Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

K-DRAMA


  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#31 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 December 2009 - 14:34

έχω φάει κόλημα με το βλέμα του....

επίσης... έχω φάει κόλημα με την φωτογραφική μήχανή
που έχουν, η οποία βγάζει κατευθείαν τη φωτογραφία.
θυμίζει εξέλιξη της POlaroid...ΤΗΝ ΘΕΛΩ...
ξέρετε αν μπορω να τη βρώ;

#32 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 13 December 2009 - 15:36

Αχαχαχα. Αυτή η μύτη του pig-rabbit :hahaha:
Και οι εκφράσεις του Geun Seok ανεκτίμητες. Ειδικά τα στραβά χαμόγελα και όταν σουφρώνει τα χείλια αμα μουλώσει ή τσαντιστεί! :hahaha:
Να μη πω για τον Hong Ki και το τι τραβάει με το Go Mi Nam. Ειδικά η φάση με το δίσκο που σκόνταψε, όλα τα λεφτά! Κόκκαλο έμεινε! :hahaha:

Eri, είδες μάτια ο φούστης; Σε κοιτάει και αρχίζεις να λιώνεις απο μέσα προς τα έξω (ή απο κάτω προς τα πάνω, αν βρίσκεσαι σε τέτοια διάθεση *δε μπορεί να κρατηθεί*).

#33 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 13 December 2009 - 15:38

Ξερετε που μπορώ να βρω την σειρα των TVXQ --> http://wiki.d-addicts.com/Vacation ;;

#34 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 December 2009 - 18:25

εδώ: http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_37946.htm ?

#35 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 13 December 2009 - 21:29

τελείωσα επιτέλους το coffee prince <3
Spoiler:

το γιαπωνεζάκι έχει παίξει πουθενά αλλού;
λιώνω για πάρτι του!!


πάω για you are beautiful nao μιας και ακούω τόσο καλά λόγια

Posted Image


#36 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 13 December 2009 - 22:23

Πάρε κοντά νερό για να ξε-πνιγείς απο τα γέλια και χαρτομάντηλα για τα nosebleeds.

Ίσως να πρέπει να βάλεις και τη TV σου πίσω απο αλεξίfanο γυαλί για να μη χιμήξεις σε καμμιά φάση να τους φας. "Φας" όπως το λένε στα yaoi. :kill4u:

#37 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 December 2009 - 23:38

το γιαπωνεζάκι που δεν είναι γιαπωνεζάκι αλλά ένας κορεάτης που μιλάει ιαπωνικά
παίζει και στην ταινία Antique Bakery και τα σπάει.

#38 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 13 December 2009 - 23:56

Και εγώ θα κάνω avy και sig με Geun Seok. Μου φαίνεται ή πάθαμε όλες μας πλάκα; Κάτω τα χέρια όμως και θα σας ξεμαλλιάσω! :hahaha:
Εμείς τώρα βλέπουμε το επεισόδιο που πήγαν στην εξοχή. Σε κάποια φάση στην αρχή του, το πιπίνι φοράει μια γκρι μπλούζα που έχει κάτι σα κασκόλ για γιακά. Αναρωτιόμασταν λοιπόν αν είναι κασκόλ ή αν είναι απο πίσω κολλημένο στη μπλούζα.

Εγω: Γύρνα μας λίγο τη πλάτη να δούμε τι είναι!
Η μητέρα μου: Ναι! Βγάλτο να το δούμε, βγάλτο να το δούμε!


Μετά, πάει να ανοίξει το αναψυκτικό και γίνεται μούσκεμα.

Η μητέρα μου: Χάλια έγινες... Βγάλτα!

Το τι έχουμε πεί για αυτό το παιδί, δε λέγεται. :hahaha:

#39 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 16 December 2009 - 09:15

..κ αφού είχα φαγωθεί στο ψάξιμο για download του goong, πέτυχα εντελώς άκυρα όλα τα eps από HODOLi σε torrent στο monova!!!
(if anyone wants link, tell me)
τρέχω να κατεβάσω γιατί έχει μόνο 3 seeds, αλλά πετάω από τη χαρά μου!!!

θα μπορέσω επιτέλους να δω το πολυαγαπημένο goong!!! <3333 :joyful:

Posted Image


#40 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 18 December 2009 - 15:19

Και εγώ θα κάνω avy και sig με Geun Seok. Μου φαίνεται ή πάθαμε όλες μας πλάκα; Κάτω τα χέρια όμως και θα σας ξεμαλλιάσω! :hahaha:
Εμείς τώρα βλέπουμε το επεισόδιο που πήγαν στην εξοχή. Σε κάποια φάση στην αρχή του, το πιπίνι φοράει μια γκρι μπλούζα που έχει κάτι σα κασκόλ για γιακά. Αναρωτιόμασταν λοιπόν αν είναι κασκόλ ή αν είναι απο πίσω κολλημένο στη μπλούζα.

Εγω: Γύρνα μας λίγο τη πλάτη να δούμε τι είναι!
Η μητέρα μου: Ναι! Βγάλτο να το δούμε, βγάλτο να το δούμε!


Μετά, πάει να ανοίξει το αναψυκτικό και γίνεται μούσκεμα.

Η μητέρα μου: Χάλια έγινες... Βγάλτα!

Το τι έχουμε πεί για αυτό το παιδί, δε λέγεται. :hahaha:

mmmm... sounds nicee
drollin with ma over the same bishounen:bath:?
xD
back to the topic αρχισα Smile, You seems interesting αλλα λογικα θα μου βγαλει τν πιστη μεχρι να τελειωσει γτ σχεδιαζουν να βγαλουν 50 επισ κ ειναι ακομη στο 23:nanana:
thnk god xmas are coming κ θα κανω λιγο απεξαρτηση :P
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#41 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 19 December 2009 - 18:53

δεν ξέρω για το goong αλλα το Goong S τα σπάει θέλω να παντρευτώ και τον Se7en έχει κάτι χειλάρες το μωρό μου!!!

#42 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 19 December 2009 - 22:25

ναι αλλά ο se7en δεν είναι Johny...
εγώ πάλι θα παντρευτώ τον T.O.P bitches...

the boy is mine...

#43 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 31 January 2010 - 02:08

Παιδια έιδα το Triple !! ΤΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ τέλος ήτανε αυτό??
άξιζε περισσότερο για τις παραλληλες ιστορίες!!!

#44 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 31 January 2010 - 12:13

Επιτέλους επιστρέψαμε! Εγώ δεν έχω ξεκολλήσει ακόμη απο "You're Beautiful" οπότε δεν έπιασα κάτι άλλο. Είμαστε γύρω στη 10η φορά που το βλέπουμε. Πόρωσα και 2 φίλους μου και συνεχίζω.

Αγόρασα και τη Director's Cut Edition που θα έχει της Παναγιάς τα μάτια (αν και θα προτιμούσα του Geun Suk :deadga6: ). Βέβαια το DVD μαζί με τα μεταφορικά και το region free dvd player που πρέπει να αγοράσω για να το παίξω μου φάγανε γύρω στα 150 ευρά, αλλά χαλάλι. :kakaka:
Είδαμε και το Beethoven Virus. Καλούτσικο, αλλά αν δεν ήταν η μαντάμ Σου Σου (ο conductor) και το τεκνό, δε θα έλεγε πολλά. Καλό supporting cast, αν εξαιρέσουμε τη πρωταγωνήστρια που ήταν άχρηστη και εκνευριστική, αλλά δεν είχε αρκετά δυνατό θέμα. Ή μάλλον δε το κάνανε σωστά. Δε σε πορώσανε βρε παιδί μου. Αλλά τη σειρά μια φορά πρέπει να τη δείτε γιατί ο στριμμένος ο conductor είναι όλα τα λεφτά. Ηθοποιάρα το άτομο. Οσκαρικού και πιο πάνω επιπέδου αυτή η ερμηνεία και σώζει τη σειρά.

#45 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 09 March 2010 - 15:56

Μόλις κατέβασα το My Little Bride, το οποίο φαίνεται χαριτωμένο. Εντυπώσεις σύντομα. :)

Posted Image