Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Do You Like Your Mom? Her Normal Attack is Two Attacks at Full Power [Discussion]

comedy anime

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 13 July 2019 - 19:27

Καλησπέρα,

Σήμερα είδα μια το πρώτο επεισόδιο από το anime στο τίτλο και παρόλο που είναι ένα anime με τίτλο σιδηροδρόμου, έχει ΤΡΕΛΟ γέλιο.

 

Μιας και είναι ongoing παρακαλώ τα spoiler σιδερώστρα στο αντίστοιχο \[spoiler\] tag.

 

Spoiler:

 

---Great admin edit---

 

Μερικά links για πληροφορίες

https://myanimelist.net/anime/38573/Tsuujou_Kougeki_ga_Zentai_Kougeki_de_Ni-kai_Kougeki_no_Okaasan_wa_Suki_Desu_ka

https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=14454


Edited by Hazuki, 15 July 2019 - 21:55.
Βάλε και κάνα link


#2 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 14 July 2019 - 14:16

Καλή ιδέα, αλλά είναι λίγο άθλιο είναι η αλήθεια. Τέλος πάντων θα συνεχίζω να δω πως πάει.
phmava.php

#3 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 14 July 2019 - 14:35

Όντως το σενάριο είναι χοντροκομμένο αλλά delivers γέλιο άμεσα.



#4 denvertz007

denvertz007

    Anime Newbie

  • Members
  • 75 posts

Posted 17 July 2019 - 16:47

Καλησπέρα,

Σήμερα είδα μια το πρώτο επεισόδιο από το anime στο τίτλο και παρόλο που είναι ένα anime με τίτλο σιδηροδρόμου, έχει ΤΡΕΛΟ γέλιο.

 

Μιας και είναι ongoing παρακαλώ τα spoiler σιδερώστρα στο αντίστοιχο \[spoiler\] tag.

 

Spoiler:

 

---Great admin edit---

 

Μερικά links για πληροφορίες

https://myanimelist.net/anime/38573/Tsuujou_Kougeki_ga_Zentai_Kougeki_de_Ni-kai_Kougeki_no_Okaasan_wa_Suki_Desu_ka

https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=14454

Ειδα το 1ο επεισοδιο,στo www.kissanime.ru σημερα.Απο περιεργεια και μονο,μιας και αυτες οι σειρες ανιμ,με θεμα χαρακτηρες της αληθινης ζωης,μεταφερονται,δια μαγειας στο ψηφιακο κοσμο βιντεοπαιχνιδιων ηρωικης φαντασιας,και μπλεκονται,με τους ηρωες τους,εχουν αρχισει να γινονται cult,oπως το"Sword Art Online".Εδω σε αυτην σειρα,εχουμε μια μητερα με τον γιο της,που μπλεκονται σε ενα τετοιο βιντεοπαιχνιδι,και γινονται μερος του κοσμου του,και η μητερα τα βαζει με τερατα,και παιρνει σοβαρα τον ρολο της.Τι μπορει αραγες μια μητερα σαν και αυτη,να καταλαβει απο αυτα τα πραγματα;Να λοιπον το μεγαλο ερωτημα που θελει την απαντηση του.Αφηστε δε,που θελει να παντρεψει τον γιο της,και με μια απο τις ηρωιδες του παιχνιδιου!Και εδω ειναι ακομα μεγαλυτερη φαση.Παντως γελασα λιγο.Κατι μου λεει,οτι και αυτη η σειρα,θα γινει cult.



#5 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 22 September 2019 - 13:38

Spoiler:



#6 denvertz007

denvertz007

    Anime Newbie

  • Members
  • 75 posts

Posted 19 January 2020 - 17:41

Καλησπέρα,

Σήμερα είδα μια το πρώτο επεισόδιο από το anime στο τίτλο και παρόλο που είναι ένα anime με τίτλο σιδηροδρόμου, έχει ΤΡΕΛΟ γέλιο.

 

Μιας και είναι ongoing παρακαλώ τα spoiler σιδερώστρα στο αντίστοιχο \[spoiler\] tag.

 

Spoiler:

 

---Great admin edit---

 

Μερικά links για πληροφορίες

https://myanimelist.net/anime/38573/Tsuujou_Kougeki_ga_Zentai_Kougeki_de_Ni-kai_Kougeki_no_Okaasan_wa_Suki_Desu_ka

https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=14454

Ο πρωτοτυπος Ιαπωνικος τιτλος ειναι:"Tsujo Kogeki ga Zentai Kogeki de Ni-kai Kogeki no Oka-san wa Suki desu Ka"?,και αρχισε να προβαλεται στην Ιαπωνικη Τηλεοραση,απο τις 12 Ιουλιου 2019 εως τις 28 Σεπτεμβριου του τρεχονοτος ετους,και ειναι 12 επεισοδια.Σκηνοθεσια:Γιοσιακι Ιγουασακι.Εχει κανει σκηνοθεσια σε σειρες οπως το"Little Busters"(19ο επεισοδιο),στο"Love Hina"(24o επεισοδιο),"στο"Miss Monochrome"(ολα τα επεισοδια),στο"Our Home s Fox Deity"(ολα τα επεισοδια)αλλα και σε αλλες σειρες.Εχει κανει επεισης και τα σχεδια παραγωγης στο"Non Non Biyori"(3o επεισοδιο).Το σεναριο υπογραφουν οι:1-Η Ντεκο Ακαο,που υπογραφει το σεναριο σε 7 επεισοδια.Εχει γραψει σεναριο σε σειρες οπως στο"12-Sai:Chiccha na Mune no Tokimeki"(επεισοδια 3,10),"12-Sai:Chiccha na Mune no Tokimeki 2oς κυκλος"(επεισοδια 16,21),"Αfter the Rain"(για 6 επεισοδια),"Αmanchu!"(για ολα τα επεισοδια),"Amanchu!Advance"(σεναριο για 8 επεισοδια),αλλα και για αλλες σειρες.2-Χιροκο Φουκουντα,που υπογραφει σεναριο για τα επεισοδια 6,9,11.Εχει γραψει σεναριο για τις σειρες"Amanchu!Advance"(επεισοδια 4,6,10,11),"Βeast Saga"(σεναριο για 9 επεισοδια),"Cross Game"(επεισοδια 5,24),αλλα και για αλλες σειρες.3-Ιναχο Φουτζιο,που υπογραφει σεναριο για τα επεισοδια 5 και 10.Δεν υπαρχουν αλλες πληροφοριες.Μουσικη:Κειτζι Ιναι.Εχει γραψει μουσικη για το"Btooom!","Heavy Object","Karneval","Magical Girl Site",αλλα και για αλλα"ανιμ".Τα τραγουδι"Ιyayo Iyayo mo Suki no Uchi!"που ακουγεται στους τιτλους αρχης,ερμηνευει καποιος η καποια η καπιοι...Spira Spica.Tο τραγουδι "Τsuujou Kougeki ga Zentai Κοugeki de Ni-Kai Kougeki Mama"το ερμηνευει η Αι Καγιανο.Παρακολουθησα ολη την σειρα,στους πρωτοτυπους Ιαπωνικους διαλογους με Αγγλικους υποτιτλους στο www.Kissanime.ru.Aν και λιγο..."χοντροκομμενη"σε κανα 2,3 σημεια,χωρις ομως να ξεφευγει και απο τα ορια,ηταν αστεια αρκετα.Και στο τελος που εγω νομιζα,οτι μητερα και γιος θα εφευγαν απο τον εικονικο κοσμο του βιντεοπαιχνιδιου,στον οποιον μπλεχτηκαν,και θα γυρνουσαν πισω στον αληθινο κοσμο,εμειναν εκει.Κατι μου λεει οτι θα ακολουθησει και 2ος κυκλος με αλλα 12 επεισοδια.Θα υπαρχει και συμπληρωματικο επεισοδιο(Ova)στις 25 Μαρτιου φετος.Οταν θα το δω,θα σου πω την αποψη μου.Περιμενω τα σχολια σου.Ευχαριστω...



#7 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 22 January 2020 - 22:49

Ο πρωτοτυπος Ιαπωνικος τιτλος ειναι:"Tsujo Kogeki ga Zentai Kogeki de Ni-kai Kogeki no Oka-san wa Suki desu Ka"?,και αρχισε να προβαλεται στην Ιαπωνικη Τηλεοραση,απο τις 12 Ιουλιου 2019 εως τις 28 Σεπτεμβριου του τρεχονοτος ετους,και ειναι 12 επεισοδια.Σκηνοθεσια:Γιοσιακι Ιγουασακι.Εχει κανει σκηνοθεσια σε σειρες οπως το"Little Busters"(19ο επεισοδιο),στο"Love Hina"(24o επεισοδιο),"στο"Miss Monochrome"(ολα τα επεισοδια),στο"Our Home s Fox Deity"(ολα τα επεισοδια)αλλα και σε αλλες σειρες.Εχει κανει επεισης και τα σχεδια παραγωγης στο"Non Non Biyori"(3o επεισοδιο).Το σεναριο υπογραφουν οι:1-Η Ντεκο Ακαο,που υπογραφει το σεναριο σε 7 επεισοδια.Εχει γραψει σεναριο σε σειρες οπως στο"12-Sai:Chiccha na Mune no Tokimeki"(επεισοδια 3,10),"12-Sai:Chiccha na Mune no Tokimeki 2oς κυκλος"(επεισοδια 16,21),"Αfter the Rain"(για 6 επεισοδια),"Αmanchu!"(για ολα τα επεισοδια),"Amanchu!Advance"(σεναριο για 8 επεισοδια),αλλα και για αλλες σειρες.2-Χιροκο Φουκουντα,που υπογραφει σεναριο για τα επεισοδια 6,9,11.Εχει γραψει σεναριο για τις σειρες"Amanchu!Advance"(επεισοδια 4,6,10,11),"Βeast Saga"(σεναριο για 9 επεισοδια),"Cross Game"(επεισοδια 5,24),αλλα και για αλλες σειρες.3-Ιναχο Φουτζιο,που υπογραφει σεναριο για τα επεισοδια 5 και 10.Δεν υπαρχουν αλλες πληροφοριες.Μουσικη:Κειτζι Ιναι.Εχει γραψει μουσικη για το"Btooom!","Heavy Object","Karneval","Magical Girl Site",αλλα και για αλλα"ανιμ".Τα τραγουδι"Ιyayo Iyayo mo Suki no Uchi!"που ακουγεται στους τιτλους αρχης,ερμηνευει καποιος η καποια η καπιοι...Spira Spica.Tο τραγουδι "Τsuujou Kougeki ga Zentai Κοugeki de Ni-Kai Kougeki Mama"το ερμηνευει η Αι Καγιανο.Παρακολουθησα ολη την σειρα,στους πρωτοτυπους Ιαπωνικους διαλογους με Αγγλικους υποτιτλους στο www.Kissanime.ru.Aν και λιγο..."χοντροκομμενη"σε κανα 2,3 σημεια,χωρις ομως να ξεφευγει και απο τα ορια,ηταν αστεια αρκετα.Και στο τελος που εγω νομιζα,οτι μητερα και γιος θα εφευγαν απο τον εικονικο κοσμο του βιντεοπαιχνιδιου,στον οποιον μπλεχτηκαν,και θα γυρνουσαν πισω στον αληθινο κοσμο,εμειναν εκει.Κατι μου λεει οτι θα ακολουθησει και 2ος κυκλος με αλλα 12 επεισοδια.Θα υπαρχει και συμπληρωματικο επεισοδιο(Ova)στις 25 Μαρτιου φετος.Οταν θα το δω,θα σου πω την αποψη μου.Περιμενω τα σχολια σου.Ευχαριστω...

Dude τελικά η otakusυνη σου είναι σε ανώτερο lvl. Respect!



#8 denvertz007

denvertz007

    Anime Newbie

  • Members
  • 75 posts

Posted 25 January 2020 - 21:39

Dude τελικά η otakusυνη σου είναι σε ανώτερο lvl. Respect!

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!Πρεπει ομως να ξερεις 1 πραγμα για εμενα:Δεν ασχολουμαι μονο με τα"ανιμ",αλλα και με αλλα πραγματα.Αλλα ουτε παιρνουν και τα.."μυαλα μου αερα"συνεχεια με τα..."ανιμ"ολη την ωρα.Αλλα ουτε και ειμαι ο..."τρελαμενος"..."Οτακου"οπως λες.Συγκεκριμενα πραγματα βλεπω.Για να γραψω ολα αυτες τις πληροφοριες,εκανα ερευνα και δεν τα εβγαλα απο το μυαλο μου.Πες μου ποιες ειναι οι αγαπημενες σου σειρες και ταινιες"ανιμ',και εγω θα σου πω αν ειναι καλες η οχι.Εχω ασχοληθει καπως με το θεμα.Εσυ μιλας για"ανιμ"στους φιλους σου.και τους συμμαθητες σου;Και αν ναι τι αποψη εχουν;Παρακολουθουν καθολου;Περιμενω την απαντηση σου.Ευχαριστω...





Also tagged with one or more of these keywords: comedy, anime