Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μεγαλυτερη Βλακεια Που Εχεις Κανει Ποτε;


  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#31 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 April 2007 - 09:03

ε ναι δεν ήθελα να το πω εγώ λολ

#32 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 04 April 2007 - 09:46

Βασικά είναι βλακεία για μένα και πολύ μεγάλη μάλιστα.... για τους υπόλοιπους δν ξέρω κατα πόσο θα θεωρηθεί βλακεία...
Μια μέρα σαν όλες λοιπον έπαιζα κιθαρίτσα είχα αλλάξει και χορδές (εδω είναι το point)... και έπαιζα σαν καλό παιδί... (η κιθάρα μου που λέτε οπως όλες έχουνε το πρόβλημα του σεταρίσματος και πρέπει να φοράς συγκεκριμένη διάμετρο χορδών καθε φορά που σετάρεις)....

Με 'μένα δεν ισχυε αυτό έτσι λοιπόν κουρδιζα και ξεκούρδιζα όλο το set απο ΜΙ σε ΡΕ όλην ώρα απο την μια blues και απο την αλλη death...:shutup:
Η κιθάρα άρχισε να τα φτύνει με τον καιρό και απο κει που αλλαζα σετ χορδων ανα 2-3μηνο έχω καταντήσει να αλλάζω σχέδον κάθε βδομάδα πράμα που κοστίζει 10Ε πρπ.....
Και βάσει υπολογισμών φαντάζομαι οτι κοστίζω 360 ευρω τον χρόνο σε χορδές παραλλίποντας κάποιες εβδομάδες...:calm:

Το επίσης χειρότερο είνια οτι μια μέρα απο τα νεύρα μου την πέταξα με δύναμη στο πάτωμα με αποτέλεσμα να χαλάσουνε τα ποτενσιόμετρα και οι επαφές στους μαγνήτες και να πάρει λίγο κλίση το μανίκι..... (απλά πραματα ρε παιδι μου:shock:)..!!!

Η αλήθεια είναι οτι με αυτήν την κιθάρα ακόμα κάνω πρόβες...

Υ.Γ και μαντέψτε η 1 μπάντα μου είναι heavy και η άλλη sweedish-trash "ΝΑΙ παίζει ακόμα"!!!!!!!!!!:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#33 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 04 April 2007 - 09:51

εεεε με τα χρήματα που χαλάς σε χορδές θα μπορούσες να είχες πάρει άλλη μία κιθάρα , οπότε να έχεις μία για κάθε συγκρότημα... και με το κατάλληλο κούρδισμα by default... :D

εγώ έχω την κλασσική σε ΡΕ και την ηλεκτρική σε ΜΙ για να γρατζουνάω...

#34 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 April 2007 - 09:52

Υ.Γ και μαντέψτε η 1 μπάντα μου είναι heavy και η άλλη sweedish-trash "ΝΑΙ παίζει ακόμα"!!!!!!!!!!:


η άλλη παίζει Disco?
που χάθηκες εσύ λε?

#35 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 04 April 2007 - 12:07

Αυτό είναι εντελώς σαν σκηνή fanservice όμως.

xmmm xmmm το fanservice δίνετε ηθελημένα από τον δημιουργό του anime στο κοινό, εγώ το συγκεκριμένο
δεν το έκανα επίτηδες η έρμη... εδώ είναι που λέμε καταραμένα μανταλάκια και άτιμα σπρωξίματα :bleh:
Τέσπα ότι θα μπορούσαμε να δούμε καμιά τέτοια φάση σε κάνα anime ντάξ το παραδέχομαι :
αλλά καλέ Quaj αντί απλός να σχολιάζεις στο συγκεκριμένο θέμα, γράψε
και καμιά προσωπική εμπειρία.... :shutup: :rolleyes:

rrmr.png


#36 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 04 April 2007 - 17:10

Welcome to the Internet! Where Men are Men, Women are Men, and Little Girls are FBI Agents!!

.+-


your attempt at copypasta HAS FAILED MISERABLY

. + _

#37 fOnikOs_gOku

fOnikOs_gOku

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 04 April 2007 - 17:28

i am here
watching u fail
and they were like OMFG
and i was like ;)
Posted Image

#38 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 04 April 2007 - 17:36

Εμένα η μεγαλύτερη βλακεία μου ήταν να τους αποκαλύψω κάποια πράγματα για τον εαυτό μου και στο τέλος να με κοροιδεύουν γιαυτό που είμαι...

Spoiler:


Αυτά τα παραπάνω μην τα πείτε πουθενά...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#39 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 04 April 2007 - 17:48

Αυτά τα παραπάνω μην τα πείτε πουθενά...


Μην ανησυχείς, θα μείνουν μεταξύ μας. Μεταξύ των 1.292 μελών που έχει το forum και όσων το επισκέπτονται καθημερινά χωρίς να είναι γραμμένοι.

E5VV38U.jpg


#40 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 04 April 2007 - 18:07

Spoiler:

Και μετά δηλαδή αποφάσισες να γίνεις DJ; :shock:

#41 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 04 April 2007 - 19:31

Phantom Duck ευχαριστώ... :respect:

phm ναι...αφού μου αρέσει η μουσική και μεγάλωσα με αυτήν από τότε αποφάσισα να γίνω DJ και παραγωγός μετά την εγχείρηση.Η καριέρα μου πάει μια χαρά. ;)
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#42 Gatoulas

Gatoulas

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 05 April 2007 - 12:52

Κατι σαν το Beethoven, δηλαδη. :thumbup:

#43 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 05 April 2007 - 13:04

Κατι σαν το Beethoven, δηλαδη. :thumbup:

Ναι, ένα και το αυτό :shutup:

#44 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 05 April 2007 - 19:36

gatoulas κάπως ναι...Και ο Beethoven κι αυτός γεννήθηκε κουφός...αλλά ήταν ιδιοφυής άνθρωπός που χρησιμοποίησε το ξύλο για να "νοιώσει" την μουσική...Το ίδιο κόλπο έκανε και ο Frankie Wilde. ;)
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#45 Gatoulas

Gatoulas

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 05 April 2007 - 19:56

Χωρις να θελω να σε διορθωσω, ο Beethoven δεν ηταν εκ γενετης κουφος, αλλα εχασε την ακοη του σταδιακα απο καποια ασθενεια (η οποια μου διαφευγει αυτη τη στιγμη).

Σημασια εχει οτι εσυ καταφερνεις να πραγματοποιεις το ονειρο σου παρα τις οποιες αντιξοοτητες (και μπραβο σου γι'αυτο).

:thumbup: