Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese boybands.


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#76 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 24 June 2009 - 15:19

Καλά εντάξει και γω έχω δει ΤΑ κουλά όνειρα με JE guys. Αλλά γενικώς βλέπω κουλά όνειρα.
Έχω δει εμένα και τους KT να μας κυνηγάει δολοφόνος, τους Arashi να διαφημίζουν τα Goodys, Kanjani8 ως maids σε maid cafe, τους ΚΤ πάλι στο Πλοίο της Αγάπης... Γενικώς ότι να ναι.

Τελευταία τι είδα να δεις... Α ναι! Ήμουν σε μια λιμουζίνα και καθόμουν ανάμεσα στο είδωλο μου, τον Jin και τον άντρα της ζωής μου, τον Koki. Ο Jin μου έκανε foot massage και είχα γύρει το κεφάλι στον ώμο του Koki. Και όλοι φοράγαμε γούνες... *Sigh* This is the kind of life I want to lead. Can I puleaze haz it? :blingeye2:

#77 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 24 June 2009 - 19:36

ελπίζω οι γούνες να ήταν fake γαι το καλό σου!:hahaha:αλλιώς θα αναγκαστώ, ως πιστό μέλος της Greenpeace, να κάνω ένα ban στο όνειρο... και είναι κρίμα... όλο το υπόλοιπο ακούστηκε τόσο καλό!:hahaha::lovulovu:

Posted Image


#78 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 24 June 2009 - 22:31

Τι να σου πω! Όνειρο ήταν οπότε ήταν φτιαγμένες από dream stuff. XDDD

Καιρό έχω να δω όνειρο με Johnnys πάντως! Που πήγαν τα KT όνειρα που έβλεπα συνεχώς παλιά;

Είδα το ctKT σήμερα στο Keyhole και πάλι έλιωσα στα γέλια. Επόμενο επεισόδιο θα είναι:"Τα μυστικά των τεράστιων πιάτων: Τα σαγόνια του Τζιν." XD

#79 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 24 June 2009 - 23:17

holy shit Arashi.- your 10th "celebration"? damn fine! XD now where did I put the extra money for the 10 year Best-of album that was announced... lakjsdkla >D

#80 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 24 June 2009 - 23:36

well, we wanted an album they gave us one! ;DD
otanoshimi ni! :wooi2:
*needs to cough up money for it too*

Kanjani8 ως maids σε maid cafe

this should actually happen btw (and i totally mean it)! :XXX

Posted Image

Spoiler: &#33909


#81 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 24 June 2009 - 23:44

well, we wanted an album they gave us one! ;DD
otanoshimi ni! :wooi2:
*needs to cough up money for it too*

money υπαρχουν δοξα τω Θεο I spend and save at the same time. XD το προβλημα ειναι σε ποσα λεπτα(?) θα εξαφανιστει το LE απο προσωπου γης οταν θα εμφανιστει στα γνωστα online shops!:hahaha: damn I want it..και μαλλον θα το αγορασω απ'οπου βρω,γιατι απο cdj χλωμο να προλαβω.. :P


but damn 3 days in Kokuritsu asdasd! |D dvd plz!!!!111oneone

#82 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 25 June 2009 - 00:17

το προβλημα ειναι σε ποσα λεπτα(?) θα εξαφανιστει το LE απο προσωπου γης οταν θα εμφανιστει στα γνωστα online shops!:hahaha:

but damn 3 days in Kokuritsu asdasd! |D dvd plz!!!!111oneone


trufax :/ :/ *had almost forgotten about that* those guys have become a "hit and run" case recently
κι οχι τιποτα αλλο, η limited θα εχει και members' choice εξτρα κομματια... must try to hit one (οσο χλωμες κι ασθενικες κι αν ειναι οι πιθανοτητες)!:deadga6:
κι εχω να παρω και το photobook των KAT-TUN, lovely... -__-;;


there will be a dvd out of that!!! =w=Y προσωπικα ειμαι σχεδον 99% σιγουρη οτι there will be one! αν δε βγαλουν αυτο dvd τι στο καλο θα βγαλουν δηλαδη?? :drink:
αν σκεφτουμε λογικα, ολα τα je 10th anniversaries so far βγαλανε dvd, κι αυτη τη στιγμη οι Arashi ειναι και στα ντουζενια τους, with their singles selling faster than hot cakes... :P
add to that τις πρωτοφανεις 3 μερες στο Kokuritsu and i think it becomes quite obvious οτι οι πιθανοτητες να μη δουμε dvd απ αυτο ειναι αντιστοιχες του να ξυπνησω ενα πρωι και να βρω ενα γαϊδαρο, τον Beethoven και τον Doraemon να παιζουνε μπιριμπα στη μπανιερα μου -οr somewhere around there-... xD

Edited by LucyBR, 25 June 2009 - 00:33.

Posted Image

Spoiler: &#33909


#83 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 25 June 2009 - 01:54

Μιας και λέμε για όνειρα...


Σας έχω πει το όνειρό μου με ΟΛΑ (μιλάμε 4-5 μπάντες σε απαρτία) τα αγαπημένα μου τζόννιζ στην παραλία; :blingeye2: το είδα σε μια περίοδο που πνιγόμουν στο τρέξιμο και 1. έχω να πάω διακοπές 3 χρόνια, 2. μισώ τις παραλίες. Το μήνυμα ήταν ξεκάθαρο: τράβα διακοπές κι ας είναι στον ήλιο :terror2: τρέξε στα βότσαλα της παραλίας, κυλήσου στην άμμο με τα τζόννια, φάτε παγωτό και κάντε γουιντ σέρφινγκ :joyful: μιλάμε hana kimi beach φάση :hahaha:


θέλω διακοπές :deadga6:

Posted Image


#84 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 25 June 2009 - 08:52

Μιας και λέμε για όνειρα...


Σας έχω πει το όνειρό μου με ΟΛΑ (μιλάμε 4-5 μπάντες σε απαρτία) τα αγαπημένα μου τζόννιζ στην παραλία; :blingeye2: το είδα σε μια περίοδο που πνιγόμουν στο τρέξιμο και 1. έχω να πάω διακοπές 3 χρόνια, 2. μισώ τις παραλίες. Το μήνυμα ήταν ξεκάθαρο: τράβα διακοπές κι ας είναι στον ήλιο :terror2: τρέξε στα βότσαλα της παραλίας, κυλήσου στην άμμο με τα τζόννια, φάτε παγωτό και κάντε γουιντ σέρφινγκ :joyful: μιλάμε hana kimi beach φάση :hahaha:


θέλω διακοπές :deadga6:


Ax τι τέλειο όνειρο!!
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#85 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 25 June 2009 - 09:02

@Glastenen αυτά είναι όνειρα.Όχι σα το δικό μου που ήταν απλό και λιτό.Εγώ πήγα μόνο σε ένα ψιλικατζίδικο και είδα ένα περιοδικό με τη φάτσα του Jin και απο πάνω με τεράστια γράμματα έγραφε το όνομά του.Ακόμα και εγώ τα ξεχώριζα χωρίς τα γυαλιά μου.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#86 lily

lily

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 25 June 2009 - 11:00

Ξεκάρφωτη ειμαι αλλα εχω μια huuuuuuuuuge απορία!!!!!
Μηπως ξέρει κανεις αν εχει αφήσει ποτε ο Τζόνης καποιο απο τα συγκροτήματα του να κανει συναυλια εκτος ιαπωνίας? θελω πολυ να τους δω απο κοντα!!!!!!

Οσο για το ονειρο με την παραλία..... ~~~~NOSEBLEEEEEEEEEEED~~~~~~ :nbleed:
Kyaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

#87 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 25 June 2009 - 11:13

Ναι αμέ τους αφήνει αρκεί να υπάρχει το κατάλληλο fanbase για να πάει. Μην είναι 3 και ο κούκος. Οι Arashi ας πούμε έκαναν ασιατικό τουρ και οι NewS και TakkiTsuba έκαναν συναυλίες στην Ταϊβάν. Επίσης οι Tegomass είχαν έρθει μέχρι Σουηδία.

Όσο για το νέο Arashi album χαίρομαι που η limited είναι μόνο 1 παραπάνω CD και όχι DVD και δεν την χρειάζομαι είναι η αλήθεια. Όλα τα τραγούδια στο τρίτο CD τα έχω ήδη στα παρεμφερή album ή single. Μετράει βέβαια η συλλεκτική αξία αλλά επειδή κυκλοφορεί όταν θα λείπω σε διακοπές δεν ρισκάρω να το πάρω ακόμα. Αν υπάρχει όταν επιστρέψω καλώς...

@Glastenen: Είναι σημαδιακό το όνειρο σίγουρα! Όταν πας Τόκιο να κοιτάς δεξιά αριστερά μη σου σκάσει μύτη ο Τζιν με σαγιονάρες, γυαλιά ηλίου και pimp hat! XD

#88 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 25 June 2009 - 12:17

το τραγικό είναι ότι υποσυνείδητα επηρεάστηκα από αυτό το thread, και σε εντελώς άσχετο όνειρο, σε εντελώς ανύποπτο χρόνο, έκανε κάτι καμεό -πάλι- ο Τζιν. :bahhh:γιατί μόνο καμεό????

Posted Image


#89 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 25 June 2009 - 21:23

@Glastenen: Είναι σημαδιακό το όνειρο σίγουρα! Όταν πας Τόκιο να κοιτάς δεξιά αριστερά μη σου σκάσει μύτη ο Τζιν με σαγιονάρες, γυαλιά ηλίου και pimp hat! XD


omg ας το δω αυτό και ας συφιλιάσω μετά, το αξίζει :hahaha::hahaha::hahaha:

κορίτσια οι συμβουλές μου για καλά τζόννις όνειρα είναι να κουραστείτε όσο δεν πάει (διαβάστε κανένα πολύ βαρετό μάθημα, αναλάβετε 50 υποχρεώσεις ταυτόχρονα όπως εγώ να μην ξέρετε ποια να πρωτοκάνετε, κλπ), οπότε ο οργανισμός σας θα αναζητήσει από μόνος του σωτηρία και θα σας προμηθεύσει με άπλετο υλικό, και όχι μόνο καμέο και εξώφυλλα περιοδικών. γκουντ λακ :congrats::hahaha:

Posted Image


#90 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 28 June 2009 - 07:35

φρέσκο χθεσινοβραδινό όνειρο με πρωταγωνιστές τους KAT-TUN(όλους όμως!).Βασικός ήρωας ήταν ο Jin και μια στιγμή το οπτικό μου πεδίο έπιασε τον Kame.Ήμασταν σε μια παραλία.Και εκεί που πάω να μπω στη παραλία άρχιζει να μου φωνάζει ο Jin στα ελληνικά(ήταν υπερπαραγωγή το όνειρο):"Λώρα,Λώρα μη μπεις μέσα έχει τσούχτρες!".Εγώ βέβαια υπάκουσα στις εντολές του Jin :thatsit:
Και για να μη βγω τελείως off topic θέλω να ρωτήσω κάτι.Να φανταστώ ότι μόνο μέσω internet μπορούμε να προμηθευτούμε cd του κάθε συγκροτήματος,ε?

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg