Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

When and how u started "Bleach"?


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#31 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 28 July 2008 - 17:27

Οταν ξεκινησα το bleach πρεπει να ηταν γυρο στο 140 το ανιμε...

μολις ειχα τελειωσει το ναρουτο(1ο ανιμε που ειδα..) και ενας φιλος μου(ο οποιος με εμαθε για τα ανιμε και με συμβουλευει για το ποια να δω κτλ...) που εδωσε το bleach λεγοντας μου.."αφου ειδες το ναρουτο παρε δες και αυτο...ειναι και αυτο ενα πολυ mainstream shounen...θα σ αρεσει..."και ετσι εγινε η αρχη....
Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler:

#32 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 28 July 2008 - 21:08

Νομίζω ότι οι περισσότεροι, αν όχι όλοι ανακάλυψαν το Bleach στο SS Arc. Τότε νομίζω βγήκε και το anime... αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Εγώ, δεν αποτελώ εξαίρεση. Όσο για το πώς, ας είναι καλά η yami. Αυτή με έχει συστήσει στα καλύτερα. :wooi2:

Posted Image


#33 Zaylen

Zaylen

    "Early to bed, early to r

  • Members
  • 2 posts

Posted 30 July 2008 - 19:07

Emena mou eipe enas agglos filos oti einai poli oraio kai na to arxiso, den to arxisa giati psilovariomouna alla meta apo ena mina peripou eida to proto episodio kai apo tote mexri simera ta exw dei ola den xanw kanena bleach for life :wooi2: eheh


Posted Image


#34 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 30 July 2008 - 19:46

Καλωσήρθες Zaylen. Κάνε έναν κόπο να διαβάσεις τους κανόνες. Απαγορεύονται τα greeklish
Posted Image

#35 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 30 July 2008 - 22:41

Μία ωραία πρωία πριν 3 χρόνια και ενώ είχα δει το naruto και βαριόμουν να περιμένω κάθε βδομάδα για νέο επεισόδιο, αποφάσισα να αρχίσω μία νέα σειρά που μόλις είχα αποκτήσει.
Όταν ξεκίνησα ήταν στο επεισόδιο 38 στη μάχη Ichigo-Kenpachi! Δεν είχα και dsl τότε και κάθε πέμπτη ή παρασκευή πρωί πήγαινα σε net cafe του interspot κοντά στο σπίτι μου και κατέβαζα το τελευταίο επεισόδιο και από τις δύο σειρές και συνήθως το έβλεπα εκεί.
Έκανα και μία λαμακιούλα και ξεκλείδωνα το download limit του torrent client που είχε βάλει το net cafe και κατέβαζα με 200-250 kb/s σε σημείο που να φωνάζουν για το lag που τους δημιουργούσα κάτι ζόμπι που παίζαν lineage από τις 12 το βράδυ μέχρι τις 12 το μεσημέρι, επειδή είχε προσφορά εκείνο το 12ωρο με 6 ευρώ...:deadga6:
Φυσικά και δεν καταλάβαιναν ποιος το δημιουργούσε...:hehehe:
Ακόμα θυμάμαι που έβλεπα το επεισόδιο 44 όπου ο Ishida πολεμάει τον Mayuri που εμφανίζει για πρώτη φορά στη σειρά bankai και τον νικάει κατά κράτος, και που είχα αρχίσει να χτυπιέμαι από την πόρωση μέσα στο net cafe!!!:burningbe3:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#36 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 01 August 2008 - 05:53

lineage for life... εχω κλεισει 24ωρα εγωωωωωωω ουουουουουυουουουουουου να τρωνε κ οι κοτες :Ρ

#37 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 02 August 2008 - 23:37

Εγω το πρωτο επισοδειο το ειδα επειδη καποιος μου ελεγε οτι ειναι πολυ καλυτερο απ το Naruto (o DarthNicolas πρεπει να ηταν). Το πρωτο επισοδειο το βαρεθηκα, δεν ειδα ουτε το μισο, βασικα γι' αυτο, απ το μισο κ μετα ηταν καλο... τεσπα. Επειτα τελειωσα τα επισδεια του naruto και εψαχνα αλλο ανιμε, λεω "δε ξαναδοκιμαζω bleach?". Ετσι ξαναειδα το 1ο ολοκληρο, μετα το 2ο, το 3ο, το 10ο, το 20ο κτλ (οχι σε μια μερα) και να μαι τωρα στο 168

Posted Image


#38 Lacrymosa

Lacrymosa

    Full-out Otaku

  • Members
  • 14 posts

Posted 04 August 2008 - 02:26

Lemme think... nyan nyan...

Ήμουν στη φάση που ανακάλυπτα την χαρα των μανγκα, αφού διάβαζα για καιρό onepiece k naruto... Σκέφτηκα να αρχίσω να ψάχνω κι άλλα παρόμοια μανγκα, αφού ένα κεφάλαιο την εβδομάδα δεν έφτανε για να ικανοποιήσει την otakuness :wooi2:
Έψαξα να βρω τα πιο δημοφιλή μανγκα, ε και φυσικά το bleach ήταν στα πρώτα ονόματα...
Όταν το ξεκίνησα πρέπει να είχε φτάσει κάπου... χμ... αααααα δεν μπορω να θυμηθώ!!

:nosey: gomeeeeeen!

ΥΓ. Θέλω να δω τον Ishida-kun εν δράση ξανα, ουαααααααααααα! Otaku alert! :cry5:

#39 HitsugayaT

HitsugayaT

    Daiguren Hyourinmaru!

  • Members
  • 21 posts

Posted 07 August 2008 - 21:34

Εγω εχω ξεκινησει πολυ προσφατα (πριν 2-3 μηνες):orly: και με εχει καθηλωσει για τα καλα!!Δεν ημουν ποτε μεγαλος Fan των γαπονεζικων anime του στιλ Bleach kai Naturo... ενας φιλος ενος φιλου μου ομως ( που ειναι και δικος μου φιλος) ειπε στον φιλο μου αυτο για το Bleach :terror2::frozen: ουτε αυτος εβλεπε γιαπονεζικα anime τοτε..μια μερα δεν ηξερε τι να κανει και ειδε το πρωτο επισοδειο....το πρωτο οδηγησε στο δευτερο το δευτερο στο τριτο και ουτο καθεξης..

υστερα αυτος ο κολλητος μου με παρακινουσε να αρχισω και εγω να βλεπω... Δεν θα το κρυψω αλλα τα πρωτα 10 επισοδεια τα ειδα με το ζορι:emptyonexg1:...δεν μου κινουσαν το ενδιαφερον:uhh:..μολισ ειδα ομως το Shikai του Ichigo και το γεγονος οτι τα σπαθια ειχαν ονοματα και μπορουσαν να αλλαξουν με πορωσε...

Εμφανιστηκε υστερα ο Toshiro:burningbe3: με το Θεικο Bankai του...και τερμα...πορωθηκα...

Δυστυχως λογω Σχολειου:sleepy: δεν ειχα προλαβει να δω πολλα επισοδεια...αυτη την στιγμη βρισκομαι ακομα στο 137 αλλα πριν αρχισουν παλλι τα σχολεια θα εχω δει μεχρι το 185...... Και ετσι αρχισα το Bleach:nanana: :if:

Posted Image



#40 Raine1712

Raine1712

    ~The almighty Onigiri~

  • Members
  • 64 posts

Posted 07 August 2008 - 22:00

χμμμμ....οταν εχω εξαντλισει οτι anime τιτλο με ενδιαφερει, ψαχνω παντα για κατι καινουργιο, συνηθως σε λιστες, κ οποιανου τα ονοματα μ κανουν 'κλικ', ψαχνω για info στο internet.
Ετσι καπως βρηκα και το bleach...ΝΟΜΙΖΩ...η ηταν απο AMVs στο youtube?
ΑΑΑΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑΑΑ....
anyway...
HITSUGAYA IS LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOVEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*fangirlism at maximum* :wooi2::nbleed::kawaii::blingeye2::joyful::blush2:
MyYyYY pReCcCcCcCciOussss.....:kill4u:
Posted Image
:drink:...Take it easy!

#41 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 09 August 2008 - 02:32

Ρε τι ειν ολα αυτα που λετε? ΧΩΡΙΣ ΓΑΡΙΔΕΣ BLEACH ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!!!!!
Signature Removed

#42 GaaRa0fTh3SanD

GaaRa0fTh3SanD

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 09 August 2008 - 05:17

καθομουν κ ψαχνωμουν για μουσικη στο youtube κ βλεπω οτι στο συγκροτημα π εψα3α ειχε μονο ενα amv με το τραγουδι π η8ελα..το amv ηταν με μαχη ichi με ken...
ε και μετα ειδα το πρωτο επισοδειο στο youtube:oo: κ μετα πορο8ηκα κ αυτο ηταν το πρωτο ανιμε που δν ειχε βγει σε ελληνικη tv...:nosey:

#43 HitsugayaT

HitsugayaT

    Daiguren Hyourinmaru!

  • Members
  • 21 posts

Posted 14 August 2008 - 23:11

[quote name='Eze']Ρε τι ειν ολα αυτα που λετε? ΧΩΡΙΣ ΓΑΡΙΔΕΣ BLEACH ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!!!!![/quote=Eze;218303]

Sorry που δεν σε πιανω:congrats: αλλα οταν λες γαριδες τι εννοεις???:emptyonexg1:

Posted Image



#44 papous

papous

    Sky Ojii-san

  • Members
  • 472 posts

Posted 19 August 2008 - 04:50

Πριν ενα χρονο μεσα στο google τυχαια...τοτε ειχα δει μονο το Dragonball/z
μεχρι το 20 βλεποταν αλλα ελεγα "νταξ να περναει η ωρα"
μετα το 2 που μπηκανε soul society το ανιμε τα σπασε κ αρχησα να τα βλεπω κοπανητα
αν κ απο το 60 κ μετα εχει παρει μια κατηφωρα... το τελεφταιο non-filler arc
κατι ελεγε... tsp

Posted Image


#45 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 21 August 2008 - 22:11

Οταν ειχα πρωτομπει στο φορουμ ειδα ενα μελος που ειχε βαλει για υπογραφη το hollow ichigo .Διπλα του ηταν γραμενη η λεξη bleach.Απο περιεργεια εκατσα και ειδα μερικα επεισοδεια ,το αποτελεσμα ηταν να κολλησω.:wooi2: