Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

When and how u started "Bleach"?


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#1 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 11 July 2008 - 03:38

πιστευω πως σε ολους εδω περα αρεσει το Bleach κ απο περιεργεια παντα ροταω πως ο καθενας ξεκηνισε να παρακολουθει την σειρα η οποια εχει παρα πολους fans κ ,θεωρω, οτι ειναι η κορυφαια αυτη τη στιγμη... εγω ξεκηνισα να βλεπω οταν ειχε μπει στο Arrancar Arc επιδει εκανα search for anime στο αγαπημενο μ youtube (spoilerιαστηκα για τα καλα) and... I started it!!!!! τωρα ..I will be looking forward to your answering!! be honest! :P

#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 July 2008 - 03:44

Και εγω στο arrancar το ξεκινησα..... Ακομη θυμαμαι την μαγικη εκεινη ημερα που ειδα για πρωτη φορα τον Ichi να περπατα μελαχολικα τους ησυχους δρομους της karakura Και να σπαει στο ξυλο τα αλητακια της γειτονιας του.......... Βασικα η αφορμη ηταν ενα τελειο wallpaper Που πετυχα Online οπου ηταν ο Ichi και ηταν μισος hollow Και μισος shinigami... Η μασκα μου κινησε το ενδιαφερον και το εψαξα.....and the rest is history Που λενε.

#3 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 11 July 2008 - 03:56

i started when i was in despair two years and many bleach eps later and im still in despair ;)

#4 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 11 July 2008 - 11:57

Εγω δεν θυμαμαι που βρισκοταν το bleach οταν το ξεκινησα.Αρχικα εβλεπα ανιμε μονο animeclipse γιατι δεν πιστευα οτι θα αντεχα με τους αγγλικους υποτιτλους.Ε καποια στιγμη ξεκινησα το bleach και ειδα τα πρωτα 25 επ μονορουφι.Μετα περιμενα ποτε θα βγαλουν τα υπολοιπα αλλα το project δεν προχωρουσε και αρχισα να κατεβαζω στα αγγλικα...ηταν το πρωτο ανιμε που ειδα με αγγλικους υποτιτλους

#5 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 11 July 2008 - 14:51

Bασικά όταν το ξεκίνησα ήταν στο arrancar arc. Ε μου το είπε ένας ξάδερφος (όπως και το naruto).
Posted Image

#6 Manganix

Manganix

    IchigoxRukia Fan

  • Members
  • 58 posts

Posted 12 July 2008 - 13:50

εγώ έψαχνα να βρω παιχνίδια για το DS σε ένα site Και βρήκα το Bleach..λεώ θα είναι ωραίο καρατεράκι.. το κατέβασα το τερμάτισα μου άρεσε.. και μετά στο google έγραψα bleach DS game για να βρω μήπως υπάρχει συνέχεια του πρώτου παιχνιδιού ... και μου άρχισε να μου βγάζει bleach anime,bleach episode 15 κτλπ..και έτσι αρχισα να βλέπω Bleach ...όταν άρχισα το Bleach ήταν στο πρώτο επεισόδιο των γνωστών μας fillers season 8

Edited by Manganix, 12 July 2008 - 13:57.


#7 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 12 July 2008 - 14:14

Axxxx,Ποτε Αρχισα Το Bleach????

Για Να Δουμε.........Θα Πρεπει Να Ηταν Πριν Απο 7 Μηνες Οταν Και Ημουνα Σε Internet Cafe........

Τοτε Το Stage6 Ακομα Υπηρχε,και ενω εψαχνα κατι Siteακια,Μπαινω Στο Joox.Net!!!

Και αρχιζω και ψαχνω,(Μακαρι να εχει One Piece)ελεγα,και ειχε,ηταν λιγο μπερδεμενα τα επεισοδια,αλλα παντως το ειχε......

και ετσι ενω εψαχνα κατεβαζα,μπαινωεβγαινα,επιασε το ματι μου το Bleach,και τοτε θυμηθηκα το ποσο καμμενοι ηταν οι φιλοι μου με αυτο,και ειπα "για να κατεβασω το πρωτο επεισοδιο",..........

Μολις το ειδα ΚΑΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...........πολυ φαση ο Ichigo!!!

Μα ομως.........μολις εβαλα internet πριν απο 2 μηνες στραφηκα στην μεγαλη μου αγαπη One Piece,και αφησα το Bleach στην ακρη για τα καλα!!!

Εχω φτασει τωρα μεχρι το 12,αλλα θα το συνεχισω σιγουρα,μαρεσει πολλυ το Anime,και 100% θα το δω ΟΛΟ!!!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#8 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 12 July 2008 - 15:23

Εγώ το άρχισα όταν ήταν γύρω στο επισόδιο 70-80 αν 8υμάμαι καλά. Ήταν να αρχισω το Naruto τότε, αλλά μου λέει ένας φίλος μου "Δες Bleach, είναι πιο γ@μ@το". Ήταν μάλλον η πρώτη φορά που μου είπε βλακεία επειδή ξέρει πολλά από anime και εγώ ήμουν noob τότε. Ήταν πρόσφατα και τα επισόδια στην Soul Society, μάλλον γι' αυτό. Τελίκα αποδείχτηκε καλύτερο το Naruto και ευτυχώς, άλλαξε γνώμη και αυτός:P Τα παραπάνω δε τα λέω για δείξω πως είναι βλακεία το Bleach. Μια χαρά anime είναι. Απλά έτσι έγιναν τα πράγματα.

#9 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 12 July 2008 - 16:23

Ηταν ενα δροσερό καλοκαιρινό απόγευμα. Είχα πάει για γύρο και καθώς επέστρεφα συνάντησα εναν φίλο που είχα καιρό να δω. Μουμίλησε λοιπόν, για ενα νέο χόμπι που απέκτησε. Δεν κατάλαβα και πολλά απο τις περιγραφές και, για να μου εξηγήσει μου δάνεισε 2 DVD, με αναγραμμένο το Bleach στις θήκες τους.
Έπειτα απο δυο μερόνυχτα καψίματος, αποχαιρετούσα τον παλιό εαυτό και υποδεχόμουν με χαρά, τη νέα μετάλλαξη του εγκεφάλου.

#10 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 12 July 2008 - 16:38

Το ξεκινησα καπου οταν ηταν στο τελος του Bounty arc επειδη εχω εναν φιλο που μας εχει πρηξει τα συκωτια να μιλαει για αυτη τη σειρα, και απο το να κλεινω καθε φορα που μιλουσε γι'αυτο τα αυτια μου (I hate spoilers) ειπα να την ξεκινησω. Ειδα μεχρι το 127 και το αφησα για να το ξανασυνεχισω καποια στιγμη στο μελλον.
Posted Image

#11 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 12 July 2008 - 16:55

Μy best friend (που μου έμαθε το Naruto και τα anime γενικότερα) μου είπε ότι μετά το Naruto πρέπει να αρχίσω το Bleach. Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια ακόμα - είμαι στο 150. Γενικά ωραία σειρά αλλά δε για μένα δεν φτάνει το Naruto (προσωπική άποψη).
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#12 angwolf

angwolf

    sukemenos

  • Members
  • 103 posts

Posted 12 July 2008 - 23:11

Είχα ακούσει πολλά για το BLEACH και λέω μια μέρα ας δούμε τι είναι … από τότε κόλλησα είδα όλα τα επ σε 4 μερούλες το Πάσχα ! είχα καιρό να δω ένα τόσο καλό anime και μετά άρχισα το manga !!! BLEACH RULES
Posted Image

#13 ai_chan

ai_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 12 July 2008 - 23:26

το ανακαλυψα απο ενα φορουμ στο myspace που ο καθενας ελεγε τα αγαπημενα του κ ειχα ακουσει για αυτο απο μια φιλη που το ειχε λατρεψει.... ετσι κατεληξα να δω τα πρωτα 52 επεισοδια μεσα σε λιγα βραδια τα περασμενα χριστουγεννα..... :blurah5:

#14 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 14 July 2008 - 13:54

Ειχε ερθει μια φιλη απο Αθηνα και μας ειχε ολους φτυσμενους για το bleach. Ε και με ειχε εκκνευρισει πολυ οποτε ειπα να το ψαξω....Το αποτελεσμα φαινεται απο το avatar μου...

#15 donald13

donald13

    living on the dark side..

  • Members
  • 483 posts

Posted 17 July 2008 - 20:34

Το ξεκινησα οταν ηδη ηταν στο 130-140 καπου εκει... μολις ειχα ξεμεινει απο Ναρουτο και ΟΡ και εκει που κοντεβα να βαρεσω ενεση ειδα κατι σκηνες και μου φανηκε ενδιαφερον...

Εκεινες τις πρωτες μερες ηταν σαν οαση μεσα στην ερημο και μεχρι το τελος του soul society arc μου αρεσε παρα μα παρα πολυ μετα αρχισε να πεφτει το επιπεδο κατ'εμε...
Posted Image