Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Yuri (manga)


  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#136 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 08 June 2012 - 05:56

:OMG3: :sigh2: :deadga6: :sadist: :iyaaa: :nooooo:

(I think you get the meaning)

#137 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 11 June 2012 - 20:53

Σοβαρη ερωτηση:Σας αρεσουν σοβαρα τα Yuri?

Edited by Itachi Akatsuki, 11 June 2012 - 20:53.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#138 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 June 2012 - 20:59

Εσένα σου αρέσει σοβαρά το Naruto?

Δεν σου είπα πριν από λίγο να σταματήσεις το spam? Τί να κάνω πια η γυναίκα, έχω βαρεθεί να σε κυνηγάω, λυπήσου με!

xbJ3b2w.jpeg


#139 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 11 June 2012 - 21:01

Εσένα σου αρέσει σοβαρά το Naruto?

Δεν σου είπα πριν από λίγο να σταματήσεις το spam? Τί να κάνω πια η γυναίκα, έχω βαρεθεί να σε κυνηγάω, λυπήσου με!

Ρε σοβαρη ερωτηση ειναι μην με κυνηγατε........ :P Νομιζω με εχετε συνδεσει αμεσα με το spam :kakaka: .
Ε μην ανακατευεις το Naruto :wub:

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#140 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 11 June 2012 - 21:45

Σοβαρη ερωτηση:Σας αρεσουν σοβαρα τα Yuri?


Έχεις διαβάσει ? :P
Προσωπικά το Girlfriends από ότι θυμάμαι μου άρεσε . Ήταν λίγο σπάσιμο λίγο το νύχι , λίγο το μαλλί but I keep reading for the moment when they get down to business :hehehe: :nbleed:
Και το Aoi Hana είναι ωραίο αλλά αργούν πολύ τα chapters !
Γιατί δεν δοκιμάζεις και εσύ ? Δεν είναι και yaoi ντε ! *in b4 fujoshi attack* :himitsu:

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#141 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 June 2012 - 22:35

Σοβαρη ερωτηση:Σας αρεσουν σοβαρα τα Yuri?


Σοβαρή απάντηση υπό τη μορφή νέας ερώτησης: Αν δεν μας άρεσαν σοβαρά τα yuri, λες να είχαμε thread αφιερωμένο σ' αυτά με 10 και πλέον σελίδες;

Ελπίζω να μην κάνεις την ίδια ερώτηση και στα threads των Yaoi/Hentai.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#142 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 11 June 2012 - 22:56

Kenny, ένα σχόλιο για τα τελευταία γεγονότα με τον Show Higashiyama;

On another note, τι θα γίνει επιτέλους με εκείνο το Sasameki koto; Δε μας έχουν μείνει και πολλές σειρές βρε παιδί μου...

#143 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 June 2012 - 18:29

Kenny, ένα σχόλιο για τα τελευταία γεγονότα με τον Show Higashiyama;


Well, it sure sucks, and it further drives the point home as to why copyright laws fucking stink. Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα με το να χρησιμοποιείς reference images για δύσκολες πόζες, ειδικά από τη στιγμή που το τελικό προϊόν δεν φέρει καμία ουσιαστική ομοιότητα με το reference material (μιλάμε δηλαδή για transformative work, όχι derivative). Δεν είναι να πεις ότι ο φωτογράφος έχει το copyright της συγκεκριμένης πόζας, οπότε τί τον τρώει; Αλλά βέβαια, ας ρουφήξουμε λεφτά απ' όπου μπορούμε με bullshit μηνύσεις.

Μιας και το συγκεκριμένο θέμα έχει να κάνει κυρίως με νόμους περί copyright και όχι με yuri per se, ας μην το συνεχίσουμε εδώ. Όποιος ενδιαφέρεται πάντως για περισσότερο παρόμοιο grade-A rage material, μπορεί να διαβάσει τι έπαθε ο Andy Baio όταν θεώρησε πως η 8-bit παραλλαγή ενός album cover ήταν fair use, και ο ξιπασμένος φωτογράφος διαφώνησε.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#144 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 29 June 2012 - 21:16

ΣΥΝΔΕΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΠΑΡΟΧΗ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΤΩΡΑ!!!!
(η Seven Seas entertainment θα εκδόσει to Girl Friends)

#145 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 15 September 2012 - 15:33

Nanae Haruno, Pieta.
Πανέμορφο! Πολύ μου άρεσε! Τι συναίσθημα! Το λιτό σχέδιο με τράβηξε! Η πένα της mangaka, επίσης! Φώτα σβηστά, μουσική χαμηλόφωνα, και όλα ήσαν όμορφα! Όλα ήταν ωραία!

Αυτά. Καλά είμαι. Να περνάτε νόστιμα.

Spoiler:

Posted Image

#146 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 28 January 2013 - 10:33

Η Seven Seas, θα εκδώσει και το Kisses, Sighs and cherry blossom pink. Θέλω να τους στείλω ευχαριστήρια ανθοδέσμη!

#147 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 February 2013 - 21:48

έχουν σεξ μέσα; αν δεν έχουν δεν με ενδιαφέρουν.
πολλά ζητάω στα yaoi yaoaζονται αβέρτα στα yuri κάνουν το κοροίδο.

#148 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 14 February 2013 - 22:09

Ξεκίνησα και εγώ πρόσφατα να διαβάζω το Girlfriends (περιμένω αυτές τις μέρες να μου έρθει ο δεύτερος τόμος της omnibus έκδοσης) και πρέπει να συμφωνήσω πως πρόκειται για εξαιρετική δουλειά. Χαίρομαι πολύ που πρόκειται να δούμε και άλλη δουλειά από την Morinaga-sensei, θέλω όμως να κάνω μια παρατήρηση:

Η Seven Seas, θα εκδώσει και το Kisses, Sighs and cherry blossom pink. Θέλω να τους στείλω ευχαριστήρια ανθοδέσμη!


Διαφωνώ πλήρως. Ναι μεν η σειρά τους Strawberry είναι η μοναδική που πλέον περιέχει yuri manga στη Δύση, αλλά είναι πλέον αδύνατο να βρεις τόμους της. Το Kashimashi έχει απομείνει μονάχα ο δεύτερος τόμους και αναγκαστικά πάμε στα μεταχειρισμένα, το Tetragrammaton Labyrinth δεν το βρίσκεις παρά μεταχειρισμένο, ενώ στις υπόλοιπες σειρές τους (The Last Uniform, First Love Sisters) μας άφησαν δίχως να ολοκληρωθούν οι ιστορίες. Αν υπάρχει ένα πράγμα που θάβω σε αυτή τη βιομηχανία είναι το out of print, αν υπάρχει κάτι που θάβω ακόμη περισσότερο είναι το να μην ολοκληρώνεται κάποια ιστορία -βλ. περίπτωση Prism.

Οπότε ναι μεν θεωρώ πολύ καλή τη κίνηση τους να επενδύσουν στο συγκεκριμένο είδος -το οποίο είναι, κατ' εμέ, το πλέον αδικημένο στη δυτική αγορά- αλλά έχουν αρκετές αδυναμίες ως εκδότες.
Posted Image

#149 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 15 February 2013 - 20:32

Ευτυχώς είχα πάρει χαμπάρι ττην ύπαρξη του Tet.Labirynth όταν ήταν στην αρχή της έκδοσης (θυμάμαι είχαν βγει μόνο τα 1-2 πρώτα και ακόμα τότε δεν ασχολιόμουν με το yuri). Οι άλλες δυο που αναφέρεις και έμειναν ημιτελείς δεν με πολυ-πείραξαν γιατί δεν μου είχαν κάνει κλικ -αλλά γενικά, ναι είναι ~ακία να μην ολοκληρώνονται οι σειρές. Εκείνο το Maria+Holic πολύ με πίκρανε που δεν το συνέχισε κανείς μετά το κλείσιμο της Tokyopop. Άσε δε το Fruits Basket που μου λείπουν 2 τόμοι.

Μην αναφέρεις το Prism, κλαίω...

Erisadesu, το Girfriends αν θυμάμαι καλά έχει λίγο μπαλαμούτι (πάει καιρός που το διάβασα και τώρα που έχω τους τόμους είμαι σε πολύ πρώιμο σημείο). Το Kisses, sighs κλπ έχει μπαλαμούτι και ολίγον γυμνό.
Για πιο yuriάσματα, μόνο σε μεμονωμένα scanlated κεφάλαια. Δεν ξέρω πότε θα ξε-ντραπούν και θα εκδώσουν και τίποτα λίγο πιο explicit στα αγγλικά.

Α, πριν λίγο καιρό αγοράστηκαν δικαιώματα για το Aoi Hana στα αγγλικά από μια εταιρεία που θα το βγάζει online με κάποιο περίεργο σύστημα reader που δεν το κατάλαβα. Που σημαίνει ότι έγινε άμεσα drop από τους Lililicious.

#150 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 February 2013 - 20:41

ευχαριστώ