Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tonari no Kaibutsu-kun | My Little Monster

comedy school romance shoujo fall 2012

  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#46 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 27 December 2012 - 01:35

Μετά το 13 θυμήθηκα να μπω anidb να δω στα πόσα επεισόδια τελειώνει, το εύρημά μου με άφησε με πολλά ερωτηματικά και μια άσχημη γεύση στο στόμα

Οκ, έχουμε δει πάμπολα adaptions που δεν έφτασαν ποτέ στο τέλος του oc, αλλά τουλάχιστον κατέβαλαν μια προσπάθεια για closure.
Εδώ τίποτα, είδα το τελευταίο και λέω α ωραία από βδομάδα πάλι

Συνολικά την απόλαυσα αρκετά παρόλο που δεν οδηγούσε πουθενά, αλλά με αυτό το ψόφιο "τέλος" χάνει πολλούς πόντους.
Ίσως να τους κερδίσει πίσω αν ανακοινωθεί δεύτερη σαιζόν, την οποία θα ήθελα.

Κρίμα αλλά ήταν όμορφα όσο κράτησε

HnH5aB0.jpg


#47 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 29 December 2012 - 23:08

Γιατί να τελειώσει τόσο γρήγορα? :nanana: Ήλπιζα να ήτανε τουλάχιστον καμία εικοσαριά επεισόδια...
Όπως και να έχει πάντως, υπερευχαριστήθηκα την σειρά και την αγάπησα. Όλα τα επεισόδια τα είδα με πολύ μεγάλη ευχαρίστηση και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις! Για εμένα η πιο ωραία σειρά από την σεζόν που πέρασε. :) Μπήκε εύκολα στα αγαπημένα! Μακάρι να το συνεχίσουν και κάποια στιγμή.
Στο ενδιάμεσο βέβαια, περιττό να πω, πως θα συνεχίσω με το manga! :D

#48 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 29 December 2012 - 23:47

Μετά το 13 θυμήθηκα να μπω anidb να δω στα πόσα επεισόδια τελειώνει, το εύρημά μου με άφησε με πολλά ερωτηματικά και μια άσχημη γεύση στο στόμα

Οκ, έχουμε δει πάμπολα adaptions που δεν έφτασαν ποτέ στο τέλος του oc, αλλά τουλάχιστον κατέβαλαν μια προσπάθεια για closure.
Εδώ τίποτα, είδα το τελευταίο και λέω α ωραία από βδομάδα πάλι

Συνολικά την απόλαυσα αρκετά παρόλο που δεν οδηγούσε πουθενά, αλλά με αυτό το ψόφιο "τέλος" χάνει πολλούς πόντους.
Ίσως να τους κερδίσει πίσω αν ανακοινωθεί δεύτερη σαιζόν, την οποία θα ήθελα.

Κρίμα αλλά ήταν όμορφα όσο κράτησε


Ακριβώς αυτά.Ήταν από τα πιο αντι-κλιματικά τελειώματα που έχω δει.Η σειρά ήταν διασκεδαστική αν αποδεχθείς από την αρχή (κάτι που είχα κάνει) ότι δεν θα πάει πουθενά.
Πέρασα καλά και πολύ εύκολα θα έβλεπα επόμενη σεζόν.Αλλά το τελευταίο αυτό επεισόδιο (στη θέση τελευταίου επεισοδίου) καλύτερα να μην υπήρχε .Είδα ανακοινώθηκε OVA αλλά αμφιβάλλω για το αν θα του δώσουν δομή τελευταίου επεισοδίου.Still, το ενδιαφέρον παραμένει.

Edited by Hellraider, 29 December 2012 - 23:47.


#49 Regina

Regina

    Paladin

  • Members
  • 54 posts

Posted 09 October 2013 - 14:58

Σε μια προσπάθεια να επανακάμψω από τα ψυχολογικά βασανιστήρια στο όνομα της αγάπης από την κοτσυφόκισσα (damn you collins), έπεσα με τα μούτρα στα shoujo (Ει! Κομμένη η κριτική, ήταν μια στιγμή αδυναμίας!). Έψαχνα από δω, έψαχνα από κει, από τη μια πατάτα στη μεγαλύτερη έπεφτα .Έκλαψα, χτυπήθηκα, έγινα λιώμα, τα επίπεδα του romance να μην λένε να ανέβουν στις φλέβες μου...Πόνεσα πολύ είναι η αλήθεια...Μέχρι που θυμήθηκα την ύπαρξη του anime.gr (ειπ! αποπροσανατολισμένη λέμε λόγω ψυχολογικής...κάτσε πως το πα? Α ναι, ψυχολογικά βασανιστήρια).Και τις ωραίες σας παρουσιάσεις...Και κάπου εκεί εθεάθη το φως το αληθινό και ήρθε στη ζωή μου ανάμεσα σε κάνα-δύο ακόμα άνιμε, το tonari no kaibutsu-kun. Και το κλάμα έγινε χαρά....Και η χαρά νεύρα που το κόψανε στο 13. Γκουχ. Γενικά πάντως, χαρούμενα νεύρα :P

 

Spoiler:

 

In general, πολύ όμορφο ταξίδι, εξέπεμπε αρκετά κοντά στο μήκος κύματος μου. Το μόνο κακό (ή και καλό?  :P ) είναι ότι αν σου άρεσε, θα αναγκαστείς να πιάσεις στα χέρια σου το manga. Κι αυτό ακριβώς θα κάνω, μόλις βεβαίως αξιωθεί να μεταφράσει κάνα καλό γκρουπάκι το OVA.



Mirrors_Edge_Signature_by_aose.jpg

We don't exactly fit in. Anywhere. And we've made that our greatest strength


#50 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 09 October 2013 - 16:03

Spoiler:



#51 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 09 October 2013 - 16:21

To tonari no kaibutsu-kun ήταν ένα άκρως ενδιαφέρον anime, καθώς πέρα από τα πολύ ικανοποιητικά production values, προσέγγισε το romance και τη λειτουργία των ανθρώπινων σχέσεων με τρόπο που λίγα anime του είδους είχαν τα κότσια να ακολουθήσουν (οι δυστυχώς χαμηλές BD πωλήσεις είναι αποτέλεσμα αυτού). Ακόμα και το ending το οποίο με την κυριολεκτική σημασία ήταν ανύπαρκτο, ένιωσα πως προσέδιδε στην όλη αισθητική και το νόημα της σειράς. Λυπάμαι φυσικά που είναι χλωμό να δούμε κάποια συνέχεια μιας και θα ήθελα να δω τι θα γίνει με τον θεό yamaken (μόλις έφυγε το τελευταίο επεισόδιο, πήγα cassually να κατεβάσω το επόμενο ανακαλύπτοντας φυσικά στην πορεία πως απλά δεν υπήρχε, lol). Oh well, θα πρέπει να βολευτούμε με το manga :P Θα το εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος που έχει πιάσει το manga, να μου πει από ποιό τσάπτερ συνεχίζει..



#52 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 09 October 2013 - 16:46

Θα το εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος που έχει πιάσει το manga, να μου πει από ποιό τσάπτερ συνεχίζει..

Το anime αν δεν κανω λάθος σταματάει στο volume4, δηλαδη chapter 16...Αν και έχουν αλλάξει κάτι πραγματάκια, όπως έχουν προσθέσει κιόλας...επίσης αν θυμάμαι καλα το επεισόδιο 13 είναι filler!!!

Για το OVA δεν έχω ιδέα...


tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#53 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 09 October 2013 - 17:03

 

Για το OVA δεν έχω ιδέα...

Το ova είναι filler σε alternative universe (περίοδο edo) και  είναι ακόμα αμετάφραστο.



#54 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 09 October 2013 - 17:30

Το anime αν δεν κανω λάθος σταματάει στο volume4, δηλαδη chapter 16...Αν και έχουν αλλάξει κάτι πραγματάκια, όπως έχουν προσθέσει κιόλας...επίσης αν θυμάμαι καλα το επεισόδιο 13 είναι filler!!!

Για το OVA δεν έχω ιδέα...

 

Thank you~





Also tagged with one or more of these keywords: comedy, school, romance, shoujo, fall 2012