Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vagelio no Fanart Gallery


  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#61 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 04 May 2010 - 21:10

Και ηρθε η ωρα για το δευτερο μινι-στορυ των λατρεμενων μου συμαθητων, οπου πρωταγωνιστουν η Αννα και το Νινακι :) . Συμβαν ακυρο αλλα και 100% αληθινο XD. Καθε σχολιο και κριτικη ειναι καλοδεχουμενα.
[/spoiler]
Κεφάλαιο 2:
Spoiler:

Εσας σας αρεσουν τα χριστουγεννα?

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#62 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 May 2010 - 21:30

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΘΕΪΚΟ! :hahaha::hahaha::hahaha:

Το Goku RAAAAAAAGE πάνελ με έριξε από την καρέκλα. Προσκυνώ, πάντα τέτοια. :respect:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#63 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 04 May 2010 - 21:31

LOOOOL :kakaka: Απιστευτο!!! ΟΜΓΚ :joyful:Κιαλλο!!!!
The Suraido Project


Posted Image

#64 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 06 May 2010 - 22:44

Να 'στε καλα :blingeye2:. Tο νινακι το επιασε νευρικη οταν του εδειξα το goku rage XD. Εχω κι αλλες πολλες ιδεες σχετικες με τις συμαθητριες μου για να κανω κομικ αλλα ειναι απιστευτα χρονοβορες και αφηνουν ολα τα αλλα προτζεκτ πισω Τ^Τ. Αυτον τον καιρο δουλευω σε ενα strip ονοματι "η αννα και οι βιολογικες τσιχλες".

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#65 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 11 May 2010 - 13:19

Να και κατι λιγο διαφορετικο που εφτιαξα στο sai.
Spoiler:

Καιρο ειχα να κανω ποκεμον fanart...

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#66 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 11 May 2010 - 14:12

Εχω μεινει εκπληκτος...Πολυ καλη δουλεια!


2bbd14fc.jpg


#67 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 01 August 2010 - 22:40

Thank you :blush2:

Kι εδώ έχουμε ένα μικρό preview από το τετρασέλιδο κόμικ μου για έναν διαγωνισμό. Αν προλάβω θα βάλω και χρώμα αλλά δεν έχω σκοπό να ποστάρω άλλες σελίδες (τουλάχιστον μέχρι το τέλος του Σεπτέμβρη) γιατί θα με ακυρώσουν έτσι και το ανακαλύψουν :hahaha:
Αυτή την φορά δεν πρόκειται για chibi comic strip με τις σημαθήτριες μου, αλλά για ένα soft sci-fi comedy με τους χαρακτήρες μου.
Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#68 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 01 August 2010 - 22:54

:dazed: Dεν έχω να πω τίποτα, είναι κυριολεκτικά θεικό, σε τομέα art παίζει να είσαι καλύτερη και από τους πολλούς διάσημους mangaka.... Your work is one of the best I've ever seen *o*

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#69 kalidor

kalidor

    Anime Amateur

  • Members
  • 150 posts

Posted 01 August 2010 - 23:13

Pάνtος εμενα μαρεσούν τα Χριστούγεννα..και το manga που το παρουσιάζει επίσης...
Posted Image

#70 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 01 August 2010 - 23:30

:dazed: Dεν έχω να πω τίποτα, είναι κυριολεκτικά θεικό, σε τομέα art παίζει να είσαι καλύτερη και από τους πολλούς διάσημους mangaka.... Your work is one of the best I've ever seen *o*

Σ' ευχαριστω παρα πολυ:blush2:. Η αληθεια ειναι οτι την παλευα για πολλη ωρα την σελιδα (το πενακι μου τα ειχε ψιλοπαιξει και δεν μελανωνε καλα) για να κανω το inking πανω στο ριζοχαρτο, αλλα εμεινα σχετικα ικανοποιημενη απο το τελικο αποτελεσμα.
Οσο για τους διασημους μανγκακα, πιστευω πως ο λογος που δεν κανουν τοσο λεπτομερη δουλεια (οχι σε ολες τις περιπτωσεις βεβαια) ειναι το οτι εχουν deadlines. Παρε για παραδειγμα τους περισσοτερους δημιουργους των εβδομαδιαιων shounen (ξερεις, αυτα που δεν εχουν backgrounds:hihi2:) που πρεπει να κανουν 18 με 19 σελιδες μεσα σε 7 μερες. Πιστευω πως αυτο τους εμποδιζει απο το να δημιουργησουν μια αξιολογη δουλεια ενω απο την αλλη υπαρχουν mangaka που σε κανουν να περιμενεις εξαμηνο για ενα chapter (ονοματα δεν θιγουμε) αλλα βγαζουν εργα τεχνης. Αν γινομουν σκιτσογραφος στο μελλον μαλλον θα βρισκομουν στην δευτερη κατηγορια γιατι παω το progress με το πασο μου σε ενα απελπιστικα τεραστιο χρονικο διαστημα, αν και τις τελευταιες μερες εχω βαλει turbo να το τελειωσω πανω στην ωρα λογου οτι πλησιαζει η ληξη του διαγωνισμου :Crying2:

Pάνtος εμενα μαρεσούν τα Χριστούγεννα..και το manga που το παρουσιάζει επίσης...

Kαι σε ποιον δεν αρεσουν :kakaka:. Thank you ^_^

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#71 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 August 2010 - 02:02

OK... κοιτάω τη σελίδα ξανά και ξανά αποσβωλομένος... 1ο panel, αυτά τα σύννεφα απλά δεν παίζονται. 2ο και 3ο panel δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από panels του Tsutomu Nihei, κι αυτός τα συνηθίζει κάτι τέτοια γιατί έχει σπουδάσει αρχιτεκτονική. 4ο και 5ο panel, η λεπτομέρια στα χέρια και τα μαλλιά είναι απίστευτη...

Τρομερό. Απλά τρομερό. Προσκυνώ. Από δω και πέρα θα μπαίνω σ' αυτό το thread με δέος. :nod:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#72 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 02 August 2010 - 02:21

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ~
Είναι φοβερό, ότι έχουν πει τα άλλα παιδιά με έχουν καλύψει τελείως.
Είναι απλά τόσο λεπτομερές, που κάθεσαι και χαζεύεις κάθε λεπτομέρεια στην εικόνα.
Πραγματικά οι σκιάσεις σου δεν παίζονται, just wow!!

:kyaaa::kyaaa::kyaaa::kyaaa:

όπως είπε και ο Kenny στο τελευταίο panel η λεπτομέρεια στα μαλλιά και στα χέρια είναι φοβερή. αλλά περισσότερο μου κόλλησαν οι βλεφαρίδες. όπως και στο τρίτο panel λάτρεψα της λεπτομέρειες στο σεντόνι/κουβέρτα, μέχρι και το καλώδιο.

Μ'αρέσει επίσης η λεπτομέρεια με το φυτό μου κρέμεται στο τρίτο panel από το ξύλο λογικά, τι είναι, που συνδέι το σπίτι με την απέναντί του πλευρά. (τι μου έμεινε εμένα από όλο αυτό το αριστούργημα)

πραγματικά, θέλω να δω πως θα είναι ολοκληρωμένο.

*ΜΕΓΑΛΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ*

#73 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 02 August 2010 - 02:32

Ok, νομίζω ότι δεν έχω ξαναγράψει σε τέτοιο thread, αλλά σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την τελευταία δουλειά σου.

#74 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 02 August 2010 - 08:46

νταξει δεν εχω λογια εισαι ΑΠΑΙΧΤΗ

#75 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 02 August 2010 - 09:37

Πιστεύω πως τα είπαν όλα τα παιδιά πριν από εμένα, οι λεπτομέρειες στη σελίδα σκίζουν! :kill4u:

ySss0UF.jpg