Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

One Piece - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
2501 replies to this topic

#31 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 27 June 2008 - 12:57

Orion να ξέρεις Choppers past FTW!

Περιμένω να κλάψεις αρκετά προς το τέλος του παρελθόντος του!

Μην με απογοητεύσεις:df13952b:!
Εγω το βλέπω τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα για να πάω την δόση μου!
Φυσικά κάθε φορά που το βλέπω με πιάνουν τα δάκρυα!

Posted Image

#32 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 27 June 2008 - 12:59

Έριξα 1-2 δάκρυα

Spoiler:


αλλά σα της Nami, δε με επηρέασε. Σίγουρα, sad, αλλά όχι σα τη κόλαση της Nami-chan.

#33 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 27 June 2008 - 13:09

Έριξα 1-2 δάκρυα

Spoiler:


αλλά σα της Nami, δε με επηρέασε. Σίγουρα, sad, αλλά όχι σα τη κόλαση της Nami-chan.


Χαιρομαι που σ'αρεσε ο "ταρανδος" οπως τον λενε ολοι!!

Οτι ειναι cute ειναι cute!!

Spoiler:


Παντως συγκριτικα με αυτο της Robin πολυ απλα δεν παιζεται κανενα παρελθον!!!:try:

ΥΓ:Χαιρομαι που σ'αρεσει η vivi αλλα πραγματικα συγκριτικα με σενα μου φαινετε πολυ παραξενο που σ'αρεσει...δλδ πιο κοντα σου ρχετε η nami με την ero-power της παρα η vivi που ειναι σεμνη και καλουλα...τι να πω,χαρα στην επιλογη σου!!

#34 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 27 June 2008 - 13:21

Λοιπόν σύντροφοι το γεγονός πάντως είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου αρέσει κάποιο παρελθόν σ'αυτή την σειρά!Αυτό όμως που για μένα τα κάνει επιτυχημένα είναι ότι διηγούνται απλές αλλά για μένα όχι κλισέ και όμορφες ιστορίες που εύκολα τις καταλαβαίνει ο οποιοσδήποτε και σε αγγίζουν ως άνθρωπο!
Φυσικά έμφαση στην δραματικότητα δίνουν οι voice actors οι οποίοι έχουν κάνει καταπληκτική δουλειά πραγματικά αλλά και η μουσική επένδυση που ταιριάζει γάντι!
Γι'αυτό πάρα την παιδικότητα που λένε πολλόι ότι έχει το anime σε σχέση με το manga εγώ θεωρώ πολλή επιτυχημένη την μετραφορά
Posted Image

#35 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 27 June 2008 - 13:23

NANI????:erk:

Ιεροσυλη!!!!:terror2:

Δεν Εκλαψες Με Το Choppers past???:erk:

Που Να Το δει ο Ichigo να τρελαθει!!:burningbe3:

και Για Εμενα Το Choppers Past Ηταν Κορυφαιο,Και εγω εκλαψα Φοβερα Σ'αυτο γενικα,Οχι Μονο στην τελευταια Σκηνη!!!:sadist:

Φαινεται Η Perverτοσυνη Σου Αρχισε Να Σε επηρεαζει Και Συναισθηματικα!!(Jk)

Berserk___Gatsu.jpg


#36 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 27 June 2008 - 13:23

Τη Vivi τη θαυμάζω. Κάνει το σωστό by everyone!

Πάει και το 90.

Spoiler:

Edited by Orion19, 28 June 2008 - 09:36.


#37 makbut

makbut

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 28 June 2008 - 13:08

Bασικά στην Ιαπωνία νέο επισόδειο βγαίνει κάθε Κυργιακή πρωί (δλδ 03:30 το βράδυ ώρα Ελλάδος).
Τώρα αν εννοεις subαρισμένο κιόλας,αυτό πια δεν έχει σταθερή ημερομηνία
Πάλια τα επισόδεια έβγαιναν κάθε Τρίτη-Τετάρτη περίπου!
Τώρα επειδή πιάσαν κάποιους raw providers υπάρχει πρόβλημα στην εύρεση ενός καλού raw οπότε τα επισόδεια αργουν πολλύ να βγούν μεταφρασμένα!

Τι εννοείς raw providers και raw? Σόρρυ αλλά είμαι λίγο άσχετος απο αυτά....

#38 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 28 June 2008 - 13:31

Raw (ή ωμό) είναι το αρχείο video του κάθε επεισοδίου όπως προβάλλεται στην Ιαπωνία. Είναι αμετάφραστο και αυτό το video το χρησιμοποιούν οι subbers για να βγάλουν το μεταφρασμένο επεισόδιό τους.

Raw providers είναι αυτοί που ανεβάζουν το raw στο net. Συνήθως το raw ανεβαίνει σε torrent στο nyaatorrents. Πρώτοι providers είναι οι ίδιοι οι cappers. Αυτοί είναι που "φτιάχνουν" το raw από την μετάδοσή του στην Ιαπωνική TV. Μετά από αυτούς, κάποιος το ανεβάζει σε torrent.

Στην συζήτηση του τελευταίου επεισοδίου στο δεύτερο post ανανεώνω κάθε βδομάδα infos για το anime. Από Κυριακή και μέχρι να βγεί το raw, όποτε μαθαίνω νέα θα τα βάζω εκεί.


On-general topic
Παιδιά δεν είδατε τα 358-359; Δείτε τα και πείτε γνώμες, γιατί στην συζήτηση μόνο εγώ με τον ichigo είμαστε...

Edited by RiDeLub, 28 June 2008 - 13:42.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#39 makbut

makbut

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 28 June 2008 - 13:41

Ααα κατάλαβα.
Thanks για την βοήθεια :D :D

#40 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 June 2008 - 13:52

Παιδια επειδη οι Vegapunk ψιλοκολλησαν, θελω να ρωτησω αν AnimeSoftsubs αξιζουν καθολου.
Posted Image

#41 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 28 June 2008 - 15:40

Παιδια επειδη οι Vegapunk ψιλοκολλησαν, θελω να ρωτησω αν AnimeSoftsubs αξιζουν καθολου.

Καλοί είναι αλλά θα σου έλεγα καλύτερα INP...

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#42 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 29 June 2008 - 03:32

Ori,εμενα βασικα μ'αρεσε πολυ στην ιστορια με τον chopper που

Spoiler:


Επισης ειχε πολυ πλακα που...

Spoiler:


Αλλα η kureha δεν μ'αρεσει,δεν την παω καθολου...μεχρι και ο sanji δεν την πηγαινε σαν γυναικα...αν και αναγκαστηκε για να μην φαει ξυλο!!

#43 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 29 June 2008 - 14:22

Αλήθεια,ε; Εγώ τη λατρεύω μιλάμε! Απο τους αγαπημένους μου side characters! Τσαμπουκαλού, αλλά ευαίσθητη as heck!:burningbe3::kawaii: Κάπως έτσι είμαι και εγώ οπότε είναι my role model! Μακάρι να είναι τόσο cool όταν γεράσω και ας μη ξέρω να παλεύω.

Ειδικά η σκηνή
Spoiler:


Μα, έχετε δεί πιο cool γιαγιά;:hahaha:

#44 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 29 June 2008 - 14:31

Nαι,Και εμενα Μου ΠολυΑρεσε!!!!!

Ειδικα Στην Φαση Που καθονται Στο τραπεζι,Και Κατι Τις Λεει Ο Sanji,(Οτι Ειναι Γρια ,Κατι Τετοιο)
Και Αυτη Του Παιζει Το Κλοτσιδι Και Τον Πεταει Στον Τοιχο Απεναντι....

Και Μετα Συνεχιζε Ο Sanji Και Η Dr. Παλι Τον Εκανε Να Πεταξει!xDDDDDDDDD!!!!!
:hahaha::hahaha::hahaha:

Berserk___Gatsu.jpg


#45 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 30 June 2008 - 12:24

[sanji mode on...]...ωχ ασε...αυτη η γρια ειχε τρομερη κλοτσια....οταν σκεφτομαι τις κλοτσιες που εφαγα ποναω....[sanji mode off]

καλα ο chopperακος ειναι πολυ μορφη...ωραιες σκηνες ειναι μετα που
Spoiler:

Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler: