Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Η Θεσσαλονίκη υποδέχεται


  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#1 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 31 October 2008 - 00:42

Κατα καιρους διαφορα μελη του anime.gr εχουν ανεβει απο αλλες πολεις (κυριως Αθηνα) στην ομορφη Θεσσαλονικη και τα μελη που βρισκομαστε εδω κανονιζαμε συναντησεις για να τους υποδεχομαστε, ειτε για καφε, ειτε για μπιρες, ειτε ακομα και Ιταλικο Εστιατοριο! Ενδεικτικα αναφερω τους Red Pyramid, Larocca, Odin, Sponis, Jiraiya, Matsu, Dante80, Fingolfin, Animefrick, Namida που γνωρισα προσωπικα με αυτον τον τροπο (σε χρονολογικη σειρα ειναι,για να μην αναρωτιεστε!). Ολες τις φορες περασαμε κορυφαια και χαρηκαμε πολυ που γνωρισαμε τα παιδια, και αυτοι το ιδιο φανταζομαι!

Εφοσον αυτη η ωραια συνηθεια συνεχιζεται λοιπον, σκεφτηκα πως ειναι καιρος να εχουμε και ενα thread για να κανονιζουμε τετοιες συναντησεις πιο οργανωμενα, σε μια προσπαθεια να αποφευχθουν κακες συνεννοησεις οπως στο παρελθον αλλα και για να εχουμε μεγαλυτερη συμμετοχη. Ειναι ευκαιρια να γνωρισουμε ατομα απο αλλες πολεις, αλλα και να γνωριζομαστε και μεταξυ μας οι Θεσσαλονικεις! Το thread ειναι ανοιχτο για ολους, αφου τετοιες συναντησεις ειναι αυθορμητες -αρα και ανεπισημες- κατι που κατ'εμε τους δινει εναν αλλον αερα :)



Η αρχη λοιπον γινεται αυτην την Τεταρτη (5 Νοεμβριου) στις 20:30 στην Καμαρα, οπου θα βρισκεται καλεσμενη μας η Dragoness_Crysta. Οσοι μπορειτε πειτε κανεναν γνωστο σας και ελατε να μοιραστειτε τον καφε σας μαζι μας:drink:
Posted Image

#2 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 31 October 2008 - 00:47

Μα τα μικρά meeting έχουμε σαν τόπικ για κάτι τέτοια!

#3 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 31 October 2008 - 01:10

ινσερτ φεησπαλμ χήαρ...

κάποια στιγμή μέσα στον Νοέμβρη ανεβαίνω και εγώ... αλλά θα δούμε αν θα είναι επίσημη η επίσκεψη ή απλά στο τρέξιμο...

#4 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 31 October 2008 - 01:18

Γκοχουυ Γκουχου....Την Κυριακη θα ειμαι Θεσ/νικη αλλα αποκλειστικα και μονο για το παιχνιδι του ΠΑΟΚ με τον Ηρακλη...
Spoiler:
...Λοιπον,Επειδη θα ανεβω με αμαξι θα δω αμα γινετε να φυγουμε νωριτερα για να μπορεσουμε να προλαβουμε ενα γρηγορο καφε πριν το παιχνιδι...Θα ενημερωσω Αυριο για σιγουρα πραγματα...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#5 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 31 October 2008 - 12:51

λολ τη κοπέλα τη ρώτησες αν θέλουν να μαζευτούν 300 οτάκου για να την υποδεχτουν?
θα την τρομάξεις... στην τελική μπορεί να μη θέλει να δει κάποιους

#6 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 31 October 2008 - 13:03

γιατι το λες αυτο?? ισα ισα που θα χαρω να γνωρισω οσους καταφερουν να ερθουν....το να μαζευτουν ΚΑΙ οι 300 ειναι λιο δυσκολο αλλα οσοι μαζευτουν, τουλαχιστον προσωπικα θα κανω πολλες νεες γνωριμιες...εσυ θα καταφερεις αν ερθεις?
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#7 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 31 October 2008 - 13:10

Η Λιζα δεν εννοει ΑΥΤΟΥΣ τους 300...

Spoiler:


Μαλλον θα απογοητευτεις...
Posted Image

#8 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 31 October 2008 - 13:29

ινσερτ φεησπαλμ χήαρ...

κάποια στιγμή μέσα στον Νοέμβρη ανεβαίνω και εγώ... αλλά θα δούμε αν θα είναι επίσημη η επίσκεψη ή απλά στο τρέξιμο...

*Insert 10x Facepalm for me as well*
Sponi, αν την κανεις επισημη, θυμησου να φερεις και δευτερο απο εκεινο που ελεγες (το "πρασινο" , ξερεις εσυ):wis:

;253936']Λοιπον,Επειδη θα ανεβω με αμαξι θα δω αμα γινετε να φυγουμε νωριτερα για να μπορεσουμε να προλαβουμε ενα γρηγορο καφε πριν το παιχνιδι...Θα ενημερωσω Αυριο για σιγουρα πραγματα...

Ενημερωσε, αν και δεν ξερω αν θα προλαβουμε να οργανωθουμε:knock-knock:

λολ τη κοπέλα τη ρώτησες αν θέλουν να μαζευτούν 300 οτάκου για να την υποδεχτουν?
θα την τρομάξεις... στην τελική μπορεί να μη θέλει να δει κάποιους

Δεν ειναι ολες οι κοπελες μισανθρωποι σαν την αφεντια σου, desuακι :orly: Και το οτι ρωταμε το ατομο που θα ερθει αν επιθυμει συναντηση ή οχι πριν το ποσταρουμε εδω το θεωρησα αυτονοητο.
Posted Image

#9 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 31 October 2008 - 15:57

Πολύ καλη η ιδεα σου Γιαννη μου.....αντε θα περιμενουμε οποιο ατομο ειναι να ρθει!!! :)

And Περιπετειωδες αγορι τι "Πρασινο" εννοεις?!?!?!!?!?!?! :orly:

Tiger-stock-blog-header.jpg


#10 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 31 October 2008 - 18:12

Πολύ καλη η ιδεα σου Γιαννη μου.....αντε θα περιμενουμε οποιο ατομο ειναι να ρθει!!! :)

And Περιπετειωδες αγορι τι "Πρασινο" εννοεις?!?!?!!?!?!?! :orly:

Πολλα ρωτας :P

Εισαι μεσα για Τεταρτη λοιπον;
Posted Image

#11 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 31 October 2008 - 18:14

Αρργγκκκ...οχι Τεταρτη.....εχω μαθηματα καθημερινες εκτος απο Πεμπτη....
Τεταρτη για τι ωρα λετε!?!?!?!
Ατομα? Μερος?
Υπαρχει μικρη πιθανότητα....!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#12 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 31 October 2008 - 18:26

Αρργγκκκ...οχι Τεταρτη.....εχω μαθηματα καθημερινες εκτος απο Πεμπτη....
Τεταρτη για τι ωρα λετε!?!?!?!
Ατομα? Μερος?
Υπαρχει μικρη πιθανότητα....!!!

Δε μου λες ρε παληκαρουδι μου, ποσταρεις σε ενα νεοσυστατο thread χωρις να εχεις καν διαβασει το πρωτο ποστ;:frozen:
Posted Image

#13 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 31 October 2008 - 19:09

Ναι !! ΑΜΕΕ!! :P

Tiger-stock-blog-header.jpg


#14 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 31 October 2008 - 19:19

καποια στιγμη θελω και εγω να ανεβω... αλλα τις περισσοτερες φορες δε βολευουν οι ωρες λογω δουλειας... θα δουμε....
Posted Image

#15 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 October 2008 - 19:22

Μaybe i 'll be there....

a golden boy like me never knows what the next day will be

....τι τραβαμε και μεις οι χορευτριες!
Posted Image