Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Η Θεσσαλονίκη υποδέχεται


  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#46 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 15 November 2008 - 13:49

22/11 Χμμμ

Why not??

Καλη συφα στην ερωτηση ομως πως καταλαβενω πιοι ειναι anime freak πια ειναι η απαντηση (στην καμαρα συναντιουνται καθε καρυδιας καρυδη οποτε....ειναι λιγο δυσκολο να ξερω πιοι θα στε....:()
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#47 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 15 November 2008 - 13:53

Και σαν κομπάρσοι σε ταινία με τον Kitano καλό θα ήταν από το τίποτα:8):

Εσύ Λίζα έλα και 8,9. Δεν νομίζω να έχει χαλάσει η συνάντηση επειδή θα πρέπει να πάνε για ύπνο τίποτα "μη ξεπεταμένα 13χρονα" από τις 9:uhh:.

Όσο για μένα λογικά και εγώ εκεί θα είμαι,μιας και την προηγούμενη θα είναι το πάρτι και θα έχω "κολλήσει" στην Θεσσαλονίκη:thatsit:.Καλό αντάμωμα παίδες.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#48 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 16 November 2008 - 19:10

Μμμμμμμμμ.......Να ρθώ και εγώ λέτε!?!?!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#49 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 16 November 2008 - 20:04

Μμμμμμμμμ.......Να ρθώ και εγώ λέτε!?!?!

Όχι.:chigau:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#50 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 16 November 2008 - 21:47

εκτός αν είσαι 13 οπότε πας cinema και goodys και είσαι σπίτι απο της 9 αν και τώρα από ότι βλέπω τα σπόρια πιο ξεπεταμένα είναι

αυτη η δηλωση της Eri να καταγραφει στα πρακτικα, γιατι θα φανει πολυ χρησιμη την επομενη φορα που θα εχουμε loli-debate...

:hahaha:
Posted Image

#51 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 17 November 2008 - 20:26

Όποιος μπορεί και έρθει, θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω και από κοντά!!! :wooi2:
Όποιος δεν μπορεί… no worries… :Blissfull: ανεβαίνω Θεσσαλονίκη πολύ συχνά!!!
Posted Image

#52 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 18 November 2008 - 23:52

Χμμμμ o Zauk λεει να ξανανεβει Salonica για ακομα ενα ματς του Π.Α.Ο.Κ. Αλλα ειμαι σιγουρος οτι Μπορω να βρω Χρονο Την Κυριακη το Μεσημερι-Απογευμα για ενα χαλαρο καφε με οσους μπορουν...Δεν ειμαι σιγουρος αμα θα ερθω...Θα σας απαντησω σιγουρα αυριο Βραδυ..Κανονιστητε..
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#53 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 19 November 2008 - 11:44

Βαλτε και εμενα παιδια στη συναντηση. (22/11/08)
Ωρα?
Μερος? Καμαρα?

Αν συμβει τιποτα απροοπτο ποιον ενημερωνουμε?

Posted Image



#54 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 19 November 2008 - 15:28

Βαλτε και εμενα παιδια στη συναντηση. (22/11/08 )
Ωρα?
Μερος? Καμαρα?

Σε αυτο το ποστ αναφερεται μερα, ωρα, μερος.

Περι απροοπτων, αν θες στειλε μου σε πμ το κινητο σου.
Posted Image

#55 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 23 November 2008 - 01:49

Το να ελεγα οτι το καψαμε τελειως στη σημερινη συναντηση θα ηταν λιγο. Σπασαμε καθε ρεκορ ανεπισημου meeting αφου μαζευτηκαμε συνολικα περιπου 20 ατομα προς υποδοχην της Camus, στην οποια επιδειξαμε με το παραπανω την ανωριμοτητα ευθυμια που διακρινει εμας τους Θεσσαλονικιους. Ειχαμε ολον τον οροφο του μαγαζιου στη διαθεση μας και ετσι δεν αφησαμε τιποτα που δεν καναμε, απο αλυσιδωτο και τετραπλο μασαζ ως επιδειξη πολεμικων τεχνων και παρουσιαση καινουριων οπλων μαζικης δολοφονιας μασκαρεμενα σε ομπρελες.

Ειδικη μνεια στις φωτογραφιες που τραβηχτηκαν οι οποιες ειναι πραγματικα κορυφαιες - σας ευχαριστω ολους ^_^ Οι παρευρισκομενοι να τις αναμενετε απο Δευτερα, ενω περιμενω να μου στειλετε και τις δικες σας Mona_Risa και Mogdevil.

Η ιδια η Camus στην αρχη τρομοκρατηθηκε με τις τρελαμαρες μας στην Καμαρα και δε μας μιλουσε, αλλα αργοτερα μπηκε σε συζητηση για j-idols και απο τοτε δε σταματησε και καθολου :P Πολυ καλη κοπελα και απο κοντα, και την ευχαριστουμε πολυ για τη γενναιοδωρια της και για το γεγονος οτι μας εκανε την τιμη να ανεβει μονο για τον καφε :)
(Ο I_Am_Neji και εγω την ευχαριστουμε ιδιαιτερα που μας εκανε καρδιακους με την εξιστορηση του ταξιδιου της στην Ιαπωνια και τη διαβεβαιουμε οτι δεν τη ζηλευουμε καθολου :hiding_something: :hiding_something: :kill4u: :kill4u:)

Καλα να φτασεις στην Αθηνα Camus (μιας και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι αυτο το διαβαζεις απο το κινητο σου στο τρενο) και με το καλο να σε ξαναδουμε :wooi2:

Edited by Adventurer, 23 November 2008 - 03:07.

Posted Image

#56 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 23 November 2008 - 02:47

Τα λόγια είναι περιττα φαντάζομαι.Οτι ήταν να πω με καλυψε ο Γιάννης!!
Περάσαμε πάρα πολύ ωραία.....μαζεύτηκαν άπειρα άτομα πράγμα το οποίο έμεινα με το που ειδα τοσους πολλους.....να ευχαριστήσω και εγώ την Camus για το κέρασμα και χάρηκα για την γνωριμία και απο κοντά!! :D
Tο ταξίδι στην Ιαπωνία με έλεγε που πήγε και πως πέρασε και εμένα μου τρέχαν τα σάλια γιατί ήθελα και εγώ!!!

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#57 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 23 November 2008 - 19:15

Έφτασα επιτέλους back to Athens!!
Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους ήταν στο meeting!!! :wooi2::wooi2::wooi2: Περάσαμε άψογα!!! Τόσο γέλιο δεν έχω ρίξει ποτέ στη ζωή μου!!!:hahaha:
Ελπίζω να σας ξαναδώ όλους όταν ξαναέρθω Θεσσαλονίκη!!! Pretty soon that is!!!!!! Muwhahahahahaha

Καλα να φτασεις στην Αθηνα Camus (μιας και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι αυτο το διαβαζεις απο το κινητο σου στο τρενο) και με το καλο να σε ξαναδουμε :wooi2:

100% correct!!!!!!! :P

Edited by Camus, 23 November 2008 - 21:38.

Posted Image

#58 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 23 November 2008 - 21:29

Εμείς ευχαριστούμε εσένα Camus που μας έδωσες αυτή την ευκαιρία να σε γνωρίσουμε:congrats:!

Ειλικρινά όπως λέει και ο Γιάννης όντως τέτοιος αριθμός ατόμων σε ανεπίσημο meeting δεν έχει ξανατύχει πιστεύω.Σαν after-party event έμοιαζε, και από άποψη καφρίλων που παίχτηκαν στην πορεία, αλλά και από τις φώτος και βίντεο που τραβήχτηκαν:hahaha:.Ευτυχώς να λέμε που δεν σε τρομάξαμε με όλα αυτά και δεν μας πέρασες για δραπέτες κανενός ασύλου, και που έχεις το θάρρος να ξανανέβεις Θεσσαλονίκη για να μας συναντήσεις και πάλι:joyful:.

Προφανώς σε προσκυνούμε ολόκαρδα για το κέρασμα για άλλη μια φορά :nod2::nod2::nod2:και ελπίζουμε να μας τιμήσεις σύντομα με την παρουσία σου ξανά.Φυσικά αν μπορούσες να παρευρεθείς και στο επόμενο cosplay party θα ήταν τέλεια:blingeye2:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#59 -Aoshi-

-Aoshi-

    Lock Machine

  • Members
  • 121 posts

Posted 24 November 2008 - 14:58

Camus, την επομενη φορα που θα ανεβεις να μου το πεις για να σου crackαρω και το PSP. :)
Posted Image
The answer lies in a place with a view.

#60 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 24 November 2008 - 16:25

A! Κι έψαχνα και το username σου γιατί δεν το άκουσα όταν το είπε ο Γιάννης^^ Camus λοιπόν, ήταν ένα από τα πιο τρελά μας απογεύματα (αν κ δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συγκριθεί με εκείνο το ΘΕΟΤΡΕΛΟ τη 1ης Μαρτιου που ήταν τριπλό, και ήμασταν καμια 80ριά άτομα...χ3 Πάντως πρέπει να πέρασες πολύ καλά απ'ότι κατάλαβα, και δεν έμεινε συνδαιτυμόνας που να μη σου ανοιξει την κουβέντα...

Σε περιμένουμε και πάλι!
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/