Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Most Overrated Anime

#υποτιμημενο

  • Please log in to reply
608 replies to this topic

#76 Bellvm Sacrvm

Bellvm Sacrvm

    Bellvm Contra Hvmanitatem

  • Members
  • 47 posts

Posted 12 February 2007 - 01:41

Kino no Tabi, Dead Leaves και Kigeki.

#77 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 12 February 2007 - 10:09

Γιατί ρε παιδιά εχεται φαγωθεί ολοι να λέτε το kino to tabi υποτημιμένο.
Μία χαρά υγιές hype έχεί ο τίτλος και βγάζει και sequels.


Aν υπάρχει κατ εμέ κάποιος αδικημένος σε αυτή την υπόθεση είναι το Seraphim call.
Είναι πραγματικά εντυποσιακό το πώς συνεχίζει να παραμένει άγνωστο πάρα την επιτυχία του mushishi και του Kino no tabi.

Μάλλον ο φόρος του να έχεις σχεδιαστεί τη δεκαετία του 90 είναι πολύ βαρύς μερικές φορές:ill:
Posted Image


#78 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 posts

Posted 21 February 2007 - 02:07

hajime no ippo.ισως κ το αγαπημενο μου anime.
γιατι να μην ειναι τοσο γνωστο;

#79 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 February 2007 - 14:22

Είναι δυνατόν ένα αριστούργημα όπως το Gunnm (Battle angel alita) να είναι σχεδόν άγνωστο?? :despair:

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#80 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 21 February 2007 - 14:37

Είναι δυνατόν ένα αριστούργημα όπως το Gunnm (Battle angel alita) να είναι σχεδόν άγνωστο?? :despair:


Συμφωνώ μαζί σου...αρκεί να μην τελείωνε απότομα .... ή καλύτερα να μην είχε αυτό το τέλος...:bleh:

#81 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 February 2007 - 14:44

Συμφωνώ μαζί σου...αρκεί να μην τελείωνε απότομα .... ή καλύτερα να μην είχε αυτό το τέλος...:bleh:


Αμάν? Συμφώνισε μαζί μου! είσαι καλά? Για έλα να σου βάλω :ill:

:bleh:

Μα αγαπητή μου δεσποινίς το τέλος ήταν που το απογείωνε το ανιμε αυτό
Spoiler:


Δεν μου αρέσουνε τα μελοδράματα,και γενικα ουτε τα δραματα εκτός κι αν είναι δωσμένα με περίεργο τρόπο,και το Gunnm το πετυχε δίανα αυτο ^_^

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#82 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 21 February 2007 - 14:53

Αμάν? Συμφώνισε μαζί μου! είσαι καλά? Για έλα να σου βάλω :ill:

:bleh:

Μα αγαπητή μου δεσποινίς το τέλος ήταν που το απογείωνε το ανιμε αυτό

Spoiler:


Δεν μου αρέσουνε τα μελοδράματα,και γενικα ουτε τα δραματα εκτός κι αν είναι δωσμένα με περίεργο τρόπο,και το Gunnm το πετυχε δίανα αυτο ^_^


Και η κοπέλα βρε συ τί έφταιξε και έπρεπε να μείνει μόνη.....; Επειδή τον αγάπησε έκανε ό,τι έκανε κι αυτός στο τέλος θυμήθηκε ότι θέλει να .... (δεν θα κάνω spoiler). Αλλά, κλασικά, άνδρας δεν είσαι;:bleh::bleh::bleh: Εμείς οι καημένες, που μένουμε πίσω τί φταίμε.....;:tongue:

#83 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 21 February 2007 - 14:59

Να ακολουθείτε τις ιαπωνικές παραδόσεις και να κάνετε seppuku :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#84 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 21 February 2007 - 15:03

Να ακολουθείτε τις ιαπωνικές παραδόσεις και να κάνετε seppuku :P



Ούτε μία στις χίλιες...lol...:bleh:

#85 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 21 February 2007 - 18:13

jin roh.

Posted Image


#86 Getta Robo

Getta Robo

    ..:: CoDe V ::..

  • Members
  • 23 posts

Posted 04 March 2007 - 07:21

Baki the grappler.. Η καλυτερη σειρα πολεμικων τεχνων, χωρις "μαγειες" και εξωπραγματικες κινησεις στο μεγαλυτερο μερος της.
Must seen σε οσους αρεσουν τα action / martial arts anime και οχι μονο.

Ulver_logo.jpg

The production of silence in art is an utopian enterprise.
If we disregard the alchimie du verbe, traditional language cannot capture the essence of what we attempt.
It possesses utility only so far as it can construct boundaries.

Forgive me, but I truly believe that music encompasses more, not stumbling in logic and formality.
 


#87 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 March 2007 - 18:44

Πλάκα πλάκα μπορεί να είναι νωρίς ακόμα αλλά so far θεωρώ και το Ergo Proxy υποτιμημένο..

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#88 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 March 2007 - 19:11

Baki the grappler.. Η καλυτερη σειρα πολεμικων τεχνων, χωρις "μαγειες" και εξωπραγματικες κινησεις στο μεγαλυτερο μερος της.
Must seen σε οσους αρεσουν τα action / martial arts anime και οχι μονο.


Heh καλούτσικη αλλά η δεύτερη σεζόν είναι κάπως βαρετή συν ότι από animation δεν πάει και τόσο καλά :nerd: imo όχι και τόσο καλή μάλλον μέτρια με αρκετά καλά στοιχεία [βλέπε καλά στοιχεία=κάργα βία :greece:]
rsrGbGx.gif

#89 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 07 March 2007 - 19:17

Hajime no Ippo χαλαρά από τα καλύτερα anime που έχω δει και πριν το πάρω στα χέρια μου ούτε καν που είχα ακούσει για αυτό!
Επίσης ένα άλλο anime που μου άρεσε αλλά δεν έχω ακούσει να γίνετε λόγος για αυτό είναι το DearS...αν και 12 επεισόδια έχει ωραίο στόρυ ξεκαρδιστικές αστείες στιγμές και απίθανες εκφράσεις. Το σχέδιό του είναι στα Top των σχεδίων από αυτά που έχω δει ως τώρα και η όλη φάση είναι kawaiiiii!!!
Συγκρίνοντάς το με το Chobits, το οποίο είναι παρόμοια ιστορία,και το οποίο μόλις το είδα, μπορώ να πω ότι το DearS είναι καλύτερο.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#90 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 March 2007 - 20:19

H
Επίσης ένα άλλο anime που μου άρεσε αλλά δεν έχω ακούσει να γίνετε λόγος για αυτό είναι το DearS...αν και 12 επεισόδια έχει ωραίο στόρυ ξεκαρδιστικές αστείες στιγμές και απίθανες εκφράσεις.


Και καλά δεν γίνεται θόρυβος, αλλό ένα παρόμοιο romance όπως άλλα τόσα, ευχάριστο στη θέαση αλλά τίποτα παραπάνω :nerd:
rsrGbGx.gif