Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Hairstyle! (ποιοι το έχετε καταφέρει?)


  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#1 Raptor

Raptor

    ヴィジュアル系,

  • Members
  • 93 posts

Posted 16 July 2008 - 15:22

Λοιπόν...
Ποια είναι η άποψη σας για το hairstyle που παρουσιάζεται στα anime και τα manga?
Πιστεύεται ότι είναι εφικτό απο έναν Ελληνα να το κάνει?
Μήπως είναι μόνο για τους Ιάπωνες (και γενικότερα για τους Ασιάτες) οι οποιοι έχουν κατάλληλο μαλλί?

Ορίστε μερικά tutorials για να δοκιμάσετε:wis:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=DPFC3gpuD24[/media]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=O4uQ04IoGeU[/media]
Spoiler:
Ξεπερνά τα 250 pixels ύψος.

#2 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 16 July 2008 - 15:45

Εγώ έχω φυσική περμανάντ, δεν με παίρνει να κάνω τέτοια. :hahaha:

LfNX0dh.png


#3 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 16 July 2008 - 16:11

τελειο τελειο....., αλλα εγω δεν μπορω ποτε να τα πετυχω:(

#4 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 16 July 2008 - 16:13

Σε μερικούς βγαίνει φυσικό... αν είσαι αγόρι και το μαλλί σου δεν είναι πολύ κοντό ή πολύ ίσιο, κόψτο κοντό και μην το χτενίζεις καθόλου. Και μόλις μακρύνει λίγο... voila! :hahaha:

15fkk04.jpg


#5 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 16 July 2008 - 16:17

Πριν δυο μήνες περίπου κατάφερα να αποκτήσω το "χτένισμα" του Madarame Ikkaku, χωρίς να δυσκολευτώ ιδιαίτερα, αφου το μεγάλο πρόβλημα ήταν ψυχολογικό και οχι τόσο "καλλιτεχνικό". Η δημοσίευση ενος tutorial κρίνεται περιττή, αφού το μόνο που θα σας χρειαστεί, είναι μια μηχανή κουρέματος...
ΥΓ: Οι εμπειρότεροι εξ υμών, χρησιμοποιήστε ελεύθερα τα Ζανπάκτου σας:tensai:

#6 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 16 July 2008 - 16:28

Εγω ειχα αφησει το μαλλι μου λιγο μακρι και ηταν ολοηδιο με του Rock Lee(εκτος απο οτι ηταν ξανθο:hahaha:).Παντος επειδη εχω "σκληρη" τρηχα μου σηκονονται ευκολα(τα μαλλια) και μπορω να το καταφερω ανετα αμα βαλω λιγο ζελε

#7 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 16 July 2008 - 18:33

ναι εχω καταφερει να κανω μαλλι αλα anime.....αλλα φυσικα οχι πανω μου!!!!

οταν δοκιμαζω κατι χρησιμοποιω πειραματοζωα(και συγκεκριμενα τον ξαδελφο μου) :hahaha::hahaha:
εχω πετυχει να κανω πανω του το μαλλι του sasuke....




μεταξυ μας αυτα ε;;;;;;;;

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#8 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 16 July 2008 - 21:14

Χμμ.. Μου βάζετε ιδέες τώρα που έχω μακρύ μαλλί ...:drink:
Αν και φοβάμαι πως οι υπόλοιποι μη-otaku Έλληνες θα με περάσουν για emo και θα τρώω ξύλο!:hahaha:
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#9 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 16 July 2008 - 21:32

Οπως εχω αναφερει και σε αλλο thread, καθε πρωι που ξυπναω το μαλλι μου φερνει σε Goku. Μαζι με εμενα ξυπναει και η ζουγκλα.

#10 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 16 July 2008 - 21:36

Αν μου βρείτε ένα καστανόξανθο χαρακτήρα άνιμε με μακρύ ίσιο μαλλί χωρίς να έχει φράντζα, τότε ναι, μπορώ.

HnH5aB0.jpg


#11 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 16 July 2008 - 22:24

Αν μου βρείτε ένα καστανόξανθο χαρακτήρα άνιμε με μακρύ ίσιο μαλλί χωρίς να έχει φράντζα, τότε ναι, μπορώ.


o Fei Long απ το Viewfinder σου κανει hair-wise? :P

Posted Image

Posted Image

Spoiler: &#33909


#12 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 16 July 2008 - 23:15

Εγώ έχω πολύ μακρύ μαλλί και αν το ισιώσω (γιατί μου κάνει κάτι μπούκλες χαμηλά) μπορώ να μοιάζω με όποια γυναίκα χαρακτήρα έχει μακρύ ίσιο μαλλί! :hahaha:
Πέραν αυτού κάποτες είχα κάνει τα μαλλιά της Yuna από Final Fantasy 10 και ήταν πετυχημένα. Επίσης προσπάθησα να μιμηθώ τα μαλλιά j-punk rocker αλλά δεν βγήκε πολύ πετυχημένο!

Η αδερφή μου πάλι έχει το καταλληλότερο άνιμε μαλλί. Αν ξυπνήσει από τον ύπνο είναι σαν τον Goku σε Super Sayan Mode αλλά κοκκινομάλλα. Με λίγο ζελέ γίνεται Vash the Stampede. Και με λίγη φαντασία ό,τι άλλο θέλει! Μια φορά έμοιαζε με yankee με 80s κούρεμα! Ξέρετε μωρέ school deliquent. Από αυτούς που ανήκουν σε συμμορίες με μηχανές. (Αλλά πολύ πιο Kawaii!)

#13 kotone

kotone

    琴音

  • Members
  • 2 posts

Posted 17 July 2008 - 01:33

Ε ναι λοιπον το ομολογω!Επιχειρησα να κανω το χτενισμα της Unohana(4th Division Captain-Bleach) και εμοιαζε σαν το μιζερο κοτσιδι της Laura απο το Μικρο Σπιτι στο Λιβαδι XD

#14 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 17 July 2008 - 17:19

o Fei Long απ το Viewfinder σου κανει hair-wise? :P

Posted Image


γκουχ sexy γκουχ:P
my hair??? αν και δεν ειναι ακριβως απο anime χμ... θα ελεγα οτι φερνουν αρκετα μεταξυ των μαλλιων της Nodame ~dorama stuff~
Spoiler:

και της Makoto απο Tada Kimi wo Aishiteru ~short hair one~
Spoiler:


η τελευταια ιδιαιτερα ειναι αρκετα ενδεικτικη... κυριως οσον αφορα το χαος στο μαλλι μ:P
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#15 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 17 July 2008 - 20:19

ειχα δει μια φορα στο σταθμο μετρο πανεπιστημιο ενα τουριστα πιθανον ιαπωνα (κρατουσε φωτογραφικη) με μαλλια copy-paste vegetta.ο τυπος πρεπει να ειχε βαλει τοσο κερι που ειχες την αισθηση πως αν τα τραβαγες θα σπαγανε.