Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί?


  • Please log in to reply
201 replies to this topic

Poll: Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί? (255 member(s) have cast votes)

Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί?

  1. Ναι (102 votes [40.00%])

    Percentage of vote: 40.00%

  2. Όχι (153 votes [60.00%])

    Percentage of vote: 60.00%

Vote Guests cannot vote

#61 Kapou

Kapou

    Alt τίς εί;;

  • Members
  • 33 posts

Posted 14 September 2008 - 16:23

Τα OP/EN είναι musτ, έχω δεί άπειρες φορες το ep 35 του Death note μόνο και μόνο για το OP και εκτός αυτού σε μερικά anime π.χ. Gundam(στα seed-seed destiny-00 τουλάχιστον) τα OP/EN είναι σχεδόν το μισό επισόδειο!
Posted Image
Spoiler:

#62 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 14 September 2008 - 16:37

Τώρα πια απλά δε μπορώ να δώ εύκολα σειρά (εκτός και αν είναι εξαιρετικότατη) αν δε δώ και το opening. Σαν να λείπει κάτι. Τα endings δε τα βλέπω με την ίδια συχνότητα επειδή συνήθως θέλω να δώ το επόμενο επισόδειο, αλλά και αυτά όταν έχω διάθεση τα παρακουλουθώ.
Posted Image

#63 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 15 September 2008 - 17:21

δεν τα βλεπω,βαριεμαι να βλεπω τα ιδια και τα ιδια...
Posted Image

#64 AkiraSato

AkiraSato

    Anime Amateur

  • Members
  • 67 posts

Posted 15 September 2008 - 19:19

Εξαρταται απο το ποσες φορες εχω δει το opening/ending και απο το ποσο βιαζομαι να δω το επομενο επεισοδια.Φυσικα μετραει και το ποσο ωραιο ειναι το opening/ending.
Gyarikku Hou

#65 nookie

nookie

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 17 September 2008 - 11:40

Συνηθως τα βλεπω..ειδικα αν μου αρεσει το τραγουδι!

Αλλα αμα το τραγουδι ειναι για τα μπαζα(βλεπε το ΟΡ του Spiral) ε τοτε εχει φαει ακυρο απο το 2ο επεισοδιο(στο πρωτο ειναι π καθομαι και το ακουω)!!
Posted Image

#66 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 17 September 2008 - 11:44

Οταν αλλαζει 1 opening h 1 ending 8ελω να το δω.Απο κει και περα οταν μενει ιδιο μεχρι την επομενη αλλγη βαριεμαι να το βλεπω εκτος και αν μου αρεσει τρελα οπως το trust&betrayal του dgrayman

Posted Image


#67 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 17 September 2008 - 13:06

Πολυ λιγες φορες θα κατσω να τα δω..απο τη στιγμη που τα εχω δει μια η δυο φρες τα βαριεμαι...μονο ενα ending των Black Blood brothers μου αρεσε...και το ακουω καθε φορα..
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#68 MogDevil

MogDevil

    Retro AnimeFan

  • Members
  • 63 posts

Posted 18 September 2008 - 15:10

Εγω παλη τα ακουω προτα απο το προτο επισοδιο αν μου αρεση το ακουω συνεχια και στο τελος κατευαζω το pv version of the song/clip :hahaha:

#69 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 18 September 2008 - 19:31

Εγω τα βλεπω αλλα ειναι καμια πατατα,τα αφηνω!Ας πουμε π.χ.

Spoiler:

Posted Image

#70 Hikari-sama

Hikari-sama

    Mukyu !!

  • Members
  • 177 posts

Posted 18 September 2008 - 20:21

Τα ops τα ακούω πάντα, μόνο του Code Geass τοop δεν μου πολυάρεσε. Τα endings μόνο στο πρώτο επ. κι αν μ'αρέσουν τα κατεβάζω.
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#71 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 September 2008 - 23:32

Σπανίως ασχολούμαι με openings ή endings. Εξαίρεση στα openings αποτελεί το μοναδικό Ergo Proxy, κυρίως χάρη στη κομματάρα που παίζει(Kiri απο Monoral). Απο endings είχα κολλήσει με το Serial Experiments Lain, με την κομματάρα A Distant Cry(Toi Sakebi). Έπειτα απο googlάρισμα ανακάλυψε και το όνομα του καλλιτέχνη, Nakaido Reichi

Edit Krauser συγχώρα με, παρέλειψα το opening απο DMC!!!! Άργκχχχχ

Edited by Nikos1451, 15 October 2008 - 14:28.


#72 holly

holly

    Anime Newbie

  • Members
  • 50 posts

Posted 21 September 2008 - 00:46

μόνο εαν μου αρέσουν... κ τις περισσότερες φορές είναι πολύ ωραία ^^

#73 Yu_Kanda

Yu_Kanda

    Live and die by the sword

  • Members
  • 309 posts

Posted 21 September 2008 - 01:32

Αναλογως το αν ακουγονται ευχαριστα κ αν μου αρεσουν.Παντως οταν εχω υπερβολικα πολλη αγωνια για μια σειρα οπως ειχα στο Code Geass kai to Death Note τα προσπερναω,αλλα μονο τοτε
Posted Image

#74 nplm

nplm

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 28 September 2008 - 10:22

Το opening δεν το βαριέμαι ποτέ όσες φορές και να το δω, το έχω σαν μέρος του επεισοδείου
(και είναι :S).Το ending εξαρτάται

#75 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 28 September 2008 - 22:53

Εξαρταται απο το ανιμε,μερικα ανοητα του ναρουτο ο κερσορας πηγαινε αυτοματα στο σημειο 1¨30 και εβλεπα κανονικα το episode αλλα σχεδον σε ολο το bleach εβλεπα το ιντρο
Posted Image
Posted Image