Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

One Piece - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
2501 replies to this topic

#61 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 13 July 2008 - 00:23

Δεν το έχω τσεκάρει ακόμα και μάλλον θα περιμένω subs.

Έχω δει κάποια κομμάτια (και βλέπω την στιγμή που γράφω) από το DVD (όχι σπό το encode των VP) άλλα όχι ολόκληρη.

Το animation είναι γενικά καλό (μου αρέσει) αλλά το σχέδιο κάποιων χαρακτήρων μπορεί να ξενίσει.

Όπως φαντάζομαι ξέρετε κάποιοι, η ταινία είναι re-telling της ιστορίας του Chopper μόνο που μπαίνουν και χαρακτήρες που είναι τώρα στο πλήρωμα και δεν ήταν τότε και αλλάζει λίγο η σειρά των πραγμάτων.
(Καλύτερα να μην αναφερθούν γιατί είναι spoiler)

Σε σχέση με την ιστορία του Chopper υπάρχουν περισσότερες μάχες και action γενικά.
Και η μουσική είναι τζαμάτη ώρες-ώρες.


Όσοι θέλουν να πάρουν γεύση από το animation μπορούν να κατεβάσουν αυτό
Spoiler:


Τώρα από subs, έχω να πω ότι μάλλον θα περιμένουμε από INP κάποια στιγμή, γιατί οι VP είναι σε παράλληλη διάσταση.
Edit: Οι Instantz έχουν είδη ξεκινήσει την μετάφραση της ταινίας. Αν έρθουν στα ίσα τους και βγάλουν γρήγορα τα επεισόδια που χρωστάνε αυτήν τη εβδομάδα, τότε ως την άλλη θα έχουμε μάλλον encoding της ταινίας.
Οι Instantz δήλωσαν ότι λόγω διακοπών η ταινία θα βγει κάπου μέσα στον Αύγουστο.

Edited by RiDeLub, 18 July 2008 - 14:13.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#62 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 18 July 2008 - 15:04

Posted Image

LfNX0dh.png


#63 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 18 July 2008 - 15:08

Posted Image


Me wants it!Τέλεια φιγούρα
Posted Image

#64 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 21 July 2008 - 13:11

Λοιπόν βγήκε στην Ιαπωνία το special edition dvd της 9ης. Είναι πρώτη φορά που ταινία OP έχει διπλό dvd.

Εκτός των άλλων είχε μέσα και videakia με την διαδικασία voice-over της ταινίας.

Έχει μέσα όλους τους seiyu των mugiwara μέχρι τώρα. Άρα περιέχει και κάποιους spoiler χαρακτήρες για όσους δεν έχουν δει μέχρι τα Water7-Ennies Lobby τουλάχιστον.

Spoiler:



Το videaki είναι καταπληκτικό και καλό για να δείτε τους ανθρώπους πίσω από τους ήρωες.

Εξαιρετική πιστεύω η ερμηνεία της seiyu του Chopper. Η κοπελιά κόντεψε να κλάψει για να βγάλει το συναίσθημα του Chopper.
Επίσης λάτρεψα την Mayumi Tanaka (κλασικός Luffy fan) kai βρήκα περίεργο-ταιριαστό στην μορφή τον seiyu που κάνει τον τελευταίο χαρακτήρα που μπήκε στο πλήρωμα (μετά το Ennies Lobby).

Δείτε το οπωσδήποτε :riiight:

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#65 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 21 July 2008 - 14:30

To Eιδα,

Must See οπωσδηποτε!!!

Καταπληκτικη Δουλεια Ολοι οι Seiyu,ειδικα αυτη που κανει Chopper,Ηταν και Kawaii!!

Επισης,Μου αρεσε Ο Franky-Seiyu,και Αυτος Του Usopp καταπληκτικη Δουλεια,Και το μαλλι του το εχει σαν του L,Χαχα,Κολλημενος με τον ρολο σου λεει!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#66 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 22 July 2008 - 19:38

imba η movie 9 οπως και να το κανεις chopa ειναι αυτος αμα δεν ριξεις και ενα δακρυ δεν γινεται :P

#67 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 22 July 2008 - 20:09

Spoiler:


Hajime_Saito Ξερεις απο που μπορουμε να βρουμε καλες φιγουρες του one piece ?

Εγω ξερω μονο της megahouse
που αξιζουν αλλα δεν εχει την παραπανω φιγουρα ,η οποια φαινεται και πολυ καλης ποιοτητας!!

Edited by sgouver, 23 July 2008 - 19:17.


#68 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 22 July 2008 - 20:26

Μπορείς να δοκιμάσεις την Hobby Link Japan.
Αυτήν την συγκεκριμένη φιγούρα την βρήκα στο 2ch, μπορει να είναι custom η να μην εχει κυκλοφορήσει ακομα.

Search Results

LfNX0dh.png


#69 Shanks

Shanks

    Kaizoku

  • Members
  • 194 posts

Posted 23 July 2008 - 17:39

guys εχετε σκεφτει ποτε οτι η αρχικη σκεψη του oda να ηταν η ονομασια του anime ως one peace και μετα να αλλαξε γνωμη και να το ονομασε one piece.
ωστε και καλα το one piecε να ειναι ο θησαυρος που θα ειναι συμφωνος με το ονομα της πρωτης σκεψης του oda και ο θησαυρος τελικα να ειναι ειρηνη αναμεσα σε ολους τους ανθρωπους.
το σκεφτηκα σημερα καθοτι ειχαμε συζητηση με ενα φιλο μου για το one piece και αυτος νομιζε πως γραφετε peace(ειρηνη) και μ εδωσε αυτη την ιδεα!!!!

#70 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 23 July 2008 - 17:45

guys εχετε σκεφτει ποτε οτι η αρχικη σκεψη του oda να ηταν η ονομασια του anime ως one peace και μετα να αλλαξε γνωμη και να το ονομασε one piece.
ωστε και καλα το one piecε να ειναι ο θησαυρος που θα ειναι συμφωνος με το ονομα της πρωτης σκεψης του oda και ο θησαυρος τελικα να ειναι ειρηνη αναμεσα σε ολους τους ανθρωπους.
το σκεφτηκα σημερα καθοτι ειχαμε συζητηση με ενα φιλο μου για το one piece και αυτος νομιζε πως γραφετε peace(ειρηνη) και μ εδωσε αυτη την ιδεα!!!!


Λοιπον,Καλη σκεψη:orly:,Αλλα δεν νομιζω να υπαρξει ποτε Peace μεταξυ Kaizoku!!!:stubborn:
και επισης......:tensai:Πες μου ποιος το εκανε λαθος,:erk:να Παω να του πω δυο λογακια!!:burningbe3:

Berserk___Gatsu.jpg


#71 Shanks

Shanks

    Kaizoku

  • Members
  • 194 posts

Posted 23 July 2008 - 18:00

βασικα σωστο αυτο που λες αλλα αν ο Luffy νικησει ολους τους κακους και γινει ο pirate king ωστε μετα να αρχισει μια καινουρια γενια πειρατων οι οποιοι θα πολεμουν μονο με εκεινους που κανουν κακο στους αλλους και θα ειναι δικαιοι οπως ο pirate king μπορει να γινονταν και ετσι αλλα ποιος ξερει τι σκεφτεται αυτος ο oda!!!!

#72 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 24 July 2008 - 09:53

Επέστρεψα και εγώ επιτέλους! Είμαι στη μέση του 91.

Spoiler:


#73 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 24 July 2008 - 11:27

One Piece Databook Downloads

[RAWs] One Piece Databooks & 10th Treasures - MangaHelpers


Eδω θα βρειτε τα databooks του one piece που για οσους δεν γνωριζουν αποτελουν guidelines της σειρας.

Δειχνουν το τι εχει παιχτει γενικα σε ολα τα επισοδεια ,οπως και τα ranks της World Goverments, Shichibukai, Pirate crews κ.τ.λ.

Επισης περιεχουν πολυ καλες παρουσιασεις διαφορων χαρακτηρων.

Tελευταιο ειναι το Yellow databook
http://rapidshare.com/files/27110829/One_Piece_Yellow_Grand_Elements__part_1_of_2_.zip
και καλυπτει μεχρι το Enies lobbie, περιεχει περιπου 200 σελ.Δυστηχως το ασχημο ειναι πως δεν εχει μεταφραστει ακομη.

Παντως αξιζει να το κατεβασετε γιατι αποτελει μια πολυ καλη ανασκοπιση και θα σας λυσει αρκετες αποριες !

#74 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 27 July 2008 - 00:52

Επέστρεψα και εγώ επιτέλους! Είμαι στη μέση του 91.

Spoiler:


Οταν τα λεγα εγω!!!:hahaha:

sintar-kun beware of the new opponent!!!

Spoiler:


Αντε να τον μαθει κι αλλη!!XDXD

#75 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 27 July 2008 - 03:48

Βλέπω το 94

Spoiler:


Πάει και το 98! Αργότερα σήμερα θα τα εκατοστήσω!!!:hahaha:

Spoiler:


111!!!

Spoiler:


114

Spoiler:

Edited by Orion19, 28 July 2008 - 02:44.