Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese boybands.


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#16 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 26 June 2008 - 13:53

Για όσους δεν το έχουν ήδη δει:

Aiba's Letter in 24Hour Terebi

Εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ένας (και ο κυριότερος) από τους 10000000000000000 λόγους που λατρέυω τους Arashi. Ο δεσμός ανάμεσα τους... Το κλάμα που είχα ρίξει όταν είχα δει αυτό το βίντεο δε λέγεται. Ακόμα και η αδερφή μου, που δεν είχε κάνει Ιαπωνικά ακόμα και δεν καταλάβαινε, έκλαψε πολύ.

Είχα διαβάσει και στο Arashigoto (το πρώτο βιβλίο που επιχείρησα να διαβάσω στα ιαπωνικά) ότι όταν ξεκίνησαν σα γκρουπ ήξεραν ελάχιστα πράγματα ο ένας για τον άλλο και κατά τη διάρκεια του πρώτου τους τουρ αποφάσισαν να γνωριστούν καλύτερα. Και από τότε είναι αχώριστοι! さすが嵐!:if:

ジャニスより嵐!そう信じっています!

Καλά και οι KAT-TUN γαμάτοι (και ο νταβάς ο Koki πάνω απ' όλους) αλλά δεν είναι και πολύ δεμένοι και τσακώνονται συχνά! :orly: だめだよKAT-TUNの皆さん!お互いを信じなきゃね!

#17 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 26 June 2008 - 15:13

Ωραίο το βιντεάκι. Σε κάποια άλλα που είδα τσακώνονταν στην πλάκα όπως κάνουν και οι υπόλοιποι.. Ας μη ξεχνάμε ότι παίρνουν γραμμή από άλλους βέβαια.

Στους KAT-TUN είχε πάει να πέσει και ξύλο στην άρχη. Jin με Ueda νομίζω...;

#18 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 26 June 2008 - 15:38

Για όσους δεν το έχουν ήδη δει:

Aiba's Letter in 24Hour Terebi

Εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ένας (και ο κυριότερος) από τους 10000000000000000 λόγους που λατρέυω τους Arashi. Ο δεσμός ανάμεσα τους...


guh..I saw that for the first time in D no Arashi and it got me for good.. x__x
It was really sweet of Aiba to do this ;^;

#19 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 26 June 2008 - 18:53

Ναι μωρέ είναι τόσο καλό παιδάκι (putting aside those photos that almost cost him his stay in Arashi)! Η μαμά του πρέπει να είναι περίφανη (την έχω δει σε φωτό btw και είναι ίδια ο γιος!)!!
Μου αρέσει που είναι τόσο χαζό παιδί χαρά γεμάτο!
[media]http://www.youtube.com/watch?v=gn0rW6T8_Js[/media]

Μόνο αυτός θα το πάθαινε αυτό ειλικρινά! Μου θυμίζει την αδερφή μου ώρες ώρες! :hahaha:

#20 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 26 June 2008 - 22:21

Για όσους δεν το έχουν ήδη δει:

Aiba's Letter in 24Hour Terebi

Εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ένας (και ο κυριότερος) από τους 10000000000000000 λόγους που λατρέυω τους Arashi. Ο δεσμός ανάμεσα τους... Το κλάμα που είχα ρίξει όταν είχα δει αυτό το βίντεο δε λέγεται. Ακόμα και η αδερφή μου, που δεν είχε κάνει Ιαπωνικά ακόμα και δεν καταλάβαινε, έκλαψε πολύ.

goddamn it, that was moving... ;_____;
αυτο ειναι οντως κατι για το οποιο παραδεχομαι απολυτα τους Arashi...
they're more than just a team, they're like a family...


Στους KAT-TUN είχε πέσει και ξύλο στην άρχη. Jin με Ueda νομίζω...;


fixed actually...
ειχε οντως πεσει ξυλο... :P
στην αρχη ολοι με ολους τσακωνονταν αλλα the big memorable fight ηταν Kame - Ueda και ειχαν πεσει ουκ ολιγες ψιλες απ ο,τι εχουν πει οι ιδιοι..
μεχρι και αναπαρασταση το εκαναν σ ενα live... XDD
μετα μαλλον εμαθαν να συμβιωνουν καλυτερα i suppose... :pp

Spoiler:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#21 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 26 June 2008 - 22:58

Το πιο εντυπωσιακό σε αυτό το video όμως ήταν το μαλλί του Koki :P

#22 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 26 June 2008 - 23:31

Ρε fellow καμμένες fangirl! Προτείνω να διοργανώσουμε μια εκδρομή στην Ιαπωνία και να πάρουμε σβάρνα όλες τις συναυλίες των Johnnys!

