Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Bleach latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
6162 replies to this topic

#6061 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 06 February 2016 - 20:15

Αυτο με το ''τρεχω να παω στο πιο δυνατο χαρακτηρα της σειρας, ενω ουτε καν ετοιμος δεν ειμαι και οι φιλοι μου πρεπει να μενουν πισω ενας ενας''  δεν το βαριεται ποτε αυτος ο kubo ρε φιλε.....τι στο καλο πια!
Και αυτος ο Editor του με πιτογυρα πληρωνετε? Σαν τελευταιο Arc, να κανει τουλαχιστον την συμμετοχη των χαρακτηρων του στο main story ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ (πλεον)  με δημιουργηκες μαχες και οχι με το συνηθισμενο ''power up και βλεπουμε''.

Οσο για τον Uryu : τοσο disrespect εδειξε προς το χαρακτηρα του ο kubo που και να παιθανει δεν θα κανει καποια διαφορα. Τουλαχιστον θα κανει λιγο ''justified'' την επιλογη του να παει με τους Quincy εαν προκειται να θυσιαστει. Που ακομα και ετσι δεν μας διχνει την βαρυτητα, την δυσκολια και την σκεψη του Uryu να βρισκεται στους Quincy τοσο καιρο...εκτος και αν  κρυβει κατι για μετα..


tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#6062 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 13 February 2016 - 02:30

Αυτο με το ''τρεχω να παω στο πιο δυνατο χαρακτηρα της σειρας, ενω ουτε καν ετοιμος δεν ειμαι και οι φιλοι μου πρεπει να μενουν πισω ενας ενας''  δεν το βαριεται ποτε αυτος ο kubo ρε φιλε.....τι στο καλο πια!
Και αυτος ο Editor του με πιτογυρα πληρωνετε? Σαν τελευταιο Arc, να κανει τουλαχιστον την συμμετοχη των χαρακτηρων του στο main story ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ (πλεον)  με δημιουργηκες μαχες και οχι με το συνηθισμενο ''power up και βλεπουμε''.

Οσο για τον Uryu : τοσο disrespect εδειξε προς το χαρακτηρα του ο kubo που και να παιθανει δεν θα κανει καποια διαφορα. Τουλαχιστον θα κανει λιγο ''justified'' την επιλογη του να παει με τους Quincy εαν προκειται να θυσιαστει. Που ακομα και ετσι δεν μας διχνει την βαρυτητα, την δυσκολια και την σκεψη του Uryu να βρισκεται στους Quincy τοσο καιρο...εκτος και αν  κρυβει κατι για μετα..

Εχεις απολυτο δικιο. Ειναι τα κακα του Kubo αυτα, που απ οτι φαινεται ο τυπος απλα αυτες τις ικανοτητες εχει. Ειχε και πολλα καλα το bleach αλλα εμπαζε και απο ποσες μεριες γι αυτο εμεινε πισω ενω ευκολα θα μπορουσε να χε γινει top. Ας ελπισουμε σε κανενα καλο plot twist για τελος που εκει τουλαχιστον ειναι καλος.


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#6063 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 13 February 2016 - 09:30

Twists θα έχει πολλά σίγουρα, απομένουν σημαντικοί χαρακτήρες που δεν έχουν δείξει τη πραγματική τους ατζέντα.

Αυτό που πάει να κάνει ο Ichigo λογικό είναι αφού ο παντοδύναμος κοιμάται ακόμα. Ή πολύ απλά τρέχει προς μια παγίδα.

Ο Yhwach πάντως δεν μου κάνει για εχθρός του Ichigo. Μέχρι πριν λίγο ο κοντινότερος σύμμαχός του ήταν.



#6064 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 14 February 2016 - 12:03

Υπό σχεδόν οποιαδήποτε συνθήκη και με εξαίρεση κάποιο τρελό μελλοντικό asspull ο μόνος που θα είχε πιθανότητες απέναντι στον Yhwach θα ήταν ο Aizen, εξαιτίας της ικανότητάς του να αλλάζει την αντίληψη των άλλων για την πραγματικότητα, κάτι που έχει φανεί ότι μπορεί να κάνει σε ένα βαθμό τουλάχιστον και στον ίδιο τον Yhwach. Επομένως δεν αποκλείεται να γίνει κάτι τέτοιο και η τελική αναμέτρηση να είναι Aizen vs Ichigo και πάλι.

 

Οι μάχες στο ενδιάμεσο με έχουν κουράσει τρελά.


Edited by Gilmaru, 14 February 2016 - 12:05.


#6065 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 26 February 2016 - 00:57

Παμε δυνατα Kisuke μπας και δουμε κανα bankai της προκοπης, κορακιασαμε....


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#6066 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 26 February 2016 - 10:52

Αυτο το μανγκα εχει τοσο χαλια character development και τοσο slow pacing σε καθε chapter που κατανταει βαρετο...Επισης το cliche του "προχωρα πρωταγωνιστη και εμεις κραταμε καθε επιπεδο" δεν το εχει βαρεθει οντως. Οποιος και να πεθαινε , δεν θα νιωθαμε τιποτα.

Εδω ενα καραβι "πεθανε" και κλαψανε μανουλες....                  


The Suraido Project


Posted Image

#6067 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 26 February 2016 - 12:00

Εδω ενα καραβι "πεθανε" και κλαψανε μανουλες....

Μη λες τίποτα για One Piece εδώ,για ορισμένους είναι ταμπού αυτό το manga.
Όπου να ναι τελειώνει πάντως και θα μου λείψει το σχέδιο του(εξαιρούνται τα backgrounds) και είναι το μόνο που θα μου λείψει.

Edited by Toriko, 26 February 2016 - 12:02.

header.jpg?t=1485907896


#6068 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 26 February 2016 - 12:09

Πολύ σπάνια παραπονούμαι για manga αλλά αυτό με το Bleach έχει καταντήσει αηδία πραγματικά.Κακές μάχες με έναν πρωταγωνιστή χαμένο.Bankai ολόκληρως Urahara και το κοίταζα αδιάφορα...


2008ipman01.jpg


#6069 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 26 February 2016 - 14:19

^Αυτο... Δεν ξερω ποσο καιρο περιμενα το bankai του και τωρα απλα αδιαφορησα. Εχει "πεθανει" το Bleach και δεν το εχουμε καταλαβει. Ισως αν επιστρεψει το anime το σωζει λιγο...

 

Παντως αυτο με τα bankai και τα vollstandig που ειναι ακριβως προσαρμοσμενα πανω στις ικανοτητες του αντιπαλου και το θεωρουν κατι φυσιολογικο με ξεπερναει. "Kisuke: Τι; Δεν μπορω να σε χτυπησω με reiatsu μου επειδη αποκτας ανοσια σε αυτο; Εγω μπορω να αλλαξω το reiatsu μου καθε δευτερολεπτο και να σε χτυπησω. Askin: ΧΑ, εγω μπορω να αναλυσω το reiatsu σου και παλι να μην μπορεις να με πληγωσεις με οποιοδηποτε reiatsu. Kisuke: "Bankai". Μπορω να μπλα μπλα μπλα και να σε χτυπησω με το reiatsu μου"... Υπεροχο!


Edited by Kaidou, 26 February 2016 - 14:20.

image.jpg


#6070 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 10 March 2016 - 21:32

Βγάλαν το 665. Ο Urahara έχει είδος bankai σαν του Mayuri, λέτε να είναι η μητέρα του παιδιού;

Έτσι όπως τον έκανε με τον Black Jack μοιάζει και η ικανότητα

Spoiler: jojo

 

Τουλάχιστον τώρα που έχασε ο Askin ελπίζω να μεταμορφωθεί σε κάποιο εντυπωσιακό πλάσμα γιατί η τωρινή του μορφή με απογοήτευσε.

 

Πάμε δυνατά για 666.


Edited by 1451, 10 March 2016 - 21:33.


#6071 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 13 March 2016 - 00:58

Η φαση με τον Grimmjow παντως ηταν καλη. Βολοδερνει και μοιραζει πονο η τιγρης..


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#6072 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 31 March 2016 - 13:39

Ένα δάκρυ. Μια αιωνιότητα και μια μέρα για αυτή τη στιγμή. Zaraki σε αγαπάμε.
Posted Image

#6073 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 31 March 2016 - 14:30

Repent. The end of the world is coming.



#6074 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 31 March 2016 - 14:51

Kubo δώσε κάτι απίστευτο τώρα..είναι η τελευταία σου ευκαρία,μην μας ξενερώσεις πάλι με τον καλύτερο ίσως χαραχτήρα σου...


2008ipman01.jpg


#6075 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 07 April 2016 - 14:43

Επομένως το bankai του τον μετατρέπει σε ένα είδος uncontrollable and berserker δαίμονα που διαλύει τα πάντα στο διάβα του.  Άν κατάλαβα καλά, έσχισε το χέρι του Gerald από τον υπόλοιπο κορμό, μόνο με το δάγκωμα του. Απλό αλλά τόσο ταιριαστό. :clap:

 

Δεν το έχω απίθανο μόλις τελειώσει με τον quincy να τα βάλει με Hitsugaya και Byakuya μιας και φαίνεται εκτός ελέγχου.