Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Bleach latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
6162 replies to this topic

#6076 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 07 April 2016 - 18:02

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα για να είμαι ειλικρινής. Λίγη εξήγηση πρέπει να πέσει, κατά την γνώμη μου.

 

Ακόμα, το bankai του Urahara μου φάνηκε OP αλλά επίσης μου φάνηκε ότι το είδαμε υπερβολικά λίγο. Ελπίζω να το ξαναχρησιμοποιήσει πριν τελειώσει η σειρά ή ο Askin να είναι ακόμα ζωντανός με κάποιον τρόπο. Ήταν από τους ελάχιστους σχετικά πιο καλογραμμένους Quincy.



#6077 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 07 April 2016 - 18:34

Μετά την Yoruichi που μεταμορφώνεται και χάνει τμήμα της νοημοσύνης της, έχουμε και τον Ζαρακι. Άραγε και η δική της μεταμόρφωση bankai να ήταν ή κάτι διαφορετικό;

 

Τον έκανε να μοιάζει με ονι ο Κουμπο, μου άρεσε. Όσο για το σπαθί, αν δεχτούμε ότι είναι όντως η Yachiru τότε το έχει εξηγήσει πώς λειτουργεί στο κεφάλαιο 571. Κόβει τα πάντα.

 

Spoiler:



#6078 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 12 April 2016 - 15:48

Μετά την Yoruichi που μεταμορφώνεται και χάνει τμήμα της νοημοσύνης της, έχουμε και τον Ζαρακι. Άραγε και η δική της μεταμόρφωση bankai να ήταν ή κάτι διαφορετικό;

 

Τον έκανε να μοιάζει με ονι ο Κουμπο, μου άρεσε. Όσο για το σπαθί, αν δεχτούμε ότι είναι όντως η Yachiru τότε το έχει εξηγήσει πώς λειτουργεί στο κεφάλαιο 571. Κόβει τα πάντα.

 

Spoiler:

Λογικη εξηγηση.
Οσο για το power up της Yorouichi δεν νομιζω να εχει να κανει με bankai. Μιας και δεν ξερουμε κατι για το Zanbakuto της προς το παρον.

Σημερα διαβασα το chapter και μπορω να πω οτι μετα απο καιρο με εκανε να ενθουσιαστω, ειδικα με το bankai του Zaraki. Σε σχεση με τα bankai των kyoraku και Urahara που μετα απο χρονια αναμονης περιμενα κατι παραπανω η αλιθια, αυτο ταιριαζει στον Ζaraki. Τωρα αυτο που χρειαζεται ειναι μια καλη εξηγηση απο Kubo και το τι ρολο παιζει η Yachiru ως προς την ενεργοποιηση του.


Edited by ssjchris, 12 April 2016 - 15:49.

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#6079 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 16 April 2016 - 15:50

Οκ. Μπορω να πω οτι ειμαι hyped.

Απο οτι φαινεται ο Zaraki ηταν σε συνεχη επαφη με τη yochiru. Που διχνει οτι δεν εχασε εντελως την ελευθερη βουληση του, ας το πω ετσι. Μπορει με το μονο ατομο που μπορει να επικοινωνησει να ειναι η yachiru.
Και ειναι αρκετα λογικο στο να μην μπορει να αντεξει το ιδιο του το bankai, μιας και ειναι η πρωτη φορα που το ενεργοποιει.
Αλλα, ακομα και ετσι. Δεν ηταν αρκετο για να νικησει τον Thor? Περιμεναμε τοσο καιρο και ετσι απλα...εχασε?

Οσο για τη ωριμη μορφη του Hitsugaya. Απλα δεν θα μπορουσε να τον σχεδιασει πιο badass. Τωρα μενει να μαθουμε αν ειναι μονιμη ή ειναι απλα εν ωρα bankai μονο.


Edited by ssjchris, 16 April 2016 - 15:59.

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#6080 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 31 May 2016 - 03:03

Νιωθω οτι μονος συζηταω το bleach πλεον.

So i will just quietly drop this right here... :)

Spoiler:


 


Edited by ssjchris, 31 May 2016 - 03:04.

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#6081 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 31 May 2016 - 09:37

Ζέβρα Χιτσουγκαγια με κέρατο. Με προβληματίζει που ο Α λέει ότι θα τον φάει, όπως είχε πει και ο Αηζεν κάποτε. Κατά τα άλλα η τρίτη μεταμόρφωση μετά της γάτας και του Ζαρακι.



#6082 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 31 May 2016 - 13:39

περιμένω full face μεταμόρφωση



#6083 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 16 June 2016 - 11:51

Chapter 678

Spoiler:


#6084 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 16 June 2016 - 12:35

Chapter 678

Spoiler:

 

 

Συμφωνώ. Δεν περίμενα ειλικρινά ότι ο Kubo θα είχε τις "μπάλες" να χειριστεί έτσι το bankai του Ichigo, αλλά να που το έκανε. Αυτό που μόλις έγινε παίζει να είναι το μεγαλύτερο cockblock της σειράς. Ο Yhwach ήταν στην κυριολεξία "nope, you cannot do that either, you noob".

 

Πιστεύω ότι η Inoue θα έχει κομβικό ρόλο στην ήττα του Yhwach. Η ικανότητά της κάνει reject reality, ή κάτι παρόμοιο αν θυμάμαι καλά, και ο ίδιος ο Aizen είχες πει ότι έχει την προοπτική να γίνει πάρα πολύ δυνατή.

 

Επίσης, είμαι πλέον σίγουρος ότι ο Yhwach θα χάσει εναντίον ενός tag-team όλων των special war powers, εκτός από τον Ichibei βέβαια. Όλοι είναι ζωντανοί και σχετικά άθικτοι ακόμα.



#6085 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 16 June 2016 - 12:44

 

Πιστεύω ότι η Inoue θα έχει κομβικό ρόλο στην ήττα του Yhwach. Η ικανότητά της κάνει reject reality, ή κάτι παρόμοιο αν θυμάμαι καλά, και ο ίδιος ο Aizen είχες πει ότι έχει την προοπτική να γίνει πάρα πολύ δυνατή.

 

Ακριβώς.

Η ιδιότητα της είναι το ένα από τα δύο πράγματα που στο Bleach-verse φαίνεται να μπορούν να σταθούν ενάντια στο Almighty. Το άλλο είναι η Hogyoku. Μπορεί και τα δύο να παίξουν ρόλο στο ηττηθεί o Yhwach. Ο Aizen ενδεχομένως να βάλει την Orihime να κάνει reject στο fusion του με τη Hogyoku ώστε έπειτα να μπορεί την κάνει transplant στον -απεριόριστου potential hybrid- Ichigo. Έτσι "δένει" πολλές πλοκές, όλο το προηγούμενο arc, το γεγονός πως ο Aizen είναι ακόμα χρήσιμος στη πλοκή αλλά και την υπόσχεση της Orihime να κάνει reject την Houguoku (θυμάστε αιώνες πίσω τα chapters που ήταν αιχμάλωτη στο Las Noches), ιδέα που ο ίδιος ο Aizen της είχε βάλει στο μυαλό. Και αν σκεφτούμε πως και ο Ichigo είναι δικό του δημιούργημα, καταλαβαίνουμε όλοι το πόσο όλη η σειρά είναι αυτός ο χαρακτήρας.

 

But knowing Bleach, that would be too good of a plot to be true.



#6086 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 16 June 2016 - 13:05

Ακριβώς.

Η ιδιότητα της είναι το ένα από τα δύο πράγματα που στο Bleach-verse φαίνεται να μπορούν να σταθούν ενάντια στο Almighty. Το άλλο είναι η Hogyoku. Μπορεί και τα δύο να παίξουν ρόλο στο ηττηθεί o Yhwach. Ο Aizen ενδεχομένως να βάλει την Orihime να κάνει reject στο fusion του με τη Hogyoku ώστε έπειτα να μπορεί την κάνει transplant στον -απεριόριστου potential hybrid- Ichigo. Έτσι "δένει" πολλές πλοκές, όλο το προηγούμενο arc, το γεγονός πως ο Aizen είναι ακόμα χρήσιμος στη πλοκή αλλά και την υπόσχεση της Orihime να κάνει reject την Houguoku (θυμάστε αιώνες πίσω τα chapters που ήταν αιχμάλωτη στο Las Noches), ιδέα που ο ίδιος ο Aizen της είχε βάλει στο μυαλό. Και αν σκεφτούμε πως και ο Ichigo είναι δικό του δημιούργημα, καταλαβαίνουμε όλοι το πόσο όλη η σειρά είναι αυτός ο χαρακτήρας.

 

But knowing Bleach, that would be too good of a plot to be true.

 

Σκεφτόμουν βασικά ότι απλώς θα μαζευτούν τα special war powers + η Orihime και ότι θα νικήσουν τον Yhwach όλοι μαζί με κάποιο teamwork power combo. :P

 

Αλλά αυτό που λες είναι καλύτερο και βγάζει περισσότερη λογική.



#6087 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 16 June 2016 - 14:34

Τι μου θύμισε το σημερινό chapter (από 0:34 μέχρι 0:43):

 

Youtube Video



#6088 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 16 June 2016 - 18:12

Ο Yhwach έχει time hacks, δύσκολο να ηττηθεί από συνδυασμό δυνάμεων που δεν περιλαμβάνει κάποια δύναμη που να αφορά το χρόνο. Μέχρι τώρα ένας fullbringer έπαιζε με το παρελθόν και ο Aizen από ότι φαίνεται μπορεί να αλλοιώνει την αίσθηση του χρόνου στο παρόν, άρα και να τον διαστέλλει; Δεν μου έρχεται κανένας shinigami που να έχει δυνάμεις σχετικές με το χρόνο που θα έκαναν counter τον Yhwach.

 

Η ομοιότητα του τρόπου που μάχεται με τον Ishida φάνηκε πάντως. Οι Quincies με τις παγίδες τους. Αναρωτιέμαι τί σκεφτόταν ο Ichigo όταν πήγαινε να αντιμετωπίσει τον αρχιquincy εκτός έδρας.



#6089 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 23 June 2016 - 12:18

Δεν μου έρχεται κανένας shinigami που να έχει δυνάμεις σχετικές με το χρόνο που θα έκαναν counter τον Yhwach.

 

Τελικά δεν υπάρχει shinigami αλλά υπάρχει quincy. Προσωπικά, είχα ξεχάσει τελείως ό,τι ο Ishida είχε shrift, και μάλιστα "Α" όπως και ο Ywach. Φαίνεται πως η ιδιότητα του αυτή είναι κλειδί για να ηττηθεί ο τελευταίος. Υποθέτω πως ο πατέρας του θα εμφανίστηκε και θα τον έσωσε από το τελειωτικό χτύπημα. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν ο Hashwald και o Ryuken έχουν κάποιο παρελθόν μεταξύ τους. We'll see.



#6090 RandomAnimeFun

RandomAnimeFun

    Starting...

  • Members
  • 153 posts

Posted 23 June 2016 - 13:02

Bullshit! Ichigo will win cuz KuboPowerUp :sleepy: