Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese boybands.


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#46 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 18 November 2008 - 21:39

Αμε! Έχουμε οργανωθεί κάπως και βρισκόμαστε τουλάχιστον 1 φορά τη βδομάδα. Απ΄όλα παίζουν: λατρεία, σχολιασμός και κουτσομπολιά, θέαση DVDs κτλ κτλ. Λεπτομέρειες αν θες με pm ή μέσω msn αργότερα αν σε βολεύει!

#47 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 18 November 2008 - 21:46

Μια μέρα θα γίνει και αυτή η εκδρομή! Ήδη εκλιπαρώ κόσμο να έρθει μαζί μου Ιαπωνία να πάμε στη συναυλία.


u know very well οτι δε χρειαζεται να εκλιπαρεσεις καθολου... ο "κοσμος" ειναι που πρεπει να εκλιπαρεσει για να βρει moneyz this year and come along...:emptyonexg1:


and yeah, SeiMei, if u live in Athens you should come along too...
και βασικα θα ηταν πολυ ωραιο να κανουμε ενα πανελληνιο JE fan meeting once...

Posted Image

Spoiler: &#33909


#48 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 27 January 2009 - 16:28

Μηπως ξερετε να μου πειτε κανενα j pop boyband να ναι ετσι καπως εκκεντρικο και να μπορω να βρω video στο youtube ?
Posted Image

#49 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 27 January 2009 - 19:08

Μηπως ξερετε να μου πειτε κανενα j pop boyband να ναι ετσι καπως εκκεντρικο και να μπορω να βρω video στο youtube ?


Ουουου! Από boybands έχουμε πάρα πολλά. Καλά να 'μαστε να τα χαιρόμαστε. Αλλά τι εννοείς εκκεντρικό; Με ποια έννοια?
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#50 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 22 June 2009 - 20:19

μάλλον ζούσα κάτω από καμιά πέτρα, γιατί τώρα ανακάλυψα το συγκερκιμένο thread... τι πήρε το ματι μου? κάτι για συναντήσεις? αυτές γινονται ακόμα? είναι ανοιχτές σε κάθε κατεστραμμένο fangirl?

υ.γ.: πήγα στο link που έβαλες a2a... και είδα κάτι εικόνες:nbleed::nbleed::nbleed::lovulovu::lovulovu:... και τώρα χρειάζομαι κρύο ντους:hahaha::hahaha::hahaha:

Posted Image


#51 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 22 June 2009 - 20:36

oh δεν αντιληφθεί την ύπαρξη αυτού του thread.Well προς ενημέρωση σας έχετε ένα νέο καμμένο j-pop fangirl.Έχω πάρει με τη σειρά τη δισκογραφία των KAT-TUN και το ορκίζομαι δε το περίμενα ποτέ στη ζωή μου οτι θα άκουγα γιαπωνέζικα τραγουδια(και ότι θα μ'άρεσαν απο πάνω).Λάτρης των KAT-TUN here.Δυο τρια τραγούδια πρέπει να χω ακούσει απο NewS και Arashi(των τελευταίων τα τραγούδια δε μ'άρεσαν).

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#52 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 22 June 2009 - 20:45

χιχιχιχι. Εχουνε πατησει παρα πολυ κοσμο οι ΚΤ!! Και ισως να ειναι μονο η αρχη!
Καλα και εγω με αυτους ξεκινησα (οσον αφορα τα boybands) αλλα οσο και να μου αρεσουν αλλα γκρουπ σαν αυτους τιποτα! Οι Αρασι και οι Νιουζ εχουν αλλο στυλ. Ο καθενας με τα γουστα του!
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#53 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 22 June 2009 - 20:46

Xαχαχα! Μαζεμένοι πέσατε;
Μου αρέσει που το fangirling έλαβε πανδημικές διαστάσεις!

Και miko-chin πάω στοίχημα ότι δε θα αργήσεις να λατρέψεις τους Arashi! Κανείς δεν τους αντιστέκεται!

Για άκου μια αυτό, αυτό και αυτό και πες μετά! ;P
Επίσης αν πέσεις προς καμιά εκπομπούλα τους να δεις το μέγεθος του epicness τους! XD

Δεν είμαι άδικα 4 χρόνια τώρα πιστή fangirl τους!

#54 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 22 June 2009 - 21:23

@ a2a you totally changed my mind!!!Thank you:nod2:
Μάλλον είχα πέσει πάνω στα πολύ ποπ τους τραγούδια και επειδή δύσκολα μ'αρέσει η ποπ πια τους είχα απορρίψει.Αλλά αυτά που προτείνεις πραγματικά μου άλλαξαν τη γνώμη σε ένα δευτερόλεπτο.
Εδιτ:αν και το τρίτο μου θύμησε έντονα Backstreet Boys και πονεμένες αναμνήσεις γεμίζουν το μυαλό μου

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#55 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 22 June 2009 - 21:39

Χαχα! Παλιά Backstreet Boys fan να υποθέσω; Οι Arashi έχουν τραγούδια για όλα τα γούστα αν και η ειδικότητα τους είναι τα χαρούμενα, αισιόδοξα και ανεβαστικά τραγούδια. Το καλύτερο φάρμακο κατά της κατάθλιψης. Με έχουν γλιτώσει από τις δυσκολότερες περιόδους της ζωής μου!

#56 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 22 June 2009 - 21:52

oh so true!κάθε φορά που ακούω το Happiness -και όχι μόνο, απλά ένα χαρακτηριστικό πιστεύω παράδειγμα- μου φτιάχνει η διάθεση! Είναι energiser τα κομμάτια τους! Αν και οι χορογραφίες... είναι έλαφρώς blast from the past -καλά το είπατε, Backstreet Boys- αλλά δε πειράζει... Συνηθίζεται...

Posted Image


#57 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 23 June 2009 - 08:35

Ναι παλιά fan είμαι και προσπαθώ να το ξεχάσω.:frozen:
Πάντως το σίγουρο είναι οτι θα τους ψάξω περισσότερο.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#58 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 23 June 2009 - 11:22

Αν και οι χορογραφίες... είναι έλαφρώς blast from the past -καλά το είπατε, Backstreet Boys- αλλά δε πειράζει... Συνηθίζεται...

hontou? Posted Image




...wait,bsb danced? o_o

#59 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 23 June 2009 - 12:07

εννοείται βέβαια ότι το επίπεδο των χορογραφιών είναι million times better (να 'ναι καλά ο Ohno-chan!!!), αλλά ναι... οι στροφούλες και τα χεράκια πάνω-χεράκια κάτω, were pretty much everywhere... [media]http://www.youtube.com/watch?v=j5XOjnpX3-w[/media]

Posted Image


#60 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 23 June 2009 - 12:16

That's because it's the typical boyband choreography! Και οι SMAP το έκαναν πολύ πριν τους BSB:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Z8nVpYEEskI[/media]

1992! Παμπάλαιο! XD Πωπω θεός που ήταν ο Kimura! Ακόμα είναι βέβαια!

Και από το Get Down προτιμώ πιο πολύ αυτό που έχει παρόμοιο βίντεο:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=MTWgU_EXcEA[/media]

Αλλά εντάξει δεν αρνούμαι τους BSB! Πέρασα και εγώ από τη φάση τους!