Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vagelio no Fanart Gallery


  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#46 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 07 February 2010 - 22:11

WOW!!!!!!!!!!!!!!

ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣΣΣ!!!!!!!!!!!!
ΑΑΑΑΑ τετοια εξωφυλλα πρεπει να εχουν ολααα τα βιβλια του σχολειου απο δω και περα.....!!!
ΤΕΛΟΣΣΣ

πραγματικα φοβερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:thatsit:

Tiger-stock-blog-header.jpg


#47 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 09 February 2010 - 15:59

Μου αρέσουν πολύ τα μη ψηφιακά σου. Δοκίμασε το mypaint αν έχεις tablet για τα ψηφιακά σου.

Posted Image


#48 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 10 February 2010 - 15:40

WOW!!!!!!!!!!!!!!

ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣΣΣ!!!!!!!!!!!!
ΑΑΑΑΑ τετοια εξωφυλλα πρεπει να εχουν ολααα τα βιβλια του σχολειου απο δω και περα.....!!!
ΤΕΛΟΣΣΣ

πραγματικα φοβερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:thatsit:

Ευχαριστω πολυ Tenshi-san :gotit:. Αν και δεν νομιζω να δημιουργηθουν ποτε αξιολογα εξωφυλλα σχολικων βιβλιων Τ^Τ

Μου αρέσουν πολύ τα μη ψηφιακά σου. Δοκίμασε το mypaint αν έχεις tablet για τα ψηφιακά σου.


Τhanks ^^
Θα το ψαξω το mypaint. Αυτον το καιρο κανω εξασκηση το paint tool sai περα απο το photoshop και θα ηθελα να δοκιμασω και το paintshop καποια στιγμη. To mypaint ποιο απο τα τρια πλησιαζει περισσοτερο? Εχει πολλες διαφορετικες επιλογες στο image editing ? (π.χ. brightness/contrast, color balance, levels κτλ.)

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#49 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 10 February 2010 - 16:17

Το mypaint είναι ο,τι πιο κοντινό σε κανονικό σχέδιο (μολύβι, κάρβουνο κλπ) από τα προγράμματα που έχω δει. Δεν είναι για επεξεργασία εικόνας αλλά για ζωγραφική. Είναι πολύ λιτό. Βούρτσες, χρώμα και επίπεδα. Απλά στο πρότεινα γιατί μου αρέσει να δουλεύω μ'αυτό και μου άρεσε πολύ το εξώφυλλο που έκανες.

Posted Image


#50 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 27 February 2010 - 16:02

Μιας και αντιμετωπιζω κατι μικρο-προβληματακια σεχτικα με τα png στο my paint (error file does not exist) ειπα να κανω λιγη εξασκηση στο paint tool sai.
To lineart ειναι λιγο μπερδουκλομενο γιατι το εκανα στο χερι (στυλο FTW!). Θα μου αρεσε αν η συγκεκριμενη σειρα ειχε αξιολογο animation Τ^Τ
Fairy tail!!!
Posted Image

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#51 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 27 February 2010 - 20:25

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο ! το stylε μου θυμιζει κατι anime rpg games... ο happy ειναι ακρως κορυφαιος...
συγχαρητηρια...

#52 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 27 February 2010 - 20:32

unbelievably awesome (i dont know if such phrase exists....)!!!
congrats!!!
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#53 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 27 February 2010 - 20:36

ΕPIC WIN!
Eξαιρετικό και το σχέδιο και ο χρωματισμός. Μπράβο!

#54 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 27 February 2010 - 23:32

that is far above epic.

gratz :)

qzMHWHd.png


#55 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 27 February 2010 - 23:48

Πραγματικά, πολύ ωραία χρώματα. Μ'αρέσει που δε σου βγήκε "πλαστικό". Άμα το 'χεις... :nod2:

Posted Image


#56 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 28 February 2010 - 01:06

εισαι πολυ καλη !!! μην επικεντρωνεσαι σε τετριμμενα οπως τα ανιμε ή σε απλο συγκεκριμενο στυλ .
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#57 Xod

Xod

    Green and evil

  • Members
  • 46 posts

Posted 28 February 2010 - 07:10

Αχ, τι ωραίο! Είναι φανταστικός ο χρωματισμός, οι σκιάσεις, η προοπτική... Υπέροχο, χε χε! :twisted:

Posted Image


#58 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 01 March 2010 - 17:08

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας :ureshii:, την επομενη φορα θα δημοσιευσω ακομα καλυτερα πραγματα (ελπιζω).

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#59 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 01 March 2010 - 18:56

Your so talented person!
Ολα ειναι τελεια, μπραβο σου κ συνεχισε ετσι!
Request δεχεσαι??:blingeye2:

Posted Image


#60 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 02 March 2010 - 17:47

Ευχαριστω και παλι :ureshii:. Το κοβω λιγο δυσκολο για requests διοτι δεν μπορω να ζωγραφισω κατι αν δεν μου ερθει η εμπνευση απο μονη της Τ^Τ, gomen....

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.