Ok! Αυτό θα ήταν ένα όνειρο που αν πραγματοποιούνταν θα ήταν :wooi2:
Καλά αν τελικά πάρω την υποτροφία και πάω να κάτσω Ιαπωνία θα μπω στα fanclub και κάθε εβδομάδα θα τρέχω με μια uchiwa στο χέρι (σα σπαθί του δίκαιου πολεμιστή) στις συναυλίες, στα performances etc και θα γίνω σαν αυτές τις φαν που κοροϊδεύω!:uhh:
Πάρτε το χαμπάρι: ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΕΣ!
Αλλά τι ωραία αρρώστια! :wooi2:
Btw έχετε δει όνειρα με Johnnys? Εγώ έχω δει κάποια αλλά είναι τόσο περίεργα!

#23 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 26 June 2008 - 23:56

Ρε fellow καμμένες fangirl! Προτείνω να διοργανώσουμε μια εκδρομή στην Ιαπωνία και να πάρουμε σβάρνα όλες τις συναυλίες των Johnnys!

Ok! Αυτό θα ήταν ένα όνειρο που αν πραγματοποιούνταν θα ήταν :wooi2:
Καλά αν τελικά πάρω την υποτροφία και πάω να κάτσω Ιαπωνία θα μπω στα fanclub και κάθε εβδομάδα θα τρέχω με μια uchiwa στο χέρι (σα σπαθί του δίκαιου πολεμιστή) στις συναυλίες, στα performances etc και θα γίνω σαν αυτές τις φαν που κοροϊδεύω!:uhh:
Πάρτε το χαμπάρι: ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΕΣ!
Αλλά τι ωραία αρρώστια! :wooi2:
Btw έχετε δει όνειρα με Johnnys? Εγώ έχω δει κάποια αλλά είναι τόσο περίεργα!


μη λες τετοια, που αν μπορουσα/ειχα την ευκαιρια ανετα ψηνομουν like crazy να παω σε Johnny's Countdown! :deadga6:
για Arashi ή KAT-TUN live δεν το συζητω καν! :himitsu:


Spoiler:



*looks at the total size of her Johnny's related folders*
and something more than that probably.. :uhh:

but meh... who cares?? :pp:drink:

ομολογω δεν εχω φτασει μεχρι εκει.... το πιο extreme που χω δει ειναι το Μιλτο Πασχαλιδη να τραγουδαει BUCK-TICK... XDDDD

Posted Image

Spoiler: &#33909


#24 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 27 June 2008 - 00:07

Ρε fellow καμμένες fangirl! Προτείνω να διοργανώσουμε μια εκδρομή στην Ιαπωνία και να πάρουμε σβάρνα όλες τις συναυλίες των Johnnys!


Καλά αν τελικά πάρω την υποτροφία και πάω να κάτσω Ιαπωνία θα μπω στα fanclub και κάθε εβδομάδα θα τρέχω με μια uchiwa στο χέρι (σα σπαθί του δίκαιου πολεμιστή) στις συναυλίες

omg..DO WANT! :x

XDDD for a weird reason I can picture this.. XDD


για Arashi ή KAT-TUN live δεν το συζητω καν! :himitsu:


Spoiler:


/o/ /o/ YES PLEASE!

Spoiler:


#25 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 27 June 2008 - 00:38

/o/ /o/ YES PLEASE!

Spoiler:


it would be so great!!! :if:

Spoiler:


και τωρα που το σκεφτομαι και σε Dream Boys πηγαινα αμα λαχει...:terror2:
(but that's a whole other story....:deadga6: )

Posted Image

Spoiler: &#33909


#26 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 27 June 2008 - 00:41

Btw έχετε δει όνειρα με Johnnys? Εγώ έχω δει κάποια αλλά είναι τόσο περίεργα!


είδα την προηγούμενη βδομάδα το υποτιθέμενο νέο single KAT-TUN σε pv και με τα όλα του. φουλ κομπλε καλοκαιρινό τραγουδάκι με κόκκινα συνολάκια στον ήλιο, και η πλάκα είναι ότι ξύπνησα και τραγουδούσα το (ανυπαρκτο) τραγούδι, στα ιαπωνικά κιόλα....WTFFFF:oo::oo: ακόμα το ψιλοθυμάμαι...αμά βγει πραγματικότητα θα πεθάνω:deadga6::dazed:

Posted Image


#27 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 27 June 2008 - 09:58

Ρε λες να είσαι μάντισσα; Αν γίνει κάτι τέτοιο θα σου κάνουμε βωμό κομπλέ με θυσίες! Να μας μαντεύεις τα μελλοντικά τραγούδια!

Εγώ έχω δει ένα όνειρο με τους Arashi να διαφημίζουν τα Goody's! Ντυμένοι γυναίκες σούπερ-ήρωες (με εξαίρεση τον Ohno που ήταν ντυμένος Superman)!!!

Και κοπελίες πιστέψτε με αλήθεια αν πάω Ιαπωνία δε θα κάνω τίποτα άλλο! Όλο σε συναυλίες θα τρέχω! Και γω έχω μια λίστα 50-60 καλλιτεχνών που θα έβλεπα Live χαλαρά! Κάψιμο 100%...

Α! Θυμίστε μου να σας πω για όταν πήγα στο JE Store στην Osaka ούσα ή μοναδική ξένη fangirl! Πολύ αστεία φάση! Τώρα δεν προλαβαίνω, πάω να γράψω στο Πανεπιστήμιο!

