Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

When and how u started "Bleach"?


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#16 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 18 July 2008 - 16:36

Πριν 3 χρονια δεν μου αρεσαν οι γαριδες στο μεσημεριανο και ειπα να αρχισω το bleach .
Signature Removed

#17 maruz

maruz

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 21 July 2008 - 21:46

βαριομουν και εβλεπα vid στο utube
απο one piece και μετα επεσα στν μαχη ichigo-grimmjow
μου φανηκε πως θα ηταν ωραιο κ ετσ....:canthelp:
requiem for my nightmares






:deadga6:

#18 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 21 July 2008 - 22:18

Μόλις σήμερα το μεσημέρι πήρα την απόφαση και είδα τα 3 πρώτα επεισόδια. Καλό ήταν αν και πολύ αντιγραφή από YuYuHakusho θυμίζει.

E5VV38U.jpg


#19 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 21 July 2008 - 22:48

Μου χε αρέσει πολύ το Zombie Powder αν και το χε αφήσει στη μέση οπότε μόλις είδα ότι είχε ξεκινήσει καινούργιο manga χέστηκα απ' τη χαρά μου. Να πω και πότε το σταμάτησα; Μετά το Soul Society όταν και άρχισε να ναι ένα ακόμα σόνεν. Από anime είδα μόνο το 1ο επ και μπορώ να πω πως με απογοήτευσε οικτρά:cry5:
Posted Image

#20 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 23 July 2008 - 16:07

εγω ξεκινησα προχθες τα χαραματα και ειμαι στο 40...απλα γιατι τελειωνοντας το ναρουτο βαριομουν μετα... αλλα εκανα καλη επιλογη :D

Πριν 3 χρονια δεν μου αρεσαν οι γαριδες στο μεσημεριανο και ειπα να αρχισω το bleach .



loooool ελιωσα :wooi2::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::congrats::nanana:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#21 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 23 July 2008 - 17:05

εχθες αρχισα και ειμαι στο 25 επειδη ακομη καταβεζω επειδη μου το προτεινε ενας φιλος ε επειδη περιμενω και το naruto για να βγει καινουργιο επεισοδιο και ετσι ηταν μια ευκαιρια να το δω και τωρα πορωθηκα:nod:

#22 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 23 July 2008 - 17:49

λολ κι αλλος ενας δηλαδη που ξεκινησε Bleach περιμενοντας το νεο Naruto... καλη επιλογη ομως ε??!

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#23 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 23 July 2008 - 17:56

μεχρι τωρα εχει αποδειχθει οτι ειναι καλη επιλογη:riiight:

#24 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 24 July 2008 - 08:19

Ξεκινησα να βλεπω το bleach πριν μισο χρονο περιπου.Ειχα κατεβασει 30 επεισοδεια απο το animeclipse.Eιδα γυρω στα 5 επεισοδεια αλλα το παρατησα.Δεν μου αρεσε.Το εβρησκα βαρετο (με βαση τα γουστα μου).

#25 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 24 July 2008 - 23:50

δηλαδη το βρηκες βαρετο απο τα 5 πρωτα και δεν το συνεχισες? masaka...:orly:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#26 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 July 2008 - 00:03

Ακούω απο γνωστούς και διαβάζω στα fora για τις πωροτικές μάχες του Bleach. Στην πραγματικά απειροελάχιστες είναι ενδιαφέρουσες. Και απορώ πως μπορεί να αρέσουν στον κόσμο, οταν όχι μόνο η έκβαση των περισσότερων είναι προκαθορισμένη αλλα είναι και αδύνατο να αποδημήσει κάποιος απο τους "καλούς".
Για μένα η ουσία του anime, βρίσκεται στους διαλόγους που παρακολουθούμε πριν απο κάποια μάχη. Ασφαλώς θα έχετε παρατηρήσει πως η κάθε μία, χωρίζεται σε δυο στάδια. Αρχικά κάθε χαρακτήρας παρουσιάσει την ιδεολογία του και προσπαθεί να μεταπείσει τον αντίπαλο με επιχειρήματα. Έπειτα ακολουθεί η μάχη αυτή καθεαυτή με ολα τα συνεπακόλουθα. Το κομμάτι που κρατάω είναι το πρώτο, διοτι φανερώνεται μπροστά μας ο ψυχικός κόσμος του μαχητή. Χάρη σε τέτοιες σκηνές εκτίμησα χαρακτήρες οπως ο Sado και ο Aizen. Υπάρχουν και πολλοί αλλοι άξιοι λόγου, απλώς ανέφερα ενδεικτικά τους δυο που υποστηρίζω περισσότερο.
Ένα άσχημο στοιχείο είναι, η ανακολουθία που παρατηρείται στον τρόπο ομιλίας και συμπεριφοράς που παρουσιάζει ενας χαρακτήρας κατα τη διάρκεια της μάχης και εν καιρό ειρήνης. Φαντάζομαι πως επιλέχθηκε αυτή η οδός, για να καταστεί το anime εύπεπτο και happy-end-ικό...

#27 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 25 July 2008 - 00:05

εγω το ξεκινησα πριν 2 χρονια. τα 5-10 πρωτα επισοδεια ειναι ψιλοβαρετα ειναι αληθεια αλλα μετα αρχιζει το καλο.
Posted Image

#28 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 25 July 2008 - 19:15

και γω πριν 2 χρονια το αρχισα, γιατι τοτε εβλεπα μονο ανιμε με ωραιες μαχες, και αυτη ηταν καλη επιλογη ^^. Βεβαια τωρα μονο οι μαχες δε με ενδιαφερουνε:P

#29 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 26 July 2008 - 12:08

Εμενα παλι με ενδιαφερουν και τις παρακολουθω με μεγαλο θαυμασμο γιατι εχει γινει πολυ καλη δουλεια σε αυτο το anime (και χτυπησε και την αδυναμια μου-μαχες με σπαθια!) Χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι πηδαω τους διαλογους πριν απο καθε μαχη...εκει που εξηγουνε κλπ... Ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει :bath:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#30 fenu.9

fenu.9

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 27 July 2008 - 11:27

Εγώ τώρα ξεκιναω να το βλεπω... xDDD ξέρω άργησα πολυ. μιλούσα με ένα παιδί στο μσν καποια απο αυτες τις μέρες κ λεγαμε για το Death Note (εντυπωσεις κλπ αφου το τελειωσαμε) κ υστερα εκεινος αρχισε να μ μιλαει για το Bleach! ηταν πραγματικα πολυ καμμενος. δν νομιζω να εχει ξαναμπει μσν oυτε κανε νετ απο τοτε διοτι λιωνει βλεποντας το! λολ. κι ετσι ειπα κ εγω let's give it a try! :wis: