Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Hairstyle! (ποιοι το έχετε καταφέρει?)


  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#16 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 19 July 2008 - 09:13

o Fei Long απ το Viewfinder σου κανει hair-wise? :P

Posted Image


τι πόσταρε το άτομο!! είσαι λωλή μαρήηηηηηηη :hahaha:

κάνω έκκληση σε όλας τας κορασίδας του φόρουμ να μπαγλαρώσουμε τον όντιν να του φτιάξουμε το μαλλί διότι έχει άνιμε προσόντα (=πολύ μακρύ, πρόκα, ξανθό σκούρο) :tensai:
λοιπόοοον??? :kill4u:

Posted Image


#17 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 19 July 2008 - 09:23

τι πόσταρε το άτομο!! είσαι λωλή μαρήηηηηηηη :hahaha:

κάνω έκκληση σε όλας τας κορασίδας του φόρουμ να μπαγλαρώσουμε τον όντιν να του φτιάξουμε το μαλλί διότι έχει άνιμε προσόντα (=πολύ μακρύ, πρόκα, ξανθό σκούρο) :tensai:
λοιπόοοον??? :kill4u:


Αμέ, μια στιγμή να πάρω το εργαλείο μου,

Posted Image

Edited by Maya-chan, 19 July 2008 - 17:53.

15fkk04.jpg


#18 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 19 July 2008 - 13:43

τι πόσταρε το άτομο!! είσαι λωλή μαρήηηηηηηη :hahaha:

κάνω έκκληση σε όλας τας κορασίδας του φόρουμ να μπαγλαρώσουμε τον όντιν να του φτιάξουμε το μαλλί διότι έχει άνιμε προσόντα (=πολύ μακρύ, πρόκα, ξανθό σκούρο) :tensai:
λοιπόοοον??? :kill4u:


:hahaha::hahaha:

μα γιατι το λες αυτο??? :ppp δεν ειναι ενα κομψοτεχνημα ο Fei-chan και το μαλλι του (ασχετως *ahem* lifestyle και συνηθειων *coughcoughcough* XDDD) ??

and thank u so much!!! i try hard to be!!!:congrats::congrats:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#19 Son_goku

Son_goku

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 24 July 2008 - 11:37

Εγώ πάντως μπορώ να πω πως μια φορά τα κατάφερα και τα έκανα σαν του
Spoiler:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image


Spoiler:

#20 1oneiromono

1oneiromono

    suicide with pixels....

  • Members
  • 113 posts

Posted 24 July 2008 - 12:39

μακαρι να μπορουσα να φτιαξω το μαλλι μου τοσο ευκολα οσο τα παιδια στα βιντεο(....οταν τα ειδα ηθελα να παρω να τσκεκουρι και να παρω το σκαλπ τους XDD) .Αν κατσω να τα ισιοσω και μετα να τα βρεξω η' βαλω ζελ αρχιζουν και περνουν το παλιο τους σχημα γμτ ::sadist:
Posted Image

#21 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 24 July 2008 - 13:49

αν και το εχω πει και παλιοτερα...
μιας και ειμαι κομμωτης(δεν κανω πλακα) οποιος θελει μπορω να του κανω οτι θελει μιας και τα πειραματα πλεων εχουν δωσει αποτελεσματα και μετα σιγουριας μεγαλης σας αναλαμβανω για πασης φυσεως hair-anime καταστασεις......:hahaha:

για αθηνεους ομως γιατι η θεσσαλονικη πεφτει κομματακι μακρια...:burningbe3:

Posted Image


Posted Image

                                                                       


#22 zzzgaarazzz

zzzgaarazzz

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 26 July 2008 - 01:33

Καθε φορα που κτενιζομαι προσπαθω να κανω αυτο το μαλι......
ποτε ομως δεν καταφερα ουτε να πλησιασω!!!
:uhh:
μα πως το εκανε σε 8 λεπτα ο αλλος??????:erk:
εγω δεν μπορω ουτε σε 8.888 λεπτα να το κανω.:cry5:

vectrapearl ξερεις κανεναν απο θεςς που να μπορει να σηστηνεις.....

Spoiler:





#23 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 26 July 2008 - 22:42

Καλά όλα αυτά αλλά ας μην ξεχνάμε πως οι Ιάπωνες οι ίδιοι (και γενικώς οι Ασιάτες) έχουν άλλο τύπο μαλλιών που προσφέρεται για τρελά χτενίσματα. Είναι φυσικά ίσια και στέκονται έστω και με λίγο τζελ. Όταν ήμουν στην Ιαπωνία ΟΛΟΙ οι trendy τυπάδες κυκλοφορούσαν με μαλλιά σε στυλ άνιμε. Βασικά είναι πολύ της μόδας το Punk ανάμεσα στους νέους. Ακόμα θυμάμαι τον θεό από τα Starbucks στην Osaka με το κουστούμι και τα spiky hair! :nbleed:

#24 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 01 August 2008 - 00:11

το μαλλι μ μπορω να το κανω manga style,(με to manga gel ftw :) ) k αυτο π ειχα πετυχει κ μ αρεσε πιο πολυ ηταν το μαλλι του Ichigo(Bleach),το hairstyle(οχι το χρωμα)



Posted Image






#25 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 01 August 2008 - 00:16

εγω παλι οταν ειχα μακρια μαλλια πηρα ζελε και αρχισα να βαζω ωστε να τα σηκωσω ορθια(τα μαλλια μου) να δω πως θα ειμαι. αποτελεσμα??? εμοιαζα σαν super sayan αλλα με μαυρα μαλλια:hahaha:
Posted Image

#26 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 01 August 2008 - 00:20

lol dude,επρεπε να παρεις μια μπογια κ να τα εβαφες κιτρινα!



Posted Image






#27 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 01 August 2008 - 00:29

σκεφτηκα να επαιρνα απο αυτα τα spray για της αποκριες για τα μαλλια αλλα ειχαν περασει. βεβαια ειχα ενα κοκκινο spay για τα μαλλια απο τις προηγουμενες αποκριες αλλα βαριομουνα να κανω τον gogeta ssj4.
Posted Image

#28 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 01 August 2008 - 13:05

Μια φορά κατάφερα να ισιώσω το μαλλί γιατί έκανα τον Sephiroth. Είχε γίνει τέλειο, η ασημί μπογιά είχε πιασει καταπληκτικά (σε 3 χώρες έψαξα να βρώ ασημί μπογιά χωρίς στρασάκια άλλωστε!!). Βγαίνουμε απ΄το σπίτι και-όπως κλασσικά γίνεται στην Αγγλία- πιάνει βροχή. Πόσο ήθελα το μαύρο materia εκείνη την ώρα!!! Τα μαλλιά μου φυσικά γίναν ελαφρώς σπαστά και προς το τέλος ελαφρώς ασημοπράσινα (το υπόστομα ήταν μπλε-τυρκουάζ..). Ελαρφώς αποτύχαν δηλαδη.

Το μαλλί της Isabella Yamamoto το είχα πιο εύκολο πάντως μιας και είναι old hollywood style και μωβ. Κάποτε ίσως κόψω μερικές περίεργες τούφες να αποκτήσουν περίεργο στυλάκι, αν και ομολογώ πως στο styling δεν είμαι καθόλου καλή. Στα χρώματα όμως...:wooi2:

siga to mali re:P


Γιατί ρε συ; Ο dark έχει εκπληκτικό μαλλί και σαν χρώμα και σαν στυλ!

#29 koukouroukou

koukouroukou

    Anime Newbie

  • Members
  • 52 posts

Posted 02 August 2008 - 22:45

Πολύ θα ήθελα να έχω τα μαλλιά ενός anime χαρακτήρα ή τουλάχιστον να πετύχω κάτι με λίγη προσπάθεια αλλά δεν το βλέπω...

Εδώ δεν μπορώ να βρω άκρη με το μαλλί μου στην καθημερινή μου ζωή.

Άλλωστε οι χαρακτήρες που μου αρέσουν συνήθως έχουν πολύ πιο μακριά μαλλιά από τα δικά μου. Εκτός αν πάρω μία περούκα και λύσω το πρόβλημα!

#30 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 02 August 2008 - 23:07

εσεις τα κοριτσια εχετε πιο ''ευκολα'' μαλλια κ μπορειτε να κανετε τρελα σχεδια,εμεις τα αγορια βαζουμε τονους gel για να πετυχουμε εξαλλα μαλλια



Posted Image