Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Το πίο περίεργο, τρελό, παράξενο σας όνειρο!


  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#136 backi

backi

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 12 December 2008 - 22:47

Γεια σας παιδια.τι κανετε???Εχω πααρα πολυ καιρο να ερθω στο φορουμ.Λοιπον,το ονειρο δεν αφορα ακριβως εμενα,αλλα ενα φιλο μου.Μου ειπε προχτες οτι ειδε στο ονειρο του οτι και καλα ηταν βοηθος του Κουγια!!!Τωρα σε τι,δεν μου ειπε,αλλα δεν ειναι παρανοικο???

#137 Curator.of.Dreams

Curator.of.Dreams

    Dreaming is art!

  • Members
  • 7 posts

Posted 13 December 2008 - 04:02

ειχα δει σε ονειρο οτι καθε 10 λεπτα ξυπναγα. (γνωριζω οτι ηταν ονειρο γτ η μανα μ π ηταν ξυπνια το βραδυ μ ελεγε κοιμομουν κανονικα)
το αποτελεσμα ηταν το πρωι π σηκωθηκα να παω σχολειο να μην μπορω να παρω τα ποδια μου γιατι ενιωθα σαν να μην ειχα κοιμθει καθολου..
Dreams are something fragile.None can manipulate them,none can refine them.
The incarnation of our desires,destined to hunt them for our entire life.
A dream is nothing more than a mirror to a person's soul.
A fragile mirror for a fragile little thing.

Spoiler:

#138 SakuraBiyori

SakuraBiyori

    I'm at home in the clouds

  • Members
  • 29 posts

Posted 18 December 2008 - 14:39

Εγω βλεπω πολλα παραξενα ονειρα.

Μια φορα ειχα δει οτι με κυνηγουσαν κατι τυπαδες και για να τους ξεφυγω μεταμορφωθηκα σε μελισσα και αρχισα να πεταω.

Ειχα δει και ενα ονειρο οπου πεθανα και πηγα σε ενα μερος που διαλεγες που θες να πας.Παραδεισο ή κολαση.Παω πρωτα στον παραδεισο με ασανσερ και εκει ηταν κατι σε φαση allou fun park.λολ.μετα πηγα στην κολαση να δω πως ειναι και ηταν ενα μαγαζι που πουλουσε βιβλια harry potter. :terror2:. οτι να 'ναι.
Και τελος ειχα δει ενα ονειρο πως ημουνα Ρωμαιος στρατιωτης πανω σε ενα αλογο στην Ακροπολη και ηρθε ενας ηλιθιος και με πυροβολισε με καραμπινα.

Οταν τα ειπα αυτα σε μια φιλη μου ειχε δακρισει απο το γελιο.:hahaha:

Edited by SakuraBiyori, 01 January 2009 - 18:23.

Posted Image

#139 Ianus

Ianus

    Anime Fan

  • Members
  • 166 posts

Posted 20 December 2008 - 14:20

Το τελευταίο αρκετά περιέργο -and very disturbing too- όνειρο που θυμάμαι έιναι, η amphilyki -μέλος του φόρουμ- ξαπλωμένη ανάσκελα στο ταβάνι του δωματίου μου.!!. εγώ δν ξέρω γιατί, αλλά είχα μια άκρατη επιθυμία να τη διαμελίσω. και το έκανα, της έπιασα την κάτω γνάθο με το χέρι και τράβηξα απότομα -κραΑατςςς!-, το θέαμα ήταν αρκετά bloodbath, ίνες να κρέμονται, αίματα, δάκρυα, άναρθρες κραυγές κλπ. Μετά πήρα ένα πηρουνάκι του γλυκού και το χωσα στη μύτη με δύναμη μέχρι που.. κόπηκε. Ά, τέλος της άρπαξα τη γλώσσα και τη ξερίζωσα. Όλως περιέργως δεν της έβγαλα τα μάτια, μάλλον για να το φχαριστιέται και η ίδια :P

Spoiler:


#140 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 20 December 2008 - 14:35

Το τελευταίο αρκετά περιέργο -and very disturbing too- όνειρο που θυμάμαι έιναι, η amphilyki -μέλος του φόρουμ- ξαπλωμένη ανάσκελα στο ταβάνι του δωματίου μου.!!. εγώ δν ξέρω γιατί, αλλά είχα μια άκρατη επιθυμία να τη διαμελίσω. και το έκανα, της έπιασα την κάτω γνάθο με το χέρι και τράβηξα απότομα -κραΑατςςς!-, το θέαμα ήταν αρκετά bloodbath, ίνες να κρέμονται, αίματα, δάκρυα, άναρθρες κραυγές κλπ. Μετά πήρα ένα πηρουνάκι του γλυκού και το χωσα στη μύτη με δύναμη μέχρι που.. κόπηκε. Ά, τέλος της άρπαξα τη γλώσσα και τη ξερίζωσα. Όλως περιέργως δεν της έβγαλα τα μάτια, μάλλον για να το φχαριστιέται και η ίδια :P

Spoiler:


μακριά από εμας :terror2::P
Posted Image

#141 Devilslayer_PS

Devilslayer_PS

    Starting...

  • Members
  • 25 posts

Posted 20 December 2008 - 15:18

το πιο παραξενο αληθοφανες ονειρο που εχω δει(καλα οχι και τοσο αληθοφανες.)ειναι οτι πεθαινω.
ξυπναω βραδυ ,κοιταζω το ρολοι και η ωρα ειναι γυρα στις τρεις.δεν με ποιανει υπνος και ανοιγω την τηλεοραση.ανοιγει σε ενα καναλι που ειχε παρασιτα.οταν φωτειζεται το δωματιο βλεπω στο ταβανι ενα παραξενο πλασμα να κραταει δυο μπουκαλια(νιτρο και γλυκερινη,lol)μου πεταει το ενα και το πιανω, παει να μου πεταξει το αλλο αλλα του το πεταω εγω προτος.τα μπουκαλια αρχιζουν να πηδανε απο τον ενα τοιχο στον αλλο λες και ηταν απο λαστιχο.στο τελος συγκρουονται και με ενα παραξενο τροπο γινονται ενα.μετα πεφτουν πανω μου.το υγρο μεσα αρχιζει να κανει φθσαλιδες και να γινεται κοκκινο.τρεμει τρεμε τρεμει και μετα.............ενα λευκο φως παντου,και εχω ενα παραξενο συναισθημα .

μετα απο λιγο το φως φευγει,παντου σκοταδι.ανοιγω τα ματια μου και λεω "τι εγινε?'προσπαθω να κουνηθω και πιανω το διακοπτη της λαμπας.
η ωρα ηταν 7 το πρωι και εγω χωρις να μου λειπει ουτε ενα κοματι και χωρις να βλεπω αγγελακια τριγυρω.

τωρα η αυτο ηταν ενα πολυ παραξενο ονειρο η ειχα επισκεψη απο εξωγηινο,:hahaha:.και αν αυτο σας φαινεται παραξενο που να ακουσεται για τα ονειρα που πεθαινω απο χτυπημα αυτοκινητου,που χανω ολα τα ακρα μου,που πεθαινει ολη η οικογενεια μου ,που παρακολουθω την κειδια μου......(θεε μου χρειαζομαι ψυχειατρο:uhh:)
Posted Image

#142 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 25 December 2008 - 21:03

Είχα δει πριν πόσους μήνες στον ύπνο μου οτι βρήκα και αγόρασα(χωρίς να ξέρω καν οτι υπάρχει) σε μπρελόκ το σπαθί του hitsugaya λόγω του οτι είχα φάει κόλλημα με το bleach και τον συγκεκριμένο χαρακτήρα.
Την Κυριακή που πήγα Ναυαρίνου με τις φίλες μου το βρήκα και το αγόρασα.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#143 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 26 December 2008 - 01:09

το πιο παραξενο αληθοφανες ονειρο που εχω δει(καλα οχι και τοσο αληθοφανες.)ειναι οτι πεθαινω.
ξυπναω βραδυ ,κοιταζω το ρολοι και η ωρα ειναι γυρα στις τρεις.δεν με ποιανει υπνος και ανοιγω την τηλεοραση.ανοιγει σε ενα καναλι που ειχε παρασιτα.οταν φωτειζεται το δωματιο βλεπω στο ταβανι ενα παραξενο πλασμα να κραταει δυο μπουκαλια(νιτρο και γλυκερινη,lol)μου πεταει το ενα και το πιανω, παει να μου πεταξει το αλλο αλλα του το πεταω εγω προτος.τα μπουκαλια αρχιζουν να πηδανε απο τον ενα τοιχο στον αλλο λες και ηταν απο λαστιχο.στο τελος συγκρουονται και με ενα παραξενο τροπο γινονται ενα.μετα πεφτουν πανω μου.το υγρο μεσα αρχιζει να κανει φθσαλιδες και να γινεται κοκκινο.τρεμει τρεμε τρεμει και μετα.............ενα λευκο φως παντου,και εχω ενα παραξενο συναισθημα .

μετα απο λιγο το φως φευγει,παντου σκοταδι.ανοιγω τα ματια μου και λεω "τι εγινε?'προσπαθω να κουνηθω και πιανω το διακοπτη της λαμπας.
η ωρα ηταν 7 το πρωι και εγω χωρις να μου λειπει ουτε ενα κοματι και χωρις να βλεπω αγγελακια τριγυρω.

τωρα η αυτο ηταν ενα πολυ παραξενο ονειρο η ειχα επισκεψη απο εξωγηινο,:hahaha:.και αν αυτο σας φαινεται παραξενο που να ακουσεται για τα ονειρα που πεθαινω απο χτυπημα αυτοκινητου,που χανω ολα τα ακρα μου,που πεθαινει ολη η οικογενεια μου ,που παρακολουθω την κειδια μου......(θεε μου χρειαζομαι ψυχειατρο:uhh:)

σ'αγαπαω... ως ψυχοπαθης πρεπει να ομολογησω οτι τα ονειρα σου τα σπανε... αν μ'αρεσει κατι στα ονειρα μ ειναι να πεθαινω... εχει πλακα!! if u think i am sick i will smile to you... i am the sickest person in the world... Latest dream: επεζε το op απο elfen lied @ background και εβλεπα στις ειδησεις ενα τυπα που σκωτωνε κοσμο και εγω γελαγα ... γελιο απολαυσης ηταν οπως οταν κερδιζεις το λαχειο... omg i deserve to die...

Καλησπέρα κι από εμένα ένα από τα περίεργα και Creepy όνειρα που είχα είναι το εξής: καθώς κοιμάμαι βλέπω την βενετσιάνικη μαύρη μάσκα που έχω στο σαλόνι να είναι κρεμασμένη πάνω από το κρεβάτι μου με μία ελαφριά κλίση προς το μέρος μου κλείνω τα μάτια μου για να φύγει και όντως λήπει όταν ξαφνικά νιωθω κατι να σερνετε πάνω στην πλάτη μου και ακουώ τον ήχο απο ύφασμα να κουνίεται...:oo: θέλω να ουρλιάξω αλλα δεν μπορώ και τότε ένας οξύς πόνος με διαπερνάει η μάσκα η οποία συνοδεύετε και απο την υπόλοιπη σιλουέτα μου φιθυρίζει πως αν μιλήσω θα του ξεριζώσει την καρδια.. (ενοώντας το αγόρι μου που κοιμάτε διπλα μου) και καθως παραμένω καλό και ήσυχο κοριτσάκι και νιώθω ένα κάψιμο στο στήθος σταματάω να ακούω την ανάσα του αγοριού μου... :terror2:και μετά ξύπνησα το είπα οσο ποιο συντομα μπορουσα ... την μάσκα παρεπειπτοντως την πέταξα

yeh... i believe that u r going to be a hollow... cheer up though you are gonna be saved by ichigo one day...Ban...Kai...
Posted Image
Au fond d' mon coeur Il reste encore un espoir

#144 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 04 January 2009 - 17:13

Το όνειρο που είδα εχτές το βράδυ, πρέπει να είναι από τα πυροβολημένα που έχω δει.

Ονειρεύτηκα ότι αγόρασα από την Σπηλιά των Κόμικ τον 13ο τόμο του Hellsing, (πράγμα αδύνατο βεβαίως, μιας και το manga έχει μόνο 10) ο οποίος ήταν γύρω στις 100 μόλις σελίδες και περιελάμβανε μόνο το τελευταίο chapter και κάτι άσχετες σελίδες που έδειχναν τον Dracula και τη Mina ala Hellsing (στο ύπαιθρο) και μιλούσαν Ιαπωνικά (και δε ξέρω την τύφλα μου από δαύτα!). Οι χαρακτήρες, αντί να είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι, βρίσκονταν σε κάτι Ρωμαϊκά ερείπια που είχαν κάτι από Γοτθικό ρυθμό (ντόινγκ!). Ακόμα πιο περίεργο είναι πως το tankoubon ήταν τυπωμένο σε πολυτελές γυαλιστερό χαρτί και τα σκίτσα ήταν έγχρωμα. Το κουλότερο στην όλη υπόθεση, όμως είναι για να έχει 100 σελίδες, το volume ήταν γεμάτο από διαφημίσεις τύπου Madame Figaro (και ΔΕ διαβάζω Madame Figaro!), "Συνταγές από τον Walter για Χριστουγεννιάτικες πίτες", "Συμβουλές μόδας από τη Seras", και άλλα τέτοια μουρλά.



Το ζουρλομανδύα, γρήγορα και σε κέντρο αποτοξίνωσης! :terror2:

Edited by Teachan, 04 January 2009 - 17:19.

Posted Image


#145 Paokara 4

Paokara 4

    Anime Newbie

  • Members
  • 44 posts

Posted 04 January 2009 - 17:39

τον Δεκέμβριο έπαιζα πολύ Counter strike και ένα βράδυ είδα όνειρο ότι ήμουν με τους terrorists και ήμασταν στην de-dust2 και σκοτώναμε τους counter terrorists.Όλο το βράδυ ήμουνα στην ίδια πίστα και κερδίσαμε με σκορ 334-289:hahaha::hahaha::hahaha:
[SIGPIC]θέλω όλα αυτά και άλλα πολλά [/SIGPIC]

#146 slateras

slateras

    ►§╚Ât3r[a]§±!!◄AMV MaKeR

  • Members
  • 129 posts

Posted 04 January 2009 - 22:33

χαχα...
δν ξερω ποσοι βλεπετε naruto αλλα οσοι βλεπετε θα ξερετε τον itachi
σε ενα ονειρο μ εβλεπα οτι με χτυπαγε με tsukoyomi ι οπως γραφετε τεσπα :P
οταν σηκωθηκα γελουσα μονος μου σαν τον καθηστεριμενο xD

#147 mikko

mikko

    dementia

  • Members
  • 6 posts

Posted 05 January 2009 - 16:09

μια φορα ειχα δει οτι ημουν σε μια πολη γεματη ερειπια,καπου απροσδιοριστα στο μελλον,και ολοι ηταν ρακενδυτοι και μαζευονταν γυρω απο βαρελια με φωτια για να ζεσταθουν.οπως περπατουσα ειδα μερικους να μαζευονται και να λενε πως πρεπει να γινει επανασταση,και ετσι οπως βρεθηκα διπλα,βγαλαν μια σημαια(μαυρη-κοκκινη φυσικα,αν και δεν ειχε κανενα σφυροδρεπανο η κατι αναλογο),και ξαφνικα εσκασαν μυτη κατι στρατιωτες με night vision κτλ,και καποιος μου δωσε ενα kalazhnikov και αρχισα να τρεχω και να πυροβολω.ετσι λοιπον οπως προσπαθουσα να ξεφυγω,ετρεχα παραλληλα σε εναν τοιχο,και ξαφνικα ειδα εναν στρατιωτη στον τοιχο να με πυροβολαει.επεσα κατω,ενιωθα τις σταγονες της βροχης να πεφτουν πανω μου,και πως πεθαινα.και ετσι οπως εβλεπα εναν συννεφιασμενο ουρανο και ενιωσα πως επαιρνα την τελευταια μου ανασα,ξυπνησα.ηταν απιστευτα αληθοφανες,αν και το μονο που θυμαμαι με απιστευτη ευκρινεια ειναι ο συννεφιασμενος ουρανος πριν ξυπνησω.


ΥΓ: α και μια φορα ειδα οτι εβγαινα απ την σκεπαστη του Camp Nou με την φανελα με το 10 στην πλατη,και μετα εγινε ενα flashback και γυρισε αρκετα χρονια πριν,οπου εκανα hat trick μες το καραισκακη με την δοξασμενη ασπρομαυρη φανελα(αρκετα σουρεαλιστικο μαλλον) και πηγα και σκαρφαλωσα στην κερκιδα των φιλοξενουμενων και πανηγυριζα(το πιο ευτιχισμενο μου ονειρο,για να ειμαι ειλικρινης)
ε οχι πατερα...η αληθεια βρισκεται στους sex pistols....γκεγκε?

#148 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 05 January 2009 - 16:46

ότι πέρασα στον ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών και με διόρισαν στον Έβρο...Διδυμότειχο μπλουζ...:gn2:
Posted Image

#149 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 25 January 2009 - 11:21

Σήμερα είδα το πρώτο μου όνειρο σε anime στιλ. Ήμουν λέει Maid (!) σε μια έπαυλη που ήταν γεμάτη κοπέλες και καθόμουνα και έφτιαχνα το mooodeeeem γιατί είχα μαύρη ζώνη στο computer. Ξαφνικά χτυπησε το τηλέφωνο και ήταν ένας φίλος μου που ήθελε να του δώσω ένα anime. Επειδή όμως είχα πειράξει το τηλέφωνο εγώ τον άκουγα αλλά αυτός όχι. Έτρεξα τότε να σηκώσω το ασύρματο που ήταν αρκετ'μακρυά και όλες οι κοπέλες με έβλεπαν να τρέχω μέσα από διάφορα δωμάτια.

Δύο είναι τα παράξενα σε αυτό το όνειρο: α) το ότι το όλο όνειρο δεν ήταν 3D αλλά σχέδιο που το έβλεπα σε προοπτική τρίτου προσώπου και β) "I am a guy"....:hahaha:
Spoiler:

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#150 animanthropos

animanthropos

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 25 January 2009 - 16:29

Πρώτο
ήταν λέει, εγώ με τους κολλητούς και με την αδερφή μου (άλλους δεν θυμάμε), σένα μέρος κάτι σαν το jurassik park και κάτι ψάχναμε να βρουμε και ξαφνικά άρχισε να μας επιτίθετε ένας T-Rex όπου ο μισός ήταν με το κανονικό δέρμα και το άλλο μισο σάπια σάρκα (κάτι σαν τα ζόμπι). Το τελευταίο πράγμα που θυμάμε ότι καθώς με κυνηγούσε ο Τ-Rex κάπου σκόνταψα σε μια πυκνή αγριάδα, μένοντας ακίνητος να μη με δει και αφου δεν με είδε έτρεχε προς άλλη κατεύθυνση. Κρίμα που δεν θυμάμε κάτι άλλο ήταν απο τα πιο ώραια όνειρα.

Δεύτερο
Ήμουν εγώ με την αδερφή σένα χωριό της πίνδου, και κατι παίζαμε στην πλατεία του χωριού και ξαφνικά πέφτουμε (ο καθένας σε διαφορετική πορεία) απο την πλαγιά του βουνού και φτάνω στο ποτάμι που έχει κάτω απο το χωριό. Την ώρα που έφτασα στο ποτάμι και σκεφτόμουνα την διαδρομή για να γυρίσω πίσω και να βρω την αδερφή μου παράλληλα, ακούγετε απο το χωριό η φωνή της γιαγιά μου να μας καλεί για φαγητό. Καθώς άρχιζα να ανεβαίνω την πλαγιά, όλο και περίεργα πράγματα συνέβαιναν στον δρόμο (συναντόντας άλλους ανθρώπους, κάνοντας διάφορα quest). κάποια στιγμή φτάνω/σταματώ σ'ένα περίπτερο, αφού βρήκα την αδερφή μου, εκεί που παώ να ζητήσω βοήθεια για τον δρόμο στα ξαφνικά ο περιπτεράς μεταμορφώνετε σε μια χίμαιρα......μέχρι εδω θυμάμε.

:emptyonexg1::emptyonexg1::emptyonexg1: