Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Η Θεσσαλονίκη υποδέχεται


  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#31 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 13 November 2008 - 18:05

Το πεσιμο του φορουμ δυσκολεψε τα πραγματα με τη συναντηση με τη Dragoness_Crysta, αλλα χαρις στα κινητα κατορθωσαμε και βρεθηκαμε αρκετα μελη και Παρασκευη και Σαββατο. Τα μελη του φορουμ που συμμετειχαν (εκτος απο την Crysta και τον γραφοντα) ηταν Amphilyki, AngelOfTheDarkHeaven, AnO!, Ianus, Ilpalazzo, Phm, SSJGojeta, Teachan και Videl. Ειχαμε και αλλους πεντε guest stars που δεν ειναι γραμμενοι στο φορουμ, καθως και μια διλεπτη εμφανιση-εκπληξη της Erisadesu.

Περιττο να πω οτι περασαμε πολυ καλα και ζησαμε τραγικοκωμικες καταστασεις. Και καφε ηπιαμε, και τα flowersticks επιδειξαμε μεσα στην καφετερια, και φαγητο και γλυκο καταβροχθησαμε, και φλογες καταπιαμε (μαζι με τη Σαμπουκα) και παιχνιδια παιξαμε.

Until next time, Crysta-san :)
Posted Image

#32 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 13 November 2008 - 20:11

Και Σάββατο ;;;; !!!

#33 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 14 November 2008 - 00:17

Και Σάββατο ;;;; !!!

Για τα Σαββατιατικα meetings εχεις κανει το thread "Μικρα meeting", δε χρειαζεται να σπαμαρεις αυτο εδω καθε φορα που σου καπνιζει. Δεν θα ξανακανεις αλλο ποστ σε αυτο το thread το οποιο δεν εχει σχεση με το θεμα, ουτε θα απαντησεις σε αυτο το ποστ γιατι παρατραβηξε ηδη το θεμα (τοσα τηλεφωνα με παιρνεις, αν εχεις αντιρρηση πες το μου σε καποιο απο αυτα):deadga6:


Back on track. Camus, πότε λες να μας ερθεις;:gotit:
Posted Image

#34 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 14 November 2008 - 00:20

Το επόμενο Σάββατο… 22 Νοεμβρίου!!!!!!!!:wooi2:
I hope to see u guys!!!!!!
Posted Image

#35 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 November 2008 - 00:24

την παρασκευτή είανι το παρτυ έλα απο την παρασκευή.
εγώ θα λείπω οπότε no guest εμφάνιση from my side.
έρχετε κανείς άλλος; και δεν το λέει;

#36 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 14 November 2008 - 10:03

Όταν είδα το post για το πάρτι ενθουσιάστηκα....:joyful: και θέλω πολύ να έρθω... But I cant!!!!:cry5:

Την εβδομάδα που μας έρχεται δουλεύω διπλή βάρδια στο γραφείο όποτε σχολάω γύρω στις 8 το βράδυ.... και να θέλω... δεν υπάρχει πτήση μεταξύ 20:35 και 23:15!!!!:sigh2:

Θα είμαι :deadga6: αν έρθω τόσο αργά!!!!!!

:tensai:Thatswhyτο κανόνισα για Σάββατο!!!!:hahaha:
Posted Image

#37 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 14 November 2008 - 13:13

Arigato Adventurer kun.....η Θεσσαλονικια παρεα ειναι απιστευτη....γελιο μεχρι δακρυων απο την δικη μου πλευρα τουλαχιστον.....

ευελπιστω να ξαναερθω μια φορα για ενα τριημερο πριν ερθουν τα Χριστουγεννα...
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#38 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 14 November 2008 - 14:11

Arigato Adventurer kun.....η Θεσσαλονικια παρεα ειναι απιστευτη....γελιο μεχρι δακρυων απο την δικη μου πλευρα τουλαχιστον.....

ευελπιστω να ξαναερθω μια φορα για ενα τριημερο πριν ερθουν τα Χριστουγεννα...


Ευπρόσδεκτη. Φρόντισε να προειδοποιήσεις όμως.

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#39 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 14 November 2008 - 20:27

Καλως λοιπον. Οσα καλα μελη θελουν να παρευρεθουν στη συναντηση με την Camus, ας βρεθουμε το Σαββατο 22 Νοεμβριου στις 19:00 στην Καμαρα :)

Camus, στειλε μου σε πμ το κινητο σου για παν ενδεχομενο.



@Crysta, εμεις εδω ειμαστε, δεν φευγουμε. Την Erisadesu ομως να την ειδοποιησεις καναν μηνα νωριτερα για να μη βρισκει δικαιολογιες παλι :kakaka:
Posted Image

#40 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 14 November 2008 - 20:54

Ανάθεμα τα Σάββατά σας! Υπάρχει και η Παρασκευή! Να μπορώ να έρθω κι εγώ! :roar:

Τέσπα, καλά να περάσεις, Camus, (αυτό εννοείται όμως!) και προσοχή στον Adventurer και τη φωτογραφική του! Θα ποζάρεις για 20 φωτογραφίες και θα βγεις τελικά σε 80!

Posted Image


#41 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 14 November 2008 - 21:06

Φωτο??? Δεν μου είπε κανείς για Φώτο!!!!:oo:
Oops!!!!
Posted Image

#42 AnO!

AnO!

    ZINO-είσαι μέσα?

  • Members
  • 83 posts

Posted 15 November 2008 - 01:06

Καλως λοιπον. Οσα καλα μελη θελουν να παρευρεθουν στη συναντηση με την Camus, ας βρεθουμε το Σαββατο 22 Νοεμβριου στις 19:00 στην Καμαρα


γιατι με καταστρεφεις ρε χρυσο μου? δεν γινεται να ερθω,κανονισα ηδη να παω σε live και δεν θελω να το χασω...:( αν τελειωσει νωρις θα περασω μια βολτα να σας δω...
Posted Image
I'd make the vampire cry.Great.I felt like a superhero. Harry Dresden,breaker of monsters' hearts.
Spoiler:

#43 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 November 2008 - 01:50

Την Τρίτη 18/11/08 η Θεσσαλονίκη υποδέχεται τον Takeshi Kitano και λυπάμαι που θα το πω όλοι μπροστά του είστε κομπάρσοι.

και ρε συ adventurer... τι άκυρη ώρα είναι αυτή... ευτυχώς θα λείπω.

#44 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 15 November 2008 - 02:16

γιατι με καταστρεφεις ρε χρυσο μου? δεν γινεται να ερθω,κανονισα ηδη να παω σε live και δεν θελω να το χασω... αν τελειωσει νωρις θα περασω μια βολτα να σας δω...

Τα παραπονα σου στην κοπελια απο πανω που οπως φαινεται δεν εχει τα ιδια μουσικα ακουσματα :hahaha: Don't worry, there's always next time ;)


Φωτο??? Δεν μου είπε κανείς για Φώτο!!!!
Oops!!!!

Εμ τι, ολοκληρο ταξιδι απο Αθηνα θα κανεις, επιβαλλεται να κρατησεις αναμνησεις να δειχνεις στα εγγονια σου καποτε:drink: Τωρα που το εμαθες θα πας να βαλεις μακιγιαζ; :orly:


Ανάθεμα τα Σάββατά σας! Υπάρχει και η Παρασκευή! Να μπορώ να έρθω κι εγώ!

Ψιτ, την Παρασκευη δεν μπορεις, εχεις να πας σε ενα Cosplay Party...!

Τέσπα, καλά να περάσεις, Camus, (αυτό εννοείται όμως!) και προσοχή στον Adventurer και τη φωτογραφική του!

Εσυ ποζαρε πρωτα να σε βγαλω καμια φωτογραφια και μετα μιλα:mador2:

Και μιας και το εφερε η κουβεντα, οσοι παρευρεθηκατε στη συναντηση με την Dragoness_Crysta, τσεκαρετε τα ΠΜ σας (το 2ο, οχι το 1ο που εσταλη κατα λαθος) και αρχιστε να κατεβαζετε τις φωτο σας:wooi2:


και ρε συ adventurer... τι άκυρη ώρα είναι αυτή... ευτυχώς θα λείπω.

Κακια να ειναι η ωρα σου που μας γραφεις για τριτη φορα συνεχομενα :madtodeath:

Και ποια ωρα θα ηταν καλυτερη δηλαδη; :hmmm:
Posted Image

#45 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 November 2008 - 02:49

α συγνώμη αλλά η βαφτισιμιία μου γίνεται 2 χρονών εκείνη τη μέρα.

κοίτα Adventurer... το Σαββάτο σηκώνεσαι αργά επειδή την παρασκευή μπεκρόπινες,
τρως το φαγητό σου, βλέπεις λίγο τηλεόραση και κοιμάσαι, ξυπνάς κατά τις 6
κάνεις ένα μπανάκι, χαζεύεις λίγο στο νετ, μια να ντυθεις να παρεις τηλέφωνο περνάει η ώρα πάει 8, 9 και τότε σαν καλό παιδάκι βγαίνεις.

εκτός αν είσαι 13 οπότε πας cinema και goodys και είσαι σπίτι απο της 9 αν και τώρα από ότι βλέπω τα σπόρια πιο ξεπεταμένα είναι