Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μικρά meeting, έτσι για γνωριμία


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#46 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 13 September 2008 - 10:52

Ω, πίστεψέ με, οι otaku ξεχωρίζουμε από μακριά. Δε νομίζω να 'χουμε κάποιο πρόβλημα στην αναγνώριση.

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#47 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 13 September 2008 - 11:51

Όπου δείτε έναν μισο-φαλακρό με μια μαύρη δερμάτινη τσάντα χειρός και μια μαύρη μπλούζα να στέκεται κάτω από την αψίδα και να μιλάει ασταμάτητα, εγώ θα είμαι.

#48 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 13 September 2008 - 12:44

Άντε λέω να έρθω κι εγώ. Ελπίζω να μην σας πειράζει :hahaha:
phmava.php

#49 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 13 September 2008 - 23:05

Μια χαρά πήγε το πρώτο "μικρό meeting". Περιμέναμε 5, ήρθανε 10! Και είχε και φάσεις που είναι για ποντιακά ανέκδοτα. Λέω να το κάνω κωμικό διήγημα ...

#50 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 14 September 2008 - 11:23

Και τώρα θα σκάσει μύτη ο Adventurer να ανεβάσει gallery:hahaha:.Πλάκα είχε:hihi2:.Και τα καλύτερο ήταν όλα τα ευτράπελα:fromabove: (...που καταγράφτηκαν φυσικά:joyful:).Gomen για το ":wet2:" Αmphilyki btw:ureshii:!


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#51 Amphilyki

Amphilyki

    ΗΠΑΣΑΒΛΑΒΗ

  • Members
  • 52 posts

Posted 14 September 2008 - 22:27

Ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε anime meeting ( πέραν από τα party) και μπορώ να πω πως μου έμειναν πολύ καλές εντυπώσεις! Χαβαλές και καλή κουβεντούλα!
Δεν πειράζει Cassiel για το λούσιμο! Θα σε εκδικηθώ μια μέρα! :try: Άλλωστε μου αρκεί που γύρισα αρτιμελής σπίτι (και που έκανα τη ζωή του Adventurer κόλαση:hahaha:!)

Hilfe! Das Monstrum in mir wird explodieren!


#52 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 15 September 2008 - 08:48

Να ναι καλά η θεωρία της "ησυχίας του καφέ" που διατύπωσες σε κάποια φάση.Προφανώς και ήταν πρότυπο αυτό το meeting για κάτι τέτοιο:hiding_something:.Όσο για τον Adventurer μάλλον του "γλύκανες" την ζωή, παρά του την έκανες κόλαση:hahaha:.Όχι άλλο ζάχαρι:hihi2:!


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#53 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 15 September 2008 - 10:14

χαχαχα...
ακους εκει ησυχια του καφε.....

Συνεχεια μα συνεχεια ρε παιδια χυνατε πραγματα κατω.....
τι ποτηρια σπασατε.....τι νερα,τι καφεδες,αλλα ειχαμε και ωραια ευτραπελα....μουαχαχαχα!! :D

Tiger-stock-blog-header.jpg


#54 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 15 September 2008 - 11:40

Κρίμα που έφυγα νωρίς... αλλά τέτοια meeting μου αρέσουν πολύ και θά'θελα να ξαναγίνει σύντομα!

(Αυτή τη φορά θα καθήσω μέχρι το τέλος!)

Αλήθεια, τί ώρα το διαλύσατε, ρε παιδιά;

Posted Image


#55 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 15 September 2008 - 12:11

Τι να σου πω, εγώ έφυγα λίγο πριν τις 7. Οι άλλοι θαρρώ κάτσανε μέχρι τις 8 και κάτι, αλλά δεν παίρνω κι όρκο.

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#56 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 15 September 2008 - 13:48

Βασικά πρέπει να ήταν 9 παρά.Όλο λέγανε μερικοί "θα φύγουμε θα φύγουμε" αλλά μπαααα που να αφήσουν τέτοια φάση:gn2:.Εσύ TheLastQuincy μη μιλάς γιατί έδωσες πάλι νέα έννοια στα "ευτράπελα":kakaka:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#57 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 15 September 2008 - 14:04

θελω να δω τη φωτο με τον Last Quincy να γλειφει τα ποδια της Amphilyki τρελα κεφια θα κανουμε:burningbe3::burningbe3::burningbe3: Αιντε πλεον δεν ειμαι πρωταρης :wooi2:χαρηκα παρα πολυ που γνωρισα τα παιδια οι οποιοι ειναι ενας και ενας :riiight::riiight::riiight:

Υ.Σ δεν θα σπουδασω ποτε Τεχνολογικη Γεωπονιας(μετα απο αυτα που ακουσα):sick:
Posted Image
Posted Image

#58 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 15 September 2008 - 15:04

Οπως ανεφεραν και οι προλαλησαντες επεσε πολυ καψιμο, και δεν μιλαμε για καψιμο "οινοπνευμα και σπιρτο" , μιλαμε για καψιμο "αχανεις ξερες εκτασεις και καυσιμα διαστημοπλοιου" :burningbe3: Τοσα γαλονια νερο ριξαμε με κανατες, ποτηρια και ποτηρακια - σε μερικες περιπτωσεις το πιναμε κιολας ΑΦΟΥ το ριχναμε- και ουτε καν μας πτοησανε! Αφηστε πια τι μειγμα ηπιε αυτος ο phm... δε θα μου εκανε καμια εντυπωση αν καποια στιγμη αρχιζαν να βγαινουν μικρα πρασινα ανθρωπακια απο το στομα του. (Τουλαχιστον το πειραμα ειχε απολυτη επιτυχια αφου καταφερε να τον κανει αρκετα σχιζοφρενη ωστε να μας αποκαλυψει επιτελους τι σημαινουν τα περιφημα αρχικα του ονοματος του!)

O καημενος ο Shikamaru τρομαξε τοσο πολυ απο ολα αυτα που καθησε στο διπλανο τραπεζι χωρις να μιλαει, γενομενος ετσι το ιδανικο θυμα για τον Roriconfan να αναπτυξει ολες τις μυστηριωδεις (και αμφιλεγομενες) θεωριες του περι ανιμε. Ευτυχως ειχε αναλαβει η Teachan να τον συμμορφωνει που και που και ετσι κρατιοταν ενα επιπεδο στη συζητηση (αν και οταν ο Roriconfan αρχισε να μας μιλαει για τα anime reviews του, η Teachan τα εχασε και αρχισε να μας λεει πως ειμαστε φανταστικοι και πως η συζητηση που καναμε υπαρχει και δεν υπαρχει ταυτοχρονα - ευτυχως μετα απο λιγο συνηλθε αν και δε θυμοταν τιποτα απο το συμβαν). Ο TheLastQuincy παλι ηταν χαμηλων τονων κατα κυριο λογο, αφου ανοιγε το στομα του μονο για να πει οτι ο Lelouch ειναι θεος ή για να πιει νερο:bath:

Μετα απο τον καφε πηγαμε μια βολτουλα στη Ναυαρινου, αν πατε εκει ακομα και σημερα ευκολα θα βρειτε που καθομασταν ακολουθοντας τα ιχνη απο τα χυμενα λαδια του γυρου μου και τα λιωμενα παγωτα των υπολοιπων. Το διαλυσαμε λιγο μετα τις εννια.


ΥΓ: Εσενα Amphilyki επρεπε να σε πετυχει το ζαχαρωμενο παπουτσι μου οταν το πεταξα, να εβλεπες κι εσυ τη γλυκα (pun intended). Αλλα μην ανησυχεις, πισω εχει η αχλαδα την ουρα. Σου προτεινω την επομενη φορα που θα βγουμε να μη φορας μπλουζα με ανοιχτο γιακα :hiding_something:
Posted Image

#59 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 15 September 2008 - 15:20

θελω να δω τη φωτο με τον Last Quincy να γλειφει τα ποδια της Amphilyki τρελα κεφια θα κανουμε:burningbe3::burningbe3::burningbe3:

Πςςςςςςςς.Μην τα λες αυτά δημοσίως:terror2:!Πάντως δεν είναι φώτο.Είναι "μόνο" βίντεο και για μάντεψε ποιος το έχει:wis:.

Αφηστε πια τι μειγμα ηπιε αυτος ο phm... δε θα μου εκανε καμια εντυπωση αν καποια στιγμη αρχιζαν να βγαινουν μικρα πρασινα ανθρωπακια απο το στομα του.


Αν δεν κάνω λάθος (ή μάλλον το βίντεο που τράβηξα) το ίδιο μίγμα το ήπιε και η Amphilyki, no? Την επόμενη φορά που θα δούμε δύο όντα με εξογκώματα,ένα μαύρο φτερό,μια γλώσσα ως το πάτωμα και άλλα τέτοια θα ξέρουμε ποιοι είναι:hahaha:. Όχι, δεν θα είναι cosplay του επόμενου πάρτυ:drink:

(Τουλαχιστον το πειραμα ειχε απολυτη επιτυχια αφου καταφερε να τον κανει αρκετα σχιζοφρενη ωστε να μας αποκαλυψει επιτελους τι σημαινουν τα περιφημα αρχικα του ονοματος του!)


:oo::oo::oo:!!!Πότε ρε συ;;;Που ήμουν εγώ.Θα μου το πεις σύντομα:kill4u:


O καημενος ο Shikamaru τρομαξε τοσο πολυ απο ολα αυτα που καθησε στο διπλανο τραπεζι χωρις να μιλαει.


Άλλη φορά Shikamaru έλα και από την άλλη μεριά να σε μάθουμε και οι υπόλοιποι:wooi2:

Ευτυχως ειχε αναλαβει η Teachan να τον συμμορφωνει


Και εσένα με τα μπουνίδια που σου έριχνε:hahaha:

Ο TheLastQuincy παλι ηταν χαμηλων τονων κατα κυριο λογο, αφου ανοιγε το στομα του μονο για να πει οτι ο Lelouch ειναι θεος ή για να πιει νερο:bath:


Και τι νερό:joyful:!


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#60 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 15 September 2008 - 15:57

Πςςςςςςςς.Μην τα λες αυτά δημοσίως:terror2:!Πάντως δεν είναι φώτο.Είναι "μόνο" βίντεο και για μάντεψε ποιος το έχει:wis:.

Εμ φυσικα, αφου ο TheLastQuincy κανει τις καφριλες μονο οταν λειπω (οπως καταλαβαινετε ειναι ολα μερος της σκευωριας του να μην παραδεχτει οτι ειμαι καλυτερος φωτογραφος απο αυτον!).


Την επόμενη φορά που θα δούμε δύο όντα με εξογκώματα,ένα μαύρο φτερό,μια γλώσσα ως το πάτωμα και άλλα τέτοια θα ξέρουμε ποιοι είναι. Όχι, δεν θα είναι cosplay του επόμενου πάρτυ:drink:

Γιατι ρε συ, θα μπορουν ανετα να κανουν cosplay τον Naota του FLCL τη στιγμη που βγαινει το ρομποτ απ'το κεφαλι του :hahaha:

:oo::oo:!!!Πότε ρε συ;;;Που ήμουν εγώ.Θα μου το πεις σύντομα:kill4u:

Εκει που μας ειχε πει οτι θα το'κανε ρε Βλαχο!! Click here!

Και εσένα με τα μπουνίδια που σου έριχνε:hahaha:

Μα τι λες παλι, το παρεξηγησες τελειως, χαδακια μου εκανε επειδη κατα βαθος ειναι τρυφερο κοριτσι :wooi2:
Posted Image