Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Anime Recommendations

anime vampires

  • Please log in to reply
7352 replies to this topic

#7261 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 07 February 2018 - 18:02

υπαρχει anime αντιστοιχο του initial D αλλα με μηχανες ? ο καγκουρας μεσα μου θελει να εκφραστει καπως και εδω στη μορντορ εχουν ξεκινησει οι βροχες παλι



#7262 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 February 2018 - 21:55

υπαρχει anime αντιστοιχο του initial D αλλα με μηχανες ? ο καγκουρας μεσα μου θελει να εκφραστει καπως και εδω στη μορντορ εχουν ξεκινησει οι βροχες παλι

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Baribari_Legend

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4779

 

Baribari Legend (バリバリ伝説 Baribari Densetsu) is an early motorbike racing manga series by Shuichi Shigeno, who went on to create the Initial D series. It was published in 38 volumes between 1983 and 1991 by Kodansha. In 1985, it won the Kodansha Manga Award for shōnen.[1]

The story has a lot of similar points with Initial D. Racing on the public road (which is illegal) is the center of the storyline in the first half. It became a social problem in Japan because many "Hashiriya" got influenced by it and became "Rolling-zoku"(hashiriya trying to see how fast they can go through curves).



#7263 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 16 February 2018 - 00:33

υπαρχει anime αντιστοιχο του initial D αλλα με μηχανες ? ο καγκουρας μεσα μου θελει να εκφραστει καπως και εδω στη μορντορ εχουν ξεκινησει οι βροχες παλι

Ακόμη υπάρχει το Bakuon που είναι με μηχανές αλλά όχι street racing.



#7264 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 21 February 2018 - 17:16

Ρε μάγκες, η ταινία της Utena βλέπεται χωρίς τη σειρά;



#7265 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 February 2018 - 01:25

Ρε μάγκες, η ταινία της Utena βλέπεται χωρίς τη σειρά;


Νομίζω πιο κοντά στο manga είναι η ταινία

#7266 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 26 February 2018 - 12:56

Επιτέλους είδα πρόσφατα τις 2 πρώτες ταινίες του Galaxy Express 999.

Αν και λίγο μεγάλη η διάρκεια για ανιμε τις βρήκα πολύ καλές.

Έχω δει και το Arcadia of my Youth, και φαντάζομαι και το Space Batttleship yamato (1977) είναι στο ίδιο στυλ..

 

Εκτός από το Macross: Do you Remember Love, ποιές άλλες προτάσεις θα είχατε για ταινία space epic 70s-80s;


Edited by filmmusic, 26 February 2018 - 12:56.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#7267 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 February 2018 - 13:11

Δεν νομίζω ότι μπορείς να ξεφύγεις ιδιαίτερα από υλικό του Matsumoto οπότε απλά δες ότι σου κάνει κέφι.

Άσχετο αν θες κάτι ποιο καινούργιο το Endless Odyssey από τον Rintaro είναι πολύ καλή σειρά και ένα καλό update του Harlock. Επίσης είναι μόνο 13 επεισόδια.

 

https://myanimelist.net/anime/1081/Space_Pirate_Captain_Herlock__Outside_Legend_-_The_Endless_Odyssey


rsrGbGx.gif

#7268 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 26 February 2018 - 16:26

το endles odyssey μου ειχε αρεσει και σε μενα παρα πολυ και κραταει την ιδεα του Harlock ετσι ωπος πρεπει να ειναι (οχι σαν την πατατα την ταινια που βγηκε μετα)

https://en.wikipedia.org/wiki/Baribari_Legend
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4779

Baribari Legend (バリバリ伝説 Baribari Densetsu) is an early motorbike racing manga series by Shuichi Shigeno, who went on to create the Initial D series. It was published in 38 volumes between 1983 and 1991 by Kodansha. In 1985, it won the Kodansha Manga Award for shōnen.[1]
The story has a lot of similar points with Initial D. Racing on the public road (which is illegal) is the center of the storyline in the first half. It became a social problem in Japan because many "Hashiriya" got influenced by it and became "Rolling-zoku"(hashiriya trying to see how fast they can go through curves).

εβαλα να δω λιγο τι ειναι και μυρισε διχρονιλα το δωματιο να πουμε , γουσταρω

Ακόμη υπάρχει το Bakuon που είναι με μηχανές αλλά όχι street racing.

οχι ακριβως το στυλ μου αλλα μολις ειδα το trailer και ειδα το σουζουκι κατανα αρχισα να ξεφωνιζω , μου θυμισε λιγο girls und panzer με μηχανες

#7269 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 27 February 2018 - 14:21

οχι ακριβως το στυλ μου αλλα μολις ειδα το trailer και ειδα το σουζουκι κατανα αρχισα να ξεφωνιζω , μου θυμισε λιγο girls und panzer με μηχανες

Με θετικό η ανρητικό πρόσημο γιατί:

 

Spoiler:

 

Πρόσοχή κίνδυνος:Spoiler.jpg

 

Ανοίγεις το παραπάνω κείμενο με δικιά σου ευθύνη.



#7270 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 28 February 2018 - 19:34

με θετικο προσιμο , η κατανα γαμει , η 1100 βεβαια η 400αρα με το μοτερ απο το μπαντιτ ισως να ειναι λιγο λογικο που τρωει κραξιμο



#7271 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 February 2018 - 22:06

Επιτέλους είδα πρόσφατα τις 2 πρώτες ταινίες του Galaxy Express 999.
Αν και λίγο μεγάλη η διάρκεια για ανιμε τις βρήκα πολύ καλές.
Έχω δει και το Arcadia of my Youth, και φαντάζομαι και το Space Batttleship yamato (1977) είναι στο ίδιο στυλ..
 
Εκτός από το Macross: Do you Remember Love, ποιές άλλες προτάσεις θα είχατε για ταινία space epic 70s-80s;


Space Firebird 2772 Cosmozone είναι ίσως ότι πλησιέστερο υπάρχει σε αυτά.

Θα πρότεινα και τις ταινίες Crusher Joe, Rhea Gal Force, Dirty Pair,Space Fantasia 2001 Nights και Please save my Earth

#7272 Takasugi

Takasugi

    The Night Owl

  • Members
  • 40 posts

Posted 22 April 2018 - 07:22

Θέλω να μου προτείνεται μια σειρα που να μην είναι δημοφιλής, αλλά να είναι hidden gem για εσας. Θα την βλεπατε και 10 φορες σε επαναληψη (αν δεν το έχετε κανει ηδη)

#7273 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 April 2018 - 07:30

NieA Under 7, Windy Tales και Tsukikage Ran.  :congrats:


rsrGbGx.gif

#7274 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 22 April 2018 - 12:54

Serial Experiments Lain


"If life should treat you bad,don't get even,get mad."

#7275 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 22 April 2018 - 13:11

Shin Sekai Yori!!!!!!!!

Katanagatari!!!!

Δυνατό το windy tales, εγκρίνω!

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018




Also tagged with one or more of these keywords: anime, vampires