Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Kamigami no Asobi ~Ludere deorum~

spring 2012 1x episodes Brains Base shoujo fantasy school bishounen reverse harem otome game deities

  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#46 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 28 April 2014 - 19:08

Μα δεν προσπαθούσαν να τραβήξουν την προσοχή της, έφταιγε η κατάααααρα του Άδη που σπέρνει τη δυστυχία. 

Ο Διόνυσος την πότισε με γάργαρο νερό, και η Ψυχή νερό από τη Στύγα δεν κουβάλησε για τον Έρωτα; Σημάδι ότι ο Διόνυσος θα τη μεθύσει από έρωτα αργά ή γρήγορα. Μπορούμε να πούμε ότι τα πράγματα μεταξύ τους είναι πολύ σοβαρά.


ySss0UF.jpg


#47 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 28 April 2014 - 20:08

Και μην ξεχνάμε το προοδευτικό speedo του, συν του ότι είναι ο μόνος που δεν της έχει γίνει στενός κορσές, δεν την πετάει στον τοίχο, δεν είναι ζηλιάρης ούτε overly attatched. Και η μόνες φορές που ξεγυμνώθηκε έγιναν εν γνώσει της και για να τη βοηθήσει.

 

It's meant to be, I don't care, I F@CKING SHIP IT!


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#48 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 April 2014 - 01:54

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς. Εγώ Shipparw το Hades, Βalder pairing. Ο Balder ειναι ο μονος που μπορει να μεινει διπλα στον Hades χωρις να επηρεαζεται απο το misfortune. Αν αυτο δεν σημαινει οτι ειναι γεννημενοι ο ενας για τον αλλο τοτε τι?



#49 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 April 2014 - 08:58

Ξέρεις όμως, δεν τον πιάνει η βροχή, αλλά και πάλι έβρεξε και χάλασε τη μέρα τουλάχιστον του Άδη. Δεν είναι τόσο απλό αυτό το ζευγάρι όσο φαίνεται. Γιατί μετά μπορεί να έχουμε ζήλιες από τον άλλον συν του ότι μπορεί να αρχίσει να διαμαρτύρεται ο Λόκι και μετά ωχ μάνα μου.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#50 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 April 2014 - 09:24

Ναι αλλά θα λούσει τη μαύρη μοίρα του Άδη με φως, ο Μπαρ-μπαρ είναι μοναδικός.


ySss0UF.jpg


#51 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 April 2014 - 10:18

Φαίνεται εγώ δεν είμαι ρομαντική σαν κι εσάς και βλέπω μόνο τα προβλήματα της σχέσης. Αλλά η αγάπη με ξεπερνάει, μπορεί να έχετε δίκιο.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#52 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 April 2014 - 10:53

Εγώ θα ήθελα να γυρίσουμε στην εξαιρετική ιδέα του drinking game και να συμπληρώσω πως μπορούμε να πίνουμε γενικά κάθε φορά που ο Απόρον δε λέει το κανονικό όνομα κάποιου αλλά χρησιμοποιεί οποιοδήποτε υποκοριστικό, όταν εμφανίζονται τα κλασσικά shoujo λουλουδάκια στο φόντο, όταν ο Χέιντες προσπαθεί να είναι emo ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ Ο ΠΗΓΚΑΣΟΥΣ.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί προσποιούνται όλοι εκεί μέσα ότι οι Loki και Thor και οι δύο ιαπωνικοί θεοί ΔΕΝ είναι ζευγάρια. Γιατί ντρέπονται άραγε; Τι δράμα ζουν στον κατατρεγμένο έρωτά τους; Ή μήπως είναι η ρουτίνα των μακροχρόνιων σχέσεων όπου πλέον κανείς δεν σχολιάζει τίποτα γιατί είναι όλα δεδομένα;

 

Πάντως στο pair Baldr-Hades δε συμφωνώ. Χρειάζεται κάποιος λίγο βασανισμένος για να καταλάβει την τρυφερή πονεμένη καρδούλα του Χέηντες. Τα αντίθετα μπορεί να έλκονται, αλλά προσωπικά εγώ θα τον σίπαρα με τον Ιάπωνα θεό του φεγγαριού -γιατί παντού υπάρχει μια σέιλορμουν- με τα μωβ μαλλιά. Φαίνεται συγκρατημένος, συνεσταλμένος και έτσι δα λίγο μελαγχολικός, ίσα ίσα για να μπορεί να καταλάβει τον Χέηντες χωρίς να τον παρασύρει όμως παραπάνω στο λάκκο της αυτολύπησης. Νιώστε το σιπ σας εκλιπαρώ! Ναι οκ, ο σέηλορμουν μπορεί να είναι ήδη δεσμευμένος, but a girl can dream.

 

 

~Όλα τα πνεύματα-στοκ μαθητές του φόντου- έχουν υπερφυσικές αφέλειες που κρύβουν τα μάτια τους. ΌΧΙ, αρνούμαι να πιστέψω πως είναι θέμα budget. Κάποιος συμβολισμός και κάποια προοικονομία κρύβεται εδώ. Προσέχτε το!


Posted Image


#53 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 April 2014 - 11:34

Όλα τα ανδρείκελα είναι παλιοί εραστές τους Δία που τους εκβίασε να πάρουν μέρος στο παιχνίδι του και επιθυμούν να παραμείνουν ανώνυμοι. /headcanon


ySss0UF.jpg


#54 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 April 2014 - 12:00

Όλα τα ανδρείκελα είναι παλιοί εραστές τους Δία που τους εκβίασε να πάρουν μέρος στο παιχνίδι του και επιθυμούν να παραμείνουν ανώνυμοι. /headcanon

That is awesome headcanon.

 

Ο σέιλορμουν δε με συγκινεί καθόλου, αλλά εντάξει, είναι φανερό πως Tsuki-Susaano τα έχουν. Κι εγώ είμαι απόλυτη όταν έχει να κάνει με ζευγάρια, στους δύο ο τρίτος δεν χωρεί, εκτός κι αν είναι το real thing, αλλά σιγά μην είναι. Ο Hades-sama είναι πολύ βαθιά μέσα στην emoίλα του για να δεθεί πραγματικά με κάποιον.

 

Επίσης, I call shenanigans για τον Πήγασο! Τι στο καλό--πώς εμφανίζεται έτσι; Παιδιά δε θα επιβιώσουμε αυτό το drinking game...


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#55 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 29 April 2014 - 12:17

ο Anoubis τι ρόλο έχει σε όλο αυτό;; Ούτε που εμφανίζεται! Και να έλειπε δεν θα είχε καμία διαφορά. Εκτός και αν μετά θα αλληλεπιδράσει με τους υπόλοιπους. Προς το παρόν δε βρίσκω καμία χρησιμότητα στο να είναι στο καστ.

 

Επίσης θα ήθελα λίγο παραπάνω και τους αλλους θεούς. Fallen_Mpougatsa κρίμα για τον Διόνυσο, αλλά τι να κάνουμε. Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένα focus στον Απόλλονα, και στον Baldr με κάποιες δόσεις από Hades, αλλά όλοι οι υπόλοιποι έρχονται για λιγο στη σκηνη. Ελπίζω να αλλάξει στη συνέχεια.


30w46c0.jpg


#56 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 April 2014 - 12:18

Τίποτα σε αυτή τη σειρά δεν είναι τυχαίο, αφού το Agana Belea που έχουν κολλήσει στο όνομα του Απόλλωνα έχει εξήγηση και τον Μπαρ-Μπαρ δεν τον αγγίζει τη βροχή, τότε δεν μπορεί να αρνηθεί κανένας ότι στο πρώτο επεισόδιο η Yui διέκοψε ρομαντικό ραντεβού του Λόκι με τον Πήγασο μιας και αρχικά πήγαινε πάνω στον πύργο και απλώς πέταξε τη δικαιολογία ότι έψαχνε τον Μπαρμπάρ.

 

lh_zps6da4cad4.gif 


ySss0UF.jpg


#57 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 April 2014 - 12:32

Ίλιγγος με πιασε με όλες τις πληροφορίες! Κοίτα, κοίτα, κοίτα, ο Λόκι έχει ιστορικό με άλογα, καταλαβαίνω γιατί κάνεις αυτήν τη σύνδεση, αλλά σε παρακαλώ, ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο, μην τον κατηγορείς για τη διακόρευση του αλόγου ακόμα.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#58 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 April 2014 - 13:02

Δεν κατάλαβα, δεν μπορεί ένα άλογο να ονειρεύεται; 

 

Untitled-1_zps6a8220a2.jpg


ySss0UF.jpg


#59 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 April 2014 - 17:43

Kamigami no Kokoro, because even Pegasi can dream.

 

 

Εγώ θέλω ο ΠΗΓΚΑΣΟΥΣ να αποδειχθεί πως είναι η ζωόμορφη μορφή του Ζέους που τους κατασκοπεύει χαρούμενος. Δεν έχουμε δει ποτέ ΠΗΓΚΑΣΟΥΣ και Ζέους μαζί στο ίδιο πλάνο! Όλσο φτιάχνει ακόμα καλύτερα το παραπάνω σιπ. Ο Ζέους μεταμορφώθηκε σε ΠΗΓΚΑΣΟΥΣ διότι μόνο έτσι θα μπορούσε να ρίξει το Λόκι-Λόκι. Βγάζει νόημα. Βασικά, βγάζει περισσότερο νόημα απ' ότι όλη η σειρά. Βασικά ναι είναι σωστό.


Posted Image


#60 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 April 2014 - 18:26

Loki + P/Z = L.F.E.

 

γραμμένο στους τοίχους της ακαδημίας μέσα σε μια καρδούλα, σε απρόσμενα μέρη όπως κάτω από το πετρόχτιστο παγκάκι και το υπέροχο gazeebo. Μέχρι και στον ουρανό το βλέπουν, τα σύννεφα να το σχηματίζουν. Και σύσσωμο το μαθητικό μπουλούκι να κάνει "awww" από κάτω.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai




Also tagged with one or more of these keywords: spring 2012, 1x episodes, Brains Base, shoujo, fantasy, school, bishounen, reverse harem, otome game, deities