Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

K-DRAMA


  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#16 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 11 December 2009 - 18:21

Εγώ βρήκα τη χαμένη μου αγάπη, τι μου λέτε τώρα;

Story time


Πριν 2-3 χρόνια είχα πετύχει το One Missed Call Final στη TV. Ήθελα να τεστάρω τα γιαπωνέζικά μου οπότε έβγαλα τους φινλανδικούς υπότιτλους. Πέτυχα ίσα ίσα τα τελευταία λεπτά της ταινίας... Εκεί λοιπόν (no spoilers, don't worry) ήταν ένας ωραίο παιδί και μιλούσε με μία κοπέλα. Πολύ γλυκιά σκηνή και κατευθείαν μου γυάλησε το αγοράκι. Ένας γλυκας μιλάμε! Λες και μου ηρθε cupid's hammer στο κεφάλι. Απο τις λίγες φορές που τα έχασα τόσο με bishie που είχα δεί μόνο 2-3 λεπτά :hahaha: "Αμα μεγαλώσει" σκεφτόμουν "θα είναι κουκλί!" Τρέχω λοιπόν να τον ψάξω στο net.

Τελικά βρήκα οτι δεν είχε κάνει και τίποτα άλλο αξιόλογο (βασικά δεν είχα βρεί σχεδόν τίποτα about him εκτός του οτι δεν ήταν γιαπωνέζος τελικά) και σκεφτόμουν τότε "Κρίμα και θέλω να τον δω και αλλού". Είδα οτι ήταν και άγνωστος οπότε υπέθεσα πως δε θα τον ξαναβλέπαμε και ήμουν στεναχωρημένη καμμιά δυο μέρες. :hahaha:

Εχθές ανακάλυψα οτι εκείνο το παιδάκι είναι ο Jang Geun Suk....... :dazed:

Η πλάκα είναι οτι το You're beautiful το φόρτωσα γιατί αρχικά μου τράβηξε τη προσοχή αυτός στην εικόνα που είδα καθώς είχα λίγο πιο πριν φορτώσει το The Case of Itaewon Homicide. Γιατί είχα φορτώσει το TCOIH; Γιατί είδα το poster και σκέφτηκα "Ποιός είναι αυτός; Ωραίος και θανατερός μου φαίνεται..." και έπειτα είδα το θέμα κτλ κτλ.

ΑΧΑΧΑΧΑ. Ξαναβρήκα την αγορίνα μου και δε το ήξερα κιόλας οτι τον ξαναβρήκα! I was destined to drool over this man :nbleed:

*επαναφέρει τους παλμούς στο κανονικό και ηρεμεί τις ορμόνες της*

Οπότε τώρα πήρα φόρα. Θα δω οτι έχει κάνει! Ηδη φορτώνω το Beethoven Virus και συνεχίζουμε το You're Beautiful. Στο 10 είμαστε και το πόσο τη λατρεύουμε τη σειρά δε λέγεται. Ρωτάω εχθές καθώς το βλέπαμε τη μητέρα μου "Δε νύσταξες, ε; (ήταν αργά)" και μου λέει "Με δουλεύεις; Και όλη τη νύχτα και μια μέρα και τρείς μέρες κάθομαι ξύπνια για αυτή τη σειρά!":hahaha:


XAXAXA Τι λες τώρα; Ακριβώς το ίδιο έπαθα και γω όταν είδα πριν 2 χρόνια αυτή την ταινία! Ακριβώς το ίδιο! *points at avatar* Jang GeunSeuk rocks! Τον είχα δει και στο Going crazy waiting και δεν τον είχα πάρει χαμπάρι γιατί είχε ξυρισμένο κεφάλι! Το χαμένο μουγκό bishounen από το One Missed Call Final! Μόλις τον είδα στο You're Beautiful τον θυμήθηκα αμέσως και έκανα σαν τρελή!

#17 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 11 December 2009 - 18:25

Βρήκαμε το μουγγό bishie! Βρήκαμε το μουγγό bishie!

a2a, έχεις άλλους να μου τον αφήσεις αυτόν; Τον συγκεκριμένο δε τον μοιράζομαι :nbleed:

#18 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 11 December 2009 - 22:57

Προσωρινά δεν τον αφήνω αλλά από Κορέα έχω τον TOP και τον Kim Jung Hoon μεγάλες λατρείες. Ο JGS είναι μια από τις τεράστιες κοτρώνες που έφαγα (θα τον δημιουργήσω και ως κούκλα TaeKyung) αλλά δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει το κόλλημα.
I've claimed him a couple of days ago, though I might drop the claim when I feel like it! XD

#19 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 11 December 2009 - 23:27

I humbly accept τότε όταν τον αφήσεις γιατί κοντεύω να κλείσω εισητήρια για Seoul!:hihi2:
Έπαθα γερή πλάκα... Εδώ και καμμιά εβδομάδα δυό βλέπω πυροτεχνήματα μιλάμε! Καιρό είχα να πάθω τέτοιο crush. Το χρειάζομαι right about now. :nbleed:

Μέχρι τότε, πρόσεχέ μου τον και κάνε του κοπλιμέντα για τα αγγλικά του και το ταλέντο του γιατί νιώθει πως δεν είναι αρκετά καλός. Πως μπορείς να νιώθεις έτσι όταν μας έχεις και προσκυνάμε, καλέ; :kawaii:

Τώρα θα δούμε το 14 απο You're Beautiful. Τα μετατρέπω για το 360 και τα δυο τελευταία θα είναι έτοιμα αύριο! Θα σκάσω!

Καλά, η αντίδραση

Spoiler:


#20 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 11 December 2009 - 23:40

Γαμώτο θέλω και 2η σεζόν από αυτή τη σειρά αλλά φοβάμαι μη το χαλάσουν οπότε...
Δες το! Δες το! Και γω πήρα σβάρνα τα άπαντα του JGS. Ο άνθρωπος έχει charisma όχι αστεία!

#21 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 12 December 2009 - 00:46

Μαμάτος ηθοποιός, αγγελική φωνή, σώμα to die for και ένα χαμόγελο θάνατος! (και χορευτής αν διάβασα καλά). Δηλαδή πόσο πιο τέλειος να γίνει κάποιος;

Με αυτή τη σειρά μπήκανε επίσημα και δυναμικά οι κορεάτες στη λίστα μου :hahaha: Και τα άλλα παιδιά, λουκούμια είναι! :wooi2:

Αλλά αυτός ο Geun Suk δε ξεπερνιέται... Με έκανε και χάλασα τον κανόνα που έχω για μικρότερους ο φούστης... (καλά, ένας χρόνος είναι μόνο... ούτε, αλλά anyway):hahaha:
Και εδώ σας έχω μερικά γυρισματάκια που ελπίζω να βγούν στο DVD όταν βγεί. Αν δεν έχετε δεί τη σειρά, μη δείτε.

Youtube Video


0:24 με 0:30 ΤΟ γέλιο :hahaha: Είχε το look, οπότε με τις φωνές είναι εντελώς λες και βγήκε απο πορνοταινία! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Youtube Video


Και τώρα η διάσημη σκηνή (όλες διάσημες είναι δηλαδή) με τις ερμηνείες του manager για το πως βρέθηκε η Go Mi Nam πάνω απο τον Tae-Kyung στο κρεβάτι!:hahaha:

Youtube Video


Απο κάτω τι λένε σε μια φάση ο Geun Suk και η Shin Hye.

2:34~3:08
GS: Do you like me?
(SH laughs)
GS: (in Taekyung's voice xD) Why are you like that? Look at me. Answer me! The question earlier... Do you like me?
(SH keeps laughing)
GS: Oh, PSH likes me~
PSH: Oppa, u are like an idiot xD
GS: Why are u like that? Cameras and staffs are all here
(Fixing PSH hair) U should know why I'm like that, rite? Now I have another idea. As you now may also know.
PSH: A, really...!
(Trying to turn on the electric thing xD)
JGS: ok ok, I'm wrong. I know. I'm wrong.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Χέστηκε όταν το είδε το stun gun κοντά του! Lol.

Μιλάμε, μακάρι να είναι στο DVD όλα αυτά! Φαίνεται να περάσανε πολύ ωραία και είναι όλοι πολύ άτομα! :hahaha:

Edited by Orion19, 12 December 2009 - 06:01.


#22 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 December 2009 - 13:14

βουφιάνες... μου καταστρέψατε το πρωινό δεν μπορώ να δω και τα βιντέακια
και έχω λυσάξει...έχω καταστρέψει και τη Moonheart με αυτή τη σειρά
και ετοιμάζομαι να διαφρθείρω και δύο νέες κορασίδες απο τα ιαπωνικό Ku ku ku ku
Ο πρωταγωνιστής θεός, αλλά και τα sidekicks δεν πάνε πίσω...
τους θέλω όλουςςςςςςς

#23 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 12 December 2009 - 14:45

Και ο Geun Suk είναι ο μεγαλύτερος απο εκεί! 22 χρονών! Τα άλλα δυο αγόρια είναι 19 ο Hong-Ki/Jeremy (άχουτοοοοοοοον!) και 20 ο Yong Hwa/Shin Woo! Και η Go Mi Nam 19 είναι.

Τρέχα δες τη τη σειρά γιατί είναι απο τις καλύτερες που έχω δεί EVER. Με τόση TV που βλέπουμε, δε παθαίνουμε πια εύκολα τόση πλάκα. :hahaha:
Eri, επειδή είναι μικρά και τριανταφυλλένια, πρόσεχέ τα τα αγόρια. Συγκρατήσου, κυρία μου! (που έλεγε και ο Pepe). Και τον Geun Suk σε εμάς τον αφήνεις.

Αχ να μην είμαι αδύνατη και με λεφτά απο λόττο... Σφαίρα για Seoul θα πήγαινα τώρα που είναι και ελεύθερος :hahaha:
Και για να σε παιδέψουμε λίγο ακόμη, Eri, αν και οι φωτογραφίες δε συγκρίνονται με τίποτα with the real thing...

Posted Image

Posted Image

Posted Image




*κοντεύει να αδειάσει το αίμα απο τη μύτη*



Posted Image


Και εδώ απο τη σειρά με το emo στυλ. Ένα απο τα διάφορα που έχει στη σειρά και το συγκεκριμένο ταιριάζει πολύ και με το χαρακτήρα του at the time :hahaha:

Edited by Orion19, 12 December 2009 - 14:51.


#24 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 12 December 2009 - 15:39

Εγώ γιατί δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτό το thread?? γιατί δενλέτε τιποτα?? gkrr :P
Λοιπόν από κορεατικα έχω δει και συνηστώ τα εξής!!
Coffee Prince
Shining Inhetitence
Take Care of the Young Lady
Style
You are beautifull
World they live in

αμα θυμηθω αλλα θα σας πω !!

#25 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 12 December 2009 - 15:56

ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟ με το You are beautifull!! :love:
Λετε να βγει 2η σαιζόν ?? Ενα special πάντως πιστευω ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ

#26 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 12 December 2009 - 16:03

Και ο Geun Suk είναι ο μεγαλύτερος απο εκεί! 22 χρονών! Τα άλλα δυο αγόρια είναι 19 ο Hong-Ki/Jeremy (άχουτοοοοοοοον!) και 20 ο Yong Hwa/Shin Woo! Και η Go Mi Nam 19 είναι.

Τρέχα δες τη τη σειρά γιατί είναι απο τις καλύτερες που έχω δεί EVER. Με τόση TV που βλέπουμε, δε παθαίνουμε πια εύκολα τόση πλάκα. :hahaha:
Eri, επειδή είναι μικρά και τριανταφυλλένια, πρόσεχέ τα τα αγόρια. Συγκρατήσου, κυρία μου! (που έλεγε και ο Pepe). Και τον Geun Suk σε εμάς τον αφήνεις.

Αχ να μην είμαι αδύνατη και με λεφτά απο λόττο... Σφαίρα για Seoul θα πήγαινα τώρα που είναι και ελεύθερος :hahaha:
Και για να σε παιδέψουμε λίγο ακόμη, Eri, αν και οι φωτογραφίες δε συγκρίνονται με τίποτα with the real thing...

Posted Image

Posted Image

Posted Image




*κοντεύει να αδειάσει το αίμα απο τη μύτη*



Posted Image


Και εδώ απο τη σειρά με το emo στυλ. Ένα απο τα διάφορα που έχει στη σειρά και το συγκεκριμένο ταιριάζει πολύ και με το χαρακτήρα του at the time :hahaha:

τι μου κανεις μανα μου???????!!!!!!!!!!!!
πωπωπωπωπωπωπωπωπω τι μαναρι ειναι αυτο :P
αν κ οφειλω να ομολογησω τν αμαρτια μου οτι μου αρεσε περισσοτερο με τα τρελιαρικα κοτσιδακι αχ αχ αχ

Posted Image

Posted Image

τι χαμογελο εχει το γλυκο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ <3

Posted Image

αχ... νομιζω οτι χρειαζομαι μεταγγιση απο το τοσο nosebleed:nbleed:
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#27 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 12 December 2009 - 16:37

Αυτό λέγαμε μόλις τώρα με τη μητέρα μου. Έχει απο τα πιο όμορφα και γλυκά χαμόγελα. Σκέτη ζάχαρη!

Θα ξανα αρχίσουμε τη σειρά γιατί δε χορταίνεται :wooi2:

Όσο θυμάμαι και τη σκηνή με το φανταστικό γάμο στο κεφάλι του manager!

"Go Mi Nam. I allow you...to marry me!"


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Edited by Orion19, 12 December 2009 - 16:43.


#28 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 12 December 2009 - 16:44

still best scene ever π σχεδον ψοφισα οταν τν ειδα:
Spoiler:

Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#29 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 12 December 2009 - 17:07

Βασικά, έχει τόσο γέλιο και τόση cuteness η σειρά που δε μπορείς να βρείς αγαπημένες σκηνές.

Καλά, το τραγούδι στο τέλος με πέθανε :deadga6:, αλλά η σειρά δε παίζεται. Πιστεύω πως αν κάποιος ασχολείται καν με ασιατικές σειρές ή κινηματογράφο, ΠΡΕΠΕΙ να τη δεί αυτή τη σειρά. Μπορεί να μας γυαλήσανε οι νεαροί, αλλά μη ξεγελιέστε οι υπόλοιποι. Η σειρά τα σπάει anyways. Μπορείς να μαζέψεις του κόσμου τα bishies και τις κοπελίτσες, αλλά αν δεν είναι καλή η ιστορία και αν αυτά τα άτομα δεν αξίζουν και σαν ηθοποιοί, τίποτα δε θα βγάλεις.

#30 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 13 December 2009 - 12:23

πραγματικα δεν υπάρχει έχει το γελιο και ιδιαίτερα ο μορφασμος που παίρνει το μωρό μου ο Taeyang αλλά δεν θυμάμαι που έχω αυτο το gif...

kaι αυτό :nosey:
Posted Image

...

Edited by Barbara, 13 December 2009 - 15:21.