Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί?


  • Please log in to reply
201 replies to this topic

Poll: Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί? (255 member(s) have cast votes)

Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί?

  1. Ναι (102 votes [40.00%])

    Percentage of vote: 40.00%

  2. Όχι (153 votes [60.00%])

    Percentage of vote: 60.00%

Vote Guests cannot vote

#31 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 21 July 2008 - 19:27

εγω παλι τα βλεπω τα openings και τα endings,αλλα αμα εχουνε περασει πολλα επισοδεια,βαριεμαι και τα προσπερνω ολα!!!βεβεα μονο στο rurouni kenshin τα εβλεπα ολα....:Blissfull:
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#32 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 22 July 2008 - 08:25

Τα βλέπω μόνο μία φορά και μετά συνήθως ποτέ ξανά.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#33 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 22 July 2008 - 09:32

τα βλεπω μια φορα και μετα αν μ'αρεσουν το πολυ πολυ να το ξαναδω

#34 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 22 July 2008 - 12:30

Εξαρτάται .Εάν μου αρέσει αρκετά το op/ed θα το δω πάντα. Ειδάλλως το προσπερνάω. Οπως έχει προαναφερθεί συνήθως τα ops είναι πολύ καλύτερα από τα eds και αυτά είναι που βλέπω συνέχεια . Πχ το op του Hokuto No Ken . Το βλέπω κάθε φορά ,δεν συμβαίνει το ίδιο όμως με το ending .

Καταλήγοντας σε ένα συμπέρασμα θα έλεγα ότι εάν μου αρέσει το op/ed ενός anime θα το δω σίγουρα ,αλλιώς όχι . (πρωτοτύπησα πάλι έ ; )

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#35 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 22 July 2008 - 12:47

Και εμένα αν μου αρέσει το τραγούδι (ή το video) το βλέπω σχεδόν κάθε φορά.

Συνήθως όμως, όταν βλέπω πολλά επεισόδια (της ίδιας σειράς) μαζί, βλέπω το opening του πρώτου επεισοδίου και το ending του τελευταίου.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#36 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 23 July 2008 - 10:03

Εγω συνηθως δεν βλεπω τα opening/ending γιατι ανυπομονω να δω το επεισοδιο.

#37 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 23 July 2008 - 10:11

Πολλές φορές ανυπομονώ να τελειώσει το επεισόδιο για να δω το opening του επόμενου.

#38 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 23 July 2008 - 10:16

Εγω συνηθως τα προσπερναω, αλλα εαν ειναι ωραιο το opening και το ending, τοτε θα κατσω να τα δω.Αλλα συνηθως ειναι βαρετο επειδη θες να δεις τι θα γινει στο ανιμε.

#39 zzzgaarazzz

zzzgaarazzz

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 24 July 2008 - 01:01

Την πρωτη φορα τα βλεπω.......
:bike:μετα τα ακουω μονο και διαβαζω τιποτα στο forum.:joyful:
δεν τα προσπερναω αλλα δεν ξερω αν αυτο πιανεται στο να τα βλεπω!



#40 Shanks

Shanks

    Kaizoku

  • Members
  • 194 posts

Posted 24 July 2008 - 18:32

Στην αρχη δεν τα βλεπω αλλα με τον καιροο οταν θα το συνηθισω το βλεπω!!!!!!
τα endings βασικα αν δεν ειναι καλα τα προσπερνω....

#41 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 24 July 2008 - 18:41

Aμα τα σπαει το τραγουδακι Τα Βλεπω!!!

One Piece δεν χανω με τιποτα,Ενταξει,Εχω προσπερασει μερικα!!!

Και Death Note Δεν το Χωρταινω,Τα Σπαει Αγρια!!!!!!Ποτε δεν εχω κανει skip!!

Berserk___Gatsu.jpg


#42 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 24 July 2008 - 21:23

τα βλεπω οταν ξεκιναω μια σειρα, απο κει και περα αμα δεν αλλαξει και προκειται να δω 2-3 + επισοδεια το να δω τα OP/ ED καθε φορα ειναι χασιμο πολυτιμου anime χρονου ;)

#43 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 28 July 2008 - 05:17

Στην αρχή θα τα δω σίγουρα μία φορά και τα δύο έτσι για να τα δω. Πολλές φορές, μερικά σου πετάνε πολλούς χαρακτήρες και φάσεις μέσα που επειδή δεν είσαι εξοικειωμένος με την σειρά δεν καταλαβαίνεις και πολλά. Οπότε περιμένω να συνηθήσω λίγο πρώτα (συνήθως με το opening μόνο συμβαίνει αυτό, στο ending έχει πιο απλές φάσεις) το προσπερνάω επίτηδες μέχρι να συνηθήσω την όλη φάση. Από εκεί και πέρα αν μου αρέσουν είτε opening είτε ending θα τα δω. Εκτός αν κανα επισόδειο μας αφήσει σε αγωνία και θέλω να δω την συνέχεια αμέσως.

Posted Image


#44 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 28 July 2008 - 05:30

Αν μου αρέσουν τα βλέπω μέχρι να τα βαρεθώ. Σε άλλη περίπτωση είναι καλή στιγμή για στρίψιμο τσιγάρου, να πάρω το μπουκάλι (ό,τι και να περιέχει αυτό) από το ψυγείο, κατούρημα, παραγγελία για φαγητό, σκότωμα της μύγας που μου έσπασε τα νεύρα στο προηγούμενο επεισόδιο, άνοιγμα παντζουριών, κλείσιμο παντζουριών, μάζεμα σκουπιδιών από την προηγούμενη παραγγελία, γρήγορο σερφάρισμα για το τι βγήκε, ενημέρωση ότι βλέπεις άνιμε και κλείσιμο του messenger. Αν δεν υφίστανται κατάλληλες προϋποθέσεις για τα παραπάνω απλά τα προσπερνάω.

Posted Image


#45 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 31 July 2008 - 15:45

εγω τα βλεπω 2-3 φορες και μετα τα προσπερναω....μετα αμα αλαξουν παλι...εκτος αν μ αρεσει πολυ (πχ το πρωτο οpening απο One piece/deathnote/fma/...) οπου τα βλεπω πιο πολλες φορες...
Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler: