.
Chirality , είναι pure yuri, με stong female lead (με τη σωστή εννοια), με γερή υπόθεση, αλλά είναι το άλλο άκρο του προηγούμενο όσον αφορά το γυμνό. δεν είναι hentai, αλλά adult.

τα άλλα 2 είναι στο μεταξύ, Gokujou Drops (προσωπικά αγαπημένο, το αναφέρω σχεδον παντού) κ Hanjuku Joshi. που κ τα 2 έχουν να κάνουν με school life, κ το stong female lead, πάει περισσότερο στο ότι το "άλλο τους μισό" στηρίζεται σε αυτες.

ps: θα αναφέρω άλλο 1, το Shitsurakuen που είναι το πρώτο yuri harem που λατρεψα, αλλά δεν έχει τελειώσει κ περιμένουμε τα τελευταία 2 κεφ να μεταφραστούν. δεν θα δεις καθαρό yuri μέχρι το τέλευταίο κεφ που δεν έχει μεταφταστεί ακόμη. βασικά το συγκεκριμένο ήταν awesome γενικά ως manga, αλλά απο το ch22 κ μετά έχει αυτο το τέλος που θέλεις να σταυρώσεις τον mangaka κ να του βάλεις φωτία.
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#60 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 11 July 2011 - 02:05

Υποθέτω ότι νομίζει ότι είναι όπως τα yaoi με seme και uke γι'αυτό ζητάει strong female lead.

Posted Image