Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese boybands.


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#1 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 23 June 2008 - 22:45

Παρατηρώ ότι πολλοί εδώ ακούμε boybands και σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να υπάρχει ένα thread για να ικανοποιούμε της fanboy και fangirl ορέξεις μας.

Δηλώνω fan των ΚΑΤ-ΤUN ενώ απολαμβάνω αρκετά και τους NEWS μου. Kanjani8, Arashi ακούω επίσης ευχάριστα χωρίς να τους έχω 'μελετήσει'.

Αγαπημένα μέλη, όλοι οι KAT-TUΝ εκτός του Ueda και ο yamapi όπως ίσως υποψιαστήκατε από το avatar.

Αγαπημένο τραγούδι το Real Face των ΚAT-TUN. Είναι μπροστά.

Μπράβο στον τζόνι για τα συγκροτήματα του κι ας είναι παιδόφιλος gay βιαστής.

#2 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 24 June 2008 - 00:00

όλοι οι KAT-TUΝ εκτός του Ueda

LOL!:pp might i ask γιατι ο Ueda στην απ'εξω?? ΧD


YAAAY! *applauses for the creation of this thread*
let's fangirl/fanboy at ease! =w=/

ως lvl75 Kame fangirl που ειμαι, ΚΑΤ-ΤUN are probably my fave boyband too!:wooi2::wooi2::wooi2:
το rank μου παει καπως ετσι:
Κame



Taguchi
Nakamaru-Koki
Ueda
Akanishi
least favourite o Jin γιατι ναι το παραδεχομαι ειναι κουκλος απ τους λιγους, αλλα IMHO ειναι τοσο μα τοσο ψωναρα και εχει αυτο το εντελως "τι κανω εγω εδω περα μ ολους τους κατωτερους" που το δευτερο γεγονος εξαλειφει παντελως το πρωτο... >>;;

Real Face is indeed a great song!! ^^/ ποτε δεν αποτυχανει να μου φτιαξει το κεφι! |DD
το καλυτερο pv των KAT-TUN παντως *allow me to fangirl* ειναι το Lips!!!
*_*/ *_*/ *_*/

σχεδον το ιδιο μ αρεσουν οι Arashi (με αποκλιση ενος εκατοστου or so due to Kame :pp) για τους οποιους και εχω απο εναν καλο λογο για τον καθενα τους! =w=
the only one of them who hasn't caught my attention much is Nino but wth...
εκτος απο MatsuJun (για προφανεις και οχι μονο λογους *w*/) και riidaa (ο οποιος ειναι respect απο ολες τις αποψεις), εχω ιδιαιτερη αδυναμια και στο newly acquired lovely item μου (:pp) τον Aiba-chan! Χ3333/

αυτοι οι 2 με εκαναν να ξανακουσω pop μετα απο (κυριολεκτω) χρονια!

other notable boybands i particularly enjoy are:
NEWS (lots of love to them! <33333)
V6
Kinki Kids (big Koichi fan X333)
Kanjani8
Tackey&Tsubasa

i'm still learning tho... :pp

Μπράβο στον τζόνι για τα συγκροτήματα του κι ας είναι παιδόφιλος gay βιαστής.


τα χουμε πει ποσες φορες, we're grateful for his company and its boybands αλλα ο Johnny himself θελει και γενικως και ανεξαιρετως ξυλο (copyright Glastenen)

Edited by LucyBR, 24 June 2008 - 00:05.

Posted Image

Spoiler: &#33909


#3 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 24 June 2008 - 00:02

wtf? xDDDD ποιος ειναι ο τζονι ? ο μανατζερ ?
(ειμαι καπως ασχετη απο ποπ)

και για να μην πω μονο μια προταση ας βαλω και μια pic just 4 fun :P
Που οχι πως δεν θα την εχετε ... βλ.japanese idol απειρες photos
ειδικα με τον yamapi τι εχετε παθει ?? δεν αντεχω εχω παθει yamapi OVERLOAD xDDD αμαν
εμενα μ'αρεσει ο hero γιατι δεν βαζετε ?? <<


KimHee Chul /jun / hero
Spoiler:


#4 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 24 June 2008 - 00:13

wtf? xDDDD ποιος ειναι ο τζονι ? ο μανατζερ ?
(ειμαι καπως ασχετη απο ποπ)

και για να μην πω μονο μια προταση ας βαλω και μια pic just 4 fun :P
Που οχι πως δεν θα την εχετε ... βλ.japanese idol απειρες photos
ειδικα με τον yamapi τι εχετε παθει ?? δεν αντεχω εχω παθει yamapi OVERLOAD xDDD αμαν
εμενα μ'αρεσει ο hero γιατι δεν βαζετε ?? <<


KimHee Chul /jun / hero

Spoiler:


mighty wikipedia:

Johnny Kitagawa (ジャニー喜多川, Janī Kitagawa), born October 23, 1931, in Los Angeles, California, is the producer of Johnny & Associates, the largest and arguably most powerful young male talent recruitment organization in Japan.


κοινως ειναι το big boss στην εταιρια που εχει αν οχι τα περισσοτερα, σιγουρα τα πιο επιτυχημενα male idols σ αυτη τη χωρα... (θα ελεγα)

yamapi overload = good overload! XDDD

ο hero (οπως και ο kim hee chul) ειναι κορεατες... that's probably why...
αν βαλουμε και DBSK and all that k-pop jazz στο παιχνιδι αλλαζει το πραγμα... :P
btw i'm a hero fan too X3

Posted Image

Spoiler: &#33909


#5 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 24 June 2008 - 00:25

ωωω δεν το ξερα :) πως ειναι κορεατες !

ααα φανταζεστε γιατι μ'αρεσει ο kim hee chul ε? λενε πως μοιαζει με τον miyavi :P


Spoiler:


sorry που ειμαι λιγο εκτος θεματος μια που δεν ειναι japanese but i had to say it :P :)

Edited by iloveL, 24 June 2008 - 00:31.


#6 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 24 June 2008 - 00:31

Δε μου άρεσει τίποτα πάνω στον Ueda. Be it φωνή, εμφάνιση, χαρακτήρας.

Cartoon KAT-TUN παρακολουθείς Lucy; :P
Ας πούμε σε 2 επεισόδια που έκαναν χωρίς script και τους έβγαλαν σε groups να κάνουν ότι θέλουν (ο Ueda ήταν με τον Akanishi) έκανε ό,τι να 'ναι. Στην εκπομπή δε μιλάει πολύ. Δε χαμογελάει σχεδόν ποτέ.
Χέσ'τον.

Akanishi ούτε πήγαινα ΚΑΘΟΛΟΥ στην αρχή. Ειδικά στο PV του Keep the Faith κάτι παράξενα που κάνει με τα χείλη... είναι σαν να πουλάει συνεχώς μούρη γενικώς. Σιγα-σιγα μέσω των εκπομπών νιώθω ότι δεν είναι τόσο κακός τελικά. Επίσης έχει την καλύτερη φωνή στο group.

Kame γιατί είναι ο Kame και δεν μπορείς παρά να τον συμπαθείς.
Koki και Naka επειδή έχουν πλάκα.
Junno επειδή έχει ειλικρινές χαμόγελο.

(Ξανα)Δείτε κι αυτό: YouTube - Jun vs. Jin
Αλήτες.

#7 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 24 June 2008 - 01:00

currently into Arashi and KAT-TUN for the time being :P
obviously more into Arashi(for obvious reasons XD) but I'm working on KAT-TUN too :33
καποτε θα δοκιμασουμε και τα υπολοιπα groups :pp

least favourite o Jin γιατι ναι το παραδεχομαι ειναι κουκλος απ τους λιγους, αλλα IMHO ειναι τοσο μα τοσο ψωναρα και εχει αυτο το εντελως "τι κανω εγω εδω περα μ ολους τους κατωτερους" που το δευτερο γεγονος εξαλειφει παντελως το πρωτο... >>;;


εκτος απο MatsuJun (για προφανεις και οχι μονο λογους *w*/) και riidaa (ο οποιος ειναι respect απο ολες τις αποψεις), εχω ιδιαιτερη αδυναμια και στο newly acquired lovely item μου (:pp) τον Aiba-chan! Χ3333/

gah..mine too >w> dunno why...he could be like the nicest guy on earth,αλλα αυτο το attitude που βγαζει δε μου εχει καθησει και πολυ καλα @_@
οn the other hand he sings better than everyone in there :P so I put up with him :P


Riida! /o/ how can one not like this guy?X333
the emotionless face deceives all XDDD
he's more than adorable~ >33


:hahaha::hahaha: lovely item?
Spoiler: maybe treasure item?XD


Μπράβο στον τζόνι για τα συγκροτήματα του κι ας είναι παιδόφιλος gay βιαστής.

LMAO.

:hahaha:
για ξυλο ειναι :P αλλα τεσπα...

(Ξανα)Δείτε κι αυτό: YouTube - Jun vs. Jin
Αλήτες.

LoL XD epic everytime /o/

#8 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 24 June 2008 - 01:09

Δε μου άρεσει τίποτα πάνω στον Ueda. Be it φωνή, εμφάνιση, χαρακτήρας.

Cartoon KAT-TUN παρακολουθείς Lucy; :P
Ας πούμε σε 2 επεισόδια που έκαναν χωρίς script και τους έβγαλαν σε groups να κάνουν ότι θέλουν (ο Ueda ήταν με τον Akanishi) έκανε ό,τι να 'ναι. Στην εκπομπή δε μιλάει πολύ. Δε χαμογελάει σχεδόν ποτέ.
Χέσ'τον.

Akanishi ούτε πήγαινα ΚΑΘΟΛΟΥ στην αρχή. Ειδικά στο PV του Keep the Faith κάτι παράξενα που κάνει με τα χείλη... είναι σαν να πουλάει συνεχώς μούρη γενικώς. Σιγα-σιγα μέσω των εκπομπών νιώθω ότι δεν είναι τόσο κακός τελικά. Επίσης έχει την καλύτερη φωνή στο group.

Kame γιατί είναι ο Kame και δεν μπορείς παρά να τον συμπαθείς.
Koki και Naka επειδή έχουν πλάκα.
Junno επειδή έχει ειλικρινές χαμόγελο.

(Ξανα)Δείτε κι αυτό: YouTube - Jun vs. Jin
Αλήτες.


of course!! =w=/ cartoonKAT-TUN δε χανω με την καμια! :333
απιστευτο show!! <33
οτι το χει ενα περιεργο κατι, το χει δε διαφωνω... ειναι καπως σαν distant και ωρες ωρες ψιλοκοιμισμενος... στο special της Okinawa το σκεφτοταν 5 ωρες για να αγορασει ενα αεροβολο των 1400 yen και σ εκεινο το cooking contest με την Horikita Maki του δωσε ο Kame να κοψει ενα πρασο και το κοιτουσε λες και του πε "χρησιμοποιησε το για να φτιαξεις νεα πηγη καυσιμων" or something... :pp
ειναι γενικως λιγο ιδιαζουσα περιπτωση... αλλα whatever, he's not bad poor thing... :P

omfg i know what u mean! wtf, botox του κανανε και δεν κουνιεται κανενας μυς?? οΟ
exactly! εχει ολη την ωρα ενα attitude like "πω ρε γαμωτο βαριεμαι εδω περα, αντε να τελειωνουμε να ξεκουβαληθειτε γιατι εχω και να βγω το βραδυ με την γκομενα #3567"... το καλαμι λιγο... >>;;
τι να σου πω.. εγω μεσω των εκπομπων παλι, νιωθω να επιβεβαιωνομαι για την περιπτωση του... anyhow...
και μιας και το εθιξες, ο Akanishi οντως ειναι η καλυτερη φωνη στους KAT-TUN και εκει ειναι και το χειροτερο της υποθεσης..
εχει επαναπαυθει πανω σ αυτο και δεν (φαινεται να) προσπαθει ή να δουλεψει καθολου.
οι υπολοιποι που δουλευουν δηλαδη ειναι τα κοροϊδα της υποθεσης??
προσωπικα πιστευω οτι αν εδειχνε λιγο περισσοτερο φιλοτιμο καλυτερα για ολους θα ηταν... oh well...

*seconds especially the Kame part X333*

lol!! that video is win! XDD
και ναι το ομολογω απολαυσα παρα πολυ τον τροπο που τη λεει ο MatsuJun στον Αkanishi! *guilty* :P
ειδικα στο round 1 ειναι σαν να βγαινει απο μεσα του ο Tsukasa or something! XDDDD

gah..mine too >w> dunno why...he could be like the nicest guy on earth,αλλα αυτο το attitude που βγαζει δε μου εχει καθησει και πολυ καλα @_@
οn the other hand he sings better than everyone in there :P so I put up with him :P


Riida! /o/ how can one not like this guy?X333
the emotionless face deceives all XDDD
he's more than adorable~ >33


:hahaha::hahaha: lovely item?

Spoiler: maybe treasure item?XD





ακριβως αυτο! he could be so much better yet he's being nuisance most of the time...>>;;
that's absolutely true but i dunno how much it's worth when he's doing nothing to improve it even further, to be more..
if you compare the way Kame would sing "Kizuna" in Gokusen specials, with the way he performed "I'll be with u" last year in Shounen Club you can tell he's been actually working from miles away.
In Akanishi's case tho, it's the exact opposite.. τα δικα μου αυτια at least δεν πιανουν και καμια τρομερη διαφορα (την οποια ολοι οι υπολοιποι εχουν σημειωσει σε καποιο βαθμο εστω...)

oh yes!! riidaa is probably the best over there! >333
he's just kinda shy and introverted but so much win!! =w=/


isn't he???? :kawaii:
and sasdsaff;lslalsad that screenshot is just too true to be true!!! :wooi2::wooi2::wooi2:
*squee*

Edited by LucyBR, 24 June 2008 - 04:14.
typo

Posted Image

Spoiler: &#33909


#9 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 24 June 2008 - 03:43

τωρα ειδα το video.
δεν ξερω πως φερονται γενικα αλλα εχω να πω εδω kawaii :kawaii: jin !!! του την λεει εντελως
ο αλλος και ειναι τοσο cute η αντιδραση του : αντιδραση καπως σαν δεν ξερω τι να πω/τα εχω παρει.
sooo cute

#10 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 24 June 2008 - 12:48

Πολύ πλάκα με NEWS. Θέλω να τη μοιραστώ μαζί σας.
YouTube - We'll be Nothing Without YamaPi

#11 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 24 June 2008 - 13:03

Πολύ πλάκα με NEWS. Θέλω να τη μοιραστώ μαζί σας.
YouTube - We'll be Nothing Without YamaPi


:hahaha::hahaha::hahaha: poor Koyama >DDD

αλλο ενα κορυφαιο vid με NEWS
YouTube - NEWS Abake subbed

I pissed my pants laughing the first time I watched it! XDD
it's beyond hilarious! :hahaha::hahaha::hahaha: and has Kame too :pp

#12 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 24 June 2008 - 13:25

"tabemono desu ka?!" χαχααχχα ε όχι.

Καλά ο yamapi γιατί δε σήκωσε το χέρι στο best singer; -.-

#13 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 24 June 2008 - 16:27

ααααααα για ήρεμα γιατί θα γίνουμε από δυο στάνες τσουμπάνοι!!!:burningbe3:

*jumps in to save Akanishi's pride (?)*

λίγα για την personal whore μου μη σας τον φέρω να σας χορέψει τον καρσιλαμά στην κουζίνα σας και σας έρθει ο τσελεμεντές σφοντύλι :hahaha:

*so many Jin fangirls...am I the only one left?...sobs...*

Posted Image


#14 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 24 June 2008 - 18:42

Αχ! Τέλεια! Πολύ χαίρομαι που έχει μεγαλώσει το fandom των Johnnys στην Ελλάδα! Όταν πριν από 3 χρόνια έγινα φαν τους είμασταν μετρημένες στα δάχτυλα!

Οι μεγάλες μου αγάπες είναι ΦΥΣΙΚΑ όπως θα έχετε καταλάβει οι Arashi και ο λόγος γι αυτό είναι αρκετά περίπλοκος... Ας πούμε ότι ταυτίζομαι μαζί τους και με έχουν βοηθήσει με τα τραγούδια και τις τρέλες τους να ξεπεράσω μερικές από τις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής μου. Έχω σχεδόν όλη τους τη δισκογραφία σε CD , DVD και πράγματα τους όπως το Arashigoto και τα ημερολόγια, επίσημες φωτό κτλ... Είμαι τρελαμένη το ξέρω αλλά είναι οι μοναδικοί καλλιτέχνες που πραγματικά αγαπάω. Μόνο αυτοί! Αγαπημένα μου μέλη: Sho Sakurai, Satoshi Ohno

Δεύτεροι είναι οι KAT-TUN που τους έμαθα περίπου μισό χρόνο πριν κάνουν ντεμπούτο και μέχρι να κάνουν δεν ήταν καν στη λίστα μου μέχρι που έκαναν ΜΠΑΜ και κατέκτησαν όλη την Ιαπωνία. Από αυτούς έχω όλη τη δισκογραφία (δεν είναι και πολύ). Μου αρέσει το μουσικό τους στυλ αλλά και το bad boy στυλ που λανσάρουν. Αγαπημένα μέλη: Koki Tanaka, Kazuya Kamenashi (έχω τρελή αδυναμία στους ράπερ αν καταλάβατε)

Τρίτοι είναι οι KinKi Kids και πιστεύω ακράδαντα ότι έχουν τα καλύτερα τραγούδια του JE. O Tsuyoshi ιδιαίτερα (που τον υπεραγαπώ) στάνταρ είναι το πιο ταλαντούχο μέλος του Jimusho (αφήστε που το fandom του είναι μικτό: εξίσου άντρες και γυναίκες) με την καλύτερη φωνή. Σε λίγο θα συμπληρώσω τη συλλογή από όλα τα άλμπουμ τους! Ganbatte watashi!

Μετά ακολουθούν οι παλαβιάρηδες Kanjani8 , οι γλυκύτατοι NewS, οι κουνιστοί Tackey & Tsubasa, οι ταϊλανδοί Golf & Mike και τα μικρά Hey! Say! JUMP.
Μου αρέσουν πολύ και τα παλιότερα γκρουπ όμως, ιδίως οι TOKIO. Μετά οι V6 και οι SMAP. Αλλά τρελαίνομαι ιδιαίτερα για τα γκρουπ από 80s και για HIKARU Genji, Shonentai, Otokogumi etc Επίσης έχω (σπανιότατο εύρημα) τραγούδια απο Four Leaves που ήταν από τα πρώτα γκρουπ που έβγαλε το Jimusho πίσω στα 70s! Κοινώς τρώω τα πάντα από boybands!

Φυσικά μου αρέσουν και τα γκρουπ/ ντουέτα εκτός του JE: Οι w-inds. WaT, EXILE και Lead. Και επειδή ακούω και πολύ κορεάτικη ποπ λατρεύω τους DongBangShinKi (και στα ιαπωνικά αλλά πιο πολύ στα κορεάτικα), Super Junior, Big Bang (μακράν το καλύτερο hip hop boyband που υπάρχει)FT Island και τελευταία τους καινούργιους, αν και προσωρινούς και μικρούληδες Shinee. Μου αρέσουν και οι Fahrenheit, και ας είναι ταϊβανέζοι. Τώρα κάνουν άνοιγμα Ιαπωνία. :nbleed:

#15 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 26 June 2008 - 01:57

Καλά ο yamapi γιατί δε σήκωσε το χέρι στο best singer; -.-


μαλλον ο pi-chan δεν το θεωρει απ τα δυνατα του σημεια! XDD
and btw the best voice in NewS is probably Yuya...(?)


it's beyond hilarious! :hahaha::hahaha::hahaha: and has Kame too :pp


*falls for the bait* :ppp
NEWS Abake = all kinds of WIN! =w=b (and this particular one is of course double the win <3333)


λίγα για την personal whore μου μη σας τον φέρω να σας χορέψει τον καρσιλαμά στην κουζίνα σας και σας έρθει ο τσελεμεντές σφοντύλι :hahaha:


LMAO!! now THAT is something i'd kill to see!!!:hahaha::hahaha:
and btw o Jin μπορει να "το χει" στο τσιφτετελι (XDDD) but dude... Kame can poledance! *w*/
Utawara great moments..
X3333333333

special note: η εντελως "WTFH man??? O________O" εκφραση του Koki και του Maru!!!
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Posted Image

Spoiler: &#33909