Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Free!

Kyoani Tv Series Summer 2013

  • Please log in to reply
309 replies to this topic

#31 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 21 May 2013 - 22:29

Είδες που έχει βάθος η πλοκή τελικά;

#32 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 May 2013 - 22:32

Είδες που έχει βάθος η πλοκή τελικά;

Απυθμενο βαθος πραγματικα.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#33 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 May 2013 - 22:47

Νομίζω το θέμα ξεφτυλίστηκε αρκετά.

xbJ3b2w.jpeg


#34 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 21 May 2013 - 22:49

Τα φανσέρβις άνιμε είναι φανσέρβις άνιμε. Τίποτα μεμπτό, παρά τα δυο μέτρα και αντίστοιχα σταθμά κάποιων.

#35 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 21 May 2013 - 22:59

Για ποιο fanservice μιλάμε ακριβώς;...

#36 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 May 2013 - 23:02

Συμφωνώ για τα δύο μέτρα και τα δύο σταθμά. Τώρα για να είμαι ειλικρινής το fanservice δεν το καταλαβαίνω...Εγώ δέκα χρόνια (όπως προείπα) ήμουν στις πισίνες κάθε μέρα, όλοι με μαγιό τους τα κολητά δεν ντρουλάραμε ο ένας με τον άλλον, αθλητές ήμαστε.

xbJ3b2w.jpeg


#37 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 21 May 2013 - 23:04

Για μας τους μη-αθλητές είναι φανσέρβις υποθέτω :P

#38 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 May 2013 - 23:04

Νομίζω το θέμα ξεφτυλίστηκε αρκετά.

Μπα, νομιζω οτι καλο θα ηταν να συνεχισουμε μεχρι να τελιωσει.Περα απο την πλακα ισως να βγει και καλο (πλακα κανω για να σας ευχαριστησω το λεω)

Edited by Itachi Akatsuki, 21 May 2013 - 23:05.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#39 Pirate King

Pirate King

    Anime Freak

  • Members
  • 429 posts

Posted 21 May 2013 - 23:04

μην δείτε ένα anime με τόσο τοσο δα λιγουλάκι fanservice αμέσως να το κράξετε

#40 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 May 2013 - 23:04

Μπα, νομιζω οτι καλο θα ηταν να συνεχισουμε μεχρι να τελιωσει.



Εγώ δεν νομίζω.

xbJ3b2w.jpeg


#41 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 May 2013 - 23:06

μην δείτε ένα anime με τόσο τοσο δα λιγουλάκι fanservice αμέσως να το κράξετε

Δεν ξερω καν τι ειναι το fanservice :P

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#42 Pirate King

Pirate King

    Anime Freak

  • Members
  • 429 posts

Posted 21 May 2013 - 23:06

θα μάθεις σύντομα

#43 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 May 2013 - 23:10

θα μάθεις σύντομα

Ησουν κατατοπιστικοτατος xD

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#44 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 21 May 2013 - 23:15

Fanservice όπως υποδεικνύει το όνομα είναι τα στοιχεία αυτά που μπαίνουν εμβόλιμα σε μια σειρά χωρίς να εξυπηρετούν απαραίτητα την πλοκή ή την ιστορία αλλά ικανοποιούν το κοινό. Για παράδειγμα περιττές σκηνές βίας ή γυμνού ή χίλια δυο άλλα πράγματα.

Στην προκειμένη περίπτωση πρόκειται για ένα anime με κολυμβητές οπότε το γεγονός ότι φοράνε μαγιό είναι αν μη τι άλλο φυσιολογικό. Εντάξει τώρα αν θέλετε να λέτε fanservice σε κάθε πρόταση σας εδώ μέσα δεν θα σας εμποδίσω.

Τώρα όσον αφορά το spam έχω κάνει δύο παρατηρήσεις μέχρι στιγμής, δεν μου δίνει κανείς σημασία οπότε αυτή είναι η τελευταία παρατήρηση. Μπορείτε να με δοκιμάσετε αν θέλετε να δούμε τί θα γίνει.

xbJ3b2w.jpeg


#45 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 22 May 2013 - 11:12

Fanservice όπως υποδεικνύει το όνομα είναι τα στοιχεία αυτά που μπαίνουν εμβόλιμα σε μια σειρά χωρίς να εξυπηρετούν απαραίτητα την πλοκή ή την ιστορία αλλά ικανοποιούν το κοινό. Για παράδειγμα περιττές σκηνές βίας ή γυμνού ή χίλια δυο άλλα πράγματα.

Στην προκειμένη περίπτωση πρόκειται για ένα anime με κολυμβητές οπότε το γεγονός ότι φοράνε μαγιό είναι αν μη τι άλλο φυσιολογικό. Εντάξει τώρα αν θέλετε να λέτε fanservice σε κάθε πρόταση σας εδώ μέσα δεν θα σας εμποδίσω.


Και εγώ άμα φτιάξω ένα anime με female strippers δεν θα έχει fanservice μιας και απλά θα παρουσιάζει αυτό που κάνουν στη φυσιολογική τους ρουτίνα. :P

Από το πρώτο spot ακόμα φαίνεται πως η παραγωγή του anime είναι fanservice από τις βάσεις της, από τη θεματική επιλογή μέχρι το design (of the classic bishounen types, μάλιστα ούτε ένας δεν ξεφεύγει), την παρουσίαση και τα tropes που υποδεικνύει, και συγκεκριμένα απευθύνεται σε fujoshi κοριτσάκια σαν το κύριο αγοραστικό κοινό ακόμα και αν δεν είναι για να γίνει "προφανές".

Το ξέρουμε πως από πλευράς γυναικών το οπτικό περιεχόμενο δεν είναι τόσο σημαντικό ερέθισμα όσο από αντρικής πλευράς, αλλά εξακολουθεί να είναι, δεν υπάρχουν δικαιολογίες :P

Θέλετε αθλητικό anime όπου οι πρωταγωνιστές είναι παρομοίως γδυμένοι για χάρην του αθλήματος χωρίς αυτόν τον fanservice προσανατολισμό? Hajime no Ippo. What's up girls? :P

Εγώ πάντως θα το δω το free, έστω for the lulz.

Edited by Six Winged Angel, 22 May 2013 - 11:20.




Also tagged with one or more of these keywords: Kyoani, Tv Series, Summer 2013