Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Kamigami no Asobi ~Ludere deorum~

spring 2012 1x episodes Brains Base shoujo fantasy school bishounen reverse harem otome game deities

  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#76 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 06 May 2014 - 08:31

Toto-sama, τα καλύτερα παρατσούκλια στο μαχαλά. Κάτι ξέρει.

"The bimbo, the idiot, the gloomy one, the imbecile, the drunk. " + Dunce & Beanpole για Loki-Loki & Thor.

ΑΓΑΠΗ. ΣΚΡΙΝΣΟΤΣ!

 

 

 

Εντωμεταξύ υπολόγιζα πως μετά τα τρία εισαγωγικά αρχίσαμε να ασχολούμαστε ξεχωριστά με κάθε θεότητα (που έχει δικό της παθ). 'Αρα μιας και θα είναι δωδεκάρα έχουμε 3 + 6 (έξι δεν είναι οι υποψήφιοι μνηστήρες μιας και ο Ντίντης δεν είναι μέσα στο γκρουπ; ) = 9, που σημαίνει ότι θα έχουμε και 4 επεισόδια καθαρού "ΠΛΟΤ"! Το ξέρω, έχετε εξτασιαστεί όπως και 'γω.


Posted Image


#77 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 06 May 2014 - 10:08

Plot στο Kamigami είχαμε από την αρχή εντάξει haters!!!1111? Άκου κει, που ο shota Δίας, συγγνώμη Ζέους, δε σας έπεισε. Άντε μη μαλώσουμε τώρα.

 

Κάναμε το drinking game εν τω μεταξύ, και δεν αντέξαμε, δεν τελειώσαμε το επεισόδιο. Δεν είμαι τόσο γερό ποτήρι, οπότε μετά από το έκτο σφηνάκι - αν και ήταν κρασί κι όχι μπύρα γιατί δε μα βρισκόταν - τα παρατήσαμε. Αλλιώς θα με ψάχνανε στην εντατική. Μετά που τα μετρούσα γλυτώσαμε άλλα τόσα συν δύο. 


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#78 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 06 May 2014 - 10:14

Αν συνεχίσει κάποιος το drinking game θα καταλήξει στο τέλος της σειράς αλκοολικός!!

 

 

 

"The bimbo, the idiot, the gloomy one, the imbecile, the drunk. " + Dunce & Beanpole για Loki-Loki & Thor.

 

 

 

 

Χαχα καλά έλιωσα στη συγκεκριμένη ατάκα! Ειδικά το the bimbo, the gloomy one, the drunk είναι όλα τα λεφτά!! Σε αυτή τη σειρά δε το πολυ έχουν με τα ονόματα.


30w46c0.jpg


#79 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 06 May 2014 - 11:33

Plot στο Kamigami είχαμε από την αρχή εντάξει haters!!!1111? Άκου κει, που ο shota Δίας, συγγνώμη Ζέους, δε σας έπεισε. Άντε μη μαλώσουμε τώρα.


 

Το καθαρό πλοτ αστραπές δε φοβάται.

 

 

~Εντωμεταξύ αν ο Τοτος έχει δικό του παθ/επεισόδιο τότε μειώνονται ακόμα παραπάνω τα τρου πλοτ του τέλους. Αναρωτιέμαι τι να κάνει ο Διοπέγκασους εκεί.


Posted Image


#80 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 13 May 2014 - 09:44

Έλιωσα στα γέλια στο τελευταίο επεισόδιο με στη σκηνή που ήταν στην τάξη και της Yui της έπεσε το καπάκι και πήγε να το πιασει και σωριαστίκανε και οι δύο κάτω :kakaka: .

Καλά ο sensei το συνηθισμένο στρίμωγμα στον τοίχο. Ίσως το κάνει για δείχνει ότι έχει την εξουσία.

 

Eίχε φάση και η σκηνή με το domino-ηλεκτροσόκ, με τον Hades "έφερα δυστυχία :terror2: " πρόσωπο!

Τον Anubi γιατί τον έχουν βάλει αναρωτιέμαι. Μπορεί να κάνει παρέα στον Usamaro.


30w46c0.jpg


#81 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 13 May 2014 - 13:13

 

~Εντωμεταξύ αν ο Τοτος έχει δικό του παθ/επεισόδιο τότε μειώνονται ακόμα παραπάνω τα τρου πλοτ του τέλους. Αναρωτιέμαι τι να κάνει ο Διοπέγκασους εκεί.

Ναι, και ο Τότος, και ο Doge έχουν paths, αλλά δεν νομίζω να τα συμπεριλάβουν στο animu. Για τον δεύτερο μάλιστα τζάμπα τον καπάρωσα, κάθε βδομάδα τον έχει να πετάγεται για τρία δευτερόλεπτα.
Επίσης, πόσο τρομακτική καριτουρά emotionless bishounen ο Tsukuyomi στο 6ο επεισόδιο, το εικοσάλεπτο πέρασε οδυνηρά βλέποντας το derp face του.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#82 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 13 May 2014 - 14:02

Ακόμα μια ιδέα για drinking game: ΔΕΝ θα πίνουμε, κάθε φορά που ο Tsukuyomi αλλάζει την έκφραση του, και θα πίνουμε όσο διατηρεί την ίδια άνιωθη φάτσα.  (Δεν την βλέπω την ομάδα παρακολούθησης του Kamigami να ζει για πολύ :hahaha: )


Edited by Keito, 13 May 2014 - 14:02.


#83 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 13 May 2014 - 14:21

Δεν ξέρω τι λέτε, ο σταρ του επεισοδίου ήταν ο Trollo-Loki. Παραδόξως, πέτυχαν το χαρακτήρα του τελείως. Hands off, I call dibs. :kill4u:


15fkk04.jpg


#84 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 13 May 2014 - 16:37

Ακόμα μια ιδέα για drinking game: ΔΕΝ θα πίνουμε, κάθε φορά που ο Tsukuyomi αλλάζει την έκφραση του, και θα πίνουμε όσο διατηρεί την ίδια άνιωθη φάτσα.  (Δεν την βλέπω την ομάδα παρακολούθησης του Kamigami να ζει για πολύ :hahaha: )

Τι λες καλή μου! Μόνο με τα διπλά ονόματα του Άπορου είμαστε έτοιμες να παραδώσουμε πνεύμα, εσύ περιμένεις και να αλλάξει η στωικότητα του φεγγαρομαστούρου; Όχι, θα είναι κανονική αυτοκτονία, μαζική κίρρωση του ήπατος --και θα λέει η μάνα μου "Μα τόσο ήρεμο κορίτσι, ούτε ξενυχτούσε συχνά, ούτε έπινε πολύ, πώς την έπαθε την κίρρωση;"

 

 

Επίσης, ο Ανούβις είναι ο σκύλος, ο Θοτ έχει τα territorial issues, εγώ αυτό ξέρω.

 

 

Ατσά, παρεμπιπτόντως, είδατε η ζήλια του Μπαμπάρ; Δεν άντεξε, εμφάνισε το άσχημό της πρόσωπο. Also, για μένα ο Loki επιτέλους σε αυτό το επεισόδιο φάνηκε Loki και cool, bro, way to ship! xD Loki is our homie. Εγώ έχω κάνει dibs στον Ζέους οπότε δε με νοιάζει.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#85 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 13 May 2014 - 20:13

H Keito έχει κάνει συμβόλαιο με τον Διόνυσο, είναι ξεκάθαρο πλέον. Προτείνω να κάνουμε έρανο να του χτίσουμε ναό, να την κάνουμε ιέρεια και κάθε χρόνο να μαζευόμαστε να τον τιμάμε κάνοντας μαραθώνιο στο Kamigami με drinking party. 


ySss0UF.jpg


#86 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 posts

Posted 24 May 2014 - 19:15

Δεν με νοιαζει τι θα κανει ο pegaZeus, εγω σιπαρω τον μπαρ-μπαρ με τον λοκι-λοκι. τελος

Ουστιαστικα το 6ο και το 7ο επ ηταν για να μας γινει πιο ξεκαθαρο ποσο ''κοντα'' ειναι τα ''αδερφακια''. Διακρινω μια μικρη υπερπροσπαθεια να δημιουργησουν σιπαρισματα μεταξυ των αγοριων απο τους φανς (βλεπε Free)..



#87 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 24 May 2014 - 23:58

Φρικιαστικό overly attached boyfriend μας βγήκε ο Μπαρ-Μπαρ. Θα μπορούσα να τον φανταστώ άνετα να stalkάρει την πρωταγωνήστρια σε ένα σκοτεινό σοκάκι με ένα μπαλτά στο χέρι.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#88 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 25 May 2014 - 08:29

Όντως, πολύ stalker-ific το τελευταίο arc. Και ο Loki ήταν κάπως wtf αλλά στο 8 το έσωσε κάπως γιατί τελικά είχε σοβαρό λόγο το παιδί.

 

Πάντως μια και στη μυθολογία

Spoiler:
θεωρώ ότι το Christmas episode με αυτούς τους δυο είχε χαμένο potential. :<


15fkk04.jpg


#89 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 25 May 2014 - 13:23

Θέλατε να πα΄τε και στο μπαρ με τον Μπαμπάρ, αφελείς γυναίκες...εγώ ξέρω πως ο τύπος είνια το textobbok definition of overly attatched boyfriend. Επίσης, τι εννοείται για χαμένο potential ήταν το καλύτερο επεισόδιο μέχρι τώρα. Μετά το σχόλιο του Loki που έκανε canon το Loki/Bal μας το παίρνει πίσω και μετά μας λέει ότι στην πραγματικότητα παίζει κάτι άλλο από πίσω και στην ουσία δεν είναι ότι δε θέλει την Yui με το αγόρι του αλλά shit will hit the fan αν τα φτιάξουν. Και να και το out of character κοκκινισματάκι όταν μιλάνε για την Yui γιατί είναι και η πρωταγωνίστρια. Ντροπή Loki, ο Ζέους νιώθει προδομένος.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#90 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 01 June 2014 - 14:19

Τραγική η χρήση της Κασσάνδρας, εντελώς αντίθετη από τον μύθο, κάτω από επίπεδα fanfic, όχι ότι τα προηγούμενα επεισόδια ήταν δείγματα ποιότητας. Μάλλον τους ήρθε βολικό το προφητικό χάρισμα, διαφορετικά είχαν πολλές επιλογές με τόσες απορρίψεις που είχε φάει ο Απόλλωνας. Έβγαλε όμως πρώτο το αξεσουάρ το παλικάρι και αυτό έχει σημασία. *χειροκρότημα*

 

Δίας κλασικός λαμάκας όπως πάντα. Καλύτερη σκηνή αυτή με τον Τοτό που είχε έξτρα δυνατό εφέ/σκηνή στο στρίμωγμα αυτή τη φορά και αναπλήρωσε τη φευγαλέα σκηνή πριν από 2 επεισόδια.

 

Ωραίος ο Διόνυσος με τις σημειώσεις του, θαύμα που καταφέρνει να μείνει φυσιολογικός.

 

Οι φορεσιές των Ελλήνων θεών είναι εμπνευσμένες από ελληνικές παραδοσιακές στολές έτσι; +1 για όλα τα κιτς ρούχα μέσα στο επεισόδιο.


ySss0UF.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: spring 2012, 1x episodes, Brains Base, shoujo, fantasy, school, bishounen, reverse harem, otome game, deities