Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί?


  • Please log in to reply
201 replies to this topic

Poll: Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί? (255 member(s) have cast votes)

Βλέπετε τα opening/endings όταν βλέπετε πολλά επεισόδια μαζί?

  1. Ναι (102 votes [40.00%])

    Percentage of vote: 40.00%

  2. Όχι (153 votes [60.00%])

    Percentage of vote: 60.00%

Vote Guests cannot vote

#46 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 31 July 2008 - 19:37

Το μονο opening που δεν εχω προσπερασει ποτε ειναι του bleach (αυτο που εβαζε στα πρωτα επεισοδια).Γενικα ομως δεν καθομαι να δω.

#47 Tidus87

Tidus87

    Kanzen Kankaku Dreamer

  • Members
  • 65 posts

Posted 02 August 2008 - 15:19

Απάντησα ναι γιατί στην πλειοψηφία των anime που έχω δεί βλέπω (κυρίως τα openings). Αλλα η καλύτερη απάντηση θα ήταν εξαρτάται απο το αν μου αρέσει ή οχι το opening/ending. Π.χ υπάρχουν σειρές που βάζω και ξαναβάζω για να δω μόνο και μόνο ενα opening/ending...(Τώρα που το σκέφτομαι είναι πολύ τραγικό!?)

#48 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 12 September 2008 - 22:47

αμα τα βλεπω μαζεμενα που συνηθως ετσι γινεται τα ακουω την πρωτη φορα και μετα τα προσπερναω...μονη εξαιρεση μεχρι στιγμης το op του nge που οσο και αν ειχα αγωνια να δω τι θα γινει παντα το ακουγα,μαλιστα εφαγα τετοιο κολλημα που παιζει να το ξαναβαζα!

#49 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 12 September 2008 - 22:54

Παντα το opening. Για ending εξαρταταται απο το τραγουδι και αν παρακολουθω πρωτα επεισοδια ή οταν αλλαζουν. Τα endings του Kenshin ομως παντα τα βλεπω αφου εχει φοβερα τραγουδια.

#50 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 13 September 2008 - 01:20

Βασικα ειναι πολυ βαρετο αμα κατσεις να δεις πχ.5-6 επ και να δεις σε ολα τα op. και ends. τωρα αμα ειναι καινουργιο ανιμε τοτε οκ φυσιολογικο να το δεις...
Α επισης αλλος ενας λογος να τα δεις ειναι οταν αλλαζουν πραγμα που μερικα ανιμε το κανουν συχνα αν δεν απατουμε το one piece δεν ειναι ετσι ????:hmmm:

#51 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 13 September 2008 - 01:27

Σχεδόν πάντα προσπερνώ both. (βέβαια θα τα δω στο 1ο και last episode)

Σπάνια γίνονται εξαιρέσεις μόνο αν μου αρέσει πάρα πολύ κάποιο μουσικό κομμάτι.

(λίγα παραδείγματα που μπορώ να θυμηθώ : Cowboy Bebop OP, Gits SAC 1st Season, Ergo proxy, Gankutsuou, Claymore OP, Speed grapher OP, Last exile OP, NGE op, Texhnolyze OP, Baccano OP, Le portrait de pettite cossette)

Βέβαια όταν είμαι σε φάση να βιάζομαι να δω τη συνέχεια, τότε παίζει να κάνω αρκετές φορές skip ακόμη κι αν μ'αρέσει.

Edited by Radagast, 21 September 2008 - 05:44.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#52 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 13 September 2008 - 01:29

Συνήθως τα προσπερνάω όταν βλέπω πολλά επεισόδια μαζί. Σίγουρα όμως βλέπω OP στο 1ο επεισόδιο και OP και ED στο τελευταίο μιας season. Το μόνο OP που έβλεπα πάντα ήταν του Vampire Knight γιατί μου άρεσε το κομμάτι.
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#53 rezeero

rezeero

    untitled ftw

  • Members
  • 23 posts

Posted 13 September 2008 - 16:58

άμα είναι πολύ ωραίο το τραγούδι του op παρακάμπτω εντελώς και το anime (βλ. parakisu) :D
srs bzns --> Posted Image

#54 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 13 September 2008 - 17:22

μετά το 5 ή 6 επεισόδιο συνήθως τα προσπερνώ...

#55 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 13 September 2008 - 17:42

το op του nge οσο και αν ειχα αγωνια να δω τι θα γινει παντα το ακουγα,μαλιστα εφαγα τετοιο κολλημα που παιζει να το ξαναβαζα!

I second that!!
Aν μου αρέσουν τα βλέπω πάντα όση αγωνία και να έχω.Αν δεν μου αρέσουν of course skip.

2s9p2fs.jpg
 


#56 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 13 September 2008 - 18:01

Τα ending skip μέχι να δείχνει την αστεία φάση ή την περίληψη απο το επόμενο ep. Στα opening τα έβλεπα άμα ήταν καινούργιο ή άμα μου άρεσε, όπως στο Elfen lied που το άκουγα πάντα :burningbe3:

#57 raiza

raiza

    gomu gomu no

  • Members
  • 13 posts

Posted 13 September 2008 - 18:57

openings βλέπω πάντα αν μου αρέσει το κομμάτι βέβαια,αλλα δεν συνηθίζω να βλέπω τα endings. :P
Posted Image
.:TRAGEDY:.

#58 Dark_Venus

Dark_Venus

    Error 404

  • Members
  • 161 posts

Posted 14 September 2008 - 14:33

αν μ αρεσει το τραγουδακι ναι....αλλιως οχι...

#59 Cursed blade keeper

Cursed blade keeper

    a man of mystery

  • Members
  • 97 posts

Posted 14 September 2008 - 14:53

Μόνο όταν έχω αγωνία τα προσπερνάω. Αλλιώς τα βλέπω γιατί η μουσική είναι τις περισσότερες φορές πολύ ωραία

#60 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 14 September 2008 - 15:20

στο naruto παντα τα εβλεπα!!(αντε καμια 2 φορες να μην τα ειδα)μου αρεσαν πολυ και μου αρεσουν μεχρι και τωρα!!τι να κανω ειμαι και #1 narutard
και στο bleach και στο one piece μερικες φορες τα προσπερνω αμα βαριεμαι πολυ