Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Most Overrated Anime

#υποτιμημενο

  • Please log in to reply
608 replies to this topic

#46 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 28 September 2006 - 20:46

Ναι, έχεις δίκιο όσων αφορά το σεναριακό τέλος. Ίσως το καλύτερο θα ήταν ένας συνδιασμός του πρώτου part της ταινίας (που με εξαίρεση την πρώτη σκηνή βρίσκω πολύ καλό) και των επεισοδίων 25, 26. ¶ντε να δούμε τι θα δούμε με το remake.

#47 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 October 2006 - 04:00

Most overated imo School rumble (δεν με έκανε να γελάσω τελικά και ούται είναι και καμια πρωτότυπη σειρά για να κάθεται να ασχολείται μαζί τος ο κόσμος :calm:


Συμφωνώ και εγώ απολύτως για το School Rumble. Εκτός από 3-4 σκηνές που με έκαναν να λιώσω στο γέλιο, όλο το υπόλοιπο anime δεν μου έκανε καμμία εντύπωση. Είναι πολύ "ό,τι να ναι" για τα γούστα μου. Τώρα ελπίζω να μου αρέσει το GTO :bleh:

E5VV38U.jpg


#48 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 October 2006 - 16:51

Τώρα ελπίζω να μου αρέσει το GTO :bleh:


Κανόνισε να πείς κακό λόγο και θα πάρω γιαταγάνι να σε κάνω φιλετάκια ραγού :P [ντάξει αν δεν σου αρέσει δεν μου πέφτει και λόγος :D ]

Πάντως δεν βλέπω Gundam στο thread και ανησυχώ, όλοι fanboys της bandai :P Δε λέω περισσότερα γιατί δεν έχω δεί σχεδόν τίποτα, μόνο το Seed, το οποίο δεν μου άρεσε και ιδιαίτερα [είχε τη πλάκα του αλλά όχι και έπος ^_^;]

ps: Me likes otinanai it's the best way to burn your brain :P
rsrGbGx.gif

#49 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 13 January 2007 - 01:45

Έχουμε ξανασυζητήσει για το πιο Anime πιστεύουμε πως είναι υπερεκτιμημένο. Όμως πολλοί από εμάς έχουμε δει σειρές που δεν έτυχαν της αναγνώρισης που τους άξιζαν. Πόσοι από εσάς έχετε δει anime που δεν αναγνωρίστηκαν όπως τους άξιζαν ? Και ποια είναι αυτά ? Φυσικά μπορείτε να μιλήσετε και για manga, τα οποία ενώ ήταν εξαιρετικά, δεν αξιώθηκαν ποτέ να μεταφερθούν σε Anime, και γενικά δεν τους δόθηκε η δέουσα σημασία.


Μερικά από αυτά που μου έρχονται στο μυαλό είναι τα:
Slayers series (για αυτό τα έκανα αλυσίδα, για να τα γνωρίσει πιο πολύς κόσμος : ). Η συγκεκριμμένη σειρά είναι το λιγότερο επική, και στέκει ισάξια στις υπόλοιπες μεγάλες σειρές 70+ επεισοδείων :respect:

Vampire Hunter D (Το πρώτο, του '86), η οποία είναι μία από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει, συμπεριλαμβανομένης και της ηλικίας της

Tekkaman Blade

Και για να πω τον πόνο μου, το Robin Hood No Dai Bouken δεν το έχει δει πολύς κόσμος , ενώ είναι πολύ όμορφο Anime. Μακάρι κάποτε να το βγάλει κάποιο group :cry:


Manga δεν πολυδιαβάζω, για αυτό δεν θα μιλήσω για κανένα

E5VV38U.jpg


#50 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 13 January 2007 - 05:40

Robin Hood No Dai Bouken χαλαρά μου άρεσε κι εμένα πολύ! ...πρέπει να παίζεται ακόμα σε κάποιο κανάλι νομίζω! Το μάτι μου είχε πάρει και μια γαλλική fansubbed έκδοση νομίζω...<<
Το πιο uποτιμημένο anime, το οποίο στην κυριολεξία με υπέρ πόρωσε είναι το Trinity Blood! Εντάξει, έχει τέλος αλλά Berserk αλλά λογικό είναι αφού ο δημιουργός του πέθανε... Οι νουβέλες πάντως που έχουν μείνει είναι όλα τα λεφτά + το ακρως απίστευτο story του (anime+novels/manga) το κάνουν το ΤΟP2 anime μου...!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#51 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 14 January 2007 - 01:02

Από τα anime που έχω δει κανένα δεν είναι υποτιμημένο anime εκτός από το hajime no ippo που είναι φανταστικό αλλά δεν έκανε τόσο μεγάλο ντόρο.<<
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#52 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 14 January 2007 - 13:19

Θα πω με μεγάλη άνεση δύο ονόματα Noein και Mushi-shi
Τα συγκεκριμένα Άνιμε, που ήταν παραγογής του προηγούμενου έτους, πραγματικά ήταν από τα καλύτερα που έχω δει... Εκτός του ότι δεν έγινε καν ιδιαίτερη φασαρία, έχουν και υποτιμιθεί αρκετά... Εμένα προσωπικά δεν με έκαναν να βαρεθώ καθόλου, αν και λόγο έλειψεις χρόνου δεν έχω τελειώσει το Mushi-shi, μόνο βαριεμάρα δεν μου προκάλεσε! Όσο για το Noein, το τελείωσα σε μία ή δύο μέρες, εξερουμένου του τελευταίου επισοδείου που δεν είχε βγεί στην τότε. :)

oR4yYRl.gif


#53 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 14 January 2007 - 13:48

kurau
αυτο και αν εχει υποτημηθει ουτε wallpaper δεν βρισκεις ενω απο ναρουτο εχει γεμισει ο δυαδικτιακος τοπος:tongue:
προσωπικα ειναι απο τα αγαπημενα μου
Posted Image

#54 Sarouman

Sarouman

    ΟιΦίλοιΜαςΤαΖώα

  • Members
  • 129 posts

Posted 14 January 2007 - 14:02

Και για να πω τον πόνο μου, το Robin Hood No Dai Bouken δεν το έχει δει πολύς κόσμος , ενώ είναι πολύ όμορφο Anime. Μακάρι κάποτε να το βγάλει κάποιο group :cry:


ντακς ρε με έστειλες αρχίζω να ψάχνω ντιΒιντι σε καποιο τορρεντ ώστε να το κατεβάσω

τι μου θύμησες!!!!!

αν θυμάμαι καλά έπαιζε σε κρατικο καναλι σωστα ?
Stop The Earth , i Want To Get Off!!!

#55 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 14 January 2007 - 15:01

Χμ, πολλά μπορώ να σκεφτώ, αλλά ας πω το αγαπημένο μου...

Ginga Eiyuu Densetsu, η καλύτερη space opera όλων των εποχών. To συγκεκριμένο anime αποτελεί για το japanimation ότι ακριβώς το "Πόλεμος και Ειρήνη" για την παγκόσμια λογοτεχνία. Δυστυχώς, το γεγονός πως από την αρχή βγήκε ως OVA, υπάρχει μόνο σε Ιαπωνικά laserdisc, είναι παραγωγή που ξεκίνησε την χρυσή δεκαετία του ΄80 και είναι και ένα τέρας ~160 επεισοδίων αποθαρρύνει πολύ κόσμο από να το απολαύσει. Eπίσης, τα novels του Yoshiki Tanaka είναι σχεδόν αδύνατον να βρεθούν...(πόσο μάλλον να μεταφραστούν)...

Ευτυχώς οι Central-anime, ένα από τα πρώτα digisub groups συνεχίζουν το fansubbing έχοντας φτάσει αισίως στο 92ο eps. Υπάρχουν και HKDVDrips για την σειρά (από αυτά την πρωτοείδα ολόκληρη), αισχρής ποιότητας δυστυχώς.

Δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο πράγμα, από μάχες με 4000 θωρηκτά που διαρκούν 20' ενώ στο background βαράει Dies Irae...όποιος έχει δει, ξέρει.

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#56 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 14 January 2007 - 16:40

Εγω πιστευω οτι το πιο υποτιμημενο anime ειναι το digimon,
το λεω αυτο γιατι ουτε σε μενα αρεσει το απεχθανομαι....

#57 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 January 2007 - 16:48

NieA Under 7 [γιατί είναι μια από τις καλύτερες "δραματικές" σειρές εκεί έξω και το έχει δεί ελάχιστος κόσμος]

Θα πώ για πεντακοσιαστή φορά, είτε είναι είτε δεν είναι υποτιμημένο, το Monster, ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΑΝ ΟΧΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ, την έχουν δεί νομίζω ελάχιστoς κόσμος σε αντιστοιχία με το πόσο καλή είναι.

Θα μπορούσα να πώ αρκετές αλλα ας μείνουμε στις δύο, κατάρα στο Kimi Ga Nozomou Eien και στο Trinity Blood :P
rsrGbGx.gif

#58 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 15 January 2007 - 11:59

Ξέρω οτι θα ακουστώ πολυ Ελληναρας...
Αλλα νομίζω οτι του Kabamaru του αξίζει διεθνής αναγνώριση.
Για την εποχή του ήταν φοβερή κωμωδία, αλλα είναι τελείως άγνωστο σε άλλες χώρες.
Yakisoba! err... μακαρονάδα!

LfNX0dh.png


#59 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 15 January 2007 - 12:14

Ξέρω οτι θα ακουστώ πολυ Ελληναρας...
Αλλα νομίζω οτι του Kabamaru του αξίζει διεθνής αναγνώριση.
Για την εποχή του ήταν φοβερή κωμωδία, αλλα είναι τελείως άγνωστο σε άλλες χώρες.
Yakisoba! err... μακαρονάδα!


φανταζεστε να βγει η ελληνικη εκδοση διεθνως με υποτιτλους για καθε χωρα που θα δειχνουν στη κυριολεξια τι λενε οι ηρωες στα ελληνικα? (to hell hayate,shit,cursed you kabamaru) και αλλα τετοια χαριτομενα.
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#60 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 January 2007 - 18:07

καλά στα μάνγκα γίνεται χαμός και μόνο ελάχιστοι τίτλοι μεταφράζονται από groups. Οπότε όποιο άγνωστο τίτλο και να βρείτε δεν έχει σημασία.

ενδεικτικά ρίξτε μια ματιά στους Kotonoha και Mangascreener και θα βρείτε καλούς τίτλους. Το Freesia πάντως είναι το αγαπημένο μου, όπως και το Uncivilized Planet


στα ανιμε τώρα μερικοί άγνωστοι ή υποτιμημένοι, αλλά ενδιαφέροντες και καλοί τίτλοι από όσα είδα ως τώρα.

Irresponsible Captain Tylor
Yokohama Kaidashi Kikou
Platonic Chain
Tale of Genji
Tree of Palme
Gauche the Cellist
Hi no Tori Cosmozone 2776
Tamala 2010
Fantastic Children
Super Kuma-san
Human Crossing
Roujin Z
Robot Carnival
Shinigami's Ballad