Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Anime Recommendations

anime vampires

  • Please log in to reply
7352 replies to this topic

#76 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 07 May 2007 - 19:31

Claymore, είναι ongoing.

#77 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 08 May 2007 - 01:22

έχω μια παράκληση..ψάχνω για "ανιμε" στο στυλ των berserk trinity blod gungrave... κατέβασα κάτι τίλους που ήταν hi-rated αλλα δe με συγκίνησαν.. έχετε να προτεινετε κατι???


Αν σου αρέσουν anime με vampires τσέκαρε Hellsing και Blood+, μου άρεσαν αρκετά, μετά το Trinity Blood που είναι το TOP για μένα! Κάτι παρόμοιο και καλό για Berserk το μόνο που μου έρχεται τώρα στο μυαλό είναι το Claymore το οποίο είναι ongoing αλλά αρκετά καλό! Όσο για το Gungrave δεν υπάρχει αντίπαλος ή κάτι παρόμοιο, είναι απλά ο βασιλιάς των anime για μένα! Χεχε, αντικειμενικότατος! :wooi2:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#78 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 08 May 2007 - 01:31

έχω μια παράκληση..ψάχνω για "ανιμε" στο στυλ των berserk trinity bloοd, gungrave... κατέβασα κάτι τίλους που ήταν hi-rated αλλα δe με συγκίνησαν.. έχετε να προτεινετε κατι???




Trigun είναι το anime που ψάχνεις. Είναι το anime που επηρέασε κατά κύριο λόγο το Trinity Blood (ορισμένοι λένε πως το Blood είναι αντιγραφή του, αλλά δεν το έχω δει για να εκφέρω γνώμη ). Επίσης είναι από την Madhouse, το ίδιο Studio που έφτιαξε το Gungrave (το Gungrave είναι πιο πρόσφατο από το Trigun)

Τώρα για στυλ Berserk (αν και εννοείται όχι τόσο καλό), προτείνω το Bastard

E5VV38U.jpg


#79 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 08 May 2007 - 01:41

Phantom μιας και είπες για το Trigun, θέλω να κατεβάσω μια καλή ποιότητα για να την έχω στην συλλογή μου, το είχα κατεβάσει παλιότερα από ένα fansubμεκαψες και θέλω να το αντικαταστήσω. KAA ή AnimeSupreme ;
EDIT: AnimeCorpX μήπως;

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#80 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 08 May 2007 - 01:49

Phantom μιας και είπες για το Trigun, θέλω να κατεβάσω μια καλή ποιότητα για να την έχω στην συλλογή μου, το είχα κατεβάσει παλιότερα από ένα fansubμεκαψες και θέλω να το αντικαταστήσω. KAA ή AnimeSupreme ;


Το χω από ΚΑΑ και είναι ψιλοχάλια. Την άλλη έκδοση δεν την έχω δει

Posted Image


#81 Arcanant

Arcanant

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 08 May 2007 - 06:16

Εγώ θα προτείνω τα εξής:

Air
Kimi Ga Nozomu Eien
Basilisk
Grave of the butterflies(old time classic)
Monster(πολλά επεισόδια με πολύ μπλα μπλα αλλά αξίζει άπειρα)

Αυτά μου έρχονται τώρα.

Υ.Γ. Προσοχή! Άμα είστε ψυχολογικά ασταθής καλήτερα να μην δείτε τις παραπάνω σειρές! :P
~Fear the unknown...fear yourself...~

www.mmohell.gr

#82 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 08 May 2007 - 12:13

Phantom μιας και είπες για το Trigun, θέλω να κατεβάσω μια καλή ποιότητα για να την έχω στην συλλογή μου, το είχα κατεβάσει παλιότερα από ένα fansubμεκαψες και θέλω να το αντικαταστήσω. KAA ή AnimeSupreme ;
EDIT: AnimeCorpX μήπως;


Η συνέχεια εδώ για να κάνουμε αναλυτικότερη συζήτηση :D

E5VV38U.jpg


#83 Haruspex

Haruspex

    Anime Amateur

  • Members
  • 70 posts

Posted 16 May 2007 - 09:09

Έχει να προτείνει κανένας κανά καλό shounen ποδοσφαιράκι;

#84 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 posts

Posted 16 May 2007 - 12:39

a) Λοιπόν πρόσφατα είδα το kigeki (comedy ο αγγλικός τίτλος ) καμία 10-15 φορές και βασικά ψάχνω κάτι παρόμοιο από άποψη animation και story
b) Έχοντας φτάσει την 5η σεζόν του Ranma (μόνο μια ακόμα σεζόν μένει 3 τανίνες και 12 OVA ) βρίσκομαι απέναντι στο εξής ερώτημα : με τι να συνεχίσω Inuyasha ή Urusei Yatsura … ποιο να δω πρώτο ?
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Posted Image

#85 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 May 2007 - 14:49

Λοιπόν πρόσφατα είδα το kigeki (comedy ο αγγλικός τίτλος ) καμία 10-15 φορές και βασικά ψάχνω κάτι παρόμοιο από άποψη animation και story


Κορυφαιο ε?! Τα ωραια ειναι λιγα ρε γμτο...
Posted Image

#86 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 posts

Posted 16 May 2007 - 18:02

Κορυφαίο δεν λες τίποτα !!
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Posted Image

#87 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 16 May 2007 - 19:35

Τα έχουμε πει αυτά, 4c ftw. Τσέκαρε και τις άλλες δουλειές του studio. θα βρείς ένα σκασμό torrents από τους Jolly Roger...:riiight:

Επίσης, σε αυτό το μοτίβο ρίξε μια ματιά και στο
Hotori: Tada Saiwai o Koinegau...:wis:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#88 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 18 May 2007 - 12:44

Λοιπόν ψάχνω να δω ongoing. Μέχρι τώρα έχω δει το Claymore, Lucky Star, Lovely Complex και Romeo & Juliet και άρχισα να κατεβάζω το Terra e..

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο ;;;
Posted Image

#89 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 18 May 2007 - 12:50

Overdrive!

#90 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 18 May 2007 - 13:11

Overdrive!


στο ειχα πει και irc για overdrive ειδες το 2ο επ η ακομα στο πρωτο εισαι???


OverDrive τα σπαει μετα το El Cazador το δευτερο καλυτερο ανιμε του 07



Also tagged with one or more of these keywords: anime, vampires