Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Hairstyle! (ποιοι το έχετε καταφέρει?)


  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#31 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 02 August 2008 - 23:41

Εύκολα; Αρ γιου κιντινγκ μι;;; Όποτε πάω να ισιώσω τα μαλλιά μου, πρέπει να αφιερώσω πάνω από μιαμισι ώρα, οπότε δεν το κάνω πάνω από μια φορά το χρόνο.. Βρήκα και φώτο απ΄το σχεδόν αποτυχημένο μαλλί που έλεγα πιο πάνω...
Posted Image

Καταραμένη υγρασία...

#32 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 03 August 2008 - 00:36

παιζει να ηταν γαματο(πριν γινει ετσι)



Posted Image






#33 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 03 August 2008 - 00:49

παιζει να ηταν γαματο(πριν γινει ετσι)

Ήταν, γι'αυτό το κλαιγα μετά, και δεν το έχω και σε καμιά φωτογραφία αποθανατισμένο.. κλαψ... και την επόμενη φορά που ντύθηκα Σεφι μου τέλειωσε η μπογιά με αποτέλεσμα να έχω ασημολιλά μαλλιά(το υπόστρωμα ήταν μώβ). Κάποτε, κάποτε θα το πετύχω!:bahhh:

#34 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 03 August 2008 - 03:30

Posted Image Posted Image

I win.
It's natural too.

LfNX0dh.png


#35 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 03 August 2008 - 06:44

Posted Image Posted Image

I win.
It's natural too.


:hahaha::hahaha::hahaha: Καλα ειναι ολοιδιο......... Την επομενη φωρα διξτο μας ολο

#36 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 03 August 2008 - 14:24

φιλος το χρωμα λειπει μονο:hahaha:xd



Posted Image






#37 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 04 August 2008 - 10:48

Posted Image Posted Image

I win.
It's natural too.


:dazed:Το απόλυτο μαλλί!:hahaha: Η φύση ξέρει τι δίνει και που!

#38 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 05 August 2008 - 10:37

φτου,θελω και εγω να τα κανω κατι σαν ανιμε,αλλα δεν μου βγενουνε...μεχρι και visual kei προσπαθησα αλλα τπτα.....αποτυχια τελειως....μα πως το κανουνε το μαλλι τους δηλαδη??????????????
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#39 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 05 August 2008 - 12:46

Εγώ πάντως κοιμάμαι τουλάχιστον 8 ώρες την ημέρα για να το πετύχω. Πολύ δουλειά...

LfNX0dh.png


#40 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 05 August 2008 - 14:36

εεε λοιπον,εγω οταν εχω τα μαλλακια μου στο φυσικο τους μεγεθος(κατα την αποψη μου παντα το μεγεθος)ειναι ιδια με αυτα του Νaota Νandaba απο το FLCL...Τον εκανα και cosplay μια χαρουλα...
Spoiler:

επισης τωρα που εχω το Mohok style μπορω ανετα να σηκωνω την μοικανα μου και να μοιαζω σε κανα χαρακτηρα που εχει mohok μαλλι...(μεχρι τωρα δεν εχω δει κανεναν...:cry5:)
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#41 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 06 August 2008 - 01:00

;217086']εεε λοιπον,εγω οταν εχω τα μαλλακια μου στο φυσικο τους μεγεθος(κατα την αποψη μου παντα το μεγεθος)ειναι ιδια με αυτα του Νaota Νandaba απο το FLCL...Τον εκανα και cosplay μια χαρουλα...

Spoiler:

επισης τωρα που εχω το Mohok style μπορω ανετα να σηκωνω την μοικανα μου και να μοιαζω σε κανα χαρακτηρα που εχει mohok μαλλι...(μεχρι τωρα δεν εχω δει κανεναν...:cry5:)


Posted Image

#42 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 07 August 2008 - 22:36

Χμμμ εκτός από τον τρελό επιστήμονα και τον Ταρζαν άλλα δεν έχω καταφέρει να πετύχω :hahaha:
Posted Image

#43 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 08 August 2008 - 00:20

φτου,θελω και εγω να τα κανω κατι σαν ανιμε,αλλα δεν μου βγενουνε...μεχρι και visual kei προσπαθησα αλλα τπτα.....αποτυχια τελειως....μα πως το κανουνε το μαλλι τους δηλαδη??????????????

Απλός το έχουν έτσι φυσικό και το ξερένουν με λάκ.
Σχεδον όλοι οι ιάπωνες εχου τσίτα ίσια μαλλιά.
Γενικά όσο πιο ίσια είναι τόσο πιο εύκολα φτιάχνονται..
Άμα έχεις σπαστο-ίσια ειναι 5 λεπτά δουλειά(με ισιομα)...με GEL θες 50 κιλά..
Αν έχεις σπαστά δεν γίνεται τίποτα με gel...Πρέπει να κάνεις πιστολάκι αρκετή ώρα και μετά να βάλεις οσο πιο στερεό κερί γινεται...(αν βάλεις υγρο κερί 8α ειναι σαν να τα βρέχεις).


Edited by Sora of the wind, 11 August 2008 - 22:29.


#44 Raptor

Raptor

    ヴィジュアル系,

  • Members
  • 93 posts

Posted 10 August 2008 - 20:15

Καλά όλα αυτά αλλά ας μην ξεχνάμε πως οι Ιάπωνες οι ίδιοι (και γενικώς οι Ασιάτες) έχουν άλλο τύπο μαλλιών που προσφέρεται για τρελά χτενίσματα. Είναι φυσικά ίσια και στέκονται έστω και με λίγο τζελ. Όταν ήμουν στην Ιαπωνία ΟΛΟΙ οι trendy τυπάδες κυκλοφορούσαν με μαλλιά σε στυλ άνιμε. Βασικά είναι πολύ της μόδας το Punk ανάμεσα στους νέους. Ακόμα θυμάμαι τον θεό από τα Starbucks στην Osaka με το κουστούμι και τα spiky hair! :nbleed:



Kαλα...είδες τέτοιο άτομο και δεν του μίλησες?:hahaha:
Εγώ αυτο προσπαθώ να επιτύχω σε κανα μήνα...:congrats:
κουστούμι style με anime μαλλι τα σπαει.. ασε π σε περνανε και για yakuza..
Spoiler:
Ξεπερνά τα 250 pixels ύψος.

#45 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 11 August 2008 - 14:16

Autos ειμαι εγω σε προσπαθεια πριν μερικους μηνες να κανω το μαλι του cloud.Μην βαρεσετε πολυ :frozen:

[media]http://img393.imageshack.us/img393/6278/to6eg989513302qq9.th.jpg[/media]

[media]http://img527.imageshack.us/img527/1308/ceatec44223802wb3.th.jpg[/media]

[media]http://img150.imageshack.us/img150/7159/snuqhx57159302ea1.th.jpg[/media]
Posted Image
Posted Image