Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

When and how u started "Bleach"?


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#46 tasostsatsos

tasostsatsos

    ポート 7

  • Members
  • 141 posts

Posted 26 August 2008 - 00:12

2 months ago με την βαρεμάρα της εξεταστικής να με έχει χτυπήσει άσχημα:sleepy: μπήκα στο forum για να μάθω για το Naruto, είδα τα sigs κ avatars κ μου κίνησαν την περιέργεια έτσι κατέβασα όλα τα επισόδεια κ απο τις 2 σειρές, τα είδα όλα μέσα σε μερικές εβδομάδες:burningbe3: κ μπορώ να πω οτι το Bleach μ'αρέσει περισσότερο από το Naruto...

#47 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 26 August 2008 - 10:36

εγω ξεκινησα το Bleach καθως εψαχνα σε διαφορες διευθυνσεις να κατεβασω αλλο ενα κορυφαιο anime το Afrosamurai εκει λοιπον που εβλεπα το 1 ep του afrosamurai κατεληξα σε ενα link και εγω δεν ξερω πως με καποιο επεισοδιο του bleach στο οποιο ο ichigo ειχε την μορφη hollow και με πορωσε τοσο πολυ η μασκα του που μεσα σε 1 εβδομαδα απο το 100 ep εφτασα στο 184 και με εχει ξενερωσει ΄΄ΤΑΜΑΛΑ΄΄ η ξαφνικη και ακατανοητη διακοπη της ιστοριας

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ Fillers
Posted Image
Posted Image

#48 Sacrous

Sacrous

    Ghost Hunter

  • Members
  • 231 posts

Posted 26 August 2008 - 18:13

Εγώ άκουγα πολλά για το anime αλλά βαριόμουν να κάτσω να δώ τόσα επεισόδια. Τελικά με τράβηξε όμως.:tensai:

Posted Image


#49 HitsugayaT

HitsugayaT

    Daiguren Hyourinmaru!

  • Members
  • 21 posts

Posted 31 August 2008 - 22:11

2 months ago με την βαρεμάρα της εξεταστικής να με έχει χτυπήσει άσχημα:sleepy: μπήκα στο forum για να μάθω για το Naruto, είδα τα sigs κ avatars κ μου κίνησαν την περιέργεια έτσι κατέβασα όλα τα επισόδεια κ απο τις 2 σειρές, τα είδα όλα μέσα σε μερικές εβδομάδες:burningbe3: κ μπορώ να πω οτι το Bleach μ'αρέσει περισσότερο από το Naruto...


Εννοειται φιλε !!! Bleach ForTheWin!!!!!!!!:burningbe3::canthelp:

Posted Image



#50 Yu_Kanda

Yu_Kanda

    Live and die by the sword

  • Members
  • 309 posts

Posted 01 September 2008 - 02:33

To Bleach το ειχα ξεκινησει πριν απο ενα χρονο θυμαμαι οταν ηταν στα προηγουμενα fillers(τουλαχιστον αυτα ηταν 8-10 επισοδεια) επειδη ξεκινησαν να το βλεπουν κατι φιλοι μου και μ λεγαν πως ειναι καλυτερο απο το Ναρουτο και λεω καλυτερο απο το Ναρουτο?!?!?Wtf?!!
Το ειδα και γουσταρα μπορω να πω αλλα imo Ναρουτο>Bleach το ναρουτο ειναι πιο βαθυ και δεν ειναι μονο Hack and Slash.
Posted Image

#51 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 07 September 2008 - 16:11

Εγώ το άρχισα όταν είχε μπει πια στο Arrancar arc αφού άκουγα γι αυτό αρκετό καιρό. Και μου είχε φανεί καλύτερο από το Naruto, ειδικά στο Soul Society arc.

15fkk04.jpg


#52 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 07 September 2008 - 16:52

Εγώ Bleach άρχισα όταν πρωτοξεκίνησε να προβάλλεται το φθινόπωρο του 2004 θυμάμαι. Στην αρχή μου φάνηκε απλά οκ αλλά όταν μπήκαν στη δεύτερη arc που θέλαν να σώσουν την Rukia πορώθηκα. Αλλά κάπου στο επεισόδειο 50 έπεσα στην περίοδο anime slump που διάρκεσε 2 χρόνια, μέχρι αυτό το καλοκαίρι. Αυτό σημαίνει ότι σταμάτησα τα άνιμε για 2 χρόνια περίπου και έβλεπα μόνο jdramas. Τώρα που ξανάρχισα να το βλέπω είδα μέχρι το 175. Την πρώτη μέρα μάλιστα είδα σερί από το 50 μέχρι το 65. Περιμένω να μαζευτούν αρκετά (αν και filler) να τα δω μαζεμένα. Πάντως αυτό το καλοκαίρι ήταν Bleach summer. Και στο PS2 και στο PSP μόνο Bleach έπαιζα!

Edited by a2a, 07 September 2008 - 17:01.


#53 Systema Sephirothicum

Systema Sephirothicum

    The Black Deathgod

  • Members
  • 13 posts

Posted 07 September 2008 - 18:45

The death and the strawberry..πλακα πλακα ειναι κοντα 4 χρονακια το bleach...θυμαμαι ενας φιλος απο Anime planet μου το προτεινε..κλαψ,καλες εποχες ,μεχρι την bounto era(να πω την αληθεια ουτε που θυμαμαι εαν λεγοταν κ ετσι,τεσπα τα filler εννοω)οπου κ σταματισα το anime κ αρχισα το μανγα...τωρα τελευταια ξαναρχισα το ανιμε,περιμενω να τελειωσει το "Captain Suusuke Amagai" arc να δουμε..:congrats:
What I have shown you is reality.What you remember, that is the illusion...

#54 AkiraSato

AkiraSato

    Anime Amateur

  • Members
  • 67 posts

Posted 10 September 2008 - 04:55

Το προηγουμενο καλοκαιρι ειχε κατεβασει μερικα επεισοδια ενας φιλος και μου τα εδωσε!
Gyarikku Hou

#55 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 10 September 2008 - 18:28

ειχα ακουσει που λεγανε για αυτο κατι φιλοι μου

qzMHWHd.png


#56 SouLSLayeR

SouLSLayeR

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts
  • LocationAthens

Posted 02 January 2009 - 20:23

Εγώ άρχισα να ενδιαφέρομαι για παλιά(δηλ. όσο μόνο έβλεπα Naruto)συνέχεια έβλεπα στην σελίδα των DB τα Bleach,ώσπου μια μέρα κάτι μ' έπιασε και έτσι είδα το 1ο.Μου άρεσε πάρα πολύ το πρώτο arc ώσπου είδα τα fillers με κάτι βρικόλακες αν (θυμάμαι καλά)και έτσι παράτησα το anime και άρχισα το manga!

#57 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 02 January 2009 - 20:28

Είδα τυχαία ένα video στο youtube κ το ξεκίνησα.Νομίζω ήταν φλεβάρης 2005...κ κάπως έτσι ξεκίνησα να βλέπω γενικά anime.

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#58 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 02 January 2009 - 20:37

ήταν μια κρύα νύχτα πριν 12 χρόνια.
Εγώ κουρασμένος και απελπισμένος από μια μεγάλη ερωτική απογοήτευση τριγυρνούσα στα σκοτεινά σοκάκια του Λονδίνου.
Μια γυναίκα από πλούσια οικογένεια όπως φαινόταν με πλησίασε και μου πρώτηνε να πάμε σπίτι της να με κέράσει ένα ποτό.
Εγά μη έχοντας στον ήλιο μοίρα και μαγεμένος από την εθέρια αυτή παρουσία την ακολούθησα.....

όπα λάθος ιστορία σόρρυ...

Ένας φίλος μου είχε δει τα πρώτα 25 επεισόδια και μου είπε να το δω....και δυστιχός το έκανα....
Posted Image
Spoiler:

#59 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 02 January 2009 - 21:48

seirie το ποστ σου πραγματικά μ'έστειλε...μήπως ήταν απο προηγούμενη ζωή και μπερδεύτηκες?:hahaha:

ο ξάδερφός μου ήρθε μια μέρα χαρούμενος και μου είπε οτι ξεκίνησε ένα καινούριο καταπληκτικό ανιμε και είπε να μου το δώσει κι εμένα.Μου το δωσε, μου άρεσε,το κράτησα.Αλλά τώρα έχει γίνει λλλλλλλλλίιιιιιιιιιιιγγγγγγγοοοοοοο βλακεία και το βλέπω μόνο και μόνο γιατί έχει ωραίους ανδρικούς χαρακτήρες:nbleed::nbleed::nbleed:

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#60 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 02 January 2009 - 22:53

Σείριε, διαβάζοντας το ποστ σου ένα πράγμα έχω να πω.:hahaha::hahaha::hahaha:

miko-chin, έχεις δίκιο, μόνο το οφθαλμόλουτρο αξίζει πια στη σειρά.

Στο θέμα μας.
Πέρυσι το Πάσχα πρωτοείδα Bleach. Ο λόγος που το ξεκίνησα ήταν καθαρά τυχαίος. Έβλεπα παντού το όνομα της σειράς και είπα να τη δοκιμάσω. Να σημειώσω ότι ήταν η πρώτη σειρά που είδα και γνώριζα ότι ήταν άνιμε. Το αστείο είναι ότι μην έχοντας δει κάτι ανάλογο πρωτύτερα, είχα ενθουσιαστεί.:hahaha:
Εντάξει, οι 2 πρώτες σεζόν καλές είναι, αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερες σειρές που δεν έχουν τη μισή αναγνώριση που έχει αυτή. Ο μόνος λόγος που ασχολούμαι ακόμα μαζί της είναι γιατί θέλω να δω πως θα τελειώσει.

(Έτσι την πάτησα και με το Ναρούτο. Ευτυχώς μετά είδα το Death note και άρχισα να την ψιλιάζομαι.)

Edited by Nighteyes, 03 January 2009 - 00:35.

Posted Image

Posted Image