Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Trading Card Games!


  • Please log in to reply
274 replies to this topic

Poll: Ποιο είναι το καλύτερο?..(η τσπ με ποιο ασχολείστε?) (271 member(s) have cast votes)

Ποιο είναι το καλύτερο?..(η τσπ με ποιο ασχολείστε?)

  1. Yu-Gi-Oh! (84 votes [54.55%] - View)

    Percentage of vote: 54.55%

  2. Magic:The Gathering (70 votes [45.45%] - View)

    Percentage of vote: 45.45%

Vote Guests cannot vote

#46 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 03 February 2007 - 21:27

Σ΄ευχαριστω, Γιωργο, θα το ελεγξω.

Υ.Γ.: Γραφω αυτο το μηνυμα απο τον Opera browser του Wii. It r0xx!!1! :clap:
1

#47 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 February 2007 - 23:50

Πω πω, Yata_kai_ksero_psomi, το Yu-Gi-Oh! το είχα παρατήσει ξεχνώντας πως επρόκειτο να βγει structure deck με type αυτό που χρησιμοποιώ εγώ και βάσισμένος στο οποίο θέλω τόσο πολύ να κάνω deck! :w00t: Θα το πάρω οπωσδήποτε όταν έρθει στην Ελλάδα.

Spoiler:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#48 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 04 February 2007 - 00:04

Βασικά και γω έχω καιρό να ασχοληθώ, αλλά ολο και θα ξεσκονίσω τις κάρτες μου :bleh:

Deck Construction time, after many months :D
1

#49 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 04 February 2007 - 00:13

Έλεγα και εγώ να ασχολιθώ λίγο, μιάς και με όθησε ο Στέργιος :P
Φυσικά δεν πρόκειτε να αγοράσω κάρτες... :| Αλλά θα παίξω το Online παιχνίδι στο DS ;) Let's organize a tournament too 8D

oR4yYRl.gif


#50 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 04 February 2007 - 13:59

Έλεγα και εγώ να ασχοληθώ λίγο, μιάς και με ώθησε ο Στέργιος :P
Φυσικά δεν πρόκειται να αγοράσω κάρτες... :| Αλλά θα παίξω το Online παιχνίδι στο DS ;) Let's organize a tournament too 8D



Αν δεν πρόκειται να αγοράσεις κάρτες, χεσ'το καλύτερα.<< Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα με τις κάρτες από τα video games.:sick: Υπάρχουν δηλαδή, όλες οι κάρτες, αλλά είναι πιο δύσκολο να τις μαζέψεις ώστε να κάνεις ένα αξιοπρεπές deck με στρατηγική όπως τη θέλεις εσύ. Έτσι πιστεύω εγώ. Τώρα, αν λιώνεις όλη μέρα στο παιχνίδι, μπορείς να τις αποκτήσεις, αλλά δεν νομίζω να αντέξεις TCG όλη μέρα στο computer.:despair:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#51 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 04 February 2007 - 14:35

Στο DS λέει :

Btw, αν θες να αρχίσεις όσο πιο οικονομικά γίνεται βλέπεις τι Structures υπάρχουν, παίρνεις όποιο θες και κάνεις ένα Deck, πολύ αξιοπρεπές μεν, αλλά που επιδέχεται και πολλές προσθήκες και διορθώσεις δε ;)

Εγώ σίγουρα θα πάρω το Machine, και βλέπουμε. Αν ξέρει κανείς και ποιο είναι το τελευταίο που έχει έρθει ας μας πει :P
1

#52 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 04 February 2007 - 21:09

Αν δεν πρόκειται να αγοράσεις κάρτες, χεσ'το καλύτερα.<< Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα με τις κάρτες από τα video games.:sick: Υπάρχουν δηλαδή, όλες οι κάρτες, αλλά είναι πιο δύσκολο να τις μαζέψεις ώστε να κάνεις ένα αξιοπρεπές deck με στρατηγική όπως τη θέλεις εσύ. Έτσι πιστεύω εγώ. Τώρα, αν λιώνεις όλη μέρα στο παιχνίδι, μπορείς να τις αποκτήσεις, αλλά δεν νομίζω να αντέξεις TCG όλη μέρα στο computer.:despair:


Και τι να τις κάνω τις κάρτες; Πρόκειτε ποτέ να παίξω με κανέναν; Σιγά μην πληρώνω 5 ευρώ για 11 κάρτες στο κάτω κάτω, εκτός του ότι ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΛΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. <<

oR4yYRl.gif


#53 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 04 February 2007 - 22:31

Και τι να τις κάνω τις κάρτες; Πρόκειτε ποτέ να παίξω με κανέναν; Σιγά μην πληρώνω 5 ευρώ για 11 κάρτες στο κάτω κάτω, εκτός του ότι ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΛΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. <<


Θα είναι μία πολύ καλή και όμορφη συλλογή, εγώ έπαιζα πριν χρόνια MTG και μάζεψα λίγο περισσότερες από 7000 κάρτες... Ακόμα και τώρα δεν έχω μετανιώσει.. κι ας μην παίζω γιατί δεν έχω παρέα! Αξίζει κατά την γνώμη μου μια τέτοια συλλογή κι ας δώσεις κάποια χρήματα παραπάνω! Βέβαια εγώ έπαιζα MTG γιατί μου άρεσε πιο πολύ και από θέμα κανόνων αλλά και από θέμα artwork των καρτών!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#54 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 04 February 2007 - 22:44

Βλέπω η πώρωση επανέρχεται...χμμ...αναρωτιέμαι αν ξαναρχίσω να παίζω...
"Mind like water is a visual metaphor for a state of
being. Choice is a function of awareness, awareness comes
as a function of meditation. Observe things from a place
of non-reaction, which does not mean detachment, but means
not attached to an outcome. Knowing others is intelligent.
Knowing yourself is enlightened. Conquering others takes force.
Conquering yourself is true strength. Knowing what is enough is
wealth. Forging ahead shows inner resolve."
Posted Image

#55 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 05 February 2007 - 13:41

Και γω δεν έχω μετανιώσει για τη συλλογή μου φυσικά, άλλωστε βλέπω συχνά πυκνά τις foils που είναι γαμάτες :P

Μιλάμε περιμένω τώρα το m3 για να αρχίσω το Spirit Caller, αν και έχω φτάσει σε σημείο να είμαι έτοιμος να ξαναπαίξω το Trobadour :|
1

#56 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 05 February 2007 - 13:57

Και τι να τις κάνω τις κάρτες; Πρόκειτε ποτέ να παίξω με κανέναν; Σιγά μην πληρώνω 5 ευρώ για 11 κάρτες στο κάτω κάτω


Κοίταξε, αν δεν πρόκειται να παίξεις με κανέναν, εντάξει. Πάντως, όπως λένε τα παιδιά, αξίζουν τα λεφτά για ένα τόσο ωραίο παιχνίδι...

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΛΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. <<


Δοκίμασες και το λες;

Υπάρχουν πάνω από 1000 κάρτες στο "Nightmare Troubadour" (παράδειγμα παίρνω) και είναι πολύ δύσκολο να βρεις ειδικά αυτές που θέλεις για το deck σου. Στην πραγματικότητα, μπορείς να παίρνεις όσα φακελάκια θέλεις, στο ηλεκτρονικό, όμως, πρέπει να έχεις points, τα οποία μαζεύεις κάνοντας duels. Επομένως, πρέπει να λιώνεις όλη μέρα στα duels εναντίον της A.I.:nerd: (ξέρω ότι μιλάμε για DS, Yata_kai_ksero_psomi, με τον όρο «computer», εννοούσα την Α.Ι.:).
Επίσης, στην πραγματικότητα, σε κάθε φακελάκι, υπάρχουν 9 κάρτες, ενώ στο ηλεκτρονικό 4... :

Μιλάμε περιμένω τώρα το m3 για να αρχίσω το Spirit Caller, αν και έχω φτάσει σε σημείο να είμαι έτοιμος να ξαναπαίξω το Trobadour :|


Εγώ το ξανάρχισα ήδη.... :hehe:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#57 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 09 February 2007 - 20:40

Για όσους με ξέρουν είμαι γνωστός φλεβοκόφτης συλλέκτης...... :
Συλλέγω παιχνίδια, κάρτες, άνιμε, φιγούρες, κάλτσες, σκαμπό, τρίχες, διακόπτες για ανοιγμα/κλείσιμο του φωτός, νυπτίρες..............................................τέλος συλλέγω πέτρες, σπασμένες οδοντογλυφίδες και βαμβάκια καθαρισμού αφτιών...... :
Τέλος πάντων, ούτε εγώ έχω μετανιώσει για τη συλλογή μου, το θέμα είναι ότι και εφόσον θα έχω το παιχνίδι, και αφού δεν βγαίνουν τα λεφτά να αγοράζω και Pokemon κάρτες (TCG το οποίο δεν παίζω αλλά συλλέγω) και Yu-Gi-Oh! δυστιχώς θα υποκύψω...
Πάντως the fun will be the same as long as we'll be playing online!!! :D
Don't forget that we'll have tournaments on the forum too!! :D

oR4yYRl.gif


#58 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 09 February 2007 - 20:57

Εννοείται, άλλωστε εγώ έχω ήδη ξαναρχίσει το NT και παίρνω και boosters :D

Θέλω τώρα να κάνω για βασικό ένα Dark Paladin deck, ελπίζω να τα καταφέρω :P
1

#59 NineTailsNaruto

NineTailsNaruto

    Anime Fan

  • Members
  • 204 posts

Posted 15 February 2007 - 14:25

Εγω είμαι φανατικός με τα YUGIOH αλλα δεν βρίσκω κανεναν για να παίξουμε...Μονο τον γειτονα μου που τον νικώ συνέχεια....ούτε προταθλίματα υπαρχουν ουτε τιποτε...Ούτε καισσα...ΑΤΙΧΙΑ!!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΥΠΡΟ:bye2:><><><><

#60 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 16 February 2007 - 11:35

1ον:Άν είναι να ούμε ποιό είναι το καλύτερο απο το POLL τοτε το Magic έχει ξεφτυλιστεί...
2ον:.....ΔΕΝ έχω τι άλλο να πώ...:....Ε NineTailse...πόσο Χρονών είσαι?εγώ είμαι 17 άλλα αν βρώ κανέναν παίζω.....:P