Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Το πίο περίεργο, τρελό, παράξενο σας όνειρο!


  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#106 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 03 September 2008 - 16:12

Είδα ενα που δεν κατάφερα να ερμηνεύσω-εξηγήσω. Ξαφνικά βρέθηκα σε ενα άγνωστο σπίτι. Εκεί συνάντησα εναν παλιό συμμαθητή με τον πατέρα του. Ο ίδιος φαινόταν προβληματισμένος για κάτι ενω ο πατέρας του ηταν καθηλωμένος σε μια καρέκλα. Χωρίς να μου μιλήσει κατευθύνθηκε προς την εξώπορτα. Δίπλα της υπήρχε μια αποθήκη μέσα στο πάτωμα και η είσοδός της, μια καταπακτή, ηταν ανοικτή. Για αλλη μια φορά χωρίς να μου πεί τίποτα, προσπάθησε να κλείσει την καταπακτή, χωρίς ομως να τα καταφέρει. Τον βοήθησα και την κλείσαμε μαζί. Μόλις επιχείρηρσα να τον ρωτήσω τί συμβαίνει, το όνειρο τελείωσε.
Έχω να τον δω χρόνια τον άνθρωπο, ελπίζω να μην έχει πάθει κάτι... Α και στο όνειρο ηταν ημέρα, όχι νύχτα ή απόγευμα. Αν και δε νομίζω να παίζει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο.
Αλλο ενα τελείως κουφό όνειρο, πρέπει να σταματήσω το football manager μου φαίνεται...

Edited by Nikos1451, 03 September 2008 - 17:54.


#107 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 03 September 2008 - 16:16

το ποιο να σταματήσεις;

#108 Dark_Venus

Dark_Venus

    Error 404

  • Members
  • 161 posts

Posted 03 September 2008 - 16:17

οντως περιεργο ονειρο....αλλα μην ανησυχεις δε νομιζω να σημαινει κάτι :)

#109 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 13 September 2008 - 07:34

χτες ειδα ισως το πιο παραξενο-τρελο ονειρο που ειδα ποτε.
κουβαλουσα ενα μικρο κατακοκκινο πλαστικο βαλιτσακι που μεσα δε θυμαμαι τι ειχα βαλει αλλα σιγουρα ηταν ενα πολυ σημαντικο αντικειμενο για μενα.
περνωντας απο μια πολυ κεντρικη πλατεια ειδα σε ενα παγκο τον θεμη γεωργαντα να πουλαει χρυσοψαρα (αυτα ειδα αυτα σας λεω).
πηγαινω κοντα να δω τι παιζει και βλεπω πανω στο ενυδριο με τα χρυσοψαρα μια ταμπελα που εδειχνε "100-150 ευρω το ενα αναλογα την ρατσα".
πηγαινω κοντα του και του λεω κρατωντας τα γυαλια μου "θεμη μας εβαλες τα γυαλια" αρχιζει και σκαει στα γελια.
εκεινη τη στιγμη αλλαζε βαρδεια και το παγκο τον επιανε ο λιακοπουλος για να πουλησει βιβλια.
μου λεει ο γεωργαντας "πηγαινε και στο λιακοπουλο να του το πεις".
παω και του λεω "ο θεμης μας εβαλε τα γυαλια" και αυτος αρχιζει και λεει τα λιακοπουλιστικα του για προφητειες.
γυρναω να δω το βαλιτσακι που ειχα αφησει εκει και βλεπω το γεωργαντα να το εχει παρει και να τρεχει.
αρχιζω και τον κυνηγαω σε ενα ερημο απο οχηματα και ανθρωπους δρομο σε στυλ πανεπιστημιου.
μετα απο πολυ κυνηγητο πεταει το βαλιτσακι και φευγει.
εγω παω να δω αν αυτο το πολυτιμο για μενα αντικειμενο ειναι μεσα και με που το ανοιγω ξυπναω:sigh2::smokingg:.

#110 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 13 September 2008 - 22:08

@G.T.P_1982...το κόκκινο βαλιτσάκι ήταν μαζί σου από την αρχή αλλά δεν άντεξε τις συναναστροφές σου:P Πάντως ξύπνησες πάνω στην κορύφωση *-*


Εγώ είδα πριν λίγες μέρες,ότι ήμουν σε ναυμαχία(1800-1900μΧ)και προσπαθούσαμε να αποδράσουμε με τα πλοία γιατί οι εχθροί είχαν το πάνω χέρι.Το πλοίο της αδερφής μου πολιορκήθηκε και λεηλατήθηκε και τους καθάρισαν όλους εκτός την αδερφή μου.Ο επι κεφαλής του εχθρικού πλοίου την ερωτεύτηκε(:|) και την πήρε στο πλοίο,άρα της sister τα βάσανα είχαν πει game over.Εγώ ήμουν μες στο άγχος ότι θα μας βουλιάξουν και έτσι απέδρασα μόνη μου σε μια βάρκα και κάπως(μαγικά)βρέθηκα σε αντίπαλο πλοίο και πάνω που γυάλισα στο μάτι του παιδιού που μετέφερε καφάσια με μήλα κι είχα εξασφαλισμένη σωτηρία αν τον πλησίαζα..εκεί ξύπνησα8D

:emptyonexg1: lame dream..but unavoidable

Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#111 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 16 September 2008 - 15:31

Εγω απο το πολλυ Resident Evil που επεζα παλια ειχα δει ενα ονειρο με ζομπι κτλ.Ηταν ομως τοσο αληθηνο που οταν ξυπνησα το πρωι εψαχνα τις ντουλαπες και τα δωματια μπας και ειναι κανα ζομπι κρυμενο:hahaha:

#112 nookie

nookie

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 16 September 2008 - 23:29

2 ονειρα..και τα 2 εχουν σχεση με Heroes (γιατι αραγε!).

Το πρωτο εχει σχεση με ενα τυπά ο οποιος μεταμορφωνοταν σε οτι ζωο υπαρχει στον πλανητη Γη και μονομαχησε με τον Σαϊλερ(αποτελεσμα να τον τυφλωσει! Ο_ο)

Το δευτερο ηταν μια Nipponji νεαρη η οποια χειριζοταν τη βαρυτητα ενος χωρου..Πωω..ηταν απιστευτη..σαν να περπατουσε σε αορατη σκαλα..Δυστυχως σε μεγαλους και ανοιχτους χωρους εχανε την ικανοτητα της..

Δεν γραφω τις λεπτομερειες διοτι με κοβω να πιανει το ποστ μου ολοκληρη σελιδα..
Posted Image

#113 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 13 October 2008 - 00:53

εμενα ενα απο τα πιο τρελα (και αγαπημενα) μου ονειρα που εχω δει ποτε ηταν το εξης:
ημουνα στο σχολειο μου (γυμμνασιο τοτε, πριν 4 χρονια ειχα δει το ονειρο) τη νυχτα με ενα φιλο μου(δε 8υμαμε πιος ηταν) και στο σχολειο προσπα8ησαμε να κατασκοπεψουμε ενα ανδρα( νομιζαλε πως ηταν zombie) φαλακρο, ντουλαπα (kenpachi διαστασεις) και το πρωσοπο του ηταν κατασπρο,σα να ειχε βαφτει με μπογια και φορουσε ενα μακρυ μαυρο χιτωνα.Ε σε καποια φαση ημασταν σε αυτον σε αποσταση 10-15 μετρα και αυτος γυριζει αποτομα και μας κοιταει..τα κλανουμε εμεις απο των φοβο μας,παταμε απιστευτο τρεξιμο,χωριζομαστε οπως βγαινουμε απο το κτιριο,και εγω καταληγω σε κατι δρομους με κινεζικα κοκινα κτιρια,και ξαφνικα ολλα μαυριζουν και βρισκομαι σε ενα καταμαυρο χωρο εγω μονος μου με το zombie και ενα τεραστιο πετρωμενο χερι με ηλεκτρισμο γυρω του.Με κοιταει το ζομπι και αρχιζει και γελαει,με πλησιαζει και τη στιγμη που εχει φτασει αρκετα κοτα του,ανοιγει ο μανδυας του και βλεπω 20 τραπουλες yugioh και χωρις δευτερη σκεψη τον προκαλω σε μονομαχια.....(να εκεινη την εποχη ειχα απιστευτη πωροση με το yugioh)

απο οτι 8υμαμε στην μονομαχια ειμαστα και οι δυο με 2300 ποντους και εγω ειχα 5 τερατα...ειναι γυρος του και αυτος βγαζει ενα περιεργο μπλε και κοκινο δεμονα με 2200 ποντους επι8εσεις.επιτε8εμαι εγω με ενα απο τα τερατα μου και ο δεμονας τα καταστρεφει ολλα,μου κανει direct attack στον επομενο γυρο και μενω με 100 ποντους και αρχιζει και γελαει ξανα λεγωντας τι στον επομενο γυρω 8α με σκωτωσει.Εγω μην εχωντας καρτα στο χερι που 8α με σωσει τραβαω την τελευταια μου καρτα,γυριζω να την κοιταξω και.......ξυπναω!!!!!!!!!!omg δηλαδη, τι σκατα εγινε, νικησα??????? εχασα???????8ελω να μα8ω ελεος

qzMHWHd.png


#114 darkssj

darkssj

    the pacesetter

  • Members
  • 106 posts

Posted 16 November 2008 - 13:21

Όταν ημουν μικρός έβλεπα συχνα ενα ονειρο (πανω-κατω σχεδόν ιδιο πολλές φορές)
οτι βρισκόμουν σπίτι μου με τους δικούς μου και κάτι φίλαράκια, και ενώ ηταν μέρα
ξαφνικά σκοτείνιαζε απότομα και έπιανε θύελλα. Το σπίτι γκρεμιζόταν και ο αέρας
έπαιρνε μακρυά απο εμένα όλους τους δικούς μου ανθρώπους, συγγενείς και φίλους.
Αφότου συνέβαινε αυτό ο ήλιος επανερχόταν μα παρέμενε η ψυχρότητα του χώρου
(εννοώ οτι ο ήλιος δεν παρείχε θερμότητα ούτε και ''χρωμάτιζε'' τον χώρο).
Μετά απο αυτό οι άνθρωποι που τραβήχτηκαν απο τη θύελλα επέστρεψαν απο το
πουθενά αλλαγμένοι. Οχι εξωτερικά. Μου έλεγαν ''γιατι δεν ήρθες μαζί μας?'' , ''έλα
κοντά μας, έλα...'' . Κάπου εκεί ο ουρανός ξαναχανόταν και εγώ έτρεμα για εκείνο που
θ' ακολουθούσε. Έτρεμα , έτρεμα και μετά ούρλιαζα. Ποτέ δεν θα μάθω το γιατι πάντα
ξυπνούσα κάπου εκεί. Ξυπνούσα και το όνειρο χανόταν. Χανόταν μέχρι που σταμάτησε
κάποια στιγμή...
Posted Image

#115 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 17 November 2008 - 11:57

Πριν από ενάμιση μήνα, έδωσα μια υπόσχεση σε κάποιο άτομο, μέσα σε ένα όνειρο. Έπρεπε να κάνω κάτι μέσα σε 45 μέρες, και αν το έκανα, τότε θα γινόταν κάτι καλό. Δεν είπα κάτι στο άλλο άτομο (στην πραγματικότητα) και προσπάθησα να τηρήσω τη συμφωνία, για να δω τι θα γίνει. Τα κατάφερα μόνο εν μέρη. Την 45η μέρα, είδα το άτομο. Δεν είπα κάτι, αλλά έλαβα την απάντηση μου. Δυστυχώς ήταν το αντίθετο από ότι είχαμε συμφωνήσει, εν μέρη τουλάχιστον.
Και πάλι τονίζω ότι την υπόσχεση την έδωσα μέσα στο όνειρο, δεν ανέφερα κάτι σχετικά, και τη συγκεκριμένη μέρα πήρα την απάντησή μου. Weird



#116 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 17 November 2008 - 16:42

Πριν ένα χρόνο είδα το πιο κουλό όνειρο της ζωής μου.Είδα ότι πήγα στο σχολείο μόνο με τα εσώρουχα και τρέχανε οι συμμαθήτριες μου να βρουν ρούχα να με ντύσουν γιατι εκείνη την ώρα είχαμε μάθημα με μία ιδιαίτερα οξύθυμη καθηγήτρια και φοβούνταν ότι θα με έλεγε τίποτα βαρύ(όχι ότι αν δεν ήταν οξύθυμη δεν θα μ'ελεγε) και τεσπα από ότι θυμάμαι με βρήκαν εκεί ένα πουκάμισο και με ντύσανε και τελικά άκουσα το κήρυγμα της ζωής μου επειδή άργησα στο μάθημα.:hahaha:

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#117 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 19 November 2008 - 13:44

Έχω δει όνειρο ότι postάρω στο anime//gr... και μάλιστα, είχα πιάσει κουβέντα με την Iristella... στα όνειρά μου σε βλέπω, κοπελιά!! (Τουλάχιστον το ava σου!)

Posted Image


#118 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 November 2008 - 02:20

προχθές γύρισα σουρωμένη στο σπίτι, πέρασα πολύ καλά εκεί που ήμουν
το αποτέλεσμα ήταν να δώ ότι στο όνειρο μου ήμουν μεθυσμένη με την κολητή μου
ενώ περπατούσαμε στους δρόμους της Θεσ/νικης βρεθήκαμε στο σπίτι μου στη
Χαλκιδική, και ρώταω την κολητή μου "Ρε συ Χρύσα πως βρεθήκαμε εδώ; πριν λίγο ήμασταν θεσσαλονίκη" εκείνη μου απάντησε "Που ξέρω εγώ δικό σου όνειρο είναι ότι θες κάνεις"

επίσης είδα έναν εφιαλτη .....ήμουν τόσο κακό άτομο που βασάνισα έναν άνθρωπο τόσο
πολύ άσχημα που μπροστά μου ο δολοφόνος απο το Seven ήταν απλά κομπάρσος
τρόμαξα με το μένος και την κακία που έδειξα και ξύπνησα.

#119 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 November 2008 - 10:13

και είχες ακόμα στα χέρια σου το λαιμό του αθώου θύματος;

#120 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 20 November 2008 - 11:26

Ένα περίεργο όνειρο είχα δει πριν 3 χρόνια όταν ήμουν στο καράβι για Σάμο!! Ξημέρωνε 15 Αυγούστου όταν αποφασίσαμε με τη φίλη μου να κοιμηθούμε... Anyway, είδα πως βρισκόμουν σε ένα σκοτεινό μέρος και το μόνο που μπορούσα να διακρίνω ήταν μια πόρτα σαν αυτές των νοσοκομείων.

Περπάτησα προς την πόρτα και μπήκα στο δωμάτιο... υπήρχε ένα κρεβάτι στο κέντρο του δωματίου όπου κοιμόταν ένας φίλος μου!! Ξαφνικά σηκώθηκε και με κοίταξε, βέβαια αυτό μου έκανε τρομερή εντύπωση διότι ο φίλος μου αυτός ήταν σε κώμα σε γνωστό νοσοκομείο!!!

Μετά από λίγα λεπτά σιωπής μου είπε, «Είναι ώρα να σε παω σπίτι!» και την ίδια στιγμή ήμουν στο ταξί του και πηγαίναμε προς το σπίτι μου. Όταν φτάσαμε, κατέβηκα και περπάτησα προς το μέρος του, τον ευχαρίστησα που με έφερα σπίτι... μου χαμογέλασε και μου είπε, «πες στη μητέρα μου να μην κλάψει!»

Τον κοίταξα περίεργα αλλά δεν έδωσα σημασία, τον χαιρέτησα και γύρισα προς το σπίτι μου... εκείνη τη στιγμή όμως μου έπεσαν τα δόντια και γύρισα να κοιτάξω τον φίλο μου. Με χαιρέτησε και είπε, «Ο δρόμος μου θα είναι πάντα από εδώ!» και έφυγε με το ταξί.

Το πρωί με ξύπνησε το κουδούνισμα του κινητού μου όπου ήταν η ξαδέρφη του φίλου μου που είδα στον ύπνο μου και μου είπε πως ο Θανάσης πέθανε το ξημέρωμα!!!

Μπορείτε να φανταστείτε την καζούρα που μου κάνουν γνωστοί και φίλοι που γνωρίζουν την ιστορία!!!!!!:emptyonexg1:
Posted Image