Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

πόσο ασφαλείς είναι οι είκονες μας!


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#16 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 12 June 2008 - 15:39

ok το καταλαβα θα ανεβασω παλιοτερες εικονες μου ετσι κι αλλιως το μονο που ζωγραφιζω ειναι το manga μου :hahaha:
anyway θαθελα να ακουσο και αλλες γνομες τι κανανε αυτη και τη προτιμουν να ανεβαζουν στο site μας

@donald13 : :oo: μαμω και ηθελα να τα κλεψω τωρα τη κανω:unlucky: :D
o καθενας μπορει να γινει καλος ακομα και η Rukia muhahaha
Imagination is the only limit!

#17 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 12 June 2008 - 15:44

ok το καταλαβα θα ανεβασω παλιοτερες εικονες μου ετσι κι αλλιως το μονο που ζωγραφιζω ειναι το manga μου :hahaha:
anyway θαθελα να ακουσο και αλλες γνομες τι κανανε αυτη και τη προτιμουν να ανεβαζουν στο site μας

@donald13 : :oo: μαμω και ηθελα να τα κλεψω τωρα τη κανω:unlucky: :D
o καθενας μπορει να γινει καλος ακομα και η Rukia muhahaha


Και εγω εχω ανεβασει characters απο το δικο μου μανγκα,αλλα ποτε δεν το σκεφτηκα αυτο...μιας κ παντα κραταω τα PSD αρχεια για μελλοντικές αλλαγες. Δεν ξερω αν αυτο αποδεικνύει κατι αλλα οπως κ να χει δεν με εχει απασχολήσει ποτε αυτο το θεμα...:fromabove:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#18 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 12 June 2008 - 16:33

Οσον αφορα σχεδια, οταν τα σκαναρετε και πριν τα ανεβασετε υπαρχει επιλογη στο photoshop να βαλετε watermark, που ειναι ενα ειδος υπογραφης που σβηνεται μονο απο μαεστρους του photoshop και αρκετα δυσκολα...οταν προκειται για κειμενο, ειτε κανετε την κλασσικη διαδικασια με δικηγορο περι πνευματικων δικαιωματων, ειτε πατε καταθετετε το κειμενο στην εθνικη βιβλιοθηκη, εχοντας αποστειλει πρωτιστως αντιγραφο του πρωτοτυπου στον εαυτο σας με υπογεγραμμενο το πρωτοτυπο και με υπογραφη ταχυδρομειου.Απαραιτητο στη δευτερη περιπτωση ειναι να κρατησετε το αποσταλθεν αντιγραφο κλειστο μεσα στο φακελο του και να μην χαθει.Αν τελικα δειτε το κειμενο να κυκλοφορει καπου με την υπογραφη καποιου αλλου, μπορειτε να κινησετε διαδικασια μυνησης εχοντας σαν αποδειξη τον κλειστο φακελο με την σφραγιδα του ταχυδρομειου να λεει ποτε εχει αποσταλλει, και οτι η ημερομηνια προηγειται της καταθεσης στην εθνικη βιβλιοθηκη, και ανοιγοντας τον φακελο παρουσια μαρτυρων και δικαστου αν χρειαστει, για να αποδειχτει οτι ειναι αυθεντικο.

εντιτ: Σοβαρα Daimonhand....κανε κατι για την ορθογραφια σου...και καποιος mod, ας διορθωσει τον τιτλο του τοπικ συμφωνα με την ορθογραφια που διδαχτηκαμε στο δημοτικο...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#19 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 12 June 2008 - 16:41

το θεμα ειναι πως ανοιξε το πιο ακυρο thread στο πιο ακυρο section
*ναι μιλαω εγω που κατεβασα το black hole και ανοιξα 2 ανυπαρκτα thread αλλα τωρα ηρεμησα*

αμα "φοβασαι" μην τα στελνεις καν..και +1 αυτο που ειπε η φιλτατη ματσου-αληθεια καιρο εχουμε να δουμε σχεδια σου ματσου:oo:
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#20 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 12 June 2008 - 16:58

Σημερα και αυριο κλεινω 11 ωρες στη δουλεια ημερησιως...δεν εχω χρονο...:emptyonexg1:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#21 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 12 June 2008 - 17:13

@Matsu : ok νομιζω πιστηκα ^___^ ευχαριστο και για τις μεθοδους που λες ...
ακομα πιστευω πως οποιος ανεβαζει εικονες κανει και διαφιμιση για το δικο του ιδος. Δεν με πηραζει αν καπιος παρει της εικονες μου αλλα με πηραζει αν τις εχει ως δικιες του:uhh:

οσο για τα ορθογραφικα ...ειμαι δισλεκτικος :hahaha:*ασε που δεν ξερω πως γραφεται..και στης πανελληνιες δεν βοηθισε καθολου:nanana:...*
@JoHnAroC : κοιτα αν το Thread το εβαζα αλλου δεν θα το διαβαζανε οι ενδιαφερομενοι drawers
τι ηταν η μαυρη τρυπα; Ναι thread αλλα τι thread ^.^
Imagination is the only limit!

#22 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 12 June 2008 - 17:29

@Matsu : ok νομιζω πιστηκα ^___^ ευχαριστο και για τις μεθοδους που λες ...
ακομα πιστευω πως οποιος ανεβαζει εικονες κανει και διαφιμιση για το δικο του ιδος. Δεν με πηραζει αν καπιος παρει της εικονες μου αλλα με πηραζει αν τις εχει ως δικιες του:uhh:

οσο για τα ορθογραφικα ...ειμαι δισλεκτικος :hahaha:*ασε που δεν ξερω πως γραφεται..και στης πανελληνιες δεν βοηθισε καθολου:nanana:...*
@JoHnAroC : κοιτα αν το Thread το εβαζα αλλου δεν θα το διαβαζανε οι ενδιαφερομενοι drawers
τι ηταν η μαυρη τρυπα; Ναι thread αλλα τι thread ^.^


Σου γραφει δυσλεκτικο ατομο που εδινε εξετασεις προφορικα σε ολο το γυμνασιο και το λυκειο..η ορθογραφια ειναι θεμα εξασκησης καθαρα...
οταν ανεβαζεις τα σχεδια σου, δεν κανεις διαφημιση του εαυτου σου, αλλα δειχνεις τι μπορεις να κανεις και περιμενεις σχολια για να γινεις καλυτερος..οταν φτασεις σε σημειο να σου λενε "πωωω ρε φιλε!απιστευτος εισαι!!γιατι δεν ψαχνεσαι να κανεις εκθεση?" τοτε ναι..αν συνεχιζεις και ανεβαζεις, τοτε ειναι διαφημιση και απαγορευεται στο φορουμ..:hahaha:
Το τοπικ ειναι σχετικο με το subforum υπο μια εννοια, αλλα οι συμβουλες πιανουν τον ευρυτερο τομεα του "δημιουργω"..θα μπορουσε καλλιστα αυτο να αφορα και την μουσικη και οσους γραφουν μουσικη, και οσους κανουν animation, και οσους γραφουν ποιηση/βιβλια/διηγηματα κτλ κτλ...αλλα μιας και στο δημιουργικο κομματι εχουμε αυτο το subforum, εδω το ανεβασε...δεν θεωρω οτι ειναι τελειως λαθος τοποθεσια..:wis:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#23 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 12 June 2008 - 18:04

:blingeye2: ξερω ολα εξασκιση ειναι ...αλλα και θεληση

αμα γινο τοσο καλος που να απαγορευεται να ανεβαζω εικονες εδω
πεστε το μου :hihi2:
κατα τ΄αλλα μπορο να κανω περισοτερα post και ανεβενο σε % οτι και αν σημενει αυτο :hot:
you can find me on Animexx.com see ja

Edited by DaimonHand, 12 June 2008 - 20:37.

Imagination is the only limit!

#24 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 12 June 2008 - 20:43

@Darthnicolas : πιος μιλισε για ηλικια ;
ειμαι καινουργιος τι ενοηται 1+ ..:sigh2:


A soz soz,δεν το είπα υποτιμητικά,απλά σκέφτηκα πως είσαι γύρω στα 20 και το κάνεις σαν χόμπυ και όχι κάτι παραπάνω...

#25 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 June 2008 - 20:51

~ Thread moved and renamed


Οι εικόνες σου είναι τόσο ασφαλείς όσο θα ήταν και σε οποιοδήποτε άλλο σημείο του διαδικτύου, δηλαδή... καθόλου. Τώρα αν είσαι τόσο ανήσυχος πως θα σου κλέψει κάποιος τις ιδέες, μπορείς είτε να ακολουθήσεις τις συμβουλές της Matsu είτε να μην τις ανεβάσεις καθόλου μέχρι να τις εκδόσεις επαγγελματικά :fromabove:

E5VV38U.jpg


#26 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 12 June 2008 - 21:09

@Darthnicolas : εγω soz δεν το επιασα αμεσως οτι λογο ηλικιας δεν ασχολουμε εντατικα * αν το καταλαβα σωστα...:stubborn:* κανενα προβλιμα
@Phantom Duck : Arigato για το renamed :Blissfull:
οσω για εμενα εγω κατα ενα μεγαλο μερως καλιφτικα ^__^
να ρωτησο αν *δεν ξερω πως γινεται το κανεται εσεις ... ADM; *αν κλεισου το Thread θα μπορουν να το βλεπου και αλλοι που ισως να ενδιαφερονται...

ή να μη το κλεισουμε μιπως υπαρχουν users που εχουν να προσθεσουν κατι

αληθια ποτε κλεινει ενα Thread και απο ποιους εξαρταται
komen αλλα θα ηθελα να μαθω :blingeye2:
Imagination is the only limit!

#27 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 June 2008 - 21:15

Αν ένα thread είναι ανούσιο ή έχει εξυπηρετήσει τον σκοπό του και δεν χρειάζεται πλέον, τότε κλειδώνεται από κάποιον mod ή admin. Βέβαια συνεχίζει να παραμένει ορατό για όποιον ενδιαφέρεται, ακόμα και μετά το κλείδωμα.

E5VV38U.jpg


#28 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 13 June 2008 - 13:23

:tensai:πιστευω τωρα πως δεν υπαρχη λογος για ανισυχια ...
ειχα ξεχαση γιατι αρχιση το manga μου, τοτε το εκανα μονο και μονο για διασκεδαση, οχι οτι τωρα δε ισχυει αυτο, αλλα τοτε το εκανα για να χαρω μαζι με τους users του site... και ξερεται γιατι ειμουν χαρουμενος επιδη η χαρα επιστρεφη παντα σε καπιον που τη δινη. πιστευω πως αυτο ισχυει και εδω...
ειμαι χαρουμενος σημερα:nanana: βρηκα κατι που το ειχα ξεχαση πριν πολυ καιρο
*μισω χρονο και μερικες μερες:hahaha:*
ευχαριστο ολους που σημετιχαν στο thread για αυτη τι σηζιτιση

*soz για ορθογραφικα θα βελτιοθω και κι συνχορεστε με*

το Thread ουσιαστικα εκλεισε ή οχι ...:drink:
Imagination is the only limit!

#29 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 13 June 2008 - 13:51

:lockulocku:

E5VV38U.jpg


#30 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 25 June 2011 - 00:09

Posted Image


&



Posted Image


Thread revived, removed & unlocked under users request. Αν έχετε να πείτε κάτι επί του θέματος, well... πείτε το :try:

E5VV38U.jpg