Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μεγαλυτερη Βλακεια Που Εχεις Κανει Ποτε;


  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#1 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 18 March 2007 - 10:57

Ποια ηταν η μεγαλυτερη βλακεια που κανατε ποτε;

Τα πιο προσφατα δικα μου:

1)Έβαλα Φωτιά στην κάλτσα μου ενώ προσπαθούσα να κάψω κατι...
2)Σκαναρα την φατσα μου. Κιαυτο καταλάθος επηδη νομιζα πως το σκαννερ δεν δούλευε και άρχισα να πατάω κουμπιά....

Αυτα.....
Posted Image

#2 Sandman

Sandman

    Anime Freak

  • Members
  • 377 posts

Posted 18 March 2007 - 10:59

Ερωτεύτηκα με αποτέλεσμα να κάνω ΠΟΛΛΕΣ βλακείες.

#3 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 18 March 2007 - 11:50

Ερωτεύτηκα με αποτέλεσμα να κάνω ΠΟΛΛΕΣ βλακείες.


QFT.

#4 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 March 2007 - 13:31

QFT.


WTF ???? :sick::bleh:

Χμμμ μια φορά με τον κολλητό κάναμε τούμπες στα γρασίδια 9 το βράδυ σε ένα πάρκο :
rsrGbGx.gif

#5 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 18 March 2007 - 14:05

Λοιπόν παίρνω PC απο τα One Way (1η Βλακεία) και μου είπανε ότι αμα πάθει κάτι θα πάω στα Oneway της Κοζάνης (γιατί το πήρα από Πάτρα) και θα μου το αντικαταστήσουν εφώσον είναι στην εγγύηση ωραία?ωραία λέω και γω.

Περνάνε 2μήνες και χαλάει το Pioneer το drive και πάω στο κατάστημα με το drive στο χέρι.Διάλογος :

-Καλημέρα εγω

-Καλημέρα η πωλήτρια

-Χάλασε το DvD-Rom και μου είπανε από τα OneWay της Πάτρας ότι αμα πάθει κάτι μπορώ να το φέρω εδώ.

-Σταθερός ο υπολογιστής?(θεά η πωλήτρια)

-Εεε... ναι της απαντώ(αγχομένος) μααα.... μου μου είχαν πει στανταρ στα ONEWAY της Πάτρας ότι μπορώ να έρθω εδώ στης Κοζάνης να το ανταλάξω με καινούργιο

-Εεε....είμαστε Γερμανός

LiosAlfa got pwned.

Edit : Άμα δω μεγαλύτερη βλακεία εδώ εμένα να με χέσετε.
Posted Image

#6 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 March 2007 - 14:11

Επίσης και στα one way μπόρει να στα πρίζανε, επειδή πήγες μόνο το drive, για να το βγάλεις άνοιξες το κουτί κάτι που σημαίνει πώς ακύρωσες την εγγύηση :despair:
rsrGbGx.gif

#7 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 18 March 2007 - 15:47

Χμμμ... καλοκαίρι πριν 4 χρόνια νομίζω... με το που ξυπνάω πρωί-πρωί με την τσίμπλα στο μάτι (11 η ώρα) έρχετε η μάνα μου και μου λέει να πάω να της αγοράσω κάτι περιοδικά που ήθελε, πόλυ ζεστη και ήλιος έξω, και επειδή είμαι και γαλανομάτης με ενοχλεί αρκετά... Τέσπα, φτάνω στο μαγαζι πάω να μπώ και... ΖΝΤΟΝΓΚ!!! κοπανάω την κεφάλα μου στη γυάλινη πόρτα νομίζοντας οτι ήταν ανοιχτη.
Έσκασε στα γέλια ο :oops: ο πωλητής, και με το δίκιο του...

LfNX0dh.png


#8 xxnioxx

xxnioxx

    Anime Fan

  • Members
  • 141 posts

Posted 18 March 2007 - 21:47

Εχω κανει γενικα πολλες βλακειες στην ζωη μου γενικα δεν παω καλα :P τωρα δεν μου ερχονται κ πολλες να πω :

1o) πηγα για σκι κατευενα με φορα , περασα τον φιλο μου δεν ειχαμε ξανα παει απο εκει κ ενο περνουσα τον κοροηδευα επιδι τον περασα κ εγω νομιζα οτι ειχε να παο αριστερα κ δεξια κ εγω πηγα δεξια κ ειδα τα δεντρα ... δεν εκανα κοντρα ο μλκας κ επεσα γιρισα πλατι κ επεσα κ χτιπισα με το κεφαλι ενα δεντρο ... μετα ειχα πονοκεφαλο κ εκανα καρουμπαλο

2ο) την ειδια μερα με λεει ο φιλος μου να πιδικσοθμε απο το λιφτ ... πεταει τα μπατον κ κρεμιετε κ πεφτι ε τι να κανω πιδιξα κ εγω (δεν ηταν πολι ψιλα ) κ οι απο πισω μας ελεγαν κολονετε :P

3o) δεν ξερω αν 8εοριτε βλακια μαλον ειναι :P βγικα απο το γυμναστιριο κ φοναξα THIS IS SPARTA !!! lol

αυτα :D

____________________________

One Piece !!!

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

giati ayth pou tha eksaireseis tha stin kanei xeirotera ...

#9 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 18 March 2007 - 21:52

3o) δεν ξερω αν 8εοριτε βλακια μαλον ειναι :P βγικα απο το γυμναστιριο κ φοναξα THIS IS SPARTA !!! lol

Αν αυτό είναι από τις μεγαλύτερες βλακείες που έχεις κάνει στη ζωή σου, τότε καλά είσαι ^^

#10 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 19 March 2007 - 14:36

Επίσης και στα one way μπόρει να στα πρίζανε, επειδή πήγες μόνο το drive, για να το βγάλεις άνοιξες το κουτί κάτι που σημαίνει πώς ακύρωσες την εγγύηση :despair:


Off Topic : Όχι (πάλι καλά) τον είχα πάρει σπαστό κομάτια ξεχωριστά και το καθένα είχε την δικιά του εγγύηση.

Άλλη κουταμάρα που έχω ζήσει?μμμ...

Βγαίνει το Ring το πάω σε 2 φίλες μου να χεστούν λίγο και βλέπεις σε μια τρομακτική σκηνή η μια κοπέλα να μισοκαλύπτει το προσωπό της αφήνοντας το ένα μάτι ξεσκεπαστο ξερετε η κλασσική κίνηση που υποδηλώνει ''έχω χεστεί αλλά συνεχίζω να μισοκοιτάω'' και πετάγεται η άλλη και τη λέει?

-Τώρα φοβάσαι το ΜΙΣΟ?

(Ξανθιά η φίλη μου που το είπε)
Posted Image

#11 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 19 March 2007 - 15:16

προσπαθουσα να κανω ενα trick kick
και αντι να κλοτσησω τον αερα βαραωενα τραπεζακι
επι μια εβδομαδα ποναει το ποδι μου
and the pain goes on!

δεν ειναι η μεγαλυτερη που εχω κανει αλλα αυτη μου ηρθε τωρα
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#12 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 19 March 2007 - 20:11

Λοιπόν παίρνω PC απο τα One Way (1η Βλακεία) και μου είπανε ότι αμα πάθει κάτι θα πάω στα Oneway της Κοζάνης (γιατί το πήρα από Πάτρα) και θα μου το αντικαταστήσουν εφώσον είναι στην εγγύηση ωραία?ωραία λέω και γω.

Περνάνε 2μήνες και χαλάει το Pioneer το drive και πάω στο κατάστημα με το drive στο χέρι.Διάλογος :

-Καλημέρα εγω

-Καλημέρα η πωλήτρια

-Χάλασε το DvD-Rom και μου είπανε από τα OneWay της Πάτρας ότι αμα πάθει κάτι μπορώ να το φέρω εδώ.

-Σταθερός ο υπολογιστής?(θεά η πωλήτρια)

-Εεε... ναι της απαντώ(αγχομένος) μααα.... μου μου είχαν πει στανταρ στα ONEWAY της Πάτρας ότι μπορώ να έρθω εδώ στης Κοζάνης να το ανταλάξω με καινούργιο

-Εεε....είμαστε Γερμανός

LiosAlfa got pwned.

Edit : Άμα δω μεγαλύτερη βλακεία εδώ εμένα να με χέσετε.


Έχω πάθει κάτι αντίστοιχο. Συνήθως νοικιάζω dvd από το Videoland που είναι δίπλα στο σπίτι μου. Αλλά εκείνη την μέρα ήταν κλειστό και νοίκιασα από το Seven. Μαντέψτε που πήγα να επιστρέψω το dvd του Seven :P

Επίσης, στην Ρόδο έχει δύο cinema (pallas και metropol) τα οποία είναι πολύ κοντά το ένα με το άλλο. Κανονίζω με ένα φιλαράκι να πάμε να δούμε ταινία και μου λέει πως η ταινία παίζει στο Pallas ( αυτός είχε τα φυλλάδια ) Φτάνουμε και οι δύο, πάμε να βγάλουμε εισιτήρια, και μας λέει η κοπελιά.. "Εχμ, δεν παίζει εδώ η ταινία" : : ( ευτυχώς είναι δίπλα το άλλο cinema και την προλάβαμε :P )

Beat that ! :tongue:

Αν θυμηθώ και άλλα θα post-άρω :P
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#13 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 26 March 2007 - 09:30

Είχαμε βγεί με κάτι φίλους μέσα στα χιόνια ΜΟΝΟ με τα μποξεράκια και τρέχαμε σαν τα πρόβατα,ημουν πολυ τυχερός που δεν αρώστησα ενώ όλοι σχεδών είχαν πέσει στο κρεβάτι την αλλη μέρα..:bleh: :bleh: :bleh: .Ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω πέρσι το χειμώνα που που είχα πιδήξει απο τη σκάλα της Περαίας μέσα στο WATER οσάν τη ψαρούκλα...:P

#14 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 26 March 2007 - 10:01

H κλασική βλακεία που κάνω... Βλέπω κάτι που μου αρέσει/θέλω , σκέφτομαι τι πρέπει να κάνω για να το κερδίσω/πάρω και την κατάλληλη στιγμή... το αφήνω να περάσει. Και κάνω την κίνηση αργότερα με συνέπεια να μην...

Εδώ ταιριάζει αυτό που είχε πει και ένας προπονητής
"Πάει το πλοίο , πέταξε"
:D

#15 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 March 2007 - 15:46

κόντεψα να πάθω πνευμονία όταν στην τρήμερη του ΤΕΙ στη Σαντορίνη έπεσα στις 5 το πρωί στην Πισίνα και ήρθε ένας σεκιουρίτας και μ'εβγαλε έξω.