Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tonari no Kaibutsu-kun | My Little Monster

comedy school romance shoujo fall 2012

  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#16 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 02 October 2012 - 23:47

Πιο condescending πεθαίνεις.

xbJ3b2w.jpeg


#17 Trivia Spitting Monster

Trivia Spitting Monster

    Moe Baby Jorōgumo

  • Members
  • 369 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 02 October 2012 - 23:58

1:
Spoiler:

Posted Image

We must be nothing less than fabulous.

^MyAnimeList^


#18 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 October 2012 - 00:03

Και εμένα μου άρεσε το πρώτο επεισόδιο. Παρά το γεγονός ότι βασίζεται σε πολλά από τα tropes και τα patterns του είδους και έχει τον δικό του χαρακτήρα και χαριτωμένο είναι και μου δίνει την εντύπωση ότι δεν παίρνει τον εαυτό του ιδιαίτερα στα σοβαρά και έχει σατυρική διάθεση ακόμη και απέναντι στον ίδιο της τον εαυτό.

Ok μπορεί το ακοινώνητο νευρόσπαστο το οποίο είναι παράλληλα και genious trope να έχει χρησιμοποιηθεί κατά κόρον, από τον Morita του Honey and Clover μέχρι τον Oreki του πιο πρόσφατου Hyouka, αλλά δεν νομίζω ότι μπορούμε να πούμε ότι αυτό στερεί από τον χαρακτήρα του Haru την μοναδικότητα όπως το ίδιο δεν συμβαίνει και με τους προαναφερθέντες. Tbh αν και σούργελο μου φάνηκε πιο αξιομνημόνευτος για αρχή από την Shizuku η οποία ήταν το κλασσικό κατανονικό tsundere που έχουμε δει. Παρόλαυτά η μεταξύ τους αλληλεπίδραση είναι αρκετά αρμονική αν μπορείς να την πεις έτσι και βγάζει αρκετό γέλιο

Spoiler:
.

#19 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 03 October 2012 - 00:13

Πιο condescending πεθαίνεις.


Μπράβο το βρήκες, my tastes > your tastes κλπ κλπ

HnH5aB0.jpg


#20 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 October 2012 - 01:31

Eπιφυλάσσομαι για άποψη αύριο που θα έχω χρόνο να το δω, αλλά:

Σχεδόν όσο γέλασα με το επεισόδιο γέλασα διαβάζοντας και το θρεντ

Πολύ καλό, και να μη σας αρέσει συνεχίστε να το βλέπετε για να συνεχίζω να γελάω και μετά το τέλος του επεισοδίου με το πόσο διαφωνούμε!


Αν το μόνο που έχεις να "προσφέρεις" στο thread είναι χλευασμός της άποψης άλλων μελών του forum, δίχως να μπεις καν στον κόπο να εξηγήσεις γιατί διαφωνείς, μπορείς κάλλιστα να μη συμμετέχεις καθόλου στο thread.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#21 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 03 October 2012 - 01:35

γελάω και μετά το τέλος του επεισοδίου με το πόσο διαφωνούμε!


=/= χλευασμός

Μου άρεσε και για κάποιο λόγο περίμενα θετικά ποστς κι εδώ. Αντιθέτως βρήκα μπροστά μου την προηγούμενη σελίδα, δηλαδή ακριβώς το αντίθετο. Είδα κάτι αναπάντεχο και γέλασα. Καλό;

Edited by Putin, 03 October 2012 - 01:35.

HnH5aB0.jpg


#22 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 October 2012 - 01:49

Καλό μέχρι το σημείο που δεν μας ενημερώνεις που γέλασες με τα posts σ' αυτό το thread, διότι δεν ενδιαφέρει κανέναν, δεν προσφέρει τίποτα στη συζήτηση, και προδίδει ένα υφάκι ανωτερότητας που δεν σε τιμάει. Αν και μετά απ' αυτό δεν θες να καταλάβεις γιατί το post σου ήταν χλευαστικό, σηκώνω τα χέρια ψηλά... αλλά εμμένω στην προειδοποίηση. Play nice, or stay out.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#23 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 03 October 2012 - 02:07

Ποιο σημείο του "γέλασα επειδή περίμενα θετικά αντί για αρνητικά ποστς" δεν καταλαβαίνεις; Έγραψα πουθενά πως γέλασα με τα ίδια τα ποστς; Όχι. Υφάκι ανωτερότητας πουθενά.

Το ότι το ποστ δεν έχει να προσφέρει κάτι το δέχομαι, αλλά one liners είναι πλέον μέρος της καθημερινότητάς μας, καλώς ή κακώς. Επομένως δεν το σκέφτηκα δεύτερη φορά πριν πω "πωωω εμένα μου άρεσε εσάς όχι lol mindfuck xDD", λιγότερο εμετικά -σύμφωνα με τη δική μου αισθητική πάντα!-.

Παίζω αρκετά καλά μιας και ήρθα και πόσταρα με καλή διάθεση, οπότε λέω να παραμείνω.

HnH5aB0.jpg


#24 Yano

Yano

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 03 October 2012 - 13:45

πολυ ωραιο,τουλαχιστον εμενα μου αρεσε πολυ,αλλο ενα πολυ καλο romance/sliceoflife/comedy

#25 papous

papous

    Sky Ojii-san

  • Members
  • 472 posts

Posted 03 October 2012 - 17:34

Γαμάτο ήταν ρε μάγκες D:

Edited by mono, 04 October 2012 - 12:33.
greeklish converted

Posted Image


#26 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 04 October 2012 - 12:29

Και εμένα μου άρεσε το πρώτο επεισόδιο. Παρά το γεγονός ότι βασίζεται σε πολλά από τα tropes και τα patterns του είδους και έχει τον δικό του χαρακτήρα και χαριτωμένο είναι και μου δίνει την εντύπωση ότι δεν παίρνει τον εαυτό του ιδιαίτερα στα σοβαρά και έχει σατυρική διάθεση ακόμη και απέναντι στον ίδιο της τον εαυτό.

Ok μπορεί το ακοινώνητο νευρόσπαστο το οποίο είναι παράλληλα και genious trope να έχει χρησιμοποιηθεί κατά κόρον, από τον Morita του Honey and Clover μέχρι τον Oreki του πιο πρόσφατου Hyouka, αλλά δεν νομίζω ότι μπορούμε να πούμε ότι αυτό στερεί από τον χαρακτήρα του Haru την μοναδικότητα όπως το ίδιο δεν συμβαίνει και με τους προαναφερθέντες. Tbh αν και σούργελο μου φάνηκε πιο αξιομνημόνευτος για αρχή από την Shizuku η οποία ήταν το κλασσικό κατανονικό tsundere που έχουμε δει. Παρόλαυτά η μεταξύ τους αλληλεπίδραση είναι αρκετά αρμονική αν μπορείς να την πεις έτσι και βγάζει αρκετό γέλιο

Spoiler:
.


Αυτό.

Δεν ενθουσιάστηκα με το πρώτο επεισόδιο είναι η αλήθεια γιατί είχε αρκετά wth moments, αλλά έφυγε γρήγορα. Δεν κατάλαβα πότε τελείωσε. Αυτό που με χάλασε ήταν το πόσο γρήγορα γινόντουσαν όλα, τα πάντα γρήγορα. Σε γνώρισα, έγινε αυτό, πέρασε ένας μήνας, περάσαμε μια φάση, kiss scene. Αλλά το περίμενα κάτι τέτοιο, μιας και είναι αλλά και τα περισσότερα school life comedy έτσι είναι. Δεν περίμενα κάτι το ρεαλιστικότατο και σε κανένα δυο σημεία χαμογέλασα. Η σκηνή που ξεγυμνώνεται μέσα στην τάξη βέβαια μου φάνηκε υπερβολικά περίεργη, αλλά ξέρω ότι από πίσω έχει πράγματα που την δικαιολογούν. Δεν περίμενα πολλά, φαίνεται διασκεδαστικό ακόμη και αν είναι γεμάτο και θα είναι γεμάτο με κλισέ.

Αυτό που θα με κρατήσει είναι ότι δεν μου την σπάνε σαν ζευγάρι, η Shizuku μου φαίνεται νορμάλ. Και ούτε περιμένω ένα σωρό παρεξηγήσεις, όπως τα κλασσικά που δείχνουν. Θα συνεχίσω να το βλέπω πάντως, σίγουρα.

Ο Haru πάντως δεν είναι tsundere, με τίποτα. Επειδή το είδα παραπάνω. Είναι ό,τι να ναι χαρακτήρας.

με ευαισθησίες (μάζεψε το σκυλάκι, το καλό μου!),


Μα οι άλλοι τον βάλανε ενώ ήξεραν ότι είχε ιδιοκτήτη, εκεί φαίνεται απλά η χαζομάρα του. Ότι είναι στον κόσμο του.

#27 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 09 October 2012 - 10:04

Από ότι βλέπω ψιλό διίστανται οι απόψεις για αυτήν την σειρά :) Εμένα πάντως και τα δύο πρώτα επεισόδια μου αρέσανε αρκετά και σε πολλές σκηνές το διασκέδασα κιόλας (ειδικά με τις διάφορες αντιδράσεις του Haru). Το πρώτο επεισόδιο θα συμφωνήσω πως φαινόταν να τρέχει λίγο τα γεγονότα, και ήτανε ίσως το πιο μεγάλο του πλην, παρόλα αυτά όμως στο δεύτερο επανήλθε σε νορμάλ "ταχύτητα" οπότε ήμαστε μια χαρά. Επίσης μου άρεσε πάρα πολύ και το σχέδιο της σειράς.
Όσον αφορά το δεύτερο επεισόδιο τώρα
Spoiler:

Θα συνεχίσω σίγουρα να το παρακολουθώ! :wis:

#28 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 09 October 2012 - 13:52

Το είδα κιεγώ, μέτρια σείρα κιαυτή σε γενικές γραμές, αν και με βλέπω να αλάζω γνώμη αν συνεχίσει έτσι...μιας και είναια ρκετά καλύτερη απο πολλα αλλα αυτής της σεζόν. Έχει πολύ πλακα, τα ευχαριστήθηκα και τα δύο επείσόδια. Ασυνίθιστο στυλάκι για romance έχει, πιο πολύ για comedy το βλέπω..ειδικά το δεύτερο επ. xD κιαυτή η τρελή φάση των δύο προταγωνιστών είναι κατι που δε μπορώ να αντισταθώ :3
フカフカ

#29 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 09 October 2012 - 15:04

H κότα ήταν το πιο ενδιαφέρον στοιχείο. Γενικά το anime είναι πολύ meh.
Spoiler:
Το όλο θέμα είναι υπερβολικά αλλοπρόσαλλο, και οι δυο πρωταγωνιστές για το τρελάδικο, αλλά όχι με την καλή έννοια. Συναντήθηκαν ο Oreki του Hyouka σε γκαγκάουα version και η Maka του Soul Eater σε ακόμα πιο δυσκοίλια version κι αποφάσισαν να τα φτιάξουν... Τι θα μπορούσε να βγει απ' αυτό το συνδυασμό... Ο μόνος λόγος που θα το συνεχίσω είναι επειδή το δεύτερο επεισόδιο ήταν σημαντικά πιο καλό απ' το πρώτο (λόγο κότας κυρίως), συμπάθησα και την άλλη κοπελίτσα και τη δασκάλα, και περιμένω να δω τι θα γίνει απ' τη μεριά των συμπρωταγωνιστών, μπας και καταφέρω ν' ανεχτώ το καθυστερημένο πρωταγωνιστικό δίδυμο.

Edited by DoB, 09 October 2012 - 15:04.


#30 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 09 October 2012 - 19:40

Πολύ γέλιο μιλάμε.. εμφανίστηκε και ο κόκορας.. ελπίζω να κρατήσει την πορεία του μάνγκα και να μην κόψουν πολλά..
Η αρχή ήταν λίγο απότομη αλλά έτσι γίνεται και μετά αρχίζουν να φτιάχνονται τα πράγματα.. αχαχα
Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.



Also tagged with one or more of these keywords: comedy, school, romance, shoujo, fall 2012