#28 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 08 August 2008 - 11:13

Bump! Topic revival.
Νέες κυκλοφορίες από boybands:

LEAD - Sunny Day(single) και Lead tracks listeners choice(album)
Το τελευταίο τους άλμπουμ μου άρεσε πολύ. Τώρα κυκλοφορούν ένα Best of. Το Sunny Days δεν το άκουσα ακόμα. Αλλά θα το κάνω σύντομα!

Arashi - Truth/Kaze no Mukou (single)
Η κυκλοφορία που αναμένω περισσότερο απ' όλες! Ευτυχώς θα είμαι σπίτι έγκαιρα να την παραλάβω! Βγήκε και το βιντεοκλίπ του Truth χτες! Τι άλλο να θέλω;

V6 - Vibes(single)
Το Tokunatsu Vibration ήταν so-so κατά τη γνώμη μου. Το Chou ήταν πολύ καλύτερο. Αλλά γενικώς μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια που κυκλοφορούν οι V6 τελευταία (το Way of life ήταν από τα καλύτερα τους τραγούδια)

SMAP - Kono toki kitto yume jyanai(single)
Τι είδους τραγούδι να είναι άραγε; Μου άρεσε το προηγούμενο τους single, ελπίζω να μου αρέσει και αυτό!

Kinki Kids - Secret Code(single)
Η άλλη κυκλοφορία που αναμένω πολύ αν και δεν το αγόρασα (μόνο άλμπουμ από KinKi Kids γιατί έχουν υπερβολικά πολλά single για να αγοράσω!) Αλλά έχω ακούσει το τραγούδι και ειναι jazz (I adore jazz) και είναι η πρώτη τους κυκλοφορία από το Νοέμβριο που κυκλοφόρησαν το -Φ- (Phi)! KinKi Kids okaeri!

TOKIO - Amagasa(single)
Πιο slow κυκλοφορία σε σχέση με τα προηγούμενα τους. Δεν το έχω ακούσει όλο... Για να δούμε...

DongBangShinKi - Doushite kimi wo suki ni natte shimattandarou?(single)
Ε, εντάξει δεν είμαι σίγουρη αλλά νομίζω όλοι ξέρετε για την πόρωση μου με τους DBSK. Το τραγούδι είναι υπέροχο και το b-side, Box in the ship είναι ένα διασκεδαστικό reggae κομμάτι. Αλλά ρε παιδιά ρίχτε μια βόλτα από Κορέα! Σας πεθύμησαν εκεί!

EXILE - EXILE ENTΕRTAINMENT BEST(album)
Στην Ιαπωνία τους κατατάσσουν στην κατηγορία των boybands οπότε τους βάζω και γω εδώ! Μετά το CATCHY BEST που πούλησε πάνω από 1,000,000 ήρθαν τα γρήγορα r'n'b' τραγούδια των EXILE όπως το Evolution και το Touch the Sky. Αν και προσωπικά προτιμώ τα catchy τραγούδια στους EXILE, τα χορευτικά τους είναι <3 Και ο Atsushi επίσης!

Fahrenheit - Treasure(single)
Το δεύτερο single των παιδιών από την Taiwan. Το πρώτο τους μου άρεσε πολύ και ελπίζω και το δεύτερο να είναι εξίσου καλό και να στεριώσουν στην ιαπωνική αγορά που λατρεύει τα boybands! Jiro Wang!!! :nbleed:

Και από DVD έχουμε φυσικά:

NewS - Pacific Tour!
Θα μου έρθει μαζί με το Truth! Διπλό δωράκι!!! Yatta!

DongBangShinKi - T Tour
Το Τ είναι ένα από τα πιο ωραία (και ακριβά) άλμπουμ που έχω στη συλλογή μου. Το DVD το έχω στα υπόψη μου αν και ξέρω ότι οι DBSK είναι ακόμα σχετικά καινούργιοι για να κάνουν το τρελό θέαμα που κάνουν τα JE boybands στα live!Still I think it's worth checking out!
More news on boybands and releases to come in September! :byejg9:

Edited by a2a, 08 August 2008 - 11:18.


#29 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 08 August 2008 - 12:28

Arashi - Truth/Kaze no Mukou (single)
Η κυκλοφορία που αναμένω περισσότερο απ' όλες! Ευτυχώς θα είμαι σπίτι έγκαιρα να την παραλάβω! Βγήκε και το βιντεοκλίπ του Truth χτες! Τι άλλο να θέλω;


/o/
ownz.hard.
and the pv was SO much <3333333!!!!
ο ενας ηταν πιο win απο τον αλλο!! :wooi2:
and the setting... just:nod:

NewS - Pacific Tour!
Θα μου έρθει μαζί με το Truth! Διπλό δωράκι!!! Yatta!


:congrats::congrats::congrats:
NEWS live = happy fangirls!! can't wait!! |DDD

Posted Image

Spoiler: &#33909


#30 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 10 September 2008 - 03:38

*bumps*

I'm bored.. :P and browsing YouTubes~:kakaka:
Spoiler: