Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#5656 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 24 October 2017 - 15:15

Δεν έχω λόγια

 

  :dazed:

 

Από την άλλη έχω δει αυτό

 

https://myanimelist.net/anime/5112/Akikan

 

 

ΧΑ Νομιζα οτι μονο εγω το ειχα δει αυτο !? Το Twintails το dropαρα στο μισο πρωτο επεισοδιο εκει που ειδα οτι το αγορακι βγαζει κοτσιδακια και το χαιρεται κιολας....(ειμαι Yaoi fan και γενικα fan διαφορων περιεργων πραγματων αλλα αυτο ηταν απλα βαλκεια ) Το akikan απ την αλλη το ειχα δει στα πρωτα μου βηματα  με τα anime οποτε του χω βαλει ενα μεγαλοκαρδο 4/10 και το χω δει και ολο :P


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#5657 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 October 2017 - 15:22

Το Akikan δεν ήταν τελείως μπούρδα, από την άλλη τι ακριβώς να περιμένεις από ένα anime που η πρωταγωνίστρια βγαίνει από ένα κουτάκι σόδα με γεύση πεπόνι! 

Αχα, καλά είχα καταλάβει ότι πρόκειται για τύπο που του αρέσουν τα κοτσίδια! Futanari magical mecha anime!  :dazed:


Edited by Hazuki, 24 October 2017 - 15:30.

rsrGbGx.gif

#5658 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 October 2017 - 06:10

Και εγώ έλεγα πως έχω υπερβολικά πολύ ελεύθερο χρόνο για άνιμε,αλλά βλέπω υπάρχουν και χειρότερα!

#5659 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 October 2017 - 08:02

Είδα το trailer, παίζει να του ρίξω μια ματιά μόνο και μόνο γιατί φαίνεται ελάχιστα αστείο και για το wtf I have just watched factor!

Edited by Hazuki, 25 October 2017 - 08:02.

rsrGbGx.gif

#5660 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 October 2017 - 16:47

To akkikan , αν και πάνε χρόνια είχε τη πλάκα του θυμάμαι, ότι πιο περίεργο η ιδέα με τα ποτά-γουάηφους αλλα είχε γέλιο. Για το twintail δεν μπορώ να πω το ίδιο...πλας του ότι το βρήκα βαρετό, δεν έβγαζε και νόημα, το μονο που μπορώ να καταλαβώ είναι να το δει κάποιος για τις ας πούμε μάχες που έχει μέσα με τα φετιχιστικά μέκα :hehehe: . Στιλλ χίλιες φόρες το strike witches για κάψιμο εγκεφαλικών να ναι καλά κιο χαμένος Δάντης. :8):


フカフカ

#5661 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 October 2017 - 08:42

Είπα να συνεχίσω τα Hellsing OVA, μια χαρά μέχρι στιγμής, καμία σχέση με το tv series αλλά νταξ μωρέ και κεινο έχει την χάρη του. Δεν είχε τελειώσει και το manga τότε.

Τεσπα τα ova δείχνουν καλύτερα πόσο fcked up είναι ο Alucard, στην σειρά δεν φαινόταν τόσο. Επίσης είχε τόσο πολύ posing το manga, λογικά θα είχε αλλά εδώ μιλάμε για ολόκληρους διαλόγους ενώ κάνουμε την creepy πόζα μας.

Θα μου πεις αυτό ήταν και ένα από τα "καλά" του manga! To badass posing πριν αρχίσουμε τις καφρίλες!  :congrats:


rsrGbGx.gif

#5662 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 29 October 2017 - 20:15

To twintales to είχα δει πριν ενάμιση χρόνο νομίζω (λίγο μετά που βγήκε) μετά από προτροπή φίλου. Δεν μου άρεσε ούτε εμένα.

Είδα το Keppeki Danshi! Aoyama-kun. Έχει τα vibes του Sakamoto desu ka? χωρίς να του μοιάζει: Είναι η ιστορία ενός τρελαμένου με την καθαριότητα μαθητή λυκείου, που είναι ταλαντούχος ποδοσφαιριστής και του περίγυρού του. Η σειρά έχει και ένα επεισόδιο που επικεντρώνεται σε ένα mangaka συμμαθητή του, στο οποίο έριξα πολύ γέλιο!

Movie K - Missing Kings. Μια ταινία μεταξύ season 1 και season 2 της σειράς, που σαν αίσθηση είναι ένα μεγάλο OVA, τίποτα παραπάνω. Θα μπορούσε να ήταν 25 λεπτά.

Ξεκίνησα το Kakegurui, που το βαριέμαι ασύστολα. Όχι ότι περίμενα να πλησιάζει έστω και λίγο το Kaiji, αλλά ή θα το ντροπάρω ή θα το βλέπω στην χάση και στην φέξη.

Αντίθετα, το
Gamers! που περίμενα να είναι τελείως αδιάφορο, εξελίχθηκε πολύ καλά! Παραπλανητικός ο τίτλος επίσης, αφού η ιστορία διηγείται τις παρεξηγήσεις μιας παρέας μεταξύ τους, που ναι μεν τους αρέσουν τα videogames, αλλά με ελάχιστες αναφορές σε αυτά. Μου έχουν μείνει άλλα τέσσερα επεισόδια, θα τα δω λογικά σύντομα.

 



#5663 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 30 October 2017 - 01:07

Το Kakegurui που το είδα δε με φάνηκε βάρετο, έκτος από το ending. Το έχω σκεφτεί για διαφόρα ανιμε αυτό. Γιατί κάνουν τα ending τόσο απογοητευτηκά?



#5664 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 31 October 2017 - 18:51

Είμαι στο 8ο επισοδειο του Madoka Magicka εδω και πολλες μερες λογω υποχρεώσεων... παίρνουν το γνωστό κονσεπτ του magical girl αλα sailor moon και του δεινουν μια σκοτεινη πλευρα και καλα το οτι ολο το κονσεπτ των magical girls εχει πολλες θυσιες, υποχρεωσεις και οτι πρεπει να αλλαξεις ριζικα την ζωη σου κι αλλα τετοια, αν δεν εχετε κατι αλλο να δειτε, το προτείνω XD



#5665 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 October 2017 - 18:55

Εγω ξεκινησα να βλεπω την τελειοτητα και το μεγαλειο του crayon shin chan και chibi maruko chan παράλληλα. Μην ρωτήσετε τον λογο. XDD
フカフカ

#5666 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 31 October 2017 - 18:57

Εγω ξεκινησα να βλεπω την τελειοτητα και το μεγαλειο του crayon shin chan και chibi maruko chan παράλληλα. Μην ρωτήσετε τον λογο. XDD

 

δεν χρειαζεται να απολογισαι, στο γυμνασιο για καποιο λογο ειδα ολοκληρο το candy-candy. Και τα 100+ επισοδεια... ειμαι ψυχοπαθεις...



#5667 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 October 2017 - 19:17

δεν χρειαζεται να απολογισαι, στο γυμνασιο για καποιο λογο ειδα ολοκληρο το candy-candy. Και τα 100+ επισοδεια... ειμαι ψυχοπαθεις...

 

To candy - candy μια χαρά σοβαρότατο άνιμε είναι μποστά σ'αυτα που ανέφερα  :kakaka:  (πλάκα πλάκα κιεγω το χω δει ολόκληρο, απλα όχι μαζεμένο, δεν ξέρω αν θα άντεχα να τα δω σερί, μαζοχισμός)


フカフカ

#5668 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 October 2017 - 20:35

Πολύ σκληρός για να πεθάνει ο ghostprince. :kakaka:

Και στα καπάκια ξεκινάει επικό μαραθώνιο sazae-san, με 2500+ επεισόδια στο playlist.  :ballumad:

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sazae-san


rsrGbGx.gif

#5669 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 October 2017 - 23:14

Βρε λες, λες να ναι το επόμενο, να ναι η σειρά του...λες να αντέξω τέτοιο μαραθώνιο καμενιάς που ούτε το μπομπομπο δεν είχε ; :hihi2:  :joyful:  :hot:


フカフカ

#5670 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 November 2017 - 13:46

Ξεκίνησα πάλι το Tanya the evil,

 

https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=11905

 

άντε να δούμε γιατί από τα δύο πρώτα επεισόδια δεν κατάλαβα γιατί έχει τόσο υψηλή βαθμολογία στο anidb!  :dazed:


rsrGbGx.gif