Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μικρά meeting, έτσι για γνωριμία


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#1 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 31 August 2008 - 13:17

Για να δούμε αν θα το γλυτώσω το κλείδωμα...

Εδώ μπορεί όποιος ψάχνει για καινούρια παρέα ανιμετζήδων να ποστάρει πότε έχει χρόνο για βόλτα, καφέ, πρόσκληση σε σπίτι κ.τ.λ. για γνωριμία, συζήτηση, ανταλλαγή ανιμέ, τζερτζελέ.

Δε πρόκειται για τρελές συναντήσεις από όλη την Ελλάδα, μόνο απλά πράγματα, όπως "θέλει κανείς από Θεσσαλονίκη να βρεθεί μαζί μου για πρώτη φορά το επόμενο Σάββατο;"

Αυτό το τόπικ προωθεί την γνωριμία από κοντά μελών που μένουνε στην ίδια πόλη ή χωριό. Τίποτα το τρελό δε χρειάζεται να οργανωθεί, ούτε υποσχέσεις είναι απαραίτητες.

Ξεκινάω πρώτος, όπως παραπάνω.
Θέλει κανείς από Θεσσαλονίκη να γνωριστεί μαζί μου το επόμενο Σάββατο; Ώρες όποιες σας βολεύουνε. Διατήθεμαι να κάνω και ανταλλαγές ανιμέ. Η λίστα μου στην υπογραφή μου.

#2 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 31 August 2008 - 14:57

Πριν από οτιδήποτε άλλο θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις συμμετάσχει ποτέ σε κάποια από τις εκδηλώσεις που κάνουν τα παιδία κατά καιρούς στη Θεσσαλονίκη (πάρτυ, παραλία κλπ). Μέχρι τώρα δεν υπήρχε αντίστοιχο θρεντ, και μια χαρά είδα ότι έχει δημιουργηθεί παρέα πάνω. Τα παιδία βγαίνουν συχνά εξώ, και γνωρίζονται αρκετά καλά μεταξύ τους.
Το ίδιο ισχύει και για την Αθήνα, μόνο που εδώ γίνονται και οι προβολές, και κάθε Σάββατο πάρτυ με γιαπωνέζικη μουσική.
Δεν θέλω να αμφισβητίσω τις προθέσεις σου, ή να κρίνω την επιθυμία σου να γνωρίσεις από κοντά άτομα του φόρουμ, απλός (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) σου προτείνω να συμμετάσχεις αρχικά στις εκδηλώσεις που γίνονται κατά καιρούς. Ειδικά τώρα, μόλις τελειώσουν οι εξεταστικές, πιστεύω ότι όλο και κάτι θα οργανωθεί:congrats:



#3 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 31 August 2008 - 20:48

Μωρέ έχω πάει αλλά αυτά γίνονται μια φορά το δίμηνο εδώ Θεσσαλονίκη. Και κάτι προσπάθειες που έκανα με έμπειρα μέλη δεν έκατσε. Αναφέρομαι σε πιο απλά πράγματα. Τρεις τέσσερις σε καμοιά καφετερία για τζερτζελέ, τίποτα παραπάνω.
Νοιώθω μοναξιααα:emptyonexg1:

#4 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 31 August 2008 - 22:30

Poor roriconfan...We gather @Otaku No Sekai And then we go to drink some beer or something...
It would be nice if you could start something like that.
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#5 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 31 August 2008 - 23:52

;226797']Poor roriconfan...We gather @Otaku No Sekai And then we go to drink some beer or something...
It would be nice if you could start something like that.


the guy lives at Κύμινα Θεσσαλονίκης......otaku no sekai is like 450 kms away

Posted Image


#6 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 01 September 2008 - 16:20

the guy lives at Κύμινα Θεσσαλονίκης......otaku no sekai is like 450 kms away

Rofl i know..I just say that if he can start something like "Otaku No Sekai Meetings"it would be nice....:wooi2:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#7 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 01 September 2008 - 21:47

Εγώ να ξεκινήσω κάτι τέτοιο; Εδώ καλά, καλά δε βρέθηκε ένας νά πει το οκ και άντε, τσουπ, καινούριος θεσμός;

Φυσικά, δεν είναι ενάντια στο θέμα του τόπικ να ξεκινήσει κάποιος από εσάς που σουλατσάρετε εκεί κάτι τέτοιο.

#8 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 01 September 2008 - 22:16

εγω ειμαι μεσα φιλε αλλα θα ηταν προτιμοτερο κατα τη γνωμη μου να μαζευτουμε 5-6 ατομα και μετα ν'αρχισουμε να βολταρουμε στη ΣΑΛΟΝΙΚΑ ή και οτιδηποτε αλλο:thatsit:
Posted Image
Posted Image

#9 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 02 September 2008 - 15:05

3 to go...

#10 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 02 September 2008 - 19:55

Πέρα από τον Karkas και τον Ephialtes υπάρχουν άλλοι otaku στα Τρίκαλα?
Αν υπάρχουν ας το πουν εδώ, έτσι ώστε την επόμενη φορά που θα είμαι Τρίκαλα να γνωριστούμε, έτσι ώστε να πείσουμε το πρακτορείο τύπου να φέρνει manga, πέρα από Αμερικάνικα comics!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#11 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 04 September 2008 - 08:38

τελικα roricofan ποσοι μαζευτηκαμε:hmmm:
Posted Image
Posted Image

#12 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 04 September 2008 - 13:17

Εσύ πόσοι λες; Εγώ, εσύ και ο κούκος. Ούτε αρκετοί για την έκφραση δεν είμαστε! Αν δεν θέλεις να είμαστε μόνο οι ΄δύο μας, περίμενε άλλη μια βδομάδα ΜΠΑΣ και βρεθεί κι άλλος. Μα τι, όλοι πια έχουνε μια ανιμέ παρέα εκτός από εμένα;

#13 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 04 September 2008 - 14:13

Κι εσύ roriconfan γιατί θέλεις να έχεις άλλη anime παρέα από τους άλλους;
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#14 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 04 September 2008 - 21:54

Ποιος ήρθε; Δεν έχω (πλέον) ανιμέ παρέα. Διασκορπιστήκανε και οι πέντε τους στις τέσσερις άκρες του κόσμου.

#15 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 04 September 2008 - 22:19

Ποιος ήρθε; Δεν έχω (πλέον) ανιμέ παρέα. Διασκορπιστήκανε και οι πέντε τους στις τέσσερις άκρες του κόσμου.

Το "απορριπτονται" δε γραφεται ετσι, Pierre... Και ο Fingoflin αναφεροταν στα παιδια του anime.gr που βρισκονται που και που για καφε οπως ο Melkor, o Ptomahawk, o BarbasSs, o Me_Loves_Neliel κτλ.
Posted